Autor: NenadBG Tema: FSS i nase fudbalske vesti  (Pročitano 58742 puta)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
FSS i nase fudbalske vesti
« poslato: Oktobar 14, 2011, 12:02 »
evo javio se ovaj sto je cuo za "tri za tri",ali ne zna sta je to tacno  :smeh3:

Citat
Ćurković: Ako ode Karadžić, idemo svi 
M. Vr. | 13. oktobar 2011. 23:59        | Komentara: 0   
FSS je žrtva popularnosti fudbala u Srbiji. Tomislav Karadžić dobro vodi organizaciju i on jedan od najboljih kadrova koje smo imali – kaže potpredsednik Saveza
  Potpredsednik Fudbalskog saveza Ivan Ćurković jedan od najbližih saradnika predsednika Tomislava Karadžića ne krije da će u slučaju prevremenog odlaska prvog čoveka FSS sa funkcije i on, ali i svi članovi Izvršnog odbora otići iz srpskog fudbala...

- Mnoge stvari ovde ne funkcionišu kao u normalnom, civilizovanom društvu i zaista ja ne mislim da bilo šta guram pod tepih – ističe za „Sport“
Ivan Ćurković.- Jeste, doživeli smo neuspeh i svakako da svi snosimo odgovornost, ali možemo li jednom da stvari posmatramo realno a ne kroz ogroman izliv emocija.
 
Očekivanja su bila realna?
- Ni sada ni ranije, u vreme dok smo bili i Jugoslavija, očekivanja nisu bila realna. Uvek smo išli srcem i sebe stvaljali ispred drugih. Da se razumemo, lako je sada pametovati... Istina je da nismo prošli zbog niza okolnosti. Koliko naših igrača igra standardno u svojim klubovima? Koliko njih je zbog povreda bilo odsutno tokom ovih kvalifikacija? Koliko je reprezentacija ispaštala zbog onoga što se dogodilo u Đenovi? Gde se to još toliko zviždi i negoduje svojoj reprezentaciji kao Srbiji u Beogradu? Zašto? Zbog koga?

Mislite na prozivanja predsednika Karadžić?
- Znate li zašto su Karadžić, odnosno FSS meta tih grupa i pojedinaca? Zato što je FSS stabilna organizacija, zato što imamo solidnu materijalnu bazu, zato što savez stoji bolje od mnogih institucija u zemlji. Jednostavno, mi smo žrtva popularnosti fudbala u Srbiji. I nije problem da se nosimo sa tim teretom. Svaka čast svim sportovima ali nisam se uverio u bilo kakvu kritiku na račun nekih drugih sportova i njihovih neuspeha...

Mnogi traže odgovornost upravo čelnih ljudi saveza?

- Nije problem da svi odemo... Pa neće Tomislav Karadžić da ostane gladan ako ode iz srpskog fudbala. Nema potrebe ja o njemu da pričam, poznajem ga više od 30 godina, znam koliko i kako radi, koliko je privržen fudbalu, koliko energije i znanja unosi u sve projekte koji znače za srpski fudbal. A šta sve mora da trpi... Prete mu, vređaju ga. Ljudi, o čemu se ovde radi? Uveren sam da je on jedan od najboljih kadrova koje je imao srpski fudbal i znam da u fudbalskom svetu uživa ogromno poštovanje i poverenje.

Rezultat reprezentacije nekako uvek je i merilo rada fudbalske organizacije?
-Greška, to može samo kod nas. Mi za tili čas obrišemo pod sa selektorom, predsednikom, igračima... Citirao bih jednog našeg fudbalskog radnika koji je rekao: ako dođe do krize rezultata imamo problem, ali ako dođe do krize rukovođenja u Fudbalskom savezu imamo katastrofu! A mi je sada nemamo. Treba, dakle, razdvojiti te dve stvari. Savez brine o budućnosti fudbala, njegovoj infrastrukturi, odnosima sa UEFA i FIFA... Ne može Ivan Ćurković, zadužen za odnose sa UEFA i FIFA da brani gol reprezentacije i bude odgovoran za rezultat.

