Autor: Boki Tema: Košarkaške mlađe kategorije  (Pročitano 36923 puta)

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #105 poslato: Februar 26, 2013, 01:34 »
jos jedan mladi kosarkas je napustio Srbiju.
15-godisnji Bojan Nesic je potpisao za Saragosu :zbunjen:
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.123
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #106 poslato: Februar 26, 2013, 01:36 »
Kako stvaramo igrače poslednjih godina, možda je i bolje.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #107 poslato: Februar 26, 2013, 04:56 »
Da ne kvarim nikom zabavu,ali ovi rezultati mladjih kategorija,trofeji, medalje,kurci palci,su jedno veliko nista.Sta donosi sam po sebi taj trofej u juniorskoj konkurenciji? Samo trofej i to je to.Mi mjerimo kvalitet rada ocigledno po trofejima u mladjim kategorijama a ne po tome koliko igraca je od tih mladih kategorija dobila A reprezentacija.I ako eventualno jeste,kakvih?


Svrha svega toga treba biti kompletan seniorski igrac,medjutim,zadnjih godina kao da su mladje kategorije postale same sebi svrha. FMP,Teleoptik,svejedno,jedno veliko nista.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #108 poslato: Februar 26, 2013, 08:18 »

evo noletovih utisaka o zvezdinim igracima....

