Autor: Boki Tema: Košarkaška reprezentacija Srbije  (Pročitano 228105 puta)

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.626
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1695 poslato: Decembar 16, 2020, 07:38 »
 Ne znam zasto ponekad izvrćeš ono što napišem? Kritikujem rad tj kvalitet rada trenera koji rade u srpskoj košarci i naravno ne mislim da su oni isključivi krivci za slab kvalitet koji poseduju. Ti mladi ljudi obrazuju se bukvalno sami, niko je stoji iza njih, ni klubovi ni savez. Rad sa mladim igračima je strašno tezak i dugotrjn, trazi puno odricanja i dobru logistiku a toga u Srbiji nema. Uskokovica gledam barem tri godine unazad i verujem da im potencijal za solidnog pleja ali nema kvalitetnog rada sa njim. Ovo što si ispričao o Vasi i njegovom boravku u Zvezdi ti je totalni promašaj, on je u Zvezdu došao na pozajmicu kad u Bakernu nije imao ni poziciju trećeg pleja(nakon povrede) Kod nas je delimično povratio samopouzdanje i nakon isteka pozajmice dobio je određenu ponudu od kluba. No kao igrač Bajerna imao je bolju opciju otkupa ugovora u Turskoj gde je sledece sezone povratio formu i posle otisao u Žalgiris. Tu se Radonjic nista pitao nije. Koliko znam Smailagic je godinama radio sa Vanjom Budimicem u klubu koji se valhda zove Beko Veograd, što ga veliki nisu uzeli ne znam, ko god prati košarku znao je za njegov potencijal. Pokusevski je mlad presao u Grčku, njegovog oca su ucenjivali i probali da reketiraju pojedini iz saveza. Tu lezi glavni problem u savezu gde se nakupio ološ koji nista ne radi.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1696 poslato: Decembar 16, 2020, 10:25 »
savez je sam po sebi nemoćan u poređenju sa klubovima, koja su njihova ovlašćenja, mogućnosti?

Sa kolikim novcom u operativi raspolaže KSS, a sa kolikim Partizan, CZV, Miško, Aca Rašković, Tanjević, Fimić i ostali...


Što se tiče Micića, nemoj zezati,  možemo čak i ovde pronaći komentare, navijači su se zgražavali nad njegovom igrom, ni u jednom momentu nije bila opcija, nemoj mi reći samo da je Tofaš mogao ponuditi bolje uslove nego Zvezda, ako je Zvezda stvarno želela nekog igrača. Naravno da znam da mu je pukao odnos sa Karijem u Bajernu, ali stvarno nikad neću poverovati da je Tofaš mogao ponuditi bolje uslove, niti da bi Micić odabrao ponudu solidnog turskog kluba u odnosu na domaćeg evroligaša.


Što se tiče Smailagića, jednostavno, imao je ponudu Partizana, nije želeo da je prihvati, verujem da je mislio da će tu završiti kao Simanić, da će mu navijači nakon 2 greške okrenuti leđa i tražiti da im klub dovede nekoga iskusnijeg da se bore sa Zvezdom.  I mislim da je bio u pravu, eto, isto je prošao i Pecarski.

(ponavljam, ovde uopšte ne mislim da bi svi ovi igrači uspeli u slučaju da dobiju šansu, bilo bi puno škarta što je i normalno, samo kažem, sasvim su mi logične odluke svih koji mogu da zaobiđu ovo jer je to u interesu njihove karijere)
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2020, 10:28 Zgembo Adislić »

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.626
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1697 poslato: Decembar 17, 2020, 12:42 »
Savez treba da organizuje trenerske seminare gde bi predavači bili naši iskusni treneri, para se moze naći, ako su mogli da plate za onaj kvalifikacioni turnir mogu i za školovanje trenera. Rad sa mlađim igračima mora da ide preko saveza, sàmo treba Danilović, Rakoč i.Tomasević da zasuku rukave a ne da spletkare i guraju svoje ortake u razne selekcije.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1698 poslato: Decembar 19, 2020, 09:08 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

ranije sam pominjao Nikolu Đurišića, Vesninog sina, i srećom, prognoze za sada idu dobro. Ima 15ppg u KLS, ubedljivo najmlađi igrač lige, u februaru tek puni 17.