Odgovornost selektora? Savez ga bira.
- Petrović je dobar stručnjak i pre svega dobar čovek. Imao je neverovatan niz pehova i nesreću da preuzme reprezentaciju u jednom teškom trenutku. Naravno, možemo da pričamo i o njegovim greškama, nije problem. Sada se postavlja pitanje novog selektora? U redu, o svemu kada dođe vreme. Ali ja vas da pitam, vas i sve vaše kolege, javnost, narod: recite mi ime selektora koji će nas sigurno odvesti na SP 2014? Postoji li neko ko će to da potpiše? Ne. Lako je sada biti pametan.

Idu izbori, samim tim i priča oko predsednika. Vaše mišljenje?
- Znam nije popularno, ima onih koji to ne vole da čuju, ali ja moram reći istinu: Tomislav Karadžić u ovom trenutku dobro vodi savez. Ukoliko se odluči da napusti ovo mesto, ja ću prvi otići, a tvrdim i mnogi, mnogi drugi ljudi iz fudbala. Znam da sada mnogi love u mutnom, gledaju da iz drugog, trećeg plana dođu do mesta u savezu a među njima ima i onih sa sumnjivim biografijama... Ne, pred takvima nećemo savijati leđa – rekao je Ivan Ćurković.
putuj igumane(a i tole i ostala ekipa) i ne brini se za manastir...
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2011, 12:07 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2011, 12:30 »
Nenade,ti se stvarno nadas oko ovoga i stalo ti je do stanja u FSS? :)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Patriots

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 236
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2011, 12:57 »
Tole je izjavio da je zadovoljan selektorom ali ne i igracima. Tako da ce verovatno jedine promeni biti u igrackom kadru, imacemo jos vise menadzerskih igraca u timu koji trebaju da se prodaju  :clap:

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2011, 01:36 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nenade,ti se stvarno nadas oko ovoga i stalo ti je do stanja u FSS? :)
ne znam kako jednostavno da ogrovorim na ovo na izgled jednostavno pitanje...  ;D
dal mi je teoretski stalo do stanja u fss?teoretski jeste.a zasto kazem teoretski,zato sto kao sto sam pisao svestan sam da se promeni i citava ekipa ljudi,male(minimalne) su sanse da dodje pravi,posteni ljudi na celo fss i da stvarno nesto promene.mnogo vece sanse i skoro siguran ishod je da ista govna i lopovi zamene ove sadasnje.
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2011, 01:40 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Na mreži shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.135
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2011, 03:22 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Samo da nam ne bude domaci trener,kad vec ne moze Antic neka bude stranac,a i ako bude stranac ne bih nikako volio Mateusa


p.s.


:D


« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2011, 03:26 shorty »

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2011, 04:27 »
Biće sjaši Kurta.....ako ostane Tole i njegovi stručnjaci džaba nam i komisija u sastavu Ferguson-Murinjo-Hiddink..... :kafa:


Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2011, 03:26 »
Citat
O situaciji u našem fudbalu Drulović: Talenti odrastaju u nameštenoj ligi, biraju se podobni stručnjaci
  I. Velimirović      | 16. 10. 2011. - 14:31h   | Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
  Probleme kojih je srpski fudbal, klupski i reprezentativni, pun ne treba gurati pod tepih. Opravdanja za izostanak naše selekcije s Evropskog prvenstva naredne godine nema, isto i za avgustovske eliminacije Partizana i Crvene zvezde iz Evrope.
Sve to se skupilo ove jeseni i odrazilo na najbolji nacionalni tim. Zbog odesečenih krila “orlovima” u kvalifikacijama, počele su i da padaju glave, ceh lošim rezultatima prvi je, razumljivo, platio selektor Vladimir Petrović. Klupko je počeo da se odmotava.   
Istina, malo je fudbalskih imena i prezimena spremnih da kritikuju i ukažu na pravu sliku našeg fudbala. Ljubinko Drulović, koji je 38 puta oblačio reprezentativni dres, pripada ljudima koji su bez dlake na jeziku spremni da iznesu mišljenje o igračima, stručnom štabu, ali i čelnicima Saveza.
"U Mariboru smo igrali bez motiva i želje, kao da je Slovencima potrebna pobeda, a ne nama. Ni agresije, ni borbenosti, a za to postoje dublji razlozi. Ljudi iz Saveza i bivši selektor znaju zašto je to tako, zašto nije bilo jedinstva. Imamo isuviše problema, a po onome što smo pokazali u kvalifikacijama, nismo ni zasužili da odemo na šampionat, bili smo nesposobni i nemamo za čime da žalimo", kaže Drulović za “Blic”.
Odakle kreću naši problemi?
"Mene ovaj neuspeh nije iznenadio, ništa nismo radili poslednjih godina da bismo popravili situaciju u srpskom fudbalu. Većina je nesposobna za promene, a vrlo malo i ima ljudi koji hoće nešto da promene. Mnogo se priča o nameštanju, pa kada je tako, zašto niko to ne rešava, zašto to nikog ne interesuje? Mladi igrači nam odrastaju u nameštenoj ligi, i onda se to odrazi na klubove i reprezentaciju. To je naša realnost", istakao je Drulović.
Ogorčeni ste na kakav način selektori dolaze do funkcija?
"U samom savezu, osim Dejana Govedarice, nema bivših reprezentativca. Na mesto selektora se dolazi preko veze i kombinacije, umesto da mi bivši asovi, koji smo po 15, 20 godina igrali u inostranstvu, prenosimo znanje mlađima, na klupu sedaju podobni", smatra bivši reprezentativac.
 
Pižon je prvi otišao?
" Da, ali čudi me da i njegovi saradnici još to nisu uradili. Očekivao sam da ode kompletan stručni štab. Međutim, kod nas se naturaju pomoćnici i to nam se vraća".
Došli smo na kraju i do predsednika Tomislava Karadžića?
"Njegova odgovornost sigurno je najveća, najzaslužniji je za konfuziju, konflikte i stalno traženje problema gde ga nema. U probleme smo ušli još u Južnoj Africi, a pošto se nisu rešavali, sada nam se to vratilo u najgorem trenutku. Moraju da se menjaju ljudi, Karadžić mora da odgovara za neuspeh, on je birao selektore i saradnike", završio je Drulović.
 
Stranci su greška
 Ljubinko Drulović je istakao i nebrigu za talente.
 - Velika je šteta naneta srpskom fudbalu, grešimo što kupujemo strance, jer imamo mnogo talentovanih igrača kojima treba pružiti šansu. Ne treba se plašiti toga, pogledajte Lazara Markovića iz Partizana, ima samo 17 godina a već je stasao za A-reprezentaciju. Ali ko kod nas mari za to - dodao je Drulović.
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2011, 03:29 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2011, 04:04 »
Pojavi se ovako normalan,mlad covjek u nasem fudbalu,ali ga potrose odma i bace kao krpu.

Tomic,Petric,Mirkovic,Jokanovic,Bunjevcevic,Jankovic...

Njihovim stopama idu i Stanojevic,Krstajic...to je sistem koji melje sve sto valja.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2011, 12:38 »
kakvih sve debila ima... :'(

Citat
Beograd 19. 10. 2011
Press
U FSS ništa novo

Niko ne sme protiv Toleta

Protivnici Tomislava Karadžića poručuju da je krajnje vreme da FSS dobije novog predsednika, ali niko od njih ne zna ko bi to mogao da bude. Po svim zakonima neko drugi bi trebalo da dođe na čelo FSS i pokrene srpski fudbal sa mrtve tačke, samo ne znam ko, kaže bivši reprezentativac Ljubinko Drulović
 
Mnogi su za promene, samo ne znaju kakve! Da se Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava održavaju vanredni izbori u Fudbalskom savezu Srbije, aktuelni predsednik te organizacije Tomislav Karadžić ne bi imao protivkandidata, pokazalo je istraživanje Pressa!

Čak i zagovornici teze da Tole zbog debakla reprezentacije u kvalifikacijama za EP mora da prepusti fotelju prvog čoveka srpskog fudbala, Ljubinko Drulović i Dragiša Binić, ne vide ko bi mogao da nasledi privrednika iz Subotice. Takođe, čelnici Crvene zvezde juče nisu bili spremni da navedu svog favorita u borbi za fotelju na Terazijama 35.

Đurić za Karadžića

S druge strane, prvi čovek Rada i poznati evropski menadžer Ranko Stojić tvrdi da Karadžić treba da ostane na funkciji, a Tole bi u ovom trenutku imao podršku i Partizana, ako je suditi po jučerašnjim rečima predsednika crno-belih Dragana Đurića.

- Ja podržavam ljude koji su imali uspehe, a Karadžić ih je imao. Međutim, suludo mi je da pričam o izborima koji nisu raspisani - rekao je za Press Dragan Đurić.

