Autor: Boki Tema: Košarkaška reprezentacija Srbije  (Pročitano 231789 puta)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1875 poslato: Septembar 11, 2022, 10:53 »
Ne možeš da odeš na EP i da kukaš što nema Bogdana, unalo se da on ne ide odavno. Nismo imali voljni momenat za igru u odbrani i zato idemo kući. Primamo brdo trojki a sem Jaramaza niko ne pravi faul da to malo zaustavi. Tu se i Pešić uspavao bez neke žešće reakcije prema igračima ili prema sudijama. Tako se ne osvajaju medalje.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1876 poslato: Septembar 12, 2022, 10:25 »
Svaki put kada je ova reprezentacija iskocila iz moda u kom je morala da rilja, bije, igra odbranu i zestoko potegne da pokaze kvalitet - nije ispalo dobro. Duda je odlicno to radio, okupljao je momke i objasnio svima da je vrijeme jugoslovenske kosarke proslo, relaksirao javnost, skinuo pritisak sa igraca i nacerao ih da rade. Slicnim putem je krenuo i Sale, malo na igracko ime, malo na harizmu, ali je ekipa bila radnicka. Do SP 2019. Tu smo dosli da igramo finale sa Amerikancima i nista drugo nas nije zanimalo. Kako javnost, tako izgleda i igrace. I sada isto, doslo se po zlatnu medalju, sav taj hajp oko Jokica, pa Pesic stari lisac, pa poredjenje sa Indijanopolisom i slicne kontraproduktivne stvari.

Ja sam se pribojavao da ce sve da se svali na Jokica kada je covjek precrtao Tea. Ne toliko zbog Tea samog, koji bi svakako igrao plafon 15 minuta, nego sto se tad primijetila ta namjera - Jokic ce mi biti centar, bek ap plej, Jokic ce sam da nosi ekipu racunao je izgleda i Pesic. A tek sto su portali bombardovali statistikama, mvp brojevima, bukvalno je ekipa samo trebala da se pojavi i da im se dodijeli zlato. Njihovim analizama, nije bilo sanse da ovo EP uzme neko drugi.

Odbrana se vidjela i u grupi da ne radi, sad je samo stigao racun. Prepotentno su ulazili sa racunicom, dacemo mi tih 100p, jebe nam se koliko cemo da primimo.

Sve u svemu, ja sam jako skeptican po pitanju ovih starijih trenera. Nama treba neki koji danasnju kosarku shvata ozbiljno, koji nocima nece da spava i koji ce da preore statistike i sve dostupne parametre igre, a ne na neki blef, staro ime, trik, dreku ili autoritet. Bojim se da i Zeljko nije u ovoj grupi, ali to je druga tema, vidjecemo ove sezone. Kao sto govorih i kad je uklonjen, Kokoskovu je trebalo dati jos prilike. Sa ovakvim vodjenjem KSS, mislim da nema sluha za to.

I da, zaista se mora prestati sa ovim tripom jugo kosarke. To vrijeme je proslo, Srbija nije nikakva kosarkaska velesila nego jednostavno je u grupi jakih ekipa, koje uvijek pretenduju na medalju. Ali, koja god ekipa dodje, mora krv da propisa da stigne do nje. C reprezentacija je sa Slovenijom igrala finale a ova A ni medju osam nije uspjela uci. Treba i takve stvari imati u vidu prilikom pravljenja spiska za takmicenja.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1877 poslato: Septembar 12, 2022, 10:41 »
 Dok su riljali Štimac i Simon sve je bilo kako treba, ovi manekeni koje mrzi da se sagnu za loptu sjebaše stvar, kad smo već kod statistike koga zanima neka pogleda kako stojimo kad je Jokić u igri i kad sedi na klupi. Sramota za ostale igrače pogotovo što ih ne sputava Jokić da promašuju otvorene pozicije pa da ponovim i ovde podatak da četi spoljna igrača micić,gudurić,jaramaz i lučić imaju 16/1 šut za tri poena sinoć. Finci daju sve u ruke markonenu, Slovenci Dončiću, grci Janisu samo kod nas se najboljem igraču pronalaze mane i okrivljuju ga za poraz. To više govori o nama nego o Jokiću
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2022, 10:42 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1878 poslato: Septembar 12, 2022, 10:55 »
Stvarno nisam jos ni komentar nasao da neko Jokica krivi za poraz, ne znam odakle ti to.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1879 poslato: Septembar 12, 2022, 11:05 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Stvarno nisam jos ni komentar nasao da neko Jokica krivi za poraz, ne znam odakle ti to.

Ima i komentara kako gaje meli ponizio,usrao mu se u život, kako Vasa ne može da igra odbranu sa Jokićem a kad je Jokić izašao bilo dva razlike za nas pa posle kad se vratio na teren bilo 12 za Italiju. Ali vole Srbi da udare na naboljeg.
Da sve bude crnilo totalno kao novi selektor najavljuje se AV :D
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2022, 11:05 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1880 poslato: Septembar 12, 2022, 01:03 »
Karma je stara kurva i malo mi je drago sad čitati sve one nabeđene kretene po društvenim mrežama koji su podcjenjivali sve a nas dizali u nebesa no jebeš njih.


