Autor: Boki Tema: Košarkaška reprezentacija Srbije  (Pročitano 228056 puta)

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.951
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1680 poslato: Jun 30, 2020, 09:26 »
Kod Tufija na Tviteru vidjeh. Na današnji dan prije 23 godine


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.863
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1681 poslato: Oktobar 07, 2020, 07:25 »
Mladost Zemun

Thomas Drechsel (USA)
Stephane Gombauld (FRA)
Lamar Mitchell (USA)
Martins Igmanu (NIG)
Ousainou Sarr (GUI)

Novi Pazar

Kyran McClure (USA)
Simeon Carter (USA)
Michel Tabet (LEB)

Dynamic

Gregor Glas (SLO)
Mert Akay (TUR)

Pirot

Demonte Flannigan (USA)

Tamiš

Brevin Pritzl (USA)

Vršac

Devaughn Jenkins (USA)

Kolubara

Jad Khalil (LEB)

Sloga Kraljevo

Jamaal King (USA)
Sidiki Kone (MAL)
Herard Schnider (HAI)

Borac Čačak

Bryce Jones (USA)
Derryck Thornton (USA)
Anthony Smith (USA)

Mega

Malcolm Kazalon (FRA)
Scoochie Smith (USA)

Partizan

Cody MM (USA)
Will Mosley (USA)
Erik Mika (USA)
Brian Angola (COL)
Marcus Paige (USA)
Rayshaun Thomas (USA)

Crvena Zvezda

Corey Walden (USA)
Langston Hall (USA)
Taylor Rochestie (USA)
Duop Reeth (SUD)
Jordan Loyd (USA)
Emanuel Terry (USA)

FMP

Okben Ulubay (TUR)




dobrodošli u zemlju košarke  :D

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.951
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1682 poslato: Oktobar 13, 2020, 12:15 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Da se ne izgubi u kafani.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.951
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1683 poslato: Novembar 06, 2020, 03:17 »
Kakva ABA reprezentacija za mečeve sa Švajcarskom i Finskom.


Aleksa Avramović (Estudijantes), Nikola Radičević (Promiteas Patra), Danilo Anđušić (Burž), Dejan Kravić (Burgos), Stefan Pot (Igokea), Dalibor Ilić (Igokea), Marko Jeremić (Mornar), Dragan Apić (Budućnost), Filip Petrušev (Mega Sokerbet), Stefan Momirov (Mega Sokerbet), Jovan Novak (Mega Sokerbet), Aleksa Radanov (Crvena zvezda mts), Marko Simonović (Crvena zvezda mts), Boriša Simanić (Crvena zvezda mts), Rade Zagorac (Partizan NIS), Nemanja Dangubić (Partizan NIS), Uroš Trifunović (Partizan NIS), Nikola Rebić (Monako), Stefan Peno (Rasta Vehta), Stefan Đorđević (FMP).

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1684 poslato: Novembar 28, 2020, 05:28 »
Ladno će ispasti s prvenstva! :smeh4:

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.951
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1685 poslato: Novembar 28, 2020, 06:20 »
Jezivo. I ovakav sastav je morao zgaziti Švajcarsku, ali to je kada ti na derbiju igra deset stranaca. Moramo dosta pažnje posvetiti mlađim selekcijama pod hitno.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1686 poslato: Novembar 30, 2020, 08:01 »
Porodismo ovo...bolja odbrana.


Ali generalno ovo je baš tanko.Peno,Simanić i Radanov nazadovali u svakom smislu.Simonela od stotinu ljeta objasnio neke stvari.




Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.863
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1687 poslato: Novembar 30, 2020, 08:07 »
nek je blasfemija reći, ali kako bih ja rado Simanića video u Partizanu (ili u nekom drugom klubu koji bi bio voljan da mu pruži neku ulogu)... Iako se stiče dojam da je on 100 godina u seniorskoj košarci, njemu nije kasno krenuti ispočetka ni sada.

Nemam pojma šta Miško planira sa njim, verujem da ima jako dobar ugovor Zvezdi i da nije ništa hteo dirati dok to ne istekne.

Ali stvarno mislim da uz neki ozbiljan rad on ima šansu, jer telo, pokreti, instinkti... sve mu je top level talenta

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.121
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1688 poslato: Novembar 30, 2020, 08:09 »
Baš sam pomislio da mi je jasno zašto ne igra u CZ.  :D

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.622
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1689 poslato: Novembar 30, 2020, 08:14 »
Boriša prima 150 tisuća godišnje i to redovno pošto je dobar momak i ne pravi gluposti. Šta se sve tu dešava oko njegovog (ne)  igranja je za mene nepoznanica. Pobedismo nekako ovaj meč za koji je morao i dede Simon da se angažuje :zbunjen:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.863
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1690 poslato: Decembar 15, 2020, 04:26 »
nastavlja se niz naših klinaca koji su napravili vrhunski izbor time što su preskočili avanture sa Zvezdom i Partizanom.