Član šampionske generacije Crvene zvezde Dragiša Binić poručuje da u Srbiji sigurno ima boljih kandidata od Karadžića. Prema njegovom mišljenju, novi predsednik ne bi morao da bude bivši fudbaler.

- Ja sam za to da dođe do promena. Da na Karadžićevo mesto dođe neko bolji, a takvih u Srbiji ima! Ne mogu da licitiram imenima, ne znam stvarno ko bi to mogao da radi u ovom trenutku, ali siguran sam da će političke strukture iznedriti neku jaku ličnost. Nama posle svega treba dobar menadžer u savezu. Nismo se plasirali na EP, uzeli smo kredit za Kuću fudbala, a na održavanju zdanja u Staroj Pazovi radi 100 ljudi. Treba obezbediti plate tim ljudima. Od čega, pitam se ja? Neka upregnu ovu gospodu sa terena i neka im organizuju utakmice po belom svetu kako bi izvadili štetu - rekao je Binić.

Učesnik Mundijala u Francuskoj i nekadašnji krilni fudbaler Porta Ljubinko Drulović takođe nema dilemu. On kaže da su se problemi u Savezu množili od Svetskog prvenstva u Africi 2010. godine.

- Moralo bi da dođe do promena u Savezu. Klubovi su nam na evropskoj margini, reprezentacija se nije plasirala na EP, grešilo se sa selektorima. Po svim zakonima trebalo bi da dođe neko drugi i pokrene srpski fudbal sa mrtve tačke. Samo ne znam ko, niti sam nešto razmišljao o tome - ostao je nedorečen Drulović.

Tradicionalni oponenti Tomislava Karadžića iz Ljutice Bogdana ostali su uzdržani, uz reči „da nemaju komentar i da će imati stav kada za to dođe vreme". Neodlučan je bio i predstavnik regiona Zapadne Srbije Duško Sekulić.

Dujković: Tole da ostane

Prvi čovek Rada Ranko Stojić bio je mnogo konkretniji, rekavši da ga je iskustvo sa Zapada naučilo da Karadžić i dalje treba da vlada fudbalskom Srbijom.

- Tamo gde se igra fudbal na top nivou doslovce kažu: Ne menjaj nešto da bi menjao i da bi ti bilo gore. Da se ne zavaravamo, mi u ovom trenutku nemamo mnogo dobrih kadrova. Karadžić može da ostane, naravno da se suoči sa problemima, da na bolji način organizuje ligu... On je napravio grešku sa selektorom, mnogo mi je žao što to moram da kažem jer je Pižon izvanredan čovek. Međutim, to je samo jedan od devet uslova da bi neko bio uspešan selektor. Ima Karadžić odličnih strana, na primer sjajno sarađuje sa Zoranom Lakovićem, kog izuzetno cenim - istakao je Stojić.

Stranu Tomislavu Karadžiću drži i iskusni stručnjak Ratomir Dujković.

- Ima iskustvo, cenjen je u svetu, tako da će Karadžić biti najbolji izbor ako se kandiduje - kratak je bio Dujković.
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2011, 12:39 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 21, 2011, 11:58 »
Citat
JAVOR: Partizan vodi glavnu reč
20. oktobar 2011. 10:21 > 10:25                           
Potpredsednik Javora objasnio zbog čega je klub istupio iz Zajednice superligaša.
 
  Javor je početkom nedelje Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
 
 Odluku da Ivanjičani napuste organizaciju elitnih kluba Srbije samo je ubrzala utakmica protiv Jagodine, tačnije suđenje Dejana Santrača na pomenutom meču.
 
 Potpredsednik kluba Milorad Pandurević, kao i prvi čovek Javora Dragomir Lazović, smatra da je to samo "kap koja je prelila čašu" i da je Santrač "kolateralna šteta" svega što se dešavalo u poslednje vreme.
 
 Lazović kaže da su sednice superligaša izgubile svaki smisao i da su kao indigom preslikane.
 
 "Svaka je ista, počne rasprava, ovlaš dodirnemo neku ozbiljniju temu, a potom se čuje završna reč, uglavnom, predstavnika Partizana. Takav je aktuelni trenutak, ranije je poslednje slovo pripadalo ljudima iz Zvezde", rekao je potpredsednik Javora za Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
 
 On kaže da "male" klubove niko ne sluša.
 
