Autor: Boki Tema: Košarkaške mlađe kategorije  (Pročitano 37506 puta)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #210 poslato: Avgust 17, 2013, 10:14 »
kadeti u finalu.igramo sa spancima,koji su u cetvrtfinalu izbacili mozda i glavne favorite hrvate.u polufinalu su dobili italiju...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #211 poslato: Februar 22, 2014, 10:28 »
trenutno se igra juniorski kvalifikacioni turnir euroleage u beogradu.sutra finale- zvezda-insep.
danas smo bili ubedljivi protiv svih protivnika-insepa,zemuna,buducnosti i cedevite.sutra po drugi put sa insepom koga smo dobili sa oko 20 razlike.
evo ga sajt turnira
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


evo statistike zvezdinih utakmica
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


partizan nije prosao grupu,ispred njega su bili cedevita i mega...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #212 poslato: Februar 24, 2014, 02:25 »
zvezda dobila insep u finalu 56-42, mega cetvrta, partizan sesti, zemun sedmi


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



« Poslednja izmena: Februar 24, 2014, 02:26 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #213 poslato: Jul 21, 2014, 12:43 »
klinci u20 uzeli bronzu. nije los rezultat, ali ipak tu dosta skripi sto u samoj igri nasih igraca,sto u njihovom kosarkaskom znanju,a i falilo je podosta igraca...


turci su uzeli zlato,a najbolji igrac je denebov komsija.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



turci su u finalu dobili spaniju,a mi hrvate u borbi za bronzu.u polufinalu turci su nas ubili i na poluvremenu su imali 20razlike.posle smo nesto i smanjili rezultat,ali to je bilo rutinska igra turaka,kojima je falio fakticki najbolji igrac, ovog puta perin komsija sipahi,koji se koliko se secam u feneru dosta tesko povredio...

A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #214 poslato: Jul 21, 2014, 02:15 »
Bosna protutnjala B divizijom... Nurkić rasturio, posebno finale, 34 poena i 13 skokova...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #215 poslato: Jul 21, 2014, 12:20 »
jel se zna, kolika je razlika izmedju ultrazvukom mjerene starosti kostiju sipahija, i one koja je navedena u pasosu ?  :smeh1:
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #216 poslato: Jul 21, 2014, 08:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
jel se zna, kolika je razlika izmedju ultrazvukom mjerene starosti kostiju sipahija, i one koja je navedena u pasosu ?  :smeh1:
sipahi ili kako se u prištini prezivao spahiju je živeo u istom ulazu sa mojom porodicom, rođen je 90 i neke ali baš koje nisam siguran.Tad su bili srpski činovnici u matičnom uredu u za 100 maraka s mogao da središ papire a tek posle 1999 kad su se vraile izbegljice onda su im izdavani papiri na osnovu dva svedoka pošto su im prethodno paramilitarci pocepali dokumentaProblem je samo što ta pordica nije bla u izbeglištvu već sve vreme u Prištini ...
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #217 poslato: Jul 21, 2014, 11:39 »
zanimljiva opservacija za tursku kosarku  :D a nisam znao da je ovaj mali osman u stvari poreklom iz bih,a da je u makedoniji izgleda samo rodjen...
Citat
Inače, da se vratim na vedrije stvari. MVP turnira, Čedi Osman je naš čovek  :D . Prosto je neverovatno da sve što vredi u turskoj košarci ima balkanske korene, dakle igrači sa imaginacijom, klasni španeri (Turkoglu, Turkčan, Okur, Preldžić, Sipahi...). Osman nastavlja taj niz, roditelji su mu Bosanci, izbegli su u Makedoniju gde je dečko rođen, posle se vratio u Sarajevo, imao neke epizode sa KK Bosna dok nije dobio ponudu iz Turske gde se preselila cela porodica.
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #218 poslato: Maj 16, 2019, 10:02 »
Gledao sam veceras finalnu utakmicu prvenstva Beograda za juniore kao kvalifikacije za finalni turnir koji se igra u Boru.
Beograd predstavlja Zitko basket.
U Zitku igra klinac 2003 godiste, 16 godina, 204 cm visok verovatno najbolji bek u Evropi.
Bjelic se preziva, u ovom uzrastu bar duplo bolji od Bogdanovica.
Cucete jos za njega
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #219 poslato: Maj 17, 2019, 12:34 »
Laki, a šta je bilo sa onim momkom (valjda sin... sad da ne idem u detalje pred svima ovde! ) o kojem smo razmenjivali poruke? Beše neki veliki talenat? I?
« Poslednja izmena: Maj 17, 2019, 12:34 nyc »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #220 poslato: Februar 22, 2020, 06:53 »
nastavljamo da "briljiramo" u derbijima. Danas omladinci koje i dalje vodi Klipan izgubili od.crno belih odlučujići meč za odlazak na zavrsni turnir EL. Vodili i do 18 razlike i izgubili !  Zadnjih dva minuta bez koša, uzasna selekcija igrača u Zvezdi, nema ni jednog koji moze biti kosarkas. Kod crno.belih Radovanovic dobar kao i Stefanović koji uz veliki rad mogu dostiči ozbiljnu karijeru.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.877
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #221 poslato: Februar 24, 2020, 12:19 »
ode Partizan u Keln... nakon toga ćemo videti neki bliži sud, da se ne zalećem sada...

