Autor: NenadBG Tema: FK Crvena zvezda 2012/13  (Pročitano 329024 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #570 poslato: Novembar 28, 2012, 03:26 »
Pixi rece da je nasao 10 miliona duga od Dzajica,a kad je otisao ostavio je 12  :D

Ja bi ovih 48,4 podijelio na svih pet uprava i svima prisio po 9 i kusur meleona.

Dzajic,Pixeta,Toplica,Konobar i zmaj od Kosmaja.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #571 poslato: Novembar 28, 2012, 04:06 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Ne znam kakve je dugove ostavio, ali tada je imao barem kakav takav koncept, a pri tome se nije ponašao autistično prema ostatku sveta.
Ne vidim šta su tu bili loši međuljudski odnosi....


Raspitaj se o doživljajima Georgijeva, Barkosa, Salasa i Moline u Zvezdi :)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #572 poslato: Novembar 28, 2012, 04:30 »
faul,nije piksi dosao odmah posle dzaje oko 9-10 meseci od dzajinog odlaska do piksijevog dolaska na celu kluba je bila radna. grupa sa vujinom na celu
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #573 poslato: Novembar 28, 2012, 05:52 »
Robi bio na stadionu?! Citam, ne mogu da verujem i iskreno se nadam da nije dosao samo zbog dogovora oko novca - ako je uopste dosao, to jest....ono skandiranje "pomozi, Boze" mi odzvanja.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #574 poslato: Novembar 29, 2012, 01:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>


 :aplauz: :aplauz: :aplauz:
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2012, 01:44 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.939
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #575 poslato: Novembar 29, 2012, 08:59 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Robi bio na stadionu?! Citam, ne mogu da verujem i iskreno se nadam da nije dosao samo zbog dogovora oko novca - ako je uopste dosao, to jest....ono skandiranje "pomozi, Boze" mi odzvanja.


Verujem da je bio zbog kinte, sumnjam da su ga zvali da dodje zbog preuzimanja tima.


Postavlja se pitanje čiji je beli lexus koji stoji parkiran ispred stadiona još od pre derbija. Lukič ga je koristio svojevremeno za svoje potrebe. Nije valjda da je Zvezda uzela ovaj auto na lizing? Ako jeste, onda neko treba da ide u zatvor momentalno.


Na stadionu više skoro da i nema rezervnih stolica, poslednje zalihe su potrošene sada posle derbija. Ostale su samo one nove (turske) koje su skinute sa juga.
Posle derbija je polomljeno cca 600 stolica, najviše na severu
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #576 poslato: Novembar 29, 2012, 05:44 »
Ja razumem da nema para, da je klub u dugovima, da se ni ne zna ko je sve pio a ko ce placati - ali jedna stvar mi nikako ne ide u glavu. Da li je toliko spektakularan poduhvat organizovati najobicnije ciscenje stolica, tribina, prilaza i sanitarija? Stadion nam izgleda katastrofalno, u subotu mi dolaze neki drugovi u BG - prosto me blam da ih vodim protiv Vose. Ne znam da li je kulturoloski problem, da li radnici nisu primili plate (kao sto i nisu..ali ni u najslavnija vremena to nije bitno bolje izgledalo). Svajneraj prve vrste.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.626
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #577 poslato: Novembar 29, 2012, 05:50 »
 ko nam je kriv kad smo pustili grobara da nam sredjuje stadion a pritom jos necemo ni da mu platimo unapred :smeh4:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.939
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #578 poslato: Novembar 29, 2012, 07:00 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ja razumem da nema para, da je klub u dugovima, da se ni ne zna ko je sve pio a ko ce placati - ali jedna stvar mi nikako ne ide u glavu. Da li je toliko spektakularan poduhvat organizovati najobicnije ciscenje stolica, tribina, prilaza i sanitarija? Stadion nam izgleda katastrofalno, u subotu mi dolaze neki drugovi u BG - prosto me blam da ih vodim protiv Vose. Ne znam da li je kulturoloski problem, da li radnici nisu primili plate (kao sto i nisu..ali ni u najslavnija vremena to nije bitno bolje izgledalo). Svajneraj prve vrste.


Generalno, stadion nije bio čistiji u poslednjih dvadesetak godina (računam utakmice do oktobra ove godine)


Ali, bez love ne može da se očisti ono što mentoli zapišavaju na severu (kretenima je teško da dodju do WCa), ne može se popraviti slomljen lavabo ili šolja (na celom jugu, uključujući mali kavez ima JEDAN lavabo). Ne mogu da se operu toaleti bez sredstava za čišćenje. Ne mogu da se operu stolice na zapadu od ptičijih govana samo sa vodom... ne mogu tribine da se operu kao da je ulica u pitanju, pa da pustimo kamion sa šmrkom jer je u tom slučaju poplavljen tunel na severu gde voda ulazi na trista mesta. Ne može se krečiti bez boje, ne može se farbati bez laka. Ne može se popraviti kabine medija centra bez da se reši problem izolacije. Ne može se rešiti problem golubova na celom stadionu, osim ako ih ne potrujemo sve, a to je priznaćeš, vrlo nehumana metoda. Ne možemo rešiti pitanje trave po tribinama ako nema hemikalija da naprskamo. Ne može se prati promenoar na zapadu bez deterdženta. Ne može se čistiti tribina bez goriva za mašine...ljudi ne mogu da rade ako nemaju plate, pa ni za topli obrok....


Jeste Dule, veliki je to problem. Dok se ne reši klub parazita nema boljitka. Mogu oni da oforme i deset novih "radnih grupa", ali sve dok jajare sebi daju prvo plate, a ne radnoj zajednici situacija se neće promeniti.


Do sada se nije desilo da se utakmica dovede u pitanje zbog nehigijene, raznih čvrtih predmeta, brda semenki i pikavaca, opasnosti od požara ili ne daj Bože, zaraze. Nije jer se sve dovodilo u pristojno stanje (od oktobra pa do ove utakmice u subotu) bez love i bez bilo kakvih garancija da će ih u doglednoj budućnosti i biti.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #579 poslato: Novembar 29, 2012, 08:16 »
Izvini, ali moram da negiram, kao neko ko ne propusta nijednu utakmicu na tom istom stadionu. Ako vec nema love za higijenska sredstva, onda je nemoguce da je stadion cistiji nego u zadnjih 20 godina. A drugo, posto idem uglavnom na zapad - pantalone i dres odmah po povratku kuci bacam u prljav ves. Stolice su pune svega sto si opisao, plus jos pikavci, otisci blatnjavih cipela, papiri i