 "Kao predstavnik kluba spremao sam se maksimalno ozbiljno za svaku sednicu. Svim srcem sam želeo da probudimo ligu. Problem je što nas niko ne pita. Dovedu nas pred svršen čin i kažu izvolite", ogorčen je Lazović. Na kraju je poručio:
 
 "Nastavljamo pošetno i muški do kraja. Zajednica je za nas prošlost".
 
 (MONDO)
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2011, 12:02 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 22, 2011, 12:09 »
i naravno partizan ni ovde ne moze da ne zaobidje zvezdu,jer je jasno na kog se misli kad se kaze da su eksponenti necijeg tudjeg interesa,a za mnogo gore vredjanje i napade iz malih klubova cak ni lukic nije rekao da su partizanovi eksponenti...
Citat
PARTIZAN: Ivanjičani, šta će vam to? 
21. oktobar 2011. 14:12 > 15:39                         
 Partizan odgovorio na prozivke iz Javora da "vedri i oblači" u Zajednici superligaša. "Javor je eksponent nečijih tuđih interesa", izjavio za MONDO potpredsednik Partizana Mile Jovičić.

U Partizanu su neprijatno iznenađeni i zaprepašćeni tvrdnjama iz Javora da klub iz Humske diktira stavove i dešavanja u Zajednici superligaša, telu koje je zaduženo za rukovođenje najkvalitetnije fudbalske lige u Srbiji.
 
 Javor je pre nekoliko dana istupio iz Zajednice superligaša, a inicijalna kapisla za takvu odluku bilo je nezadovoljstvo suđenjem Dejana Santrača u meču 7. kola protiv Jagodine (0:1). Ivanjičani su najavu pretvorili u delo i zaista su istupili iz Zajednice klubova Superlige. Na čelu Zajednice je Branimir Babarogić, bivši fudbalski sudija, član Upravnog odbora Crvene zvezde.
 
 Potom su, međutim, njegovi zvanični predstavnici optužili Partizan da kroji mišljenja i stavove Zajednice, odnosno da to telo drži pod svojom kontrolom.
 
 Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava "Sportskom žurnalu": "Svaka sednica je ista, počne rasprava, ovlaš dodirnemo neku ozbiljniju temu, a potom se čuje završna reč, uglavnom, predstavnika Partizana. Takav je aktuelni trenutak, ranije je poslednje slovo pripadalo ljudima iz Crvene zvezde".
 
 U Partizanu su šokirani takvim istupanjem predsatavnika Javora. Potpredsednik crno-belih i predstavnik Partizana u Zajednici superligaša Mile Jovičić rekao je za MONDO da je Javor "eksponent nečijih tuđih interesa".
 
 "Izjave rukovodilaca Javora o radu Zajednice su neistinite i mi smo zaista neprijatno iznenađeni. Podetio bih javnost da je Javor pre pet dana najavio istupanje iz Zajednice nezadovoljan suđenjem u meču protiv Jagodine, iako je Ivanjičanima odlično poznato da Zajednica nije nadležna za sudijska pitanja. Kada su shvatili da je taj razlog besmislen, onda su brže-bolje pronašli 'glavnog krivcać za sve njihove probleme. Tvrdnja da Partizan vodi glavnu reč u Zajednici zaista nema smisla i time se obmanjuje kompletna fudbalska javnost", rekao je Jovičić za MONDO.
 
 On je rekao u radu Zajedinice učestvuju predstavnici svih klubova Superlige, predstavnici FSS i da svi oni mogu da posvedoče da je stav Javora tendeciozan.
 
 "Partizan ne želi nikakve privilegije u odnosu na druge klubove. Štaviše! Mi smo se aktivnije uključili u rad Zajednice u želji da se pomogne klubovima koji su u nepovoljnom materijalnom položaju i o tome takođe mogu da posvedoče predstavnici drugih klubova", naglasio je potredsednik Partizana.
 
 Upitan zašto je onda Javor "pikirao" baš Partizan i gde je motiv Ivanjičana da iznesu takav stav, Jovičić je odgovorio:
 
 "Ne treba biti mnogo mudar i pronicljiv i videti u kom pravcu ide ponašanje Javora. Očigledno je da, sa jedne strane, žele da izvrše psihološki pritisak na naš klub i naše igrače pred sutrašnju utakmicu, ali i na službena lica (sudije i delegata). Takođe, ne mogu da se otmem utisku da je Javor eksponent nečijih tuđih interesa i batina je u tuđoj ruci! Pitanje je zašto Javor pristaje na sve to".
 
