Autor: Boki Tema: Šah - sve o šahu  (Pročitano 5418 puta)

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: .
« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2013, 10:35 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Odlicno! Bas me interesuju iskustva nastavnika koji predaju predmet. U Srbiji je valjda sah izborni predmet,pa bih volio da neko kaze nesto o tome,kako to ide...


Nije...predlog 2008 je bio da šah i bridž budu izborni pa da prerastu u obavezne...
kako sam ja već zamišljao 200 evrića pride mesečno kad spojim lepo i korisno...
Al ništa zasad,vertovatno zbog para...imam insajdera u lok. odeljenju ministarstva prosvete al kaže da se stalo samo na ideji i ništa nije razrađivano...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.480
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Šah - sve o šahu
« Odgovor #16 poslato: Mart 17, 2020, 02:30 »
U danima kad je kompletan sport stao, sah ima najjaci turnir ikad  :)

Citat
Fantastična koncentracija kvaliteta ili ko će na crtu Magnusu Karlsenu: Nezvani gost, Fabi ili DINGospo koji sve pare šalje kevi?

Turnir kandidata u šahu je toliko snažan, da ga možemo porediti sa situacijom u kojoj bismo uzeli osmoricu od devetorice najboljih svetskih košarkaša i dali im da igraju jedan na jedan, svako sa svakim, po dva puta

Pisali smo u danima oko Nove godine koliko je šah bitan za čovečanstvo, a to je dobilo sada i novu potvrdu. U danima kada su brojna sportska borilišta otkazana, igraće se jedan turnir na najjačem nivou. Verovatno najveći sportski turnir na svetu u mesecu martu biće Turnir kandidata (izazivača) u šahu. Osmorica velemajstora boriće se za šansu da na kraju 2020. godine izazovu Magnusa Karlsena u borbi za titulu prvaka sveta.

Nema ovih dana toliko fudbala, košarke, hokeja, tenisa... Ali šaha će biti. I to onog najboljeg, najkvalitetnijeg, za sladokusce. I zato treba maksimalno uživati u ponudi.

Šahovski dragulj u ovim nezgodnim vremenima počinje danas prvom rundom. Osmorica igrača igraće po sistemu svako sa svakim po dva puta, jednom sa belim, drugi put sa crnim figurama. Pobednik će igrati protiv Karlsena za titulu prvaka sveta krajem godine, najverovatnije 20. decembra u Dubaiju.

Njegovo ime ćemo saznati 3. aprila kada se tunir završava. Vreme će biti podešeno na 100 minuta za prvih 40 poteza, 50 minuta za narednih 20 poteza i 15 minuta za ostatak partije. Za svaki potez se dobija dodatnih 30 sekundi. 

Maraton počinje - danas.

Spisak igrača:

Fabijano Karuana - 2842 (SAD)
Ding Liren - 2805 (Kina)
Aleksander Griščuk - 2777 (Rusija)
Jan Nepomnijači - 2774 (Rusija)
Maksim Vašje-Lagrav - 2767 (Francuska)
Aniš Giri -2763 (Holandija)
Vang Hao - 2762 (Kina)
Kiril Aleksenko - 2698 (Rusija)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.844
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Šah - sve o šahu
« Odgovor #17 poslato: Mart 22, 2020, 05:13 »
ovaj je jak tyrnir, al ono u Zagrebu pre 9 meseci je bilo da se smrznes. Karlsen, So, Nakamura, Aronian, Mamedjarov,...
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava