Autor: Boki Tema: Delije  (Pročitano 57279 puta)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #240 poslato: April 16, 2015, 07:57 »





Bojkot.


Zašto?


Zato.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #241 poslato: April 16, 2015, 10:02 »
jos da niko nije bio na utakmici,pa da poverujem. znaci ne znam samo kako su to vodili navijanje,obicna glupost. osim ako ne misle da su samim svojim prisustvom to radili. uz to marko ne vodi navijanje pa brat bratu 10godina sigurno. saviji se desilo par puta u poslednjih 5-6god,ali marku se ne secam ni jedan jedini put da se desilo.
kada vidim ovakav idiotski potpis iskreno ne bi me cudilo da su uzeli sliku sa neke druge utakmice,iako mi ni najmanje ne bi bilo cudno da su bili na utakmici,tj pre verujem da su bili nego da nisu(ja ih nisam video pa mogu samo da nagadjam).

nije nikakva tajna da delije kao organizovana grupa bojkotuju jl,a da pri tom mnogi pojedinci i istaknute delije,posebno starija ekipa dolaze na te utakmice. pisalo se to i ovde puno puta. znaci ne dolazi grupa organizovano,ne donose se zastave,ne donose se bubnjevi,pa nema organizovanog navijanja,realno nije ga ni juce bilo.pri tom pojedinim clanovima grupe kao pojedincima niko ne brani da dolaze,sto neki kao sto rekoh i rade. a jedino na utakmicama protiv partizana s obzirom i na brojnost i na protivnika dobar deo utakmice postoji nesto sto lici malo na organizovano navijanje,i najcesce jedan lik ili u najboljem slucaju 2-3 ali retko povedu navijanje da kazemo sa sipke. to najcesce bude jedan lik iz te starije ekipe,da kazemo markovih godina,stvarno ga ne znam po imenu,i on jeste deo delija,ali ga na severu nikada nisam video da je vodio navijanje.pri cemu juce ga nije bilo,tj nije on vodio navijanje,nego neko drugi.  ali kao sto rekoh to je nesto sto lici na organizovano navijanje toliko sto se najcesce taj jedan lik popne na sipku,i to je to.vise lici na ono da kazemo navijanje simpatizera,nego organizovane grupe-navija se kada dobro ide, malo malo pa se ucuti i sl...
« Poslednja izmena: April 16, 2015, 10:04 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.725
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #242 poslato: April 17, 2015, 07:42 »

 lepa je ovo slika baš dobro podmladila i stanjila Marka :respect
 novinari su kod nas baš skloni glupostima i čak i u situaciji kad mogu da napišu nešto i bez prekomerne senzacije oni zaseru
 Kao što već napisah na onoj temi o ABA ligi Marko i njegovi su već godinama prisutni na tribinama kad igra KKCZ bez obzira na takmičenje i oni su tu kao neki "zaštitni vod" što bi se reklo da u odsustvu glavnih grupa delija nekom ne padne na pamet da pokaže svoju snagu nad simptizerima i kao što su svojevremeno probli sad već čuvenii HH iz Obrenovca
Navijanje je na zadnjoj utakmici vodio onaj matori ćelavi lik iz Markove ekipe koji je i od mene stariji ali stvarno ne znam kako se zove, naravno da su bili tu i Krle i Šavija dok za Bogdanova nisam baš siguran tj ja ga nisam primetio ...
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #243 poslato: April 17, 2015, 11:15 »
Istina što starina govori

John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #244 poslato: April 17, 2015, 01:01 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Vidim da je tu i vodja navijaca zvezde iz herceg novog. koliko znam taj ogranak zvezdinih navijaca je u bliskim vezama sa markovim ultrabojsima,i svaki put kada dodje u bg tu je sa tom markovom ekipom...
inace on je i fakticki jedan od glavnih u novskoj listi, i u drugom mandatu poslanik u opstinskom parlamentu(prosli put su imali samo njega,sada mislim da imaju jos jednog poslanika).a i vlasnik je jedne konobe na samoj obali...
« Poslednja izmena: April 17, 2015, 05:15 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.725
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #245 poslato: April 17, 2015, 04:59 »

