Autor: Svetinja Tema: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12  (Pročitano 76456 puta)

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #330 poslato: Februar 15, 2012, 12:42 »
Ugovor je potpisan do kraja 2012/13 sezone, postoje i klauzule o bonusima za trofeje (koje naravno nećemo osvojiti, možda samo dogodine Kupčić :D), prolaske grupnih faza u Evropi, itd... Dosta dobar ugovor za naše uslove, 100+400 je u pitanju


Svetinja...
+1 :yes:

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #331 poslato: Februar 15, 2012, 01:28 »
nole rano si poceo da se odrices trofeja za sledecu sezonu.ja sam siguran u mnogo bolje rezultate,i u bar jedan trofej(ne smem vec sada da kazem prvenstvo,ali ni ono nije daleko),naravno sve u slucaju da kari ostane i sledece godine...
« Poslednja izmena: Februar 15, 2012, 01:29 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #332 poslato: Februar 15, 2012, 02:44 »
sledeće godine igraćemo 2 utakmice nedeljno, i ako ne dovedemo 3 igrača klase Thomasa, mi nemamo šta da tražimo u borbi za trofeje. Sve zavisi kakva će ekipa biti napravljena, takmičarska, ili  ovakva kao ove godine mlada pojačana sa 1 dobrim i 2 solidna igrača.

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #333 poslato: Februar 15, 2012, 02:55 »
Kako 2 meča??? Jel vi to sebe vidite već u Evropi ili ??? Samo vi planirajte za sledeću sezonu ... :palac:
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #334 poslato: Februar 15, 2012, 03:04 »
nole,ako kari ostane ne brinem se.ako ode to je verovatno najava novog i jos jednog u nizu raspada.nadam se da ce on i sledece godine biti tu,a onda kao sto rekoh trofeji nisu daleko...


grobare da upozorim da ce da padne brisanje ako nastave da se sprdaju...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #335 poslato: Februar 15, 2012, 03:07 »
Koje sprdanje??? Ja sam mrtav ozbiljan, samo sam pitao planirate li vi to da igrate Evropu i kako ???
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #336 poslato: Februar 15, 2012, 03:20 »
Па видиш да добијају позивницу.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #337 poslato: Februar 15, 2012, 03:31 »
markisa verovatno boki obrisao,posto ja nisam dirao-iznad tebe je bio komentar u fazonu "sledece sezone   :smeh4: "


rece ti boki,planirana je pozivnica...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #338 poslato: Februar 15, 2012, 03:42 »
Ништа ја нисам брисао. Ено је порука претпоследња на претходној страни.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #339 poslato: Februar 15, 2012, 03:51 »
boki,ja poruku ne vidim(rec je o poruci brzojava).a bila je odmah iznad ove prve markisine,tj posle ove zadnje noletove...  :zbunjen:  ali nije bitno da dalje ne sirimo i bezveze se udaljavamo od teme...
« Poslednja izmena: Februar 15, 2012, 03:54 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #340 poslato: Februar 15, 2012, 07:51 »
I tako izgubismo jos jednog clana foruma :whistling:
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #341 poslato: Februar 15, 2012, 07:59 »
 :))

Не знам ја на коју поруку Ненад мисли, али ја сам мислио на Светину.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #342 poslato: Februar 16, 2012, 05:55 »

Citat
РСБ ИНТЕРВЈУ: Небојша Човић


Датум објављивања среда, 15 фебруар 2012 20:55  Аутор RedStarBelgrade.info

Поштовани звездаши, разговарали смо са првим човеком КК Црвена звезда. У интервјуу који сте Ви направили постављајући питања председнику највољенијег српског клуба, алфа и омега Звезде говори о циљевима клуба, проблемима са којима се суочавамо у регионалном такмичењу,жељи Марка Кешеља да потпише за наш клуб, те  бојкоту Делија.

Господине Човићу, какви су резултатски циљеви Црвене звезде у овој сезони и да ли ће се наш клуб можда додатно појачати пред домаћу лигу?