Citat
Posle sjajnog vikenda koji su pružili juniori Crvene zvezde, i turnira koji je osvojen u velikom stilu, da napišem o svakom igraču nešto ponaosob. Pisaću samo o Zvezdinim, o Partizanovcima ako neko nešto nekoga bude zanimalo neka pita.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Igrač je koji u ovoj juniorskoj ekipi ima ulogu, verovatno je i sa razlogom kapiten. Povredom Đukanovića u finalu dobio je više prostora, u napadu ne igra mnogo, igra sigurno i staloženo, bez žurbe. U odbrani, sva 3 rezervna beka (Jovanović, Skokinić i Vorkapić) su veoma agresivni u zonskim presinzima, na prenosu lopte, zaista sjajno to rade ova tri momka. Odigrao je četiri utakmice, najveću minutažu je imao upravo u finalu, razlog je povreda Đukanovića, kao što sam malopre spomenuo. Vorkapić, iako je kapiten ove generacije mislim da nema mesto u nekoj seniorskoj ekipi, to generalno mislim za sve igrače koji igraju na poziciji PG i SG, čak i Rebiću fali visina, ali on zaista iskače u ovoj bekovskoj liniji Zvezde. Generalno gledano, tokom čitavog turnira ovi igrači sa klupe su služili samo da odmaranje glavnih igrača i pojačavanje agresivnosti na spoljnoj liniji protivnika.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Starter, igrač koji tokom celog toka utakmice ne menja istu ozbiljnu facu, koja izgleda malo i prepotentno kada ga vidiš po prvi put, ali on je jednostavno takav. Reba je zaista pokazao da je najbolji plej na turniru. Magdevski iz Partizana je defanzivac, iako je u polufinalu protiv Mege imao neke svoje momente, Pontens iz INSEP-a je već tehnički potkovan igrač sa visinom i fizikom, Jaramazu fali malo strpljenja i smirenosti, tu je takođe i još jedan plej Partizana Jugović koji igra dosta solidno, ali Rebić je daleko iznad svih, jedino kažem možda ova Francuz može da ga prati. Jedini problem koji Rebić može da ima u seniorskoj košarci jeste ruku na srce ta visina koju nema, i fali mu zaista da naraste na bar 185+, jer on visinom izgleda kao da je 180, 185 koliko piše na sajtu on može da sanja u ovom trenutku.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Za mene iznenađenje turnira, jednostavno nisam očekivao ovakve partije u kontuinitetu od njega. Prošle godine je Čvorović bio starter, pa nije on toliko igrao, ali ove godine je eksplodirao jednostavno, i pokazao znanje. U napadu je kompletan. Poseduje ulaz, šut sa perimetra, igra 1na1 i na sve to levoruk je... Nadam se da će narasti na nekih 202cm, i da bude nisko krilo, jer je jednostavno za tu poziciju. Iako su svi očekivali najviše od Rebića, Ristića i Đukanovića, meni je Marko zaista ostavio dosta dobar utisak, kao igrač od kojeg Zvezda može u budućnosti i na seniorskom nivou može mnogo da dobije. Istakao bih još jednu stvar, u svakoj od 5 utakmica utakmica je otvarana akcijom sa back door protrčavanjem gde su učesnici on i Brano, ta akcija samo nije prošla u finalu... jer je Gudurić odigrao za Đukanovića, u sve ostale 4 utakmice bilo je obrnuto. Zaista za mene, Marko Gudurić je utisak turnira.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Reći ću skoro preslikano isto kao što sam rekao za Vorkapića, jednostavno sem startne petorke, niko nema neku napadačku ulogu. Skoknić je zarobljen između PG i SG pozicije, nema tehnike za PG, a nema visine za SG (nema ni za PG, al ajde). Ne znam jednostavno šta više mogu da napišem.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Jedan od mlađih u ovoj ekipi, 1997 godište, igra na poziciji PF. Koliko sam uspeo da ispratim on je u svom godištu LeBron, tj prenosi loptu, igra za tim, a Klipa i kada mu da minute ograniči mu napadačku igru na prodor, i to bar da mu da šansu na SF, nego ga gura na PF. Očekujem da po prelasku Gudurića u seniore, Lazarević i on eksplodiraju, kao što je sada Gudurić odlaskom Čvorovića. Na krilnim pozicijama Zvezda ima veliku perspektivu zaista, bar je to neko moje donele možda i subjektivno mišljenje, koje nema težinu ipak.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Epizodista koji služi da popuni roster. Levoruk, ima čudnu tehniku šuta, i tako... nema šta mnogo o njemu, niti može da za 20minuta u 4 utakmice nešto da se vidi tu.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Izuzetno mi je krivo što dečko nije odigrao finale, a na zagrevanju je pogodio sve skoro, pre toga pobedio u takmičenju u šutiranju trojki (to nisam gledao). Sve je ok, nije nešto ozbiljno. Dečko je pokazao da je već sada šuter kakvog od Tripka nismo imali, samo što Brano se zaista trudi da igra i odbranu na veoma visokom nivou. Tokom čitavog turnira igrao je veoma agresivno, ponekad i napadao koš, imao je bar 7-8 sjajnih asistencija za Ristića i Gudurića pre svega. Prijatno me je iznenadio, jer nisam sa takvom konstitucijom, očekivao takvu vrstu agresivnosti na prodoru, u zonskom presingu, na prenosu lopte, itd... Za seniorsku karijeru koja može biti dosta ozbiljna fali samo kilaža.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Još jedan krilni igrač Zvezde koji je u toj rezervnoj petorci Jovanović-Skoknić-Lazarević-Rakićević-Kaplanović jedan od glavnih napadačkih opcija, i šteta što je dobijao loptu samo u 4/4 na +25/+30, kada je i pogađao neke šuteve spolja (duge dvojkae), išao na ulaz, itd... Mene podseća malo na Lučića zaista, prisutan je na skoku, nema toliko energije, u napadačkom smislu su mi nekako slični, prisutan je na skoku. Nadam se da će da raste bar na 202-203, ako Gudurić i on narastu na toliko, ja se ne brinem, imaćemo bolje igrače od Marka Simonovića.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Igrač koji me je najviše iznenadio u Zvezdi, pored Gudurića. U rezervnoj petorci on je tu prva opcija, mada obično igra ili sa Ristićem ili Tejićem, retko kada je igrao sa Rakićevićem. Napredovao je dosta, pokriva PF i C, ali za seniorsku karijeru mora da nabaci neki napadački segment u igri, možda šut, jer mislim da će biti četvorka, petica baš teško. Sad ja ga ne vidim tu, možda se i varam. Ima kretnje centra, ali nekako kao da mu fali nešto da bi to i bio (nije visina). Zato sam više za to da radi na šutu, i malo poradi na svom napadačkom arsenalu.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Dečko koji se više dere od trenera Klipe, mali je živa energija, ali sve je na tome, pogodi on po koju trojku, agresivan je dosta, ali ne vidim tu nikakvu seniorsku perspektivu. Cvele Junior, samo na mnogo nižem nivou.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Sad ja treba da pišem o MVPju turnira, o kome svi skauti pišu u superlativima? MVP, dominantan u ovom uzrastu i naša svetla budućnost. Ne samo Zvezde, već i naše košarke.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Za mene je on najslabija karika u startnoj petorci, ali neko mora i tu 'četvorku' da igra. Mada u finalu je odigrao najbolju utakmicu na turniru. Napadački je on sjajan, prisutan na blokadama, skoku, sve ima, ali kao da nešto nema... Ne znam kako rečima da objasnim baš, sviđa mi se ima sposobnost da odigra leđima, da šutne spolja, da skoči u napadu/odbrani, anticipira dobro za blokadu... Sve ima, ali to sve, kao da je sve pomalo, a ništa izraženo, pa mi se čini zbog toga možda kao da mu nešto fali...

