Ovaj odeljak vam dozvoljava da vidite sve poruke ovog člana. Imajte na umu da možete da vidite samo poruke iz onih oblasti kojima imate pristup.

Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 258
76
Naše livade / Odg: FK Crvena zvezda 2022/23
« poslato: Oktobar 17, 2022, 10:00  »
Preživesmo Kragujevac. Grozna utakmica u kojoj možda nismo zaslužili pobedu ali domaćin svakako jeste zaslužio da izgubi. Od prvog minuta na onoj oranici su kvarili igru, seckali, krali vreme, previjali se...mrzi me sad da tražim ali baš me zanima koliko je bilo prekršaja samo u prvom poluvremenu. Iz nekog razloga sudija je progledao bar dvojici njihovih igrača kroz prste - morali su da dobiju po drugi žuti. Bez obzira na sve to, Zvezda ima igrače koji su plaćeni i vrede sasvim dovoljno da ovakve provincijske (u fudbalskom smislu) timove i njihove antifudbalske bunkerčine pretvara u prah i pepeo. Ništa od toga. U prvom poluvremenu smo imali jednu jedinu smislenu akciju koja se završila golom Ivanića. Gol je posle VAR provere poništen zbog ofsajda koji jeste bio "glazgovskog" tipa ali je bio. Pored toga Kanga je pogodio stativu iz slobodnjaka. Sve ostalo je mrak bez svitanja. U drugom poluvremenu je to izgledalo za nijansu bolje, pogotovo kada je nakon sat igre Katai zamenio do tada neprimetnog Mitrovića. Imali smo par nekih prilika i izglednih situacija kao i prečku Kataia iz slobodnjaka. Utakmicu je rešio penal petnaestak minuta pred kraj. Njihov half je na nervnoj bazi uhvatio Pešića za grkljan, ovaj je to jedva dočekao i napravio kolut natrag. Kontakta je itekako bilo, o intezitetu bi se dalo raspravljati. U nadoknadi, nakon idiotske izmene Pankov za Ivanića umalo ne primismo gol. Borjan je skinuo sve što je išlo ka njemu, a toga je bilo jako malo. Gobeljić se polako vraća u prepoznatljivu "formu". Milunović i Eraković ono malo posla odradili sasvim solidno. Srnić je bio na levom beku. Ako je bio, jer nisam u stanju baš do kraja da rastumačim početnu ideju i postavku našeg trenera. Kako bilo, imao je čak i par prodora po levoj strani, jednom je - uprkos tome što je šesnaesterac bio pun naših igrača - i šutirao (jedno pet metara od leve stative je to završilo). Posle ga je menjao onaj mučeni Mustafa. Na zadnjem veznom su bili Mijailović i Kanga. Mijailović se nije tu bog zna šta pitao ali nije ni pravio veće gluposti. Kanga se trudio koliko je mogao i po onakvom terenu i sa balvanima koji su ga tukli od prvog minuta ali sve skupa jako slabo je to bilo. posle ga je menjao zaboravljeni Krstičić. On i Mijailović u kombinaciji kao defanzivni vezni...muka duhu. Ben - a posle i bukari koji ga je menjao - se videli nisu. I Ivanić i Mitrović su odigrali jako loše, a o Pešiću ne vredi trošiti reči. Jedino što je napravio je to glumatanje kod penala. Izem ti centarfora.
Sve u svemu jedna odvratna utakmica koje se za mesec dana neće sećati ni oni što su je igrali.

Idemo dalje, četvrtak i Vojvodina u NS.

77
« poslato: Oktobar 14, 2022, 02:26  »
Ovaj manekenčić sasvim sigurno nema autoritet i ne verujem da drži svlačionicu pod kontrolom. Ipak treba biti pošten i reći da nije on kriv, dobio je vruć krompir, loše selektovanu ekipu, potpuno disbalansiran roster koji je orijentisan ka kupoprodaji a ne ka rezultatu i povrh svega par ozbiljnih džibera i Indijanaca. Nekada veliki klub.