Micić, Jokić, Smailagić, Petrušev, Pokuševski... neki su već sad nosioci igre reprezentacije, neki će uskoro to biti.

Novi član tog niza je verovatno i Stefan Todorović. 2002. godište, bivši junior Partizana, inače late bloomer, bio je preskočen na ranim okupljanjima naših reprezentacija, u kadetima nije ušao u roster od 12 za EP, ali je onda sa 16g eksplodirao, i prošle godine je posao najbolji junior Partizana u ekipi koje je trebala ići na F8 Evrolige.

Stefan nije želeo da gleda u pasulj kakvi su planovi Partizana sa njim, i prešao je u Ameriku gde će ove godine igrati završnu godinu srednje škole. Već sad na samom početku informacije su odlične, vodi se kao jedan od najbolji high school igrača u Kaliforniji, i ima otvorene pozive na neke od najboljih NCAA programa (Gonzaga, Ilinois, Stanford).

Više od toga, imponuju snimci kako se razvija, ima idealno telo, duge ruke, primećuje se da je čvršći, stabilniji, a šut (koji mu je bio najbolje oružje) je netaknut, vrhunska mehanika izbačaja i dobri procenti.


Žao mi je, u nekom normalnom sistemu morao bi da bude u 12 Partizana, ovako na prvu loptu ima potencijal da bude uprade verzija Tripkovića, ali eto, u nekom drugom životu možda

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.622
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1691 poslato: Decembar 16, 2020, 08:04 »
Gde nestade onaj dečko iz Bjeljine sto je dosao u Partizan? Radovanović ako se ne varam. Što se odlazaka u Ameriku tiče i napredovanja u koledž košarci nisu baš sva iskustva pozitivna. Evo u Partizanu Stefana Jankovića pa mozemo da vidimo koliko je uspešan, imamo i primer našeg forumaša Ristića za koga i danas tvrdim da bi bionduplo bolji igrač da je ostao u Evropi i radio sa nekim od naših najboljih trenera. Po meni je tu glavni problem u trenerima, ne mogu svi talentovani momci da stignu do naših najboljih trenera a rad sa nekim nabeđenim polutrenerima je veća šteta nego korist. Todoroviću naravno želim da uspe u karijeri ali mora da pogodi sanizborom kluba i trenera.
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2020, 08:05 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.863
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1692 poslato: Decembar 16, 2020, 08:14 »
Radovanović je prosleđen u Slodes, igra B ligu. On je 03 godište, mislim da je za njega sad B liga dobar korak.



Što se tiče naših i koledža, iskustva uglavnom nisu pozitivna. Međutim, mora se priznati da u ranijim godinama mi na koledž nikad nismo slali one najbolje iz svoje klase, jer su oni uvek imali protežirani status u Zvezdi/Partizanu/FMP/Hemofarmu, tako da smo u NCAA slali samo A2 ili B klasu talenata.


Ako izbacimo Pecarskog, Pavićevića i tu stariju generaciju jer je to druga era košarke, u modernoj eri je Petrušev zapravo prvi top talenat, najbolji igrač svoje generacije koji je otišao u Ameriku.

Stefan Janković čak i nije najbolji primer, jer on je odrastao u Kanadi i SAD, on i nije imao drugu opciju već da ide tamo.

Ivan Radenović je bio Partizanov otpadak iz generacije 84, a napravio je odličnu evropsku karijeru zahvaljujući Arizoni.

Meni je najveći promašaj napravio Nikola Dragović, koji je bio deo naše čuvene generacije 87 (Teo, Aleksandrov, Tepić, Štimac) i otišao je na čuveni UCLA, ali je imao lošiju karijeru od predviđanog.

Za Ristića nisam siguran da bi nešto bolje prošao da je ostao kod nas, on ima vrhunsku low post tehniku, odličan je centar, ali više je za neku prethodnu eru košarke (2000-2010) kada su mogli igrati ti teretni centri. On ima spore noge i teško u odbrani može pratiti pokretne niske američke centre koji su danas osnova evropske košarke.




U odnosu na prethodni period, danas je prednost što klinci uglavnom odlaze ranije, na završnu godinu srednje škole, tako da imaju vreme da se adaptiraju i prihvate novi stil, a ranije su odlazili direktno na koledž na osnovu svog "evropskog" renomea.