 Pa, u čijoj je ruci batina, pitali smo Jovičića?
 
 "Ne želim to da kažem, ali iz kontakta sa predstavnicima drugih klubova došli smo do istog mišljenja ko stoji iza svega", rekao je on i naglasio da će sve ovo reći sutra i rukovodstvu Javora "face to face".
 
 Razgovor sa Jovičićem iskoristili smo da ga pripupitamo i o aktuelnom trenutku u Partizanu. Crno-beli su prošli kroz turbulentan period posle eliminacije od Šamroka u Ligi Evrope, trener Aleksandar Stanojević je bio smenjen, pa vraćen na posao...
 
 Prema rečima Jovičića, u Partizanu je sve OK.
 
 "Stanje u Partizanu je izuetno dobro i u igračkom pogonu, stručnom štabu, sportskom sektoru, rukovodstvu...Svi smo željni dokazivanja na sportskom terenu i da odbranimo trofeje".
 
 Dakle, trzavica više nema?
 
 "Nema trzavica! Niti su one imale takvu dimenziju kako je u javnosti predstavljeno. Bio je nesporazum. Ali, sve je to prevaziđeno", rekao je Jovičić, koji potvrdu svojih reči vidi i u tome što će i sutra biti uz ekipu na gostovanju Javor u 9. kolu JSL.
 
 (P. V. - MONDO)
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2011, 12:09 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #11 poslato: Decembar 02, 2011, 03:38 »
vest koja je sinoc objavljena na sajtu zurnala,da bi je brzo posle toga sklonili...
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

 :kafa:
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #12 poslato: Decembar 02, 2011, 03:41 »
 :))

То је изјава Бабовића, а питање је било о Толету и његовом доприносу успесима Партизана.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2011, 09:20 »
Citat
utorak 13.12.2011  |  20:26

  Uhapšen predsednik Novog Pazara

  Izvor.                   B92 |                    AK              U Beogradu je u utorak uhapšen direktor Fudbalskog kluba Novi Pazar Bojan Radovanović zbog finansijskih malverzacija, potvrđeno za B92 u MUP-u Srbije.
   
Prema nezvaničnim informacijama, Radovanović je uhapšen pod sumnjom da je dizao kredite koristeći falsifikovanu dokumentaciju, odnosno, da je kao garanciju za podignute kredite, pod hipoteku stavljao objekte koji nisu u njegovom vlasništvu.
Predsednik FK Novog Pazara Bojan Radovanović, koji je na toj funkciji zamenio Rasima Ljajića, doskora je bio prvi čovek beogradskog BASK-a.

 On je tokom leta postao predsednik FK Novi Pazar kada je odlučio da iz BASK zajedno sa nekoliko najboljih igrača tog kluba pređe u Novi Pazar koji je zaigrao u Superligi.

 Za Radovanovića se vezivala i afera sa Diplomatsko-stambenim preduzećem (DIPOS), gde je on pre pet godina neko vreme bio pomoćnik direktora.

 Policija je nekoliko meseci istrazivala veze Radovanovića sa brojnim firmama koje su na čudan način dobijale novac od ove firme kao i da li je i kako novac prebacivan na račune FK BASK čiji je bio predsednik.
 
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FSS i nase fudbalske vesti
« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2011, 09:47 »
jos jedan dokaz da zvezda nema nikakav uticaj u nasem fudbalu(cak ni na nivou beograda),i da partizan vedri i oblaci...
inace nekorektan potez jer je dogovor da partizan ima predsednika fsb,a zvezda gen seka.samim tim ako je izgubio zvezdinu potporu,i zvezda trazila njegovu smenu,znaci rusi se princip dogovora oko raspodele funkcija...
ne ulazim u pricu da je surbatovic dobar,dal ne,dal je u pravu lukic ili on.nebitno.samo se jos jednom i te kako pokazalo ono sto davno pricam,da zvezda nema apsolutno nikakav uticaj u nasem fudbalu,i da nikada nije postojao takav disbalans u uticaju izmedju vecitih rivala,nikada...
pa zvezda nema uticaja ni u jednom jebenom fsb-u.
inace ortak sudija,posto ako je u nesto upucen upucen je u desavanju u fsb-u,kaze da se dolaskom babica i surbatovica nije apsolutno nista promenilo.da se cak ni ljudi,osim njih,manje-vise nisu promenili,sistem naravno da se nije promenilo.tj sve u svemu sve je po starom,ni bolje ni gore.a posto se hvale kako su dugove vratili,on ne zna za drugo,ali zna da su bili duzni sudijama.i da su klubovi uplatili fsb-u,a da ovi sudijama nisu,i jos ako ih pitas za te pare,izvredjaju te sto uopste pitas...
 