 ne otkrivaj neprijatelju nase momke :nono:

 vidim da je ipak bio i bogdanov :mukica: :no: pa ne cudi sto smo izgubili

 onaj celavi je vodio navijanje uz par aistenta na b tribini
 cujem da grobari spremaju i kop na b tribini  :zbunjen: valjda konacno smeju da dodju i na tu stranu ...
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #246 poslato: April 17, 2015, 05:00 »
pero taj sto ga otkrivam je u svom gradu javna licnost. tako da bas i nisam nesto novo otkrio o njemu  :kafa:
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.725
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #247 poslato: April 17, 2015, 05:48 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
pero taj sto ga otkrivam je u svom gradu javna licnost. tako da bas i nisam nesto novo otkrio o njemu  :kafa:

ponekad neso pomislim da si grobar :smeh1:

salim se ja malo znam da si super lik, nisam mislio nesto ozbiljno sa onom primedbom o otkrivanju licnosti
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #248 poslato: April 17, 2015, 10:50 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 cujem da grobari spremaju i kop na b tribini 

Sve ekipa 30+, 40+, ozbiljne face
Tu sam  :palac:
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #249 poslato: April 17, 2015, 10:54 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 cujem da grobari spremaju i kop na b tribini  :zbunjen: valjda konacno smeju da dodju i na tu stranu ...


Zabranjeni su locirani na toj tribini na svakoj utakmici ABA lige.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #250 poslato: Jun 05, 2015, 01:09 »
Citat
Da kao LAV SE BORIŠ: Mirko Talijan, priča o najčvršćem navijaču Zvezde!

04.06.2015. 09:52  AUTOR: M.MILOŠEVIĆ
610 5 0 0
Legendi je malo. Onih pravih. Pred svaki derbi legende koje su nosile kopačke, driblale, davale golove su u prvom planu. Međutim, klubovi ne bi bili to što jesu da nema navijača koji su decenijama bili tu, pravili atmosferu, stvari legendu o njima i pravili im svetsku popularnost.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Mirko Talijan je jedan od najlegendarnijih navijača Zvezde, Foto: M.Milošević
Kada je reč o Crvenoj zvezdi, ona ima svega par takvih imena, a jedno od njih je svakako čuveni Mirko Talijan. Čovek koji je uz Zvezdu i sa Zvezdom prošao skoro sve. On je jedan od prvih čvrstih momaka sa tribine koji je uvek bio uz svoj klub.

Sada je nažalost u invalidskim kolicima, ali ni to ga ne sprečava da svaki dan bude uz Zvezdu, da je prati i navija. Nema svoj stan, pa i živi u prostoru kraj "Marakane". U svakom smislu reči, borac.


"Da nisam borac odavno bih otišao" - prvi je komentar Mirka Talijana, koji je suočen sa mnogim problemima. Ipak ponovo ima razlog da se raduje.

"Radujem se svakom derbiju. I uvek verujem u svoju Zvezdu. Nadam se da će mi doneti pobedu" - prva je reakcija Mirka Talijana koji i sada često dođe na trening prvog tima Zvezde. Igrači ga uvek sa poštovanjem pozdrave i pitaju za zdravlje. A on ih je upoznao mnogo, mnogo generacija i utakmica je iza njega.

"Zavoleo sam Zvezdu kao dete. Otac je uticao na mene, on je bio u partizanima, tokom rata u zarobljeništu i njemu je Zvezda mnogo značila. Na prvi meč me je doveo stariji brat, tada sam imao osam godina i kada sam video koliko je narod voleo Zvezdu, kako je to sve izgledalo probudilo se nešto u meni što me drži i danas 60 godina posle."

Već tada je krenuo svuda sa Zvezdom.

"Pa ja sam iste godine izmolio komšiju koji je imao neku rodbinu u Zagrebu da me povede sa njim da gledam Zvezdu jer je istog dana gostovala i u fudbalu i u košarci. Fudbal je bio Zvezda - Lokomotiva, a košarkaši su igrali protiv Trešnjevke. Kada sam došao u Zagreb samo sam pratio gde narod ide i tako stigao na utakmice. Bio sam klinac pa mi nije bio problem da uđem."

