Autor: NenadBG Tema: FK Crvena zvezda 2012/13  (Pročitano 335381 puta)

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1740 poslato: Maj 12, 2013, 03:27 »
tri'est iljada bilo?!  :palac:

a kakav sad derbi slijedi, ljepotica kola u europskim ligama i razmjerima.. :clap:
ja igram na manje od tri gola...tu neću faliti... :smeh3:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Na mreži Mile

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Dhahran, Saudi Arabia
  • Poruke: 12.179
  • Ugled: +143/-8
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1741 poslato: Maj 12, 2013, 03:59 »
Tries iljada bez zajebancije?  :eek: stvarno mi se cinilo puno manje na prijenosu.

Kosta, u koliko sati igraju tvoji protiv franjinih?  ;) morat cu naci nesto u invernessu gdje gledati, ako bude prilike.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1742 poslato: Maj 12, 2013, 04:14 »
je,baš si našao kog ćeš pitat...ne znam ni koji dan igraju,a kamoli u koliko sati... :zbunjen:
« Poslednja izmena: Maj 12, 2013, 04:14 kosingas »
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.957
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1743 poslato: Maj 12, 2013, 09:02 »
30.000 sam lupio onako odokativno, ali evo sam nasao zvanicni podatak: 28.124...dakle nisam puno pogresio. Derbi se igra u iducu subotu, a mislim da vreme pocetka jos nije odredjeno. Zbog raznih razloga umeju te utakmice da gurnu u raniji popodnevni termin. Videcemo.  Ali ono sto se pouzdano zna jesu cene ulaznica, koje su sramotno visoke. Bas jajarski potez. 
"This is exactly what football should be about."

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1744 poslato: Maj 12, 2013, 09:27 »
Zvanični podatci baš i nisu relevantni pošt ose namerno pumpaju.

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.957
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1745 poslato: Maj 12, 2013, 09:45 »
Koja li je sad zavera u pitanju? Stvarno me zanima, zbog cega bi neko "pumpao" tako trivijalan podatak kao sto je broj posetilaca na utakmici?
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Mile

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Dhahran, Saudi Arabia
  • Poruke: 12.179
  • Ugled: +143/-8
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1746 poslato: Maj 12, 2013, 10:00 »
Zar nemaju brojace na marakani? Zato i mogu imati podatak ovako bas u gledatelja. Ovo znaci da je zapad morao biti dupke pun.

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1747 poslato: Maj 12, 2013, 10:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Koja li je sad zavera u pitanju? Stvarno me zanima, zbog cega bi neko "pumpao" tako trivijalan podatak kao sto je broj posetilaca na utakmici?

Laki je pričao o tome iz prve ruke, bolje pitaj njega, ja nemam volje da se konstantno zamaram sa tobom.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Stvari su još konfuzne u klubu.


Neki ljudi su dolaskom Džajića i Zečevića dobili krila i počeli da se mešaju u svaki segment delovanja na stadionu. Tako je jedan rukovodilac stadiona, kojeg inače nisu zvali ni na kafu u predhodnim sazivima kluba, počeo da se petlja u marketing, obezbedjenje, održavanje, pa i u delovanje sportskog društva. Običan šljaker pred penzijom, lelemud i drukara je postao savetnik tom istom.


I dalje se tapkaju karte, pa i one od sto dinara.
Nazabavnija je situacija oko posete na stadionu. Nečija bolesna ambicija iz marketinga da predstavi najposećeniji klub u ovom delu Evrope (reči jednog iz uprave) je da se paušalno odredjuje broj posetilaca na stadionu, a da se brojači zanemare. Da napomenem, da brojači pokazuju broj onog momenta kada se karta provuče kroz njih, a da se firmi plaća skoro 1 eur po posetiocu. Tako imamo paradoksalnu situaciju da je na utakmici gde je zvanični podatak da je bilo 17 500 ljudi (odprilike) bilo, po brojačima, nepunih 12000.


Klub i dalje stoji na staklenim nogama. Nema toliko najavljenog otpuštanja viška zaposlenih, nema sistematizacije, i dalje se opstruiše rad od strane Džajić/Zečević (ovaj se pojavljuje na stadionu uglavnom samo četvrtkom, jer ostalim danima ima predavanja na fakultetu)
Dobra strana se popravljena atmosfera zbog novog trenera i definitivno bolje igre. Sve ostalo, jednom rečju, smejurija.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1748 poslato: Maj 12, 2013, 10:06 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Koja li je sad zavera u pitanju? Stvarno me zanima, zbog cega bi neko "pumpao" tako trivijalan podatak kao sto je broj posetilaca na utakmici?