Citat
FSB brani Šurbatovića, Zvezda odbijena!  13. decembar 2011. 18:42 > 18:45

               Fudbalski savez Beograda odbio je zahtev Crvene zvezde da opozove svog predstavnika u tom telu Jovana Šurbatovića. Razlog - neosnovanost.
    Zvezdin čovek u Fudbalskom savezu Beograda Jovan Šurbatović kritikovao je rad aktuelne uprave koja ga je i predložila za tu funkciju, prvi čovek Crvene zvezde Vladan Lukić tražio je Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava sa tog mesta i u utorak stigao je odgovor od FSB.
 
 Negativan!
 
 Posle održane sednice Izvršnog odbora FS Beograda, odlučeno je da inicijativa FK Crvena zvezda ne bude prihvaćena.
 
 "IO FS Beograda je izuzetno zadovoljan radom generalnog sekretara, gospodina Jovana Šurbatovića, koji nosi veliki deo zasluga za sadašnji rad i imidž saveza. IO FS Beograda ne prihvata inicijativu FK Crvena zvezda i smatra je apsolutno neosnovanom i u ovom trenutku nepotrebnom", kratko je Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava.   
 
 Između ostalog, napisano je i ovo:
 
 "IO smatra da je FS Beograda, posle najveće krize od osnivanja u kojoj se našao pre samo godinu dana, zahvaljujući radu Privremenog organa rukovođenja u FS Beograda, a potom i novog rukovodstva kome je Skupština 16. maja ove godine dala punu i nepodeljenu podršku, danas postao stabilan, konsolidovan i respektabilan regionalni savez, koga krase zdravi odnosi, stručnost i domaćinsko poslovanje. Postignuta je puna regularnost takmičenja, vraćeni su ogromni dugovi, po prvi put su obezbeđeni sponzori čija sredstva direktno idu klubovima".
 
 Drugim rečima, FSB neće tek tako dozvoliti Crvenoj zvezdi da zameni svog predstavnika u tom telu.
 
 Šta je uopšte navelo čelnike kluba iz Ljutice Bogdana da traže Šurbatovićev opoziv? Navodno, razlog za to je sledeća Šurbatovićeva izjave, koji je bio jedan od zagovornika Lukićevog dolaska na čelo Crvene zvezde, pa je čak na Izbornoj skupštini održanoj maja 2009. godine, kao glasnogovornik navijačke grupe "Delije Sever" pročitao proglas u kojem se tražila bezrezervna podrška Lukićevoj kandidaturi.
 
 Dve i po godine kasnije, Šurbatović je za "Sportski žurnal" rekao:
 
 "Zvezda je bila privilegija za najbolje, a ne poligon za testiranje početnika. Danas se uče na Zvezdi. Svi redom. Od predsednika, sportskog direktora, generalnog sekretara, do trenera i igrača".
 
 Kada je saznao da je Lukić tražio njegov opoziv, Šurbatović je za "Sport" rekao:
 
 "Legitimno pravo Crvene zvezde je da traži moje razrešenje. Na prvoj narednoj sednici Izvršnog odbora FSB taj zahtev će se naći na dnevnom redu. Jedino bih dodao to da rezultati treba da budu merilo uspešnog rada, kako mog tako i rukovodstva Crvene zvezde".
 
 Tim povodom oglasio se i Ratomir Babić, predsednik FSB.
 
 "Iznenađen sam stavom Crvene zvezde, jer smo mi kao savez tek stali na noge, a ogromne zasluge za to pripadaju upravo Šurbatoviću. Ne bih da dižem tenziju, ali je izvesno da će ovom temom da se bavi IO FSB na narednoj sednici", najavio je Babić da će zahtev biti odbijen.
 
 Sledeća na potezu je ponovo Crvena zvezda.
 
 (N. J. - MONDO, foto: arhiva MN Press)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...