Klikom na ime igrača, otvara se statistika igrača sa ovog turnira.

Pozdrav za sve forumaše koji su ispratili turnir!
« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 08:20 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #109 poslato: Februar 27, 2013, 12:06 »
jel to ovaj Nole sto je pisao nekad na forumu? :smeh4:

Otkad je on merodavan za strucne opservacije na temu kosarke?
Bez uvrede, ali ja ga se secam samo kao zestoke paljevine koja je iskrila svako malo na temi Zvezda Partizan.

i dole napisano je najobicnija topla voda


Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #110 poslato: Februar 27, 2013, 12:31 »
to je taj nole.taj isti nole je znao i te kako da napise dobar post,i npr cene ga izuzetno i na bondijevom forumu,gde nema navijackog prepucavanja,a ima puno grobara.to sto se ovaj forum sveo upravo na to prepucavanje zvezda-partizan je nesto drugo,pa se i on uklopio u to.nole jeste paljevina,ali voli kosarku,dosta je prati,i uz sve to ima volje i zelje za pisanjem studioznih postova.voli statistiku i cesto je ubacuje itd...
ovo je jedan od 2-3 najiscrpnija posta koji sam nasao na kkcz forumu,mvp i rsb forumu.noleta sam citirao,jer je i ovde clan(istina nije dolazio od pred nove godine i u decembru je i napisao i zadnji post ovde),dok ostali nisu clanovi ovog foruma.hteo sam da stavim neku analizu,a nole kao neko ko je bio na tim utakmicama je sigurno merodavniji od mene ili tebe koji nismo bili.uz sve to rekoh i nisam imao veliki izbor sa ta 3 foruma...


evo ima i ovaj koga ne mrzi da cita


Citat: H. Zaneti
Jos jednom smo potvrdili da smo daleko bolja ekipa od Mege, pitanje pobednika je reseno vec u prvoj cetvrtini iako se Brano povredio vec na startu. Nadam se da nije nista ozbiljnije, nije se oslanjao na tu nogu posle, valjda nece zaglaviti neku duzu pauzu. Fascinantno je da iako smo bolji od svih ovih ekipa za bar 30 poena, nikoga nismo potcenili i svaku utakmicu smo maksimalno grizli u odbrani. Svi su pokretljivi i bas cesto udvajamo i osvajamo dosta lopti na taj nacin.
Danas su izdominirali Ristic i Rebic, sjajno ih pratili Guduric i Tejic. Prva dvojica su vrteli pik kao Teo i Krstic, stvarno su opak tandem. Prelepo za oko igramo, gomila asistencija, "no look" pasova, kontri... Treba i Klipu pohvaliti, jesu momci talentovani, ali i trener ih je utegao. Inace, Ristic je pokupio skoro sva priznanja. MVP, najbolji strelac i skakac, clan najbolje petorke turnira... Apsolutno zasluzeno! Najbolji trojkas je Brano, koji nije izdominirao kao prosle godine, ali je i ovo bilo sasvim dovoljno za pobedu, a najbolji "kucac" Francuz, Vanerot, koji je stvarno zverski zakucao preko 2 saigraca. Najbolja petorka: Rebic, Pusica, Inglis, Jokic, Ristic. Realno je Pusica zalutao ovde, verovatno su hteli da ispostuju i cetvrtog polufinalistu, ali pre njega je tu bilo mesta i za Gudurica pre svih, Brana, Zagorca.


Dusan Ristic je je uz Inglisa najbolji igrac turnira bez ikakve sumnje. Milina je gledati njega, na koliko samo razlicitih nacina moze da postigne koseve, vrhunski talenat. Prosle godine je vise sutirao sa poludistance, ove svega mozda 2,3 puta za ceo turnir, ali je ispod kosa nezaustavljiv. Dobar je bio i u skoku, proglasen je uostalom najboljim skakacem, ali tu uvek moze bolje. Lider je tima i njemu su kao i Rebicu prijali seniorski minuti, to je vidljivo iz aviona. Malo sam dosadan, ali ne bih menjao njega ni za 2 Milutinova. Od njega ako ne postane vrhunski centar, stvarno nemam pojma od koga ce.


Rebic je odmah iza njega. Cak je danas mozda i bio bolji. Sve vise asistira, u sutu je uvek bio dobar, i za 3 i sa poludistance, ali je mene odusevio u tranziciji na ovom turniru. Koristi maksimalno svaku rupu u odbrani, cim se otvori malo prostora do kosa, odmah ga napada i odlicno finisira, neretko uz faul. U odbrani se trudi, nije vrhunski defanzivac, ali nije ni rupa. Meni se on bas svidja kao plej, nije neko ko ce da drvi loptu citav napad bez neke ideje, dosta je konkretan,a posto imamo jos dosta kreativaca u timu, nije mu problem ni da njima prepusti ponekad organizaciju, a on saceka pas na trojci. Ali je lopta definitivno najsigurnija u njegovim rukama. Rekao sam vec, dosta je napredovao, bice on sjajan igrac, samo da dobije prostora.


Guduric je nas najkompletniji igrac. Produzen trenerova ruka na terenu, sto bi rekli nasi novinari. Da ne bude zabune, njegovi ofanzivni kvaliteti se ne svode na ono "od svega po malo", on je jednostavno odlican u svim segmentima. Ima odlican sut, ulaz jos bolji, moze da igra od 1 do 3, mada je dvojka prirodna pozicija za njega po meni. Cesto i organizuje napade, defanzivno je odlican. Deluje kao pametan momak, Klipa ima bas dosta poverenja u njega. I on je dosta napredovao, dobio je dosta vise prostora nego prosle sezone i odlicno to koristi.


Brano je biser stavrno, mozda je odigrao za nijansu losiji turnir nego onaj proslogodisnji, ali je svakako potvrdio o kakvom se talentu radi. Jasno je da mora fizicki da ojaca, ali odusevljava lakoca sa kojom igra i lucidnost. Iako je "rasni suter" nije neko ko zivi samo od suta, grize u odbrani, dobar je sa loptom, razigrava saigrace... Samo oprezno i polako sa njim.


Tejic je uz Kaplanovica fizicki najvise ojacao. Poceo je i vise da ulazi u reket, ne kampuje samo na 6.75. Na ovom turniru se istakao i blokadama, ima bas brze ruke i lako "lepi" protivnika. Nekad se zaglavi ispod kosa, pa napravi korake ili pogresi, ali raduje to sto sve vise igra i ledjima ka kosu, definitivno ima potencijala za tako nesto, sut se zna kakav ima.


Za Kaplanovica sam rekao da je mozda i najvise napredovao. Nisam u dalje ubedjen da je potencijal da jednog dana bude centar prvog tima, ali cinjenica je da je vredan, dobar momak, koji koristi svaku sansu. Mozda i gresim, ko zna, ako nastavi da napredujue... Dosta dobro je skakao na ovih 5 utakmica, nesebican je, voli da asistira, prijatno je iznenadio sa par centarskih fora iako generalno ne radi to cesto.


Jovanovic i Skoknic uvek idu u paketu. Otprilike zajedno i ulaze na teren, protivnickim bekovima se smrkne verovatno kad ih vide onako naostrene u stavu, prave napasti :)  Po meni nisu potencijal za prvi tim, ali ovom timu mnogo znace u odbrani, bas, bas. Mozda od Jovanovica moze nesto bude, ali u Zvezdi tesko.


Lazarevic je dosta zanimljiv momak, trojka, odlican skakac, a deluje i da bi mogao da bude dobar poenter kad malo sazri, dobije sigurnost. Predstavljao nas je i u zakucavanjima, usao je u finale. Mlad je dosta, obecava, on ce biti lider sledece sezone pa cemo ga videti.


Rakicevic je najmladji u timu, sto kaze Nole, on nije 4, ali ga je Klipa tu gurao silom prilika ( tacnije, nadam se da je silom prilika, a ne da ga vidi tu u buducnosti ). Malo je preplasen, Klipa ga je par puta docekao na noz jer je pripalio tricu, pa se posle gotovo nije ni odlucivao da sutne, ali momak razume igru i vreme radi za njega.


Vorkapic jeste kapiten, borben momak, ali nema potencijal za prvi tim, Stupar je jedva osetio parket i to bi bilo to otprilike.


Sto se ostalih igraca tice, iz drugih ekipa, pored pomenutih Inglisa koji je vec sada zivotinja i oko koga ce se otimati klubovi ( mislim da nema sanse nikakve da ga priustimo u bilo kakvoj kombinaciji ) i mog favorita Potensa ( plej Insepa, sjajan suter, asistent, lider ), zanimljiv igrac je i Simeunovic iz Mege, vec je gradjen za seniorsku kosarku, jak kao bik, a odlican suter, dobro trci kontre. Izmedju 2 i 3 je.  Jaramaz mi se ne svidja, brz je i dobar u tranziciji, ali je nekako pasivan i bezidejan u pozicionom napadu,slab suter, bar je bio na ove 3 utakmice. Zagorac jeste potencijal, deluje da psihicki brzo padne kad ga ne krene, pa ne moze lako da se vrati u ritam, ali zna bogami da udje u seriju, a tad je opasan. Odlican sa loptom, zna da izmisli kos. Jokic da se fizicki malo dovede u red, inace je vrlo, vrlo zanimljiv i snalazljiv, najbolji igrac Mege na ovom turniru. Ali i kao takav, kod nas ne bi imao mesta u prvoj petorci :)  Momak iz Insepa, Stephane Gombuald je isto talentovan, on je '97. godiste, mrsav je dosta, ali izuzetno skocan i pokretljiv, igra 4 i 5, za njega kazu da je veliki talenat, a posto je dosta mlad gledacemo ga i naredne 2 godine u juniorskoj EL. On je vec sada legitimna opcija na 4 i 5, za godina dana ce da kida. Insep ima jos par zanimljivih igraca, suter Rigot je dobar, pa momak koji je pobedio u zakucavanjima isto, zatim centar Lapora, sa netipicno mekom rukom za jednog francusko centra. Pusica iz Partizana je igrao od ocaja do sjaja, nema neke fizikalije, ali je ranovrstan i polivalentan, moze biti nesto od njega. Alba, Trevizo, Cedevita i Cesi su skromnije ekipe, ima poneko da odskoci, poput Turcina iz Albe kome ne mogu da se setim imena, ali nije to ni blizu nivoa Rebica recimo.