78
« poslato: Oktobar 14, 2022, 01:15  »
Bože kakva budalaština. Mislim da smo igrali otprilike tu negde, na nivou kvaliteta koji posedujemo. Bolje bez bekova i špica teško da može. Dobro je što smo odigrali napadački od starta, ali šta vredi što igraš napadački kada ti je u špicu Pešić. Prvi gol je glupost, dozvoliti da isti igrač dva puta zaredom šutne je sramota. A drugi gol verujem da sebi ne bi dozvolili ni kadeti. Jad i beda. Nisam siguran da je naš gol skroz regularan, utisak je da je lopta prvo izašla u aut. Ali nebitno, to nam se vratilo za Krasnodarov gol u Rusiji, ista priča. Ono što vidim kao veliki benefit je što smo i definitivno dobili Stefana Mitrovića. Naravno, tuga je što će se u Zvezdi zadržati još max godinu dana. Od svega mi je najžalije što ga ono dete ne dade. A malo je falilo.

Idemo dalje, nedelja i Radnički u Kragujevcu.

79
« poslato: Oktobar 13, 2022, 02:49  »
Mali kapacitet. 23 000 ili ovako nešto.

80
« poslato: Oktobar 13, 2022, 09:55  »
Danas u Budimpešti. Ako hoćemo da prođemo grupu ovo nam je pod moranje. Ne treba se previše osvrtati na prethodnu utakmicu, ovo će, verujem, biti potpuno drugačije. Ferencvaroš će pred svojom publikom želeti da pokaže neuporedivo više nego u Beogradu. Sa druge strane, ako je najavljeni sastav tačan, deluje da ćemo istrčati u verovatno najjačem sastavu (e sad što su deo tog sastava Gobeljić, Rodić i Pešić, druga je i tužna priča).

81
« poslato: Oktobar 12, 2022, 05:13  »
Čerčesov je izjavio da nije video da je Zvezda dominirala u prvoj utakmici. Ovo je izgleda nedelja dirljivo glupavih izjava trenera. Juče Krstajić, danas ovaj. Čerčesova inače pamtim kao golmana moskovskog Spartaka i nekih nemačkih klubova. I to solidnog golmana. Ali svi znamo da su golmani obično kreteni. Ok, brate, nije dominirala a uvalila ti 4 komada za sat vremena. Šta li bi bilo da jeste dominirala?

82
« poslato: Oktobar 10, 2022, 10:48  »
Još je igrao i pokojni Mijailović. Osim jednog solidnog šuta nije pokazao bog zna šta.

83
« poslato: Oktobar 10, 2022, 09:36  »
3-0 sa pola gasa u prvom poluvremenu. Očajan tempo i u prvom poluvremenu a u drugom bedno otaljavanje...to je valjda mentalitetska stvar, ne znam o čemu drugom bi moglo da se radi. Ako možeš da im daš deset komada, daj brate. Ali ne. Hajde sada da "stanemo na loptu" da se "ne umaramo bez potrebe", da "ne srljamo kada već imamo rezultat a čeka nas evropska utakmica" itd. I ovi koji su ušli uklopili su se u to sivilo...baš jadno. A prekoputa ti je protivnik koji je tužno limitiran Ušao je taj mali Rus, Prucev ili tako nešto, ovako na prvi pogled mi deluje da će biti još jedan u nizu "bisera" našeg skautinga, nadam se da grešim. Gobeljić dao dva komada, spretno-srećno, ali njemu se pišu...tek sad se nikada neće otvoriti za krštenog beka. A Srna militare je igrao na levom beku umesto Rodića. On sve pozicije pokriva sa podjednakim uspehom. Od ostalog bih pomenuo još jednu nebesku partiju Pešića. Još se nešto bunio kada je bio zamenjen. Mrtvo puvalo i težak nemoćnik.

Idemo dalje, četvrtak i Budimpešta.