Poželeo je da igra u Zvezdi, ali...
"Naravno odmah sam želeo da zaigram fudbal u Zvezdi. Počeo sam da igram u OFK Beogradu jer sam sa Karaburme, ali nisam stigao do Zvezde, pa sam prešao na borilačke sportove. Boks pa rvanje. Nisam bio plašljiv i zato su me cenili mnogi. Ulica me je mnogome naučila, ali nisam joj dozvolio da me u potpunosti uzme pod svoje."

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zvezdu je pratio od malena, a doneo je i prvi megafon na tribinu, Foto: M.Milošević
Čim je odrastao Mirko je osetio šta znači rivalstvo dva kluba.

"Šezdesetih sam ušao na Partizanov stadion sa Zvezdinom zastavom. Tada se Marakana tek gradila i Zvezda je bila domaćin na JNA. Pre toga su navijači crno-belih bili na severu, ali su prešli na jug i tu tribinu učinili svojom. E ja sam jednom prilikom uzeo Zvezdina obeležja i otišao na jug. Hteo sam da se dokažem." I tada je bilo sukoba navijača.

"Bilo je i tada navijačkih sukoba, ne u ovom današnjem smislu, ali ih je bilo. Sećam se da je posle jedog derbija autokomandom prolazio neki čovek sa komiončićem punim dinja i lubenica i zatekao se u masi posle meča i onda je počelo opšte gađanje dinjama i lubenicama. Kada te to pogodi nema priče, padaš kao sveća."

Ipak, razlika između dva vremena je očigledna.

"Kada sam malo poodrasto počeo sam da putujem u inostranstvo sa klubom ali i da bih radio. I to sve sam prošao sa ove "dve petokrake". Ipak, ono navijanje i ovo sada su dva različita pojma. Tada oružja nije bilo. Dešavalo se da se pobijemo ali posle u kafani pijemo zajedno. Bakljada nije bilo, ali ona sedamdesetih, spontana, paljenjem novina je za nezaborav."

Naravno i tada je pesma na stadionima bila važna.
"Ja sam doneo prvi megafon u zemlju. Mislim 63. se zapalio ruski tanker na dunavu. Rusi su se iskrcali na obalu, a ja sam trampio litar špiritusa, jer su oni pili sve, za megafon koji je imao i odmah sam ga doneo na "sever". Posle tog prvog meča je "nestao u masi" i nikada ga posle nisam video", ali tada smo imali megafon" - kroz osmeh se seća Mirko.

Ali organizovanog navijanja nije bilo.
"Tada vođa u pravom smislu nije bilo. Svi smo bili drugovi. Nas par je bilo zainteresovano da vodi navijanje, povede pesmu. Bio je tu Mile Ajdarić koji je voleo da piše pesme, a mi smo ih onda prenosili na tribinu. I tada je zbog gužve dolazilo do međusobnih tuča. Sećam se da su jednom njih desetak skočili na gromadu od čoveka, nisu minutima mogli da ga obore. Ali ja sam se trudio da to zaustavim, sprečim, da nam ne bude toga na tribinama."

Tada je poštovanje prema igračima bilo veliko.

"Obožavali smo ih, ali je bilo izuzetaka. Sećam se da kada smo ispali protiv čini mi se Napolija, da su navijači u besu zapalili pomoćni teren, potpuno razrovali busenje. Bili su ljuti, bilo im je i krivo. Ali u suštini mnogo smo voleli naše igrače jer se tada i dugo ostajalo u klubu pa se navikneš, pa za sve te godine i sretneš te ljude negde."

Mirkova priča na "severu" je trajala sve do početka devedesetih.
"Tada sam prešao na zapad. Arkan me nije znao a ja se nisam plašio i shvatio sam da bih mogao da budem u problemu. Kasnije su me i on i pokojni Šuca zavoleli. Posle par godina sam se ipak vratio na "sever".

Ipak, današnji Zvezdini navijači cene sve što je Mirko prošao.
"Čuli su od starijih koliko sam tu i vole da slušaju o istoriji navijanja i našeg kluba. Zaista me poštuju. "

Mirko već dugo živi kraj zgrade Sportskog društva jer nema stan. Zbog toga je i često u prostorijama kluba, a našao se ti i kada su pre koju godinu naleteli navijači Partizana.

"Kada sam ih video izašao sam pred njih i rekao im "Deco, nemojte to da radite, vratite se", a oni su mi uzvratili uvredama. Jedan me čak pozvao da se obračunamo "na ruke". Nisma ustuknuo, a njihov napad nije prošao. Život je surov, moraš da znaš da se braniš i ja sam to učio. Branim se pa šta mi Bog da, nisam bežao."


Mirko je stradao jer je spasao život jednom detetu.
"U ona loša vremena prolazio sam Karaburmom, tada je sve bilo u mraku i čuo sam nekog klinca kako zapomaže i moli nekoga da ga ne ubije. Kda sam čuo repetiranje shvatio sam da čovek stoji veoma blizu mene. Brzo sam prišao i povukao mu ruku na dole, pištolj je opalio i pogodio me u koleno. Policija mi je posle rekla da sam spasao život tom detetu, da je jedna žena svedočila da je zaista hteo da ga ubije."

Tada su počeli i problemi sa nogom.
"Kada sam osetio taj bol, doživeo sam što kaže narod fras i od tada su počeli moji problemi sa šećerom. Pritom sam se i povredio na nekom zarđalom ekseru koji je izazivao gangrenu. Dugo sam se odupirao, ali na kraju su morali da mi odseku nogu. Sada strahujem da mi ne odseku i drugu."

Ipak, legendarni Zvezdin navijač nije sam.
"Navijači su sada moja porodica. Brinuli su se o meni, dolazili mi u bolnicu, pružali mi podršku na svaki način. Ne mogu da vam opišem koliko mi to znači. Uz mene su uvek. Mnogo sam im zahvalan. To me drži u životu zaista. Meni je najteže što ne mogu da im se odužim. Na žalost Zvezda je u takvoj situaciji da ne može ni sebi da pomogne, pa ne očekujem mnogo."

Skandiranje punog Pionira

Mirko je se posebno radovao pobedi košarkaša Zvezde nad Panatenaikosom. Izašao je na parket gde su ga pozdravili igrači, a potom je doživao i skandiranje cele hale.

- Mnogo mi je bilo drago, ali od uzbuđenja nisam čuo šta mi pevaju. Bio sam presrećan - kaže Mirko.

Unuka najveća radost

Pored Zvezde Mirko ima još jednu radost.

- Moja unuka mi pričinjava najveće zadovoljstvo. Ima deset godina i ona mi je najveća sreća - kaže čuveni Zvezdin navijač.
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.725
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #251 poslato: Jun 05, 2015, 08:11 »

 "nekad se zvala ljutice bogdana a sad se zopve mirka talijana" je pesma koja mu se peva  :aplauz:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #252 poslato: Jun 13, 2015, 11:14 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

ali
Da li je i Volkov cigan il ste samo vi?!
Kad ste s nama bili grobare ste jurili
Postavlja se pitanje al to vec znaju svi
grobari su davno nestali!

 :D
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #253 poslato: Jun 13, 2015, 11:20 »





Je li ovo parola na duksu?  :))   Lik je ispao smiješan, zaista...


Nije da nema istine u ovoj pjesmici gore, posebno ovo za Volkova  :D




Bilo je opet i prozivanja za muriju.  Smiješno, pogotovo kad to dolazi od tribine koju vode dokazani Udbaši...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #254 poslato: Jun 13, 2015, 11:33 »
pa nije u pesmi istina samo za volkova. na tribini imate koliko oces cigana, ranije vavic i jos par njih,sada su valjda i dalje aktuelni janjicari,posto ne pratim bas sva aktuelna desavanja na vasoj tribini(tacnije ne pratim bas ni desavanja na severu).valjda je i onaj sale mutavi sto su ga spominjali po medijima bio cigan(tako sam negde procitao). sve u svemu koliko oces imate ljudi sa drugih tribina.znaci manje vise je pogodjeno sa pesmom.iako se ja ni najmanje ne primam na te stvari, ali mi je zanimljiva pesmica.nisam je do sada cuo...
« Poslednja izmena: Jun 13, 2015, 11:39 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...