- У овој сезони клуб има за циљ што бољи резултат у сва три такмичења. Које ћемо место заузети - видећемо, ово је сезона стабилизације клуба. Уједно је и сезона селекције, са перспективом да се поставе норме по питању играча који су Звезди потребни за период од наредних четири-пет година, имајући у виду велики број талената у погону од јуниора чак до кадета. Концепција финансијске консолидације се заснива на томе да Звезда из својих ресурса црпи играче.Да ли ће још неко доћи, питање је за Пешића. Размишљамо и на ту тему, с тим да тренер дефинише коначну одлуку.

 Уколико буде постојала могућност, да ли ће Звезда тражити вајлд-кард за учешће у Еврокупу наредне сезоне?

 - Да нас нису оштетили на последње две утакмице, имали бисмо позицију за европско такмичење. Помињем само последња два случаја – Цедевиту и Олимпију. Могао бих да набројим још две-три утакмице, али ћу се задржати на овим, јер једине су на којима су судије добиле слабе оцене. Нама то није утеха, али је интересантан показатељ да су једино на утакмицама Црвене звезде судије добијале слабе оцене. Због тога ћемо се заложити по питању реорганизације и нових принципа лиге, водећи рачуна да они који представљају менаџмент регионалног такмичења, заправо, живе на нашем послу. То је нешто што нас чека у наредном периоду, дефинисање односа, пошто сматрам да смо доста тога у нашој лиги успели да дефинишемо, борећи се за апсолутну регуларност. Црвеној звезди не треба нико ништа да поклони. Исто тако, нико не сме ништа ни да нам одузме. А да су нам одузели, јесу. Да ли се неком свиђа кад то директно кажем, не интересује ме, нити спадам у групу људи којима ће неко претити оваквим или онаквим казнама. Све казне можемо сабрати на Скупштини акционара регионалне лиге, где ћемо имати, верујем, интересантне финансијске извештаје.

 Раније сте представили план изградње великог спортско-пословног комплекса на Чукаричкој падини, који би, између осталог, чинила и хала од преко десет хиљада места. Да ли је изградња таквог комплекса, с обзиром на тренутну економску ситуацију, реална у ближој будућности и да ли би такву халу можда користили и остали "дворански" клубови СД Црвена звезда(одбојка, рукомет итд.)?

 - То је реално, предвиђено је по генералном урбанистичком плану за ту локацију. Са пројектом нисмо почели јер је крајем 2008. дошло до кризе, усложњавања амбијента у ком се послује. Амбиција и локација наменски стоје за изградњу. Била би мултифункционална, могла би да се користи и за друге спортове, али њен циљ би била кошарка. Хтели бисмо да ту сместимо што више мушких погона, али и девојке које са нама и сада тренирају.

Да ли сте задовољни тренутном клупском инфраструктуром?

- Овим тренутно јесмо, имамо добро опремљене дворане. Али, ако сам сад задовољан, не значи да ћу бити и у будућности. Стално треба правити нешто ново. Знам да је у јавности постојала полемика како ће Црвена звезда правити нешто са државом. Ако будемо правили, ми смо то истакли као могући модел сарадње приватног и државног. Ако не буде могло тако, направићемо варијанту акционарског друштва. Очекујем да дођу боља економска времена јер то није мала инвестиција, потребна су свежа средства. Банке прво гледају колико брзо можете да вратите средства, а кроз спорт то није могуће урадити тако брзо.

Можете ли нам рећи колики је тренутни буџет Звезде за ову годину и да ли је од почетка била планирана та цифра или је било неких непредвиђених потешкоћа?

- Буџет у овој години је специфичан зато што имамо оптерећење протеклих година. Конкретно говорећи, 2,5 до 3 милиона је буџет са којим можемо да се 'покријемо' до краја године. За сад, своје обавезе измирујемо уредно, надам се да ће тако бити и у периоду који следи.

