Autor: Boki Tema: Delije  (Pročitano 56673 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #90 poslato: Novembar 20, 2012, 03:45 »
Mislio sam da pricas za derbi  :smeh3:

Jos se sjecam da si rekao da su bile neke mladje ekipe,pa se cudim sta je sad ovo  :zbunjen:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #91 poslato: Novembar 20, 2012, 05:23 »
  ja sam bio i na tom kosarkaqskom derbiju i ko god malo prati kosarku zna da jedna dobra ekipa matoraca prai kkcz iz partera B sve su to tipovi koji su dobar deo zivota proveli na severu + na tribini B uslo je nekih 150 ljudi od kojih ne verujem da je vise od 20 njih iz nekih grupa u delijama ostalo su momci koji prate KK godinama i bili su deo ekipe koja je dizala bunu na Kalemegdanu, navijalo se koliko se moze a dobro smo se culi jer nam je i rezultat isao ne ruku pa se lepo koristili trenutke kad grobari iznenadjeni rezultatom ne daju pun doprinos da sad ne pametujem o stanju na tom kopu to se vec odavno zna Oko slavlja pobeda  nad Partizanom izjasnio sam se i nema to veze toliko sa grupom delije ali nisam nasao podobniju temu a istina je i sto Nole kaze da su mnogi simpatizeri euforicno pozdravljali fudbalere te vaterpoliste vec poznatim pesmama. kad igramo prrotiv grobara manje vise Ok nek se peva uobicajeni repertoar uvredljivih pesama ali ovo je za mene malo bljutavo znam da je starija ekipa u delijama godinama radila na tome da se ta praksa prekine ali uz mobilizaciju ide i puno indijanaca nazalost 
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2012, 05:24 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #92 poslato: Novembar 21, 2012, 11:10 »
I ja sam deo mobilizacije, ali znam preko caleta dosta sratijih Delija, i uvek su mi skretali paznju na to jednostavno. Ruzno je, to su maniri nekih drugih navijackih grupa, gde vidimo kakve pesmice umobolne smisljaju. Da, mi imamo Mustafu, ali bre oni pevaju npr i za Teodosica koji nikada nije igrao u Zvezdi, vec se deklarise samo kao Zvezdas. Zato kazem, to su maniri drugih grupa.


Indija, Pakistan je fora - dize se natalitet :D, ali ipak je to njihova pesma, i mnogim starijim likovima se ne svidja sto se ta pesma toliko primila. Na derbiju, stariji su pizdeli sto se samo ceka Indijaaa, Pakistan i jebi Grobare, a npr zakletva nije ni sa 50% odpevana ! Samo su na kraju I pol Ajde igraj i bori se, na kraju II pol I kada gubimo i kada vodimo, otpevane dobro, ovo sve ostalo ni za k !


Ljudi su besni, ovi u grupama. Jednostavno to nije Zvezdaski manir ! Kao sto ti kazes, stariji su se deceniju unazad borili za tu neku zdravu stranu mozga :))), izgleda da je nekoliko poraza u derbijima, i nemenje titula u basketu, uticalo zaista na sve to, i zaista ne bih voleo da nasi klinci budu kao 93-4-5 klinci Partizana, koji su odrasli uz titule, ali su im matorci prebacili tu enormnu mrznju prema Zvezdi, koja se i ogleda u tim nekim novim pesmicama, koji upravo smisljaju ti klinci. Jednostavno ti matorci od 40ak godina koji navijaju za Partizan sada imaju sinove od 16-17 godina, koji u basketu od pelena gledaju samo titule, tim klincima u Srbiji ne postoji drugi klub, Duletova rec je sveto pismo, u fudbalu 5 titula u Srbiji, i odmah mi smo ovo, mi smo ono, a nije bas tako. Jednostavno to je neko moje misljenje.

Sve je to povezano nazalost, zato valja zaista neke stvari iskoreniti sto pre, i valjda ce nam uspeti u tome ! Takve pesmice pevam samo na derbiju i to je to !

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #93 poslato: Novembar 21, 2012, 04:47 »


Prva zastava u donjem redu je pored zastave Grobari Obrenovac i ove zastave Kraljevo jedna od velikih bruka cigana, Verovatno ste svi culi za FK PARTIZAN IZ BUMBAREVOG BRDA, Celo selo crno-belo itd, Delije Novi Pazar su pre nekih godinu dana prosli ovim malim mesto, skinule zastavu koja stoji okacena na zidu prostorije pored magistrale, potpisali se sprejom i otisli.

