Autor: Boki Tema: Košarkaška reprezentacija Srbije  (Pročitano 232513 puta)

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1590 poslato: Avgust 27, 2019, 03:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
koliko Bobi neprirodno deluje sa ostatkom tima.

Ovaj roster je stvoren da trči, da se vrti motion offense bez driblinga i sa puno kretnji bez lopte, protrčavanja... a s njim u petorci sve staje i radimo klasični pozicioni napad. Ne kažem da neće biti koristan u nekim mečapima i nekim specijalima, ali stvarno  :no: . Greota je kočiti ovo.



Imam potpuno drugačiji pristup od Đorđevića za ovaj tim, ja bih ovde vodio samo dva klasična centra, (eventualno trećeg da sedi na kraju klupe za slučaj povrede), i držao bih samo Bjelicu kao klasičnu četvorku, plus još Lučića i Kalinića na 3-4. Simonovo mesto bih dao nekom pit bul radniku tipa Dobrića ili Todorovića, ili recimo nekom klasičnom šuteru tipa Vanji. Pa čak i Davidovcu sao sekundarnom kreatoru.


Ovo je veliki rizik, nas jedna povreda plejmejkera deli od totalnog kraha.

Jokic, Milutinov, Bjelica i meni bi taj treci centar bio KUzmic da se pobije kad treba.

Kalinic i Lucic kako si rekao i dodao im Dobrica.

Ovoj cetvorici bekova doao bih Tea naravno a kad on ode Marinkovica.
Na kraju ove sezone vidjcete zasto :).

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1591 poslato: Septembar 01, 2019, 08:14 »




Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1592 poslato: Septembar 14, 2019, 06:53 »
Tog 25. jula 2014. prvi put sam radila intervju sa Sašom Đorđevićem... na Kopaoniku, pred SP u Španiji. I tada je iskoristio divnu metaforu. "Korenje je duboko, ali su grane suve", rekao je.
Pet godina kasnije odlazi, pošto su te "grane" ponovo ozelenele i procvetale.
Hvala! Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1593 poslato: Septembar 14, 2019, 06:54 »
Cenim da je ovo najbolja definicija Saletve ere.

Na mreži khaderach

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 13.350
  • Ugled: +93/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1594 poslato: Septembar 14, 2019, 07:31 »
Sad sam odgledao onaj kraj protiv Argentine. divac je imao šut1/9 iz igre:D

I slobodna 1/6 mislim
Travel is fatal to prejudice, bigotry, and narrow-mindedness.

Miljenko Smoje: "Smatram da dobrim dijelom Dalmatinci žive europskim standardom, čak i višim, jer bolje jedu, a manje rade. "

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1595 poslato: Septembar 14, 2019, 07:46 »
meni će najdublje u sećanju ostati osmina finala na SP 14.


Pre toga smo u grupi imali stvarno teške protivnike, ne računajući ove afričko azijske prolaznike, prvo smo izgubili pola koša od Francuske, pa nas je prilično potukao Brazil, i onda u poslednjem kolu, Španci su se poigravali sa nama. Već početkom drugog poluvremena bilo je 25+, a onda su Španci i onaj njihov prolaznik na klupi Orenga počeli da prave šou, i počeli su se majmunisati na neke sudijske odluke, i praviti pritisak na +25.


Đorđević je tu pukao, izašao na teren, počeo napušaviti i sudije, i sirotog Orengu, sećam se da su Navaro i Gasol stajali na sredini terena i gledali ga u wtf fazonu. Sudije su naravno isključile Đorđevića, a on je po izlasku terena i dalje pretio svima, i Špancima i sudijama, a onda je prolazeći pored naše klupe "overio" svakog igrača i poručivao im "jebaćemo im mater kad tad".


Mi smo iz te grupe izašli kao 4. sa pobedama samo nad Iranom i Egiptom, a iz druge grupe nam je dopala Grčka koja je tamo imala 5-0. Ta osmina finala i ta utakmica su odredili celu ovu generaciju. Bila je 1.2 kvota na njih, samo se čekalo da izgubimo i odemo kući na ribanje, a onda se sve okrenulo.

Gledao sam i Željkove ekipe s kraja 90-ih, i Karijeva 2 zlata, i Dudin početak sa klincima, bilo je i boljih i lošijih ekipa, ali niko nikad nije bio napaljen kao ovi posle tog Saletovog performansa. Ajde što smo ih košarkaški iskidali, nego smo ih i isprebijali, skoro svaki faul je bio na ivici nesportskog, odvajala se kost od kože.

I to ne bilo kojem protivniku, nego Grčkoj u kojoj je osnova ekipe bio tvrdi Olimpijakos, tada dva puta vezano prvak Evrolige. Poseban šlag na tortu je bio u 4. četvrtini kada je sve već bilo rešeno, kada smo otišli na 20+ i kada se otaljavao rezultat. Tada je napravljen faul koji je definisao ovu generaciju.

Bjelica je već odavno bio reprezentativac i evropska zvezda, ali uvek se nekako gledao kao umetnik, igrač finese, i uvek mu je falilo ono nešto da ode level više. Ili ukratko, važio je za malo povučenijeg i "mekšeg" igrača. A onda ide onaj čuveni faul na Burusisu kada mu je odvalio ruku, kada je mogao lagano da ga pusti da položi, ali je odlučio da ga oplavi.

I Burusis koji se buni i hoće da se bije, i svi naši igrači koji skaču...