Kada sam već na temi da pomenem jedno ime - Matija Belić. 2003 godište, igra za Mladost iz Zemuna.

Još nije napunio 17g, a uredno trpa 20+ u KLS. Ovih dana sam po glavi premotavao je l imao neko slična dostignuća u tim godinama, i stvarno ne mogu se setiti, a pratim domaću košarku, prilično pažljivo i aktivno još od druge polovine 90-ih.

Sa 16 to nije radio niko, i da bi došli do sličnih ostvarenja, verovatno se trebamo vratiti u ex Yu, vremena Komazeca ili Dražena.



Dakle, Belić, potekao je u Žitko basketu, čiji je vlasnik Dragan Jakovljević, poznat po tome što je kod njega počeo Bogdan. Jakovljević je sada trener Mladosti, dakle poveo je Belića sa sobom, i daje mu veliku šansu u KLS. Ostaje pitanje šta je naredni korak za malog, Jakovljević je do pre par godina bio u sistemu Zvezde, ali se popičkarao sa Čovićem i opet je samostalan.

Sada ostaje da se vidi šta ja naredni korak malog, mene situacija podseća na slučaj Smailagić, još jedan klinac koji dominira gde god se pojavi, ali ne želi da pređe ni u jednu od velikih mafija, Miško, Čović, Ostoja.




Što se tiče same igre, gledao sam ga letos u kadetskoj reprezentaciji gde je bio dobar, ali nisam mogao naslutiti da može biti ovako konkurentan među seniorima. Ove utakmice Mladosti nisam puno gledao, ali video sam snimak od pre 10-ak dana, ubacio je 21 poen Borcu.

Ne znam šta bih rekao, svestan sam da KLS nije posebno jaka liga, svestan sam i da je dugoročni projekat svog trenera i da ga gura, ali svejedno, dečak od 16g ne bi  trebao biti tako dobar među seniorima, ipak u tom KLS-u ima puno mesara, odraslih ljudi.



Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>


Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #222 poslato: Februar 24, 2020, 03:01 »
Otkud sad odjednom Partizan bolji od Zvezde u ovom uzrastu? Slucajno ili se nesto promijenilo?

elem:



 :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #223 poslato: Februar 24, 2020, 03:18 »
 
 Ono što sam video na njihovom međusobnom duelu više talenta ima kod Partizana dok u Zvezdi klipa(n) forsira kolektiv a to ne rađa igrača nikad. Ako sam dobro snimio Partizan vodi čuveni Milivoje Lazić nekadašnji trener prvog tima KKCZ.
Radovanović iz Partizana bi mogao biti novi Gudurić, najviše ima košarke ali razvoj mladog igrača je zajebana stvar   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.877
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #224 poslato: Februar 24, 2020, 03:54 »
Lazić je preuzeo ovaj tim bukvalno pre 10-ak dana, niko nema pojma o čemu se radi, dotadašnji trener (Goran Stefanović) je smenjen iznenada, i to nakon pobede u derbiju u okviru juniorske lige...

Btw, Lazić je bio jedan od pomoćnika u Duletovoj F4 sezoni.


Ovo nije baš veliko iznenađenje, generalno Zvezda nije tako dominantna u ovoj generaciji, pa je donekle i očekivan ovakav ishod. Ipak, neće sigurno biti trend, već u kadetima (generacija 04) opet imaju skoro sve najbolje u Srbiji.