-Због чега господин Ристић није у УО када је јавно речено да ће бити, као и да ће значајан део буџета доћи од спонзора које је он требало да обезбеди? Никада нисмо добили јасан одговор на ово питање па вас молим да будете јасни и конкретни, као и увек. Да ли је тачно да је дошло до несугласица између вас и да је он одустао?

- Господин Ристић је са нама и наши односи су у реду, то је оно што могу јасно рећи. Можете бити сигурни да добро сарађујемо.

Били смо сведоци да је наш клуб умео да буде оштећен у регионалном такмичењу, а општи је утисак да је суђење у Љубљани било срамотно. Да ли планирате да Звезду на неки начин заштитите од таквих ствари?

- Планирам да се максимално борим да Звезда има позиције које јој припадају. Очигледно је да српски клубови треба да добију адекватне позиције и да последњи споразум треба да се спроведе до краја. Треба и анализирати шта се добило и изгубило бодовањем. Чим имате бодове и коефицијенте, систем који није заснован на спортском резултату, добијате простор за нерегуларност. Чим у спорту неко буде недодирљив, у друштву високог степена неповерења долази до сумњи. Оне доводе до тога да коефицијенти које кад би изводили од постојања лиге – српски клубови би били недостижни. Пошто то није одговарало некој другој групи, коефицијенти могу да се подешавају. Тако Звезда тешко може да добије Олимпију у Љубљани, али Крка и Хелиос то могу да ураде лако. Слично је и код Цедевите. Како то да Цедевита изгуби од Загреба и Цибоне, али не може од Звезде иако је на терену другачије? Зураповић из Тузле свира као да је саобраћајац, а Јавор, дозволи себи да свира оне кораке... сматрао сам га перспективним и коректним. Свако може имати лош дан, али ово што је урадио је нешто више. Како то да се њему понавља, и то други пут. Против Загреба у гостима нам је избацио тренера, свирао две, против Цедевите три техничке грешке. Ово све није моја прича, већ компетентних људи из судијске комисије. Ако ви јавно кажњавате играча, тренера, функционера, зашто би судије биле недодирљиве? Зашто не бисмо прочитали колико су кажњени за своје лоше одлуке, па да се и о њима пише и расправља, па нека се и сами запитају зашто себи дозвољавају такве ствари. Има и оних који пројектују модел да ако се бунимо, судије ће бити против нас. Ако је то систем дисциплиновања, нема проблема. Имам стрпљења, па ћемо видети ко ће кога да одучи и дисциплинује. Видите да се у нашој лиги од прошле године повремено појављује ранг листа судија, ко хоће да је види, може отићи на сајт, то је важно. Недопустиво је да се према Пешићу неко арогантно поставља иако је млађи и од његовог сина. Па шта ако је судија? Често се у пракси може показати и да заправо није судија.

У медијима се пре недељу дана појавила информација да Светислав Пешић преговара о вођењу немачке репрезентације. Да ли има истине у томе и какав је став управе клуба по том питању?

- Пешић има уговор уз могућност да буде репрезентативни тренер, под условом да то не ремети његов рад у КК Црвена звезда. Ми немамо апсолутно ништа против. Ако узме било коју репрезентацију, то је додатна референца и за клуб.

Ви сте, као челни човек ФМП-а, раније били у ситуацији да неретко долази до отимачине талентоване деце од стране оних који не умеју ту децу да "изроде". Интересује ме начин на који ћемо се борити против таквих појава, јер се слажем да је основа нашег система младост, игра свих селекција у истом систему у коме игра и сениорска екипа.