:smeh3: :smeh4: 
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #94 poslato: Novembar 21, 2012, 04:59 »
moracu javitu partizanu iz suseka (jedno selo na fruskoj gori) da skinu svoju zastavu  :smeh4: :smeh4: :smeh4:

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #95 poslato: Novembar 24, 2012, 08:06 »
  sram ih bilo! :P   negde pisu kako nema grobara iz obrenovca negde da su to zastave iz 90 /tih godina ali zato ima onaj apel da je pala zastava Blace i da se grobari uzmu u pamet i paze na svoje krpe 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #96 poslato: Novembar 26, 2012, 09:20 »
Nego,kad smo krenuli da cackamo djavola,cackajmo do kraja:

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 :stonitenis:
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #97 poslato: Decembar 02, 2012, 01:59 »
Citat
Posle Zvezdinog debakla "delije" odbile da napuste stadion i pevale do dugo u noć VIDEO

D. Nikolić    | 02. 12. 2012. - 08:23h | Foto: A. Dimitrijević, M. Metlaš   

U srpskom fudbalu zvižduci igračima su češći nego aplauzi. Tako je već godinama, jer zbog "nepomičnih" partija pojedinaca i nastaju komentari da su ovdašnji fudbalski menadžeri zapravo trgovci nekretninama. Pa ipak, posle očajnog izdanja moguće su i ovacije. Gotovo u transu. Upravo to se desilo na Marakani nakon Zvezdinog debakla protiv Vojvodine.

Rezultat na semaforu (0:3), bledo izdanje igrača crveno-belih od kojih su samo tri kluba u Superligi primila više golova do zimske pauze, nisu smetali "delijama" da dugo, dugo posle poraza od Novosađana ostanu na stadionu i pevaju klubu od kog je ostalo samo poznato ime i - pesma o slavnim danima.
 
Pet godina bez titule, novi šamar u tri čina u domaćem prvenstvu baš kao u Subotici, 22 primljena gola na 15 nastupa u Superligi i propuštena prilika da se priđe vodećem Partizanu na samo tri boda zaostatka. Sve to, i mnogo toga drugog što rastužuje armiju crveno-belih pristalica, nije bilo dovoljno da se Marakana u subotu uveče utiša nakon poslednjeg sudijskog zvižduka. Naprotiv.
 
Više od dve hiljade "delija" rešilo je da ne napušta najveći stadion koji Srbija ima, već da ostane i peva klubu koji voli. A to je trajalo, i trajalo... čak i nakon što su reflektori ugašeni. Svetlo je davala pirotehnika, a stadionom je odjekivala pesma. Više kao vera u bolje sutra nego kao ocena trenutnog stanja u klubu. Jer da je ovo drugo u pitanju, vladao bi muk. U mraku. A ovako, u tom istom mraku, melodije vernosti dale su sve od sebe da bar na tren budu svetlo na kraju tunela.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

jos jednom postavljen zadatak drugim navijacima,navijanje posle utakmice u kojoj je izgubljeno 0-3 i raspada od igre...
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2012, 02:08 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #98 poslato: Decembar 02, 2012, 02:05 »
a evo i navijanje tokom utakmice...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #99 poslato: Decembar 04, 2012, 06:21 »
    Uros Misic od danas na slobodi! masovno otpustanje iz srpskih zatvora tako da je dobio neko skracenje na kaznu od 5 godina
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 06:21 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #100 poslato: Decembar 04, 2012, 06:25 »
jel njemu bese konacna presuda bila 7god,pa posle 5 izasao?
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 06:25 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #101 poslato: Decembar 04, 2012, 06:29 »
Valjda nema dosta stoke na ulicama koja slobodno šeta.
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 06:32 Dimitrije BP »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #102 poslato: Decembar 04, 2012, 06:31 »
   prva presuda je bila na 10 godina ali posle iznenadnog dobrovoljnog pojavljivanja Borivoja Borovica kao advokata Urosu je smanjena kazna na 5 godina i on je sad iskoristio ovu amnestiju i izasao pre vremena iz zatvora, videcemo da li je ovo uticalo na njega ili ce ga cekati mesto nekog vodje na severu da nastavi navijacki zivot
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #103 poslato: Decembar 04, 2012, 06:57 »
koliko je odsluzio?
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Delije
« Odgovor #104 poslato: Decembar 04, 2012, 07:03 »
5 godina.  Ostalo mu još 6 meseci.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!