Autor: Boki Tema: Delije  (Pročitano 57220 puta)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #135 poslato: Februar 22, 2014, 11:35 »
Pomamili se ovi moji čim mene nema tamo..  :D




Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #136 poslato: Februar 22, 2014, 11:54 »
pa zar u ulcinju postoji ikakva organizovana navijacka grupa? mislim i delija i grobara.pa sta te ekipe mogu da imaju pretpostavljam do 10ak likova u ekipi,ako ih ima i toliko...
« Poslednja izmena: Februar 23, 2014, 12:05 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #137 poslato: Februar 23, 2014, 12:01 »
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #138 poslato: Februar 23, 2014, 01:29 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
pa zar u ulcinju postoji ikakva organizovana navijacka grupa? mislim i delija i grobara.pa sta te ekipe mogu da imaju pretpostavljam do 10ak likova u ekipi,ako ih ima i toliko...


Naravno da nisu to organizovane ekipe kao u većim sredinama, ali ima  ljudi koji idu na utakmice...
Cigani su prije 5-6 godina bili brojniji u Ulcinju, tj. više je bilo aktivnih koji su redovno išli na Marakanu... UL cigane uglavnom predstavljaja "starija" garda, momci preko 25 godina... ovi mlađi nisu toliko aktivni...
Što se tiče nas... Grobari Ulcinj su danas daleko aktivniji od delija, okosnicu ekipe čini mlađa ekipa(ubrajam tu i sebe  :cigara: [size=78%]) [/size]koja je prije 3-4 godine uspjela da "probudi" malo i ove starije koji do tada nisu bili aktivni...
U Morači nas uvijek ima 10-15, mada se ne ide organizovano, već svako u svojoj režiji... a imaš 4-5 momaka koji su ove sezone ispratili dobar broj utakmica u EL do sada...

to je što se tiče ovih koji idu na utakmice, a simpatizera imamo i jedni i drugi koliko hoćeš, i to među svim nacionalnostima...  :)
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #139 poslato: Februar 23, 2014, 03:05 »



 kad sam video i grafit da kragujevac čeka zvezdinu titulu ništa me više ne iznenađuje :nono:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #140 poslato: Februar 23, 2014, 06:25 »
pa pero vecina obicnih ljudi u kg-u su navijaci zvezde i partizana,ja ih licno znam podosta. to sto je jaka navijacka grupa djavola to je vec druga stvar.ali koliko znam, vecina ljudi u kragujevcu na prvo mesto stavljaju zvezdu ili partizan,a ne radnicki(pa mi na forumu smo imali svetu i zaboravih kako se zvao zvezdas iz kragujevca,sto se grobari zezaju da je sa srletom otisao na svadbu)...tako da ne znam sta je cudno u tom grafitu  :zbunjen:
« Poslednja izmena: Februar 23, 2014, 06:27 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #141 poslato: Februar 23, 2014, 07:08 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
pa pero vecina obicnih ljudi u kg-u su navijaci zvezde i partizana,ja ih licno znam podosta. to sto je jaka navijacka grupa djavola to je vec druga stvar.ali koliko znam, vecina ljudi u kragujevcu na prvo mesto stavljaju zvezdu ili partizan,a ne radnicki(pa mi na forumu smo imali svetu i zaboravih kako se zvao zvezdas iz kragujevca,sto se grobari zezaju da je sa srletom otisao na svadbu)...tako da ne znam sta je cudno u tom grafitu  :zbunjen:




Patriots legenda.  :aplauz:  Ne sjećam što je tačno bio povod za njegovo napuštanje foruma...





Pa dobro sa Kragujevcem je neka slična priča kao sa Podgoricom... doduše Grobari su i dalje dovoljno jaki, da izazivaju neizliječive komplekse kod varvara... podgoričke delije su dosta marginalizovane u poslijednje vrijeme, ali se "čuju" i dalje...




Faule, gdje je tačno ovaj grafit delija?  Djeluje mi možda kao onaj put za Zagorič od gimnazije?



Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #142 poslato: Februar 23, 2014, 07:20 »
Ne znam,moze biti na mnogo mjesta...