- Имали смо играча који је одбио да остане, а то је Маринковић. Разговарали смо са његовим оцем, са самим Маринковићем, дали му услове. Чак је и Пешић разговарао с њим. Његов, а и избор менаџера Аце Рашковића, који је мени рекао да није тако, је био да га одведе у Партизан. Шта да радимо, то је његов избор. Једино што Звезда није добила обештећење, тј. минимизирано је на 10000 бодова, с обзиром да није играо за репрезентацију јер је био болестан. Ни то нисмо добили! Онда га је Савез санкционисао и казнио. Не улазим у чаршијске приче да није била болест у питању, већ манипулација ради смањења обештећења, у то ипак не верујем. Штитићемо децу уговорима и условима. Услове представљају инфраструктура, опремљеност у кошаркашком и стручном погледу, почевши од Пешића до медицинског надзора. За мене је такође јако важно да сваки спортиста буде писмен човек. Неће много вредети паре ако је он неписмен и без школе. Знам да има много оних који хоће готове играче. Неке узму па их држе на клупи, што није добро ни за дечаке ни за клубове. Нормално је с неке стране да влада закон тржишта. Проблем је само кад се умешају поједини ауторитети који ремете тај закон.

Какав однос имате са менаџерима играча, а посебно, какав однос имате са Мишком Ражнатовићем? Колико је тешко преговарати са менаџерима?

- Однос је знатно бољи. Морам да истакнем да је Ражнатовић испао коректан према Звезди и да и даље коректно сарађујемо.

Да ли ће Немања Недовић потписати нови уговор и на колико?

- Недовић има уговор на 1+1 годину. Црвена звезда се нашла у незахвалној ситуацији, али смо нашли одговарајући модел кроз Црвену звезду Београд. Овако формиран клуб је преузео 4 играча, и то тако што су играчи изразили жељу да остану. Преузети су уговори са Недовићем, Николићем, Лешићем и потписан је професионални уговор са Цветковићем. Ми смо имали могућност само да преузмемо постојећи уговор, што смо и урадили. Недовић је имао и опцију да оде, али је остао.

Тренутна генерација '94. се сматра веома талентованом и навијачи са правом доста очекују од ње. Докле се дошло са потписивањем уговора са клинцима из нашег јуниорског погона? Чворовић је потписао, каква је ситуација са Јанковићем? И да ли ће се од сада уговори са младим играчима потписивати на минимум 3 године?

- Завршићемо са свима за које смо заинтересовани, а да су и они заинтересовани да остану. Што се тиче годишта, имамо неколико дечака у '94. годишту, има их више у '95, интересантно је '96, а посебно је и интересантно '97, пошто већ изгледају као јуниори, то нисам скоро видео.

Да ли већ сада пратите потенцијална појачања за наредну сезону и да ли се већ сада знају оквирни циљеви или ће они зависити од буџета којим се буде располагало?

- Прави се приступ за костур тима у будућности. Имамо велики број играча, што у Звезди, Радничком, млађим селекцијама. Ради се и скаутинг осталих, на тој листи је преко 100 играча. Међутим, немате на тржишту довољно добрих играча,  а да су слободни. Али потенцијал који показује клуб са саставом у који многи нису веровали на почетку је показао да морамо озбиљно да рачунамо на ове момке, они из дана у дан оправдавају поверење.

Потенцијално довођење Кешеља је одјекнуло у јавности, али је 'пало у воду'. Из клупске перспективе, колико би оваква појачања оптеретила буџет клуба?

- Радимо на томе, али Кешељ је под уговором. Он је врло заинтересован, али се у међувремену вратио у такмичарску екипу. Толико сигурно не би био плаћен у Звезди, али постоји интересовање и реална могућност договора. Он је играч Олимпијакоса, додуше клуб му дугује неколико плата. Нама није стало да направимо штету Марку. Стало нам је да ако је већ у Грчкој, буде исплаћен од клуба 100 посто. Ако то није како треба, има место у Звезди, уговор би био на годину дана.

На почетку сезоне смо били сведоци саге о Игору Ракочевићу. Игор је на крају завршио у Сијени, али је и нагласио да има намеру да каријеру заврши у црвено-белом дресу. Да ли постоје контакти или можда и договори у вези са тим?

- Реално је да ће то зависити од његове воље. Било је разговора и за ову сезону, али Игор је играч који може да узме значајно већа средства још увек. То је његова егзистенција и живот, нико нема право да му то спречи. Врата су му отворена под условима које Звезда може да обезбеди. Све друго би било неозбиљно – да му обећамо уговор који после два месеца не можемо да испоштујемо. Уверен сам да ће се Игор при крају каријере вратити у своју кућу, а то је Црвена звезда.