Zato što je nekom bolesnom mozgu iz marketinga sinula ideja da FK CZ  MORA da bude najposećeniji klub u jugoistočnoj  Evropi. Podaci koji se iznose na zvaničnim stranama FKa ne odgovaraju istini uopšte, osim kretenima koji napucavaju cifre kako im padne na pamet, što FK itekako košta.


"I tiketu" se plaća cca 1 eur po posetiocu, po validatoru ih ne bude uopšte toliko, bude po par hiljada manje, medjutim uzima se u obzir zvanični podatak i zvezda je dužna da plati taj iznos.


FKCZ je u jesenjem delu sezone pratilo preko 290000 posetilaca ili +18000 po utakmici. Proleće je manje, negde oko 14 000 po utakmici. Cifra je manja zbog tri utakmice manje (evrposka takmičenja) i manje derbi.


Generalno gledano, sa cenama koje su u funkciji FKCZ iz svake utakmice izadje sa povećim minusom (I tiket, redarska služba, udruženje penzionisanih radnika MUP-a, čišćenje...)
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1749 poslato: Maj 12, 2013, 10:07 »
Hvala Ramkens !
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1750 poslato: Maj 12, 2013, 10:14 »
Molim!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1751 poslato: Maj 13, 2013, 12:40 »
isto tako opste poznata stvar je da redari debelo kradu.mnoge karte se ne citaju i sl.juce je odokativno bilo sigurno 25.000,a mozda i celih 30.000.medjutim informacija odd ljudi bliskih klubu je da se preko citaca odkucalo oko 14000(sto pokazuje samo razmeru kradja i javasluka).sto je mnogo dalje od realnosti od zvanicne cifre,do koje ne znam kako su dosli,ali je ok i u skladu sa stvarnim stanjem.
kapacitet marakane je oko 53.000,i otrprilike cifra izmedju 25 i 30k je vise nego realna za jucerasnju utakmicu(gde 25 je minimum minimuma,koji je sigurno prisustvovao utakmici,mada svi smatraju da je bilo i tih 30.000)...
« Poslednja izmena: Maj 13, 2013, 12:40 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.957
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1752 poslato: Maj 13, 2013, 12:48 »
Ramkens, ako ti nije do "konstantnog zamaranja" sa mnom, prosto nemoj, i svima dobro. Laki, mislim da se tu ne radi o marketingu. Hajde da ne verujemo zvanicnom podatku jer je neko ima ambiciju da Zvezda bude najposecenija - sto nije moguce jer je Steaua najposecenija sa prosecnom posetom koja je veca za pet hiljada sto se ne moze prestici nikakvim pumpanjem - ali nema veze. Opet, na tom stadionu sam bio vise stotina puta pa smatram da me to cini kompetentnim da procenim. Pun sever, zapad najposeceniji u sezoni ako ne racunamo derbi, pola istoka (onu saku jada od ofkovaca na jugu ne racunam). Uostalom ako si bio, video si i sam. Moja odokativna procena juce na stadionu je bila 30.000 i ovaj podatak od 28.000 i nesto smatram savrseno realnim i ne vidim tu nikakvo preterivanje, kao sto nijedan jedini put do sada nisam naisao na podatak koji bi odskakao od onog sto sam rodjenim ocima video, osim protiv Spartaka pre par kola - kada verujem da je bilo vise sveta nego sto je objavljeno. A sto se tice ovih prica o validatorima, svako ko je jednom bio tamo zna da se daleko manje karata ocitavalo, ali ne zbog toga sto je bilo manje sveta, vec sto je postojala veoma razradjena sema tapkanja karata u koju su bili ukljuceni i redari (toga ima verujem i sada ali u daleko manjoj meri). On ti uzme kartu, ne ocita je, da je svom liku koji je ispred tapne, lovu podele i tako u krug. E to je ono sto klub kosta oko 200.000 evra po sezoni, a ne validatori ili "pumpanje" cifara. Licno ne sumnjam da u marketingu ima kretena sa bog te pita kakvim idejama, ali zaista ne vidim na kojoj je to utakmici bilo manje sveta nego sto je naknadno objavljeno. Kako bilo, ako na nesto ne mozemo da se pozalimo, to je jedino poseta, koja je bez konkurencije u Srbiji i sire. Verujem da je mutljavina bilo, ali ponavljam, zaista ne vidim sta mi to dobijamo ako kazemo da je bilo 28.114 a u stvari je bilo 25.897? Buduci da se valjda slazemo da je nemoguce prijaviti da je bilo 30.000 ljudi a u stvari je bilo 18.000?Ali sam takodje ubedjen da postoji i odredjen broj bolesnih mozgova kojima cinjenica o vise nego dobroj poseti FK CZ iz nekog razloga bode oci i koji bi iz raznoraznih interesa najvise voleli da ona padne u senku pumpanja. Takvim likovima najbolji su odgovor posete protiv Spartaka ili Smedereva prosle godine, sa preko 40.000 ljudi. Slozicemo se da nema tog marketinga koji to moze da smisli ili napumpa. A nadam se da ce doci vreme kada ce stadion biti pun bez obzira na ime protivnika i kada ce se izvestaj o broju odstampanih, broju prodatih i broju ocitanih karata poklopiti stoprocentno.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1753 poslato: Maj 13, 2013, 06:31 »
Alo, bre, koja je uopšte svrha rasprave o posećenosti? Dovoljno je samo pogledati snimke/fotke. Ko god je na Mari bio više od dva puta i seća se kako je stadion izgledao kada je zvanično na njemu bilo 10, 20, 30, 40, 50 i svih šeset kila ljudi će BEZ PROBLEMA da proceni da je jučerašnju utakmicu gledalo BAREM 25-28 hiljada ljudi.
Kako?
Prosto.