Ono što je najžalije a što još toga nismo svesni da smo još jedno veliko takmičenje potrošili Jokića u ništa,da se razumemo njemu svaka čast nema mu se šta zameriti.




Crni dani slede za srpsku košarku.Ustvari ne dani godine možda i decenije jer svi simptomi su tu ali to niko ne vidi ili neće da vidi.


Na ovom prvenstvu Srbija je bila među najstarijim reprezentacijama skoro 29 godina prosek.Nama najmlađi igrač ima 25-26 godina to nije mlado to je igrač što Ameri kažu u "prajmu".


Glavni plej je ušao u 29 godinu.


Za poređenje Teodosić je u 22 godini uzeo srebro i bilo prva petorka prvenstva.


Zvezda i Partizan više ne proizvode igrače već se utrkuju s državnim parama kojeg će skupljeg i polovnijeg Amera uzeti a što je još strašnije postaju poligon gde razvijaju mlade talente Letonije,Izraela ,Turske itd....


Zalizani u svom mrestilištu jedini nešto radi Ali....oni tamo proizvode igrače koji u Megi nabijaju


 statistiku ali kad uđu u ozbiljan sistem pokaže se po pravilu da nisu mi blizu tako dobri...oćeš primer Rade Zakurca ili najnovije propasti Petruševa?
Videćemo kako će ići sa ovim malim Jovićem u Majamiju....ali zabole Miška on će narednih 10 godina prodavati muda pod bubrege na osnovu Jokića......




No gde su danas silni srpski talenti?Borića Simanić je danas u 25 godini gori igrač nego kad je imao 18...
Radanov?Onaj Pecarski jel taj igra košarku više?O PG da ne pričam...Gde je Peno?


Ovih Avramovića i sličnih igrača Italija i Španija imaju po 30 sigurno...i onda se češemo po glavi kad nas okinu.Njij ima po 50 miliona ljudi moji i korporacije od klubova....


Neko je spominjao nikad slabiju Španiju evo Španije opet na vrhu na sljedećem prvenstvu oni su preselili i napravili smenu generacija.....ali je sistem isti.


Vidimo kako Nemačka radi i napreduje......onaj mali Wagner brutalan igrač.


Pokuševski,Smajićagići i slično to je sve nedovršeno....


Ono što gledamo u Hrvatskoj danas Srbija ne za 10 već za 5 godina možda i ranije.


Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1881 poslato: Septembar 12, 2022, 01:22 »
Dobro neko rece, resenje je da Zvezda i Partizan pojacaju broj crnaca  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1882 poslato: Septembar 12, 2022, 01:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.966
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1883 poslato: Septembar 12, 2022, 06:54 »
Fino neko reče na netu, za reprezentaciju ne igraju statistika nego srce, muda i hemija. Otkad imamo sve te silne MVP-jeve ništa nismo uradili, jer očigledno ne znaju da igraju jedan sa drugim.


Jokiću niko ništa ne može zamjeriti i stvarno je grijeh što nije sada uzeo medalju, ali je zato Vasa baš podbacio i opet pokazao da u reprezentaciji ne zna igra.




Ovdje treba početi mijenjati stvari od Danilovića pa na niže, uspostaviti pravi sistem i krenuti u obnovu, ali to će kod nas ostati samo na papiru, ako i tu bude.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1884 poslato: Septembar 12, 2022, 08:12 »
Kruzi neki snimak kako je Spisu davao koševe pored Vase nemog posmatrača, smučilo mi se tek sad kad.vidim koji je to nivo kurobolje.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1885 poslato: Septembar 13, 2022, 01:42 »
Berić lepo postavlja pitanja, ostali ćute.
Ovaj ne sme da dođe u BG.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1886 poslato: Septembar 13, 2022, 01:45 »
To je taj stari smek, vic, fora, lisac, iskustvo, geg, sa novinarem na ti.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1887 poslato: Septembar 13, 2022, 03:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
To je taj stari smek, vic, fora, lisac, iskustvo, geg, sa novinarem na ti.

novinar?

to postoji u Srbiji?
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1888 poslato: Septembar 13, 2022, 08:43 »
ja ne vidim ništa apokaliptično. Neće košarka u Srbiji propasti, niti će se prestati igrati.

Samo, treba zaboraviti neko uzimanje medalja u serijama kao u vreme SRJ, a bogami možda i one kontinuirane ulaske u polufinala, što smo imali u Duda - Sale rasponu.

Nećemo pasti kao Hrvatska, prevelika je produkcija igrača, ali sigurno nećemo imati neku dinastiju kao što je bila SRJ, ili Španija kasnije.



Za državu koja nema ligu i kojoj se novac zadužen za košarku rasipa na 15 inostranih igrača sa prosečnom platom 300-400k evra, mi stojimo odlično.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1889 poslato: Septembar 13, 2022, 09:29 »
Jokic surduknuo 143.000 eura na neke konje. Jasi mene za te pare, nemoj njih!
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.