Какав је Ваш однос са Миланом Гуровићем и да ли ће он можда добити неку функцију у новом клубу?

- Предвиђено је да буде у УО КК Црвена звезда. Одбор тек треба да се комплетира, биће ту Жеравица, Капичић, Лазаревић, Горан Ракочевић као спортски део. Расположени смо да помогнемо Милану и у другим акцијама, направио је школу кошарке. Битно је да он као играч са великом репутацијом и заслугама буде уз клуб и помогне нам, као и ми њему.

Иако ми је драго због тога што на клупи имамо тренера као што је Светислав Пешић, да ли ће некада постојати шанса да Владе Ђуровић преузме Црвену звезду?

- Владе је велики звездаш и тренер, можда је могао и боље позиције да заузме, али неке ствари не може да прећути, што поштујем. Њему врата клуба нису затворена, али није морално да причамо о њему док је Пешић ту, а ја немам намеру да Пешић оде.

С обзиром на то да Делије бојкотују регионалну лигу, да ли сматрате да би можда боље било све преостале утакмице играти у Железнику, јер је тамо атмосфера много боља (утакмица против Будућности као пример)? Посебно бих хтео да похвалим руководство клуба - Вас лично и господина Пешића - што сте успели да сачувате Недовића и на такав начин јасно рекли свима, поготову господину Ражнатовићу, да мешетарења тог типа не могу више да пролазе. Свака част за тај потез. То нама навијачима даје веру у много бољу будућност клуба.

- Из дана у дан се показује да Делије с правом бојкотују Јадранску лигу. Ако пођемо хипотетички и практично – ко не би бојкотовао лигу која запоставља Звезду. Они су бар смогли снаге да то јавно кажу. Друга ствар – да ли би Делије могле да путују на утакмицу Цедевита – Црвена звезда? Ми ћемо да гарантујемо челницима лиге да ће коректно навијати. Али вођење навијача је по пропозицијама забрањено. Ми ћемо наставити причу са Делијама, ја их апсолутно не осуђујем, с тим што покушавамо да нађемо заједнички простор да клуб не трпи штету. Да су Делије биле на неким утакмицама у Београду, не верујем да би се оне завршиле лоше по нас. Што се тиче утакмице у Железнику, било је више људи од предвиђеног капацитета. И тад је играно због заузећа Пионира, постоји варијанта да можда још једну утакмицу одиграмо у Железнику, видећемо.

Да ли можете да упоредите руковођење ФМП-ом и садашње руковођење Звездом, шта вам се чини као већи изазов?

- Звезда је велики изазов, нарочито због услова у каквим се нашла. ФМП је био доста разрађен систем, много правила одатле је пренето, с тим да не може да се пореди са традицијом и именом Звезде, навијачким потенцијалом и осталим маркетиншким могућностима. Провлачиле су се приче да ћемо приватизовати клуб, ништа од тог нисмо урадили, али припремамо план реорганизације с којим ћемо изаћи, надам се, у првој половини ове године. Очекујем да ћемо деблокирати рачуне, затим их ставити у основну функцију. То јесте изазов, треба бити и рационалан. Србија не може имати оволико клубова, барем квалитетних; кад то кажем, не мислим да било који клуб треба да се гаси, али сви морају размишљати о својој одрживости. Погледајте шта се догодило Сплиту, Задру, Шибенки, сада Цибони, Олимпији, Хемофарму.

Који су најдугорочнији циљеви које сте имали кад сте преузели Звезду?

- Европски клуб који има одрживост. Оно што морамо да решимо су стабилни извори финансирања. Знам каква су времена и како спорт функционише од '90-их, али као што видите, држава, јавна предузећа и разни ауторитети, ма какве симпатије гајили према неким клубовима, имају све мањи простор да помогну. Морамо да успоставимо систем заснован на самофинансирању и производњи играча. Проблем је што су цене играча на европском тржишту значајно пале. Предност Звезде је у броју навијача.