Sever skoro skroz pun. A to je nekih 14 kila duša. E sad, ako se neki pametnjaković prosere, u stilu, "AHA, bilo je praznih mesta u ćošku prema istoku!"  :blabla: , obavestiću ga da su SVI PROLAZI  na severu bili 100% popunjeni! A oni ne ulaze u konačan zbir mesta, iako donose 3x više negoli ono malo slobodnih sjedala "u uglu prema istoku"! Daklem, to je ukupno nekih 14 hiljada delija.


Ne zaboravite da su svi prolazi i na istoku i zapadu isto tako bili popunjeni! Po mojoj slobodnoj proceni, na tim prolazima je sedelo barem 1-2 tisuće ljubitelja nogometa. Uglavnom, na zapadu je juče bilo barem 10 tisuća simpatizera, dok je istok doprineo ukupnoj cifri sa još nekih 3-4 tisućice. Lagano.
U prevodu:
Laganiška. Očekivano. Rutinski. Ofrlje (a dominantno). Ubedljivo. Ko levom rukom. Ko vezanih očiju. Kako god. Vako i nako. ZVEZDA, narode, ZVEZDA! Zvezda, brate, Zvezda! Ona Zvezda još od pre Bukvara. Ona Zvezda sa rentdgena; sa MRI; sa CAT-SCANa. ONA Zvezda.  Neizbežna. Sveprisutna.  U DNK usadjena.
Šta reče, bre?
U DE EN KA usadjena, BRE!!!
A na kraju, još i šmekerski i lucidno.  :cigara: 


 
« Poslednja izmena: Maj 13, 2013, 06:35 nyc »

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #1754 poslato: Maj 13, 2013, 08:49 »
Zapadna tribina ima 14847 stolica
Istok 9108
5 zvezdinih zvezda 123
Vip 1 (desni na zapadu) 167
Vip 2 (levi, gde su ubačene obične stolice) 235
Vip galerija sa medija centrom 530
Sever 14000
Jug (skraćeni) oko 9000


Poseta:
Naftan 27500
Omonija 26960
Rad 13100
Bordo 39482
Radnički 13321
Smederevo 12150
BSK 10350
jagodina 10216
Partizan 44150
OFK 7398
Vojvodina 13751
___________________
Jesen
Ukupno: 218378
Prosek 19853


___________________


Javor 16784
Novi Pazar 14332
Radnički KG 17153
Hajduk 6712
Spartak 21721
Donji Srem 16200
OFK 28134
_______________
Proleće
Ukupno 121036
prosek 17291







John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.