Covic bi mogao ozbiljno da porazmisli da se sledece godine finale i polufinale igra u Zelezniku, posto je Basket siti premali da primi sve zainteresovane. Naguzvaju se ljudi nekako, ali nije to to. Gomila skauta iz NBA i Evrope, gomila bivsih kosarkasa, trenera, stavrno odlican stvar i lepo je videti da vlada veliko interesovanje za jedan ovakav dogadjaj.


ovo je jedna analiza koja nije usmerena na zvezdu samo,ali je kraca od predhodnih


Citat
[quote="jaksha" post=25810]Voleo bih da vidim impresije ostalih koji su pratili NIJT u Beogradu.


Ja mogu da kažem sledeće:
Crvena Zvezda, očekivano, ubedljiva. Za klasu bolji od svih protivnika. Realno je da su Partizan, Mega Vizura i INSEP, jednaki po kvalitetu, i da su nijanse odlučile o rasporedu za drugo, treće i četvrto mesto.
Po perspektivi, Zvezda je i tu dominantna, a posebno raduje činjenica da Klipa ima takta sa ovim momcima i da ih vodi pravim putem. Rebić je, za mene, bio ubedljivo najbolji igrač ovog turnira, izuzetan lider, plejmejker kakvog dugo nismo imali, pametan, miran, siguran i pouzdan. Tačno zna kada šta treba da se uradi. Prvenstveno orijentisan na organizaciju igre, ali i siguran u šutu spolja. Ristić koristi ono što mu je priroda nesebično podarila, i to radi sjajno. Dominira, ali, kako sam i rekao, imam strah da se ta dominacija ne izgubi u prelasku u seniore, i da se ulije u neki prosek, to bi bilo katastrofa. Tejić sjajan, prava četvorka koja pravi razliku. Odličan u šutu spolja, a jednako siguran i u reketu. Blago sam razočaran Đukanovićem. Nekada najdominantniji igrač generacije, sada je tek nešto iznad proseka, ni nalik vrhunskom potencijalu na koji je ličio. Gudurić sve bolji i bolji, kasnije sazreva, ali i za njega je zrelo da sledeće godine ode u Radnički FMP i tamo se kali.
Mega Vizura u perspektivi ima nabolju situaciju, čak 6 igrača je na ovom turniru bilo 96 godište, i imali su dosta prostora, koji su dobro i iskoristili. Đoković i Bogdanović pre svih, ali i Matić i Jovanović. Oni su već poznati po tome da daju šansu mlađima, i to daje rezultate. Od starijih, Jaramaz i Zagorac su bili odlični, a mene je posebno iznenadio Veljković, napredak koji je načinio od prošle godine je ogroman. Jokić i Simović, takođe više nego dobri, jedino, Simeunović stagnira, po mom mišljenju.
Partizan nije razočarao, ali je dokazao da nema viziju. Na klupi, možda i najbolji trener, ali na terenu - ništa. Pušicu je vreme ozbiljno pregazilo, Đorđević je izuzetno limitiran, Babović se oslanja samo na šut, Jugović, osim jedne utakmice, ostalo - samo prosek. Prijatno me je iznenadio Ranitović, momak koji nedvosmisleno imao potencijal, ali ga nikada nije pokazao, na ovom turniru je bljesnuo. Grujić je bio baš loš. Kakva građa, a kako malo "kohones", što bi rekli španci. Magdevski je, osim u prvoj utakmici, na ostalim bio veoma dobar, pokazao karakter i spremnost za ulogu lidera. Šteta što ne može da igra i domaću ligu jer je "stranac", ali baš fali ovoj ekipi. Interesantan je bio i Marinković, koji je prve dve utakmice odigrao veoma solidno, ali, onda se utopio u sivilo. Problem kod igrača koji se uglavnom oslanjaju na šut je taj, što će šut jednom, svakako da izda. Glišić fizički nije mogao u ovom uzrastu, ali, mlad je, njegovo tek dolazi. Aničić bez puno prostora.
INSEP izuzetno fizički i atletski impozantna ekipa. Oni imaju svoj plan i program kojeg se čvrsto drže i sigurno će napraviti uspeh.
Prag, Alba, Cedevita i Trevizo, mnogo su daleko od kvaliteta prve četiri ekipe, kao što su kod nas recimo, ekipe koje igraju Juniorsku Ligu Srbije, i ekipe koje igraju Regionalnu Juniorsku Ligu. Nije mi baš najjasniji kriterijum za odabir ekipa, ali tu su pre mogli da upadnu neki turci, grci, ili neki bolji italijani. Trevizo neje među prvih deset ekipa u Italiji, a mislim da ni Cedevita nije u samom vrhu u Hrvatskoj.
Sve u svemu, lep turnir, imalo je šta i koga da se vidi.
[/quote]
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #111 poslato: Februar 27, 2013, 09:51 »
svi smo mi imali poneki dobar post u forumaskoj karijeri, pa nas to ne kandiduje da prosvecujemo narodne mase svojim vidjenjima utakmice  ;)