Шта кажете на број од 15 000 чланова ФК Црвена звезда?

- Лепа цифра, али то је мање од 2 милиона (смех). Мислим да то треба да се посматра кроз систем спортског друштва, јер у појединим случајевима наилазимо на исте спонзоре. Треба уредити систем где члан даје у замену за бенефит. Од сваког можете обезбедити неки минимум да би кроз теорију великих бројева дошли до великих средстава. Радимо на таквом моделу, циљ је укључити навијаче, водећи рачуна о примењивости. Примера ради, модели Барселоне и Реала су примењиви у Шпанији због стандарда. У Србији ће другачији модел омогућити да као члан имате погодности. Али о том-потом.

Када ће почети производња кошаркашких дресова и да ли ће за нас из иностранства моћи путем интернета да се купи Адидас дрес нашег кошаркашког тима?

- Ради се на целом програму реквизита. Требало би да све буде завршено за почетак следеће сезоне, много тога зависи и од добављања опреме, а клуб се бавио другим проблемима, па није било времена да се посветимо оваквим стварима.

На озваничењу пословно-техничке сарадње Звезде и ФМП-а сте објавили да дуг КК Црвена звезда износи 14 милиона евра, а недуго након тога да је смањен за три милиона. Колики је тренутни дуг и да ли има даљих позитивних корака у том правцу?

- Сад смо на 10.5 милиона. Видећемо по завршним рачунима и коначном плану реорганизације шта ће се догађати. Нажалост, део документације недостаје. Биће ту и отписа, али и анализе одређених дуговања. 'Скидали' смо углавном бескаматне дугове, дуг Лукоила, менаџерске дугове, банке, да не набрајам...

Чово, што ме удари лактом у сезони 1979/80 када смо гостовали код вас у Железнику? Финтирао сам Ђокића и ти си ме дочекао на лакат?

- То би било као кад бих ја питао зашто се наместио (смех). Лоше је финтирао, нисам могао да одолим. Нисам ја био нежан играч, али нисам ни кукао кад су мене 'тукли', према томе, кад смо на терену, не познајем ни рођеног оца.

Господине Човићу, да ли и у коликој мери пратите рад и писање на кошаркашким форумима, да ли пратите наш сајт и форум Redstarbelgrade.info и уколико пратите, да ли на ваше одлуке утиче мишљење "Звездиног народа" и колико вам је оно битно?

- Пратим максимално, прочитам и оно што ми се не свиђа, чак и ниске ударце, тиме проверим ментално стање нације. Интересантне идеје покушавам да применим, немам сујету у том смислу да добро искористим и објавим чија је идеја иако није моја.

Господине Човићу, хвала вам на интервјуу и шта бисте за крај хтели да поручите навијачима Звезде?

- Будите стрпљиви, времена нису лака за кошарку. Треба да 'протутњимо' кроз ову сезону и направимо економску стабилност. Почели смо од нуле, а што се тиче спортског аспекта, узећемо шта можемо и потрудити се да нама неко не 'мазне' оно што заслужимо. Од серије пораза смо ушли у неки континуитет, најбитније је да задржите мирноћу и да не 'полетимо' пребрзо.

Екипа сајта RedStarBelgrade.info се захваљује председнику Човићу на интервјуу, љубазности, отворености и нади у боље дане нашег вољеног клуба. Како год да се она заврши, сада смо сигурни: Ово је та сезона!
« Poslednja izmena: Februar 16, 2012, 06:00 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #343 poslato: Februar 21, 2012, 02:41 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Dovoljno je uporediti ova imena sa onim imenima koja su se našla u crno-belom timi decenije pa da sve bude jasno  :yes:
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda Beograd - 2011/12
« Odgovor #344 poslato: Februar 21, 2012, 03:15 »
Није ни овај тим за бацање.  ;)
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!