84
« poslato: Oktobar 07, 2022, 12:46  »
Dobra utakmica. Otresli smo taj Ferencvaroš kao Kolubaru. Sva sreća što se Milunović povredio - da ne budem pogrešno shvaćen želim mu brz oporavak - ali napokon je Eraković mogao da zaigra na prirodnoj poziciji, i to je odmah dalo rezultate. On i Dragović su bili fantastični. Kada se na to doda solidno izdanje Rodića i utakmica života Gobeljića Borjan nije ni morao da se skida. Primio je gol kada smo već krenuli da se zajebavamo, kada je Milojević želeći da sačuva Dragovića od drugog žutog uveo Pankova koji nije ispratio njihovo desno krilo, nit da uđe u njega, nit da ukliza. Bolid. Kanga je ustao na pravu nogu. Izveo je penal kako to treba da se radi, a još je reprizirao Krasnodar sa onom raketom. Bez konkurencije u najboljoj formi od svih naših igrača i nikada neću razumeti Stankovića šta mu bi da ga vadi u 55 minutu protiv Makabija. Ovo je prvi put nakon toga da smo odigrali na nivou kvaliteta koji posedujemo. Sanogo da nije bez preke potrebe onaj žuti moglo bi se reći da je odigrao savršen meč. Odavno sam ubeđen da ima drugu nogu i pas unapred da bi igrao u nekoj od najjačih evropskih liga. Sinoćnje izdanje je bilo na tom nivou. Mali Mitrović ima ogroman prostor za napredak, ne može se sa sigurnošću proceniti gde mu je plafon. Sinoć je dosta radio, trčao i nudio se, grešio ali i okrenuo njihovog halfa na tacni i pocepao mrežu. Raduje da postoje naznake povratka u formu Saleta Kataija. Davao je sinoć znake života. Strašan centaršut iz prekida koji je Dragović zamalo pretvorio u gol te golčina u njegovom stilu, sa 20ak metara u ćošak, čak je odskočila na samoj liniji. Golman je jedva stigao da je isprati. Pogledom. Jedino je velika šteta što smo opet izašli bez napadača. Pešić. Kraj vica.

Idemo dalje. Nedelja i Spartak kod nas.

85
« poslato: Oktobar 06, 2022, 09:01  »
Nikada se više nećemo osloboditi Gobeljića. Nikada.

86
« poslato: Oktobar 06, 2022, 09:00  »
U prilog toj tezi ide da je Gobeljić odigrao utakmicu života  :D
Šalu na stranu, izgazili smo ih i to sa pola snage. Verovatno se čuvamo za izazove u linglongu.

87
« poslato: Oktobar 06, 2022, 06:15  »
Ako je iko sumnjao, igraće Gobeljić. Ej živote...

88
« poslato: Oktobar 06, 2022, 04:01  »
Mrka kapa, zla prilika...

89
« poslato: Oktobar 03, 2022, 11:33  »
Pobedili smo tu nekakvu Mladost u NS. Na momente je to izgledalo pristojno, ali samo na momente. Ivanić se vratio u formu i to je odmah podiglo nivo celog tima. Strašan gol je dao na samom startu, onu kiflu tri golmana ne bi skinula. Borjan nije imao mnogo posla, kao uostalom ni ostatak odbrane u kojoj su bili Eraković, Dragović, Rodić i Milunović (povredio se polovinom prvog dela pa ga je menjao Pankov). Protiv ovakvih timova, kao što je to radio Stanković, igra se bez klasičnog zadnjeg veznog. Tu poziciju su pokrivali Kangva (menjao ga Mijailović) i Kanga, što je pomoglo da igra dobije relativno solidan tempo za naše uslove. Počeli smo sa Mitrovićem umesto Kataija, odigrao je više nego solidno. Stalno se otvara, traži loptu, jurca po toj levoj strani kao navijen. Biće nešto od njega. pored njega su bili Prvo Bukari pa u drugom delu Katai i Mića Ivanić koji je bio bez konkurencije najbolji na terenu. U špicu je bio onaj nesrećnik Pešić. Stvarno je sramota da nam je to prvi centarfor a da mu je zamena onaj cirkuzant. Bitno je da su zavalili Ohija i Pavkova. Ološ. Čovek je uspeo pravo da otme loptu Kangi da bi pucao penal (pukao bih mu ja šamarčinu na licu mesta), da ga naravno promaši, zatim da ne ukliza na loptu u petercu i konačno da sjajan centaršut Ivanića koji ga je pogodio u trepavicu pretvori u budalaštinu a ne u šut dostojan napadača Crvene zvezde. Bruka i sramota. Na poluvremenu ga je menjao Ben koji mu je iako nije po vokaciji devetka podelio par besplatnih lekcija.

Idemo dalje, četvrtak i Ferencvaroš ovde. Ako hoćemo nešto da napravimo u LE - u šta, iskreno, sumnjam - to moramo da dobijemo kako znamo i umemo.