Ove godine imamo i Balšu Koprivicu koji je došao do 15-20 minuta na jakom Florida Stejtu, koji je zadnjih godina otpremio 5-6 igrača u NBA.



Uglavnom, sve im je bolje od ovog statusa koji njihovi vršnjaci danas imaju u Beogradu.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.622
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1693 poslato: Decembar 16, 2020, 08:55 »
U Beogradu se nazalost slabo radi, evo vidim da je mali Đerić stigao i do prvog rima FMP-a a realno iako je dobar momak nema kvalitet ni petliće da trenira. Ona moja teorija da moramo da odškolujemo nove trenere čini mi se sve više ima smisla. Dnilović bi trebao nekako da ubedi Ivkovića,Pešića,Željka da vode neke trenerske škole i selektuju mlade trenere. Izlaze nam slabo obučeni igrači iz omladinskih pogona, eno sinoć Uskoković pokaùe nesto u organizciji igre u napadu ali odbrana mu je za taj Slodes a nije imao ko u Železniku i Zvezdi da ga trenira adekvatno. Pecarski se isto pogubio, ovi iz Mege isti igraju samo u jednom pravcu, ajde tamo je Jovanović koji moze da Petruševa izbrusi ako ga Misko već ove zime ne proda negde.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.863
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1694 poslato: Decembar 16, 2020, 07:22 »
pa ovde mogu samo da se ponovim jer mislim da sam pričao o tome, ne slažem se nikako.


Prebacivati probleme u našoj košarci na trenere je kao da imaš auto kojem lupa u motoru, curi iz hladnjaka i čuju se ležajevi, a ti razmišljaš da staviš nove maglenke i da promeniš presvlake od jambolije.

Što se tiče npr. Uskokovića, ne znam, ja mogu da ti verujem da on ne igra odbranu, ali na osnovu čega si to zaključio? Na osnovu njegovih dosadašnjih 30 minuta u Zvezdi u sezonu i po? Ako daš igraču to vreme i tražiš od njega da za to vreme ne pravi greške onda jebiga. Da je on imao do sada nekih 20 utakmica po 10-12 minuta po meču, i da si iz toga izvukao neki zaključak, ja bih ti pružio ruku i rekao OK, sve potpisujem. Ovako, stvarno je besmisleno bilo šta zaključivati.


Uostalom, imala je Zvezda na toj istoj poziciji i Vasu Micića, i to u trenutku kada je na klupi bio Dejan Radonjić, složićemo se, jako dobar trener, koji zna da prepozna stvari. Je l mislliš da Radonjić nije video koji je potencijal Micića? Naravno da je video, ali zašto bi se on oko toga cimao? Ako on može da ode kod svog gazde i da dobije instant igrača od 27 godina sa Evroligaškim iskustvom, koji bi njegov bio motiv da to odbije i da kaže "ne treba, imamo Vasu, malo će škripati sad, ali već naredne sezone će biti dobar"?

Naravno da mu se jebe, nije njegov posao kao trenera da razmišlja o budućnosti kluba, rentabilnosti, eventualnom obeštećenju koje se može dobiti itd... On je trener koji želi rezultate, želi da bustuje svoj CV, i ako može da vrati Dženkinsa, zašto bi lupao glavu oko Micića?


Prosto, kompletni današnji sistemi Partizana i Zvezde su postavljeni pogrešno, i nema jedne stvari kojom se može opravdati ovo.



Valensija je u ovu sezonu ušla sa 25+ miliona budžeta, brutalne sponzore su nabacili, mogu da biraju igrača kojeg da dovedu. A oni na svakih par mečeva prave deonice u kojima igra mali Jaime Pradilla, 01 godište. Pa mogu čak i reći da gube utakmice zbog njega. A pritom su kao i Zvezda, u nezavidnoj situaciji, nemaju A licencu, i direktno od rezultata im zavisi hoće li opet igrati EL.

Daju mu šansu jer im je to i deo odgovornosti, verujem da u španskoj federaciji ima tih pritisaka  i neformalnih dogovora da njihovi top talenti moraju da igraju u EL, po svaku cenu. Tako je i jedan Abalde postao igrač, a sada su tu Pradilla, Garuba, Alocen, svi redom igrači sa relativno stabilnom minutažom u EL.


Ako ti misliš da su oni sad kompletni igrači bez mane koji igraju u oba pravca i koje su španski treneri obučili da već sad budu legitimni EL igrači, dok naše neko nečemu pogrešno uči, onda ok, ne mogu ti promeniti mišljenje. Jedino što znam je da je situacija u beogradskoj košarci zdrava, danas bi možda ovde igrali i Smailagić i Pokuševski, kao što u Španiji igraju i Alocen i Pradilla.