Taj lokal patriotizam mi nikad nije pio vodu. Neka svako navija za klub koji voli,pustite to...
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #143 poslato: Februar 23, 2014, 10:55 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
pa pero vecina obicnih ljudi u kg-u su navijaci zvezde i partizana,ja ih licno znam podosta. to sto je jaka navijacka grupa djavola to je vec druga stvar.ali koliko znam, vecina ljudi u kragujevcu na prvo mesto stavljaju zvezdu ili partizan,a ne radnicki(pa mi na forumu smo imali svetu i zaboravih kako se zvao zvezdas iz kragujevca,sto se grobari zezaju da je sa srletom otisao na svadbu)...tako da ne znam sta je cudno u tom grafitu  :zbunjen:


totalno ne poznajes Kragujevac i njegove zitelje,vecinu njih apsolutno nije briga ni za Zvezdu ni za Partizan ali iygleda da se to u Bg jos ne kapira,sigurno da ima poneko ko simpatise ovaj ili onaj klub iz prestonice ali u KG ne postoji organizovana grupa delija niti bilo koja druga grupa sem crvenih djavola ali eto nekom je cilj da pokaze kako je najaci u svakom gradu a dobro je sto nije svuda bas tako evo polako sei Nislije bude i sve vise ih je uz klub iz njihovog grada danas ih je bilo oko 600 u Kragujevcu
ispasce kad se procitaju ovi grafiti da yveydasa najmanje ima u BG :zbunjen:
« Poslednja izmena: Februar 23, 2014, 10:55 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
-
« Odgovor #144 poslato: Februar 23, 2014, 11:01 »
Nego,ovaj bojkot ABA lige i dalje traje? Koje je to proseravanje... Bas se vidjelo kako se bojkotuje...
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #145 poslato: Februar 24, 2014, 12:02 »
 
 nije bila grupa niti je neko organizovano vodio navijanje a kod delija se to zna ko radi, koliko sam ja video vecinom mladja ekipa iz levog gornjeg ugla na tribini B je vodila navijanje uz matorce iz partera B, bojkot je odavno izgubio smisao po meni ali  ja se tu ne pitam nista ...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2014, 12:02 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #146 poslato: Februar 24, 2014, 01:04 »
pfc,da patriots.on nije bukvalno otisao sa foruma sa nekom  namero.decko je verovatno izgubio naviku da pise.a prestao je i drasticno smanjio kada je otisao u rusiju da radi,posle toga je samo par puta se javljao,vise puta dolazio i verovatno samo citao,a posle vremenom potpuno prestao da pise...


pero,prvo me nisi izgleda najbolje razumeo.nisam uopste pricao o organizovanim navijacima,priocao sam o obicnim ljudima,koji npr manje ili vise prate sport,a nisu clanovi nikakve organizovane navijacke grupe.
inace ne znam uopste da li postoji bilo koja organizovana navijaka grupa u kragujevcu,osim djavola,samim tim nikada ne bih ni tvrdio ista u vezi toga.
istina da sam mnogo vise veze sa kg-om imao do pre 5-6 god,pa dobar deo mojih zapazanja je od tada.da li su od tada bas drasticno promenjene stvari ili ne ne znam. a i tada kao sto rekoh zapazanja mi nisu bila o organizovanim navijacima.znam da sam pricao sa nekim ljudima,cini mi se bas svojevremeno i sa partiotsom,koji su mi tvrdili da je vecina ljudi u kg-u navijaju za zvezdu ili partizan(npr setih se i milivojevica koji je bio u zvezdi,koji je od malena veliki zvezdas,a inace brat rodjeni je partizanovac).moguce da je to moje zapazanje od pre kao sto rekoh 5-6 i vise god vise i ne vazi, a i da ti sa kojima sam pricao su bili u krivu...

sto se tice derbija,jasno je da zvanicno grupa nije bila tu,nije bilo bubnja,zastava, prva ekipe nije dosla,sa mesta gde sam bio nisam mogao najbolje da vidim ko je sve bio tu ko ne,ali je jasno da su navijanje vodili neki koji to generalno ne rade,a jasno je da je odredjen broj clanova navijackih grupa danas i te kako bio na utakmici.tj da sada delije vise nemaju neki izrazito negativan stav,otrpilike ko hoce moze da ide,cak i neki ugledni,pre svega stariji clanovi dolaze i gledaju utakmice,ali ipak to nije organizovana grupa...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2014, 01:08 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #147 poslato: Februar 24, 2014, 08:29 »
  u kg nemaš ni jedan jedini grafit o zvezdi ili partizanu i sad odjednom se neki simpatizeri pojavili i napisali da "kraguejvac čeka titulu i svi na marakanu" malo je više nego providno ko stoji iza svega i ko je to odradio 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #148 poslato: Februar 24, 2014, 08:32 »
Krajem osamdesetih Kragujevac je imao jaku grobarsku ekipu, koju je predvodio Neša. postojala je više od deset-petnaest godina.
Posle su se uglavnom svi penzionisali
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #149 poslato: Februar 24, 2014, 09:30 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Krajem osamdesetih Kragujevac je imao jaku grobarsku ekipu, koju je predvodio Neša. postojala je više od deset-petnaest godina.
Posle su se uglavnom svi penzionisali
Neša brat radikalke Nataše koliko ja znam poodavno živi u Bg
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)