svaka cast Nolletu na trudu, revnosnom pracenju basketa, ali za mene je on i dalje klinac koji je samo malo bolje upucen u zbivanja i prati ih redovnije, te mi stoga njegovi postovi ne mogu biti reper.

Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #112 poslato: Februar 27, 2013, 10:47 »
ja ti rekoh sa ova 2 posta koja sam postavio,manje vise se zavrsilo sve sto sam mogao da postavim o ovom turniru,da je neko onako malo detaljnije napisao o tome.nije bitno dal je meni ili tebi nesto reper,nego sam postavio misljenje nekoga ko je prosto gledao utakmice i to je to. nije sustina u tome koliko je taj strucan i merodavan i sl. ja bi najradje stavio detaljan opis marina sedlaceka,ali jebi ga nigde nisam video njegovo detaljno pisanje o ovom turniru,opis igraca i sl...ovo sam postavio da oni koji nisu gledali turnir,ili nisu ni gledali uopste te igrace da se malo upute u to...
« Poslednja izmena: Februar 27, 2013, 10:48 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #113 poslato: Mart 01, 2013, 07:12 »
Evo i na ovoj temi...




Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.954
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #114 poslato: April 29, 2013, 08:55 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Ala se mi volimo tući...


Klipina izjava: Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


A nekad smo bili zemlja košarke... :(
« Poslednja izmena: April 29, 2013, 09:45 dejo94 »

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #115 poslato: April 29, 2013, 10:01 »
Sto napisa neko komentar na tviteru, spremni su za prve timove.  :cigara:
« Poslednja izmena: April 29, 2013, 10:01 VolimPFC »
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #116 poslato: April 29, 2013, 10:59 »
ovo se mora isterati na cistac.dal je klipa odbio da nastavi utakmicu ili su sudije jele govna i prekinule mec? ako je klipa odbio da nastavi ko nas jebe,partizan i treba da uzme titulu,u suprotnom sudije treba zestoko kazniti,jer je sramota na taj nacin prekinuti utakmicu,i to finale prvenstva srbije...
a ovo je u svakom slucaju jos jedna u nizu bruka nase kosarke...
« Poslednja izmena: April 29, 2013, 11:01 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.351
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #117 poslato: April 29, 2013, 11:19 »
Nista, sacekacemo neko fantomsko saopstenje PU u Cacku..
Oprem dobro

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaške mlađe kategorije
« Odgovor #118 poslato: April 29, 2013, 11:54 »
skandal, bolest jednog drustva, davno je neko pametan rekao da Partizan i Zvezdu treba ukinuti
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
.
« Odgovor #119 poslato: April 30, 2013, 12:08 »
Da,da,sigurno su problem Partizan i Zvezda kao klubovi,a ne ljudi koji rade i navijaju za iste.

Kao da ne bi nasli neki drugi nacin da se prave sranja da nije toga. Ovo je posledica stanja u drustvu,a ne obrunuto.

Sve je otislo po kurcu,zasto bi sport bio izvan tog lonca? Problem bi mogli trazit u ljudima za pocetak.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.