Jako dobra kontrola lopte, pristojna mehanika šuta, a i ne plaši se ići na obruč. Očekujem ga već na proleće u rosteru Mege za Superligu, a od jeseni i u ABA

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.626
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1699 poslato: Decembar 19, 2020, 11:02 »
Otac mu je fudbaler OFK i Vojvodine, čuo sam mnogo lepog o njemu, mora i da pogledam neku njegovu partiju
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1700 poslato: Decembar 20, 2020, 11:15 »
nakon ovog posta, ima da tražim nadoknadu od Ražnatovića, ovakvu reklamu mu niko ne pravi  :smeh3:

Greh je pomenuti Đurišića samo zato što je godinu dana mlađi, a preskočiti Jovića koji je 2003 godište, i koji je najbolji igrač juniorske lige Srbije. Danas je porušio neke stare rekorde, odigrao je za index 62.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Sam ovaj učinak nije toliko bitan jer su igrali sa lošim protivnikom, ali imponuje gledati ovog dečka koji se kreće kao gazela iako je ogroman.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Izašao je na 208cm, a u Megi ga i dalje guraju da igra spolja, potencijalno odlično krilo u najavi. Nemam pojma na šta će izaći, ali ovo za sada obećava

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1701 poslato: Mart 22, 2021, 09:12 »
evo kad je već on tema poslednjeg posta, da nastavim, Nikola Jović je debitovao i u ABA, i odmah pokazao da to nisu poklon minuti, već da sasvim komotno igra protiv seniora. Odlična partija u porazu u Splitu

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>


Inače, kad već govorimo o toj generaciji 03, pored Belića i Jovića, tu je i odlični Tristan Vukčević koji sada već uredno dobija minute u Endesa ligi

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Mislim da naredne godine možemo očekivati i njegovo mesto u rotaciji u EL

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.951
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1702 poslato: April 11, 2021, 09:41 »
Bogdan 32 poena i 8 trojki, Tristan 11 poena u El Klasiku. Gino veče za srpsku košarku, koje čekamo da Jokić upotpuni.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1703 poslato: Maj 17, 2021, 05:11 »
nije možda odgovarajuća tema, ali da se pomene.

Kadeti Borca iz Čačka su osvojili prvenstvo Srbije. Na prvi pogled nebitan podatak, međutim, treba uzeti u obzir ukupno stanje u našoj košarci.

Već godinama (a u nekoj blažoj meri i decenijama) traje egzodus klinaca iz svih delova Srbije i Srpske ka nekoliko klubova koji imaju jaku skauting mrežu i kupe sve što valja već od 12-13 godine. Bukvalno, ako igraš košarku sa 15 godina, a nisi u Beogradu, verovatno nemaš čemu da se nadaš. Mega, Zvezda, Dinamik i Partizan (možda baš tim redom) imaju apsolutni monopol i bukvalno ne može niko da poraste do 190cm a da nije prošao njihove testove i probne treninge.


Već dugo ni juniorsku ni kadetsku titulu nije uzeo niko van tog trougla (a 90% ih uzimaju Zvezda i Mega) i onda se ove godine ničim izazvan pojavio Borac, sa sjajnom generacijom i pomeo ih sve, prvo kroz regularnu sezonu, a sada i plej of.

Bilo je uživanje juče gledati radost tih momaka koji su individualnim talentom daleko ispod Zvezde, ali uz odličnog trenera i spartansku disciplinu napravili su senzaciju.

Ko ne prati mlađe kategorije, teško može vizualizovati vrednost ovog podviga, recimo kao da je ove godine Igokea osvojila ABA.




Zbog ovakvih stvari srpska košarka i dalje ne umire, iako je sve upereno protiv nje

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.626
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1704 poslato: Maj 17, 2021, 09:20 »
 Pre nekih 15 godina bila je generacija ekipe iz Niša(Egronom) koja je osvojila kadetsku ligu i odmah sledece godine ih pokupovali BG klubovi. Ni jedan od tih momaka nije napravio neku karijeru. Čačak uvek ima talentovane klince i solidan rad sa njima ali kasnije to škripi i pogube se momci.
« Poslednja izmena: Maj 17, 2021, 09:25 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.951
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1705 poslato: Maj 18, 2021, 01:53 »
Lučić i Micić u idealnoj petorci Evrolige, Jokić će biti MVP NBA lige.


Dajte te Amere da se igramo.  :D

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1706 poslato: Maj 18, 2021, 02:03 »
Sve je to go kurac, kosarka se ugasila 1991.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1707 poslato: Maj 18, 2021, 02:59 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Sve je to go kurac, kosarka se ugasila 1991.


 :smeh4:  taj rad...

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1708 poslato: Maj 18, 2021, 04:58 »
šteta što se Milutinov skršio, bio bi sigurno u prvoj petorci. Sa tri člana to bi već bilo nešto... recimo kao 2002, koja nam je donela, znamo šta


Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaška reprezentacija Srbije
« Odgovor #1709 poslato: Maj 18, 2021, 05:16 »
Propuštena šansa na poslednjem SP mi bas djeluje kao ta 2002.novog doba, koja je eto završila kako je završila.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.