Kada je i Bjelica, na +20 i par min. pre kraja odlučio da napravi grub faul, to je bio znak da smo dobili reprezentaciju.

Posle toga nam dolaze protivnici iz grupe Brazil i Francuska, i jedne i druge pokidamo do finala.






O Đorđeviću najbolje govori ono što želimo njegovom nasledniku. Dabogda i on ostao na klupi 6 godina, u Srbiji je to znak da je trener nešto ostavio iza sebe.

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1596 poslato: Septembar 14, 2019, 09:18 »
Hvala Saletu na potpunom vracanju kulta i na par epskih utakmica...
Uz pomenute Grke, Australija na OI je demonstracija sile iz najboljih dana YU kosarke..
Srecno dalje i srecno nasledniku...

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1597 poslato: Septembar 14, 2019, 10:13 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
meni će najdublje u sećanju ostati osmina finala na SP 14.


Pre toga smo u grupi imali stvarno teške protivnike, ne računajući ove afričko azijske prolaznike, prvo smo izgubili pola koša od Francuske, pa nas je prilično potukao Brazil, i onda u poslednjem kolu, Španci su se poigravali sa nama. Već početkom drugog poluvremena bilo je 25+, a onda su Španci i onaj njihov prolaznik na klupi Orenga počeli da prave šou, i počeli su se majmunisati na neke sudijske odluke, i praviti pritisak na +25.


Đorđević je tu pukao, izašao na teren, počeo napušaviti i sudije, i sirotog Orengu, sećam se da su Navaro i Gasol stajali na sredini terena i gledali ga u wtf fazonu. Sudije su naravno isključile Đorđevića, a on je po izlasku terena i dalje pretio svima, i Špancima i sudijama, a onda je prolazeći pored naše klupe "overio" svakog igrača i poručivao im "jebaćemo im mater kad tad".


Mi smo iz te grupe izašli kao 4. sa pobedama samo nad Iranom i Egiptom, a iz druge grupe nam je dopala Grčka koja je tamo imala 5-0. Ta osmina finala i ta utakmica su odredili celu ovu generaciju. Bila je 1.2 kvota na njih, samo se čekalo da izgubimo i odemo kući na ribanje, a onda se sve okrenulo.

Gledao sam i Željkove ekipe s kraja 90-ih, i Karijeva 2 zlata, i Dudin početak sa klincima, bilo je i boljih i lošijih ekipa, ali niko nikad nije bio napaljen kao ovi posle tog Saletovog performansa. Ajde što smo ih košarkaški iskidali, nego smo ih i isprebijali, skoro svaki faul je bio na ivici nesportskog, odvajala se kost od kože.

I to ne bilo kojem protivniku, nego Grčkoj u kojoj je osnova ekipe bio tvrdi Olimpijakos, tada dva puta vezano prvak Evrolige. Poseban šlag na tortu je bio u 4. četvrtini kada je sve već bilo rešeno, kada smo otišli na 20+ i kada se otaljavao rezultat. Tada je napravljen faul koji je definisao ovu generaciju.

Bjelica je već odavno bio reprezentativac i evropska zvezda, ali uvek se nekako gledao kao umetnik, igrač finese, i uvek mu je falilo ono nešto da ode level više. Ili ukratko, važio je za malo povučenijeg i "mekšeg" igrača. A onda ide onaj čuveni faul na Burusisu kada mu je odvalio ruku, kada je mogao lagano da ga pusti da položi, ali je odlučio da ga oplavi.

I Burusis koji se buni i hoće da se bije, i svi naši igrači koji skaču...


Kada je i Bjelica, na +20 i par min. pre kraja odlučio da napravi grub faul, to je bio znak da smo dobili reprezentaciju.

Posle toga nam dolaze protivnici iz grupe Brazil i Francuska, i jedne i druge pokidamo do finala.






O Đorđeviću najbolje govori ono što želimo njegovom nasledniku. Dabogda i on ostao na klupi 6 godina, u Srbiji je to znak da je trener nešto ostavio iza sebe.

ja nisam vjerovao sta gledam.
pa kaliniceva kucanja ( ako nisam pomjesao nesto).
a kad je batum poceo da sipa izasao sam iz kuce.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1598 poslato: Septembar 14, 2019, 10:24 »
To Batumovo je iz polufinala... tokom meča smo isto izašli na +18 ja mislim, ali onda je u poslednjoj četvrtini on poludio, i prišli su na poen razlike.

Tu smo se izgubili načisto, i ušao je Krle, i tri vezana napada su išla dole na njega, gde je sa Goberom 1 na 1 sve rešio.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1599 poslato: Septembar 14, 2019, 10:25 »
Mislim d aje i Bogdan ubo neku tricu.

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1600 poslato: Septembar 14, 2019, 10:26 »
Bogdan je izdominirao Brazilce...
I protiv Grka odlican...
Teo je bio glavni protiv Francuza i roviti Krle

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1601 poslato: Septembar 14, 2019, 10:27 »
Ma siguran sam d aje ubo neku tricu kad su nas stigli.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1602 poslato: Septembar 14, 2019, 10:32 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Ne sjecam se dobro ali je dao poprilicno kad su nas pristigli i fakticki je on odbio napad svaki put kad su prilazili na 4 razlike.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.884
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1603 poslato: Septembar 14, 2019, 10:36 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

sa te utakmice  :smeh3:

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1604 poslato: Septembar 14, 2019, 10:38 »
Bogami ovo je bio znak da je Bog Srbin.