Autor: Boki Tema: Delije  (Pročitano 56062 puta)

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #30 poslato: Februar 21, 2012, 06:14 »
Nije to poenta, nego su se Grobari takodje kur*ili, i to kada tu nisu bile delije mi imamo veci, mi smo ovo, mi smo ono.. Uostalom ko je vama dao tu titulu najboljih basket navijaca ? Velija je nauka drati se puna glasa u hali koja je akusticna...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #31 poslato: Februar 21, 2012, 06:16 »
Hahahahaha,pa jesi ljubomoran zbog te titule?  ;D

Ko god da je davao,vama je nije mogao dati kad vas nije bilo  :)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #32 poslato: Februar 21, 2012, 06:20 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Hahahahaha,pa jesi ljubomoran zbog te titule?  ;D

Ko god da je davao,vama je nije mogao dati kad vas nije bilo  :)
kad macke nema misevi kolo vode  :yes:
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #33 poslato: Februar 21, 2012, 06:24 »
Na RSB forumu, su stavili neku sliku sa crveno belo mačkom i crno belim miševima, sjajna fora  :clap: :clap:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #34 poslato: Februar 21, 2012, 06:26 »
Ada vi ste valjda Tigrovi,ne obicne macke  ;)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #35 poslato: Februar 21, 2012, 07:17 »

jos malo delija u cairu u finalnoj utakmici...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava





Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



 :aplauz: :aplauz: :aplauz:
« Poslednja izmena: Februar 21, 2012, 07:17 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.927
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #36 poslato: Februar 21, 2012, 07:29 »
Niko od Zvezdasa ne zna sto "ste" se medjusobno sibali na tribini pre utakmice?

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.927
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #37 poslato: Februar 21, 2012, 07:32 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nije to poenta, nego su se Grobari takodje kur*ili, i to kada tu nisu bile delije mi imamo veci, mi smo ovo, mi smo ono.. Uostalom ko je vama dao tu titulu najboljih basket navijaca ? Velija je nauka drati se puna glasa u hali koja je akusticna...
U ta navijacka prepucavanja ne zelim da ulazim jer se sve svodi na to "ciji je veci" medjutim ,Bogu hvala bio sam na KRK i pre 2 i pre 3 godine i izdanja Grobara tada i na ovogodisnjem KRK-u su nebo i zemlja...Pa u finalu trecinu poluvremena nisu navijali jer su lomili stolice,bacali baklje i nagurivali se sa zandarmerijom...Htedoh reci,iz aviona je vidljiv rascep medju Grobarima i raspad sistema...

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #38 poslato: Februar 21, 2012, 07:43 »
Deda u vezi tvog prvog posta


Tražili su bolja mesta :))

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.927
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #39 poslato: Februar 21, 2012, 07:55 »
I dodatak na onaj post iznad Noletovog...To sto sam napisao ne znaci da Delije nisu brojnije i organizovanije...
Hvala Nole..

Van mreže brzojav

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: nis
  • Poruke: 69
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #40 poslato: Februar 22, 2012, 08:05 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Na RSB forumu, su stavili neku sliku sa crveno belo mačkom i crno belim miševima, sjajna fora  :clap: :clap:
Izuzetna.
I dva dana posle linca i pokusaja ubistva kod Bagrdana vi se bavite mackama,misevima i "pobedama" na tribini.
A kad vam sutradan (sto ce se neminovno desiti jer je promirje prekinuto) neko lincuje 14-godisnjeg brata,druga,sina vi cete naostriti dlanove,zapaliti baklje i zapevati ne bi li jos jednom "pobedili" na tribini.
Dal da placem il se smejem pitanje je sad.
Zabranjeni !!!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #41 poslato: Februar 23, 2012, 12:22 »
koji mi? drugo ja koliko znam ovde niko nije pripadnik navijacke grupe delije severda pricas kako smo mi nesto uradili...a cak i da neko jeste(a kao sto rekoh nije niko) to ne znaci da su svi oni odgovorni zbog odredjenog broja debila...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #42 poslato: Februar 23, 2012, 12:30 »
Ћутање је знак одобравања. Делије би морале да осуде овако нешто! Да, да, баш сам наиван.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #43 poslato: Februar 23, 2012, 12:59 »
kad se desilo da neka navijacka grupa ogradi od nekog debilnog poteza i incidenta kojui su njeni clanovi napravili? naravno kad imaju priliku uvek kazu da su to neki pojedinci uradili,da vrh tribine smiruje situaciju i sl,ali apsolutno nikada nisu izlazili sa stavom da se javno ograde od sranja.pa alooooooo delije sada tvrde da je bogdanov politicki zatvorenik i skandiraju mu  :udaraozid:


slicno je i u ostalim navijackim grupama...


a ne mislim ni da je cutanje znak odobravanja...


i kao sto rekoh mi ovde ponovo nemamo nikakve veze sa delijama,osim sto su mozda neki sa njima nekada zajedno na tribini i sto navijamo za isti tim...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #44 poslato: Mart 17, 2012, 06:38 »
evo sada jedan post koji pokazuje totalno drugaciju ljubav od ove gore spominjane i onih koji prave konstantno gluposti i sranja...


Citat
Прича о Горану Ивковићу - Кусцу


Категорија: Вести Датум објављивања петак, 16 март 2012 23:23 Аутор A.Popović

Неретко се каже за некога да је навијач Звезде "до гроба", када се говори о привржености клубу. Горан Кусац је отишао корак даље...



 
Невесиње је варошица на југу Републике Српске, кроз историју позната по многим устанцима и бунама за слободу Српства. То је крај људи витешког схватања живота и крај великих Звездаша. У овим крајевима Звезда је више од фудбалског клуба, она је симбол Српства, симбол слободе, симбол љубави према Београду и мајци Србији. Често сам у домовима невесињских домаћина, уз икону и гусле, гледао слику Драгана Џајића, јер су то по схватањима овдашњих људи три симбола по којима нас препознају.

Горан Ивковић - Кусац био је један од многих којима је Звезда била више од живота.Од дјечачке заљубљености у Звезду годинама је то прерастало у праву опсесију. Био је громада од човјека са 210 сантиметара и неких 150 килограма, али у души мирољубив и право јагње од човјека. Расли смо у истој улици, помало и друговали, живјели за Звезду. Својом појавом и ауторитетом постао је вођа око кога су се окупљали сви навијачи Звезде. Прва организована путовања почела су почетком 80-тих .Ријеђали су се као на траци велики мечеви: Интер, Андерлект, Бенфика, Милан, Келн, па незаборавна `91. На свим тим великим мечевима захваљујући, прије свега Горану, на трибинама је била и велика група Невесињаца. И у Београду су га знали. Познавао је Џају, Аркана, Аврамовића и још много познатих звездаша.Пречку од дуела са Бајерном држао је у својој соби до посљедњег дана.Тражио је да га сахране заједно са њом. Неколико дана пред смрт сам га посљедњи пут видјео. Причали смо о тешкој ситуацији у Звезди и тад ми је рекао: "Док је Севера и навијача, Звезда ће увијек бити велика". Колико год да смо у дуговима, колико год чекамо титулу, док год се у Срба рађају људи слични Горану, ми ћемо бити највећи клуб на Балкану.
Звезда је наша вјера!

Мислим да је све велике утакмице од `80 био на Маракани. Све што је зарадио, трошио би на путовања до Београда и назад. Неретко би причао како му је и Џаја давао новац да се врати кући... Био је боем у правом смислу те ријечи и такав живот и огромне количине алкохола су га докрајчиле.

Али Звезда му је била све. Редовно је ишао стопом на гостовања: Сарајево, Тузла, Никшић, Подгорица. Сјећам се једног организованог гостовања у Никшићу. Овде код нас је рат и нико динара нема. Отишло нас је седамдесетак у Никшић без пребијене паре. У хотел је довео међу нас двојицу тадашњих играча Звезде - Лукића и Радиновића. Та велика два човјека и звездаша дали су нам новца да смо могли и вратити се и искористити их за живот у тешким данима. Након што су пољубили грб војске Републике Српске који је носио Кусац, сећам се као да је јуче било, Радиновић је кроз плач рекао: "Срећно браћо и нека вас бог чува".


(На другој страни надгробног споменика који је у облику штита Црвене звезде оцртан је грб "једне једине" )

После утакмице са Келном враћали смо се возом из БГ, на станици у Винковцима 50 навијача Динама. Тај дан су играли куп са гробарима. Општа туча на станици. Човјече, није се бојао десеторице људи, нико није смео да се залети на њега. До смрти је жалио што није био у Барију - није имао новца да оде. После пенала Панчева је од среће скочио кроз излог кафића у коме смо пратили утакмицу. Био је у коми два дана, једва су му спасили живот. Пред смрт је рекао породици да га сахране са пречком. Иако је био хладан и кишовит дан, на сахрани је било све што је могло ходати. На сахрани у гроб су га спустила десеторица момака у Звездиним дресовима уз тактове пјесме "Добро знај". За споменик ништа није рекао, али су му родбина и многи пријатељи и навијачи Звезде, знајући какав је звездаш био, ставили грб на споменик. Против Барселоне `96 у Београду излазимо са севера - имали смо их, нису нам најмање два пенала свирали. Окренем се, а оно Кусац плаче као дијете. Иначе, тешко је подносио поразе,з а себе би говорио: "Ја увијек пијан из Београда или од среће због побједе или од туге због пораза".

Док је света и века његове усне ће у име свих нас у црвено-белом целивати пречку која нам је трасирала пут највећој радости у историји. Ми ћемо заузврат да га спасимо од заборава и преместимо у легенду. Тамо му је место.


Неретко се каже за некога да је навијач Звезде "до гроба", када се говори о привржености клубу. Горан Кусац је отишао корак даље...

Нека му је вечна слава и хвала!


Stvarno dirljiva prica, nek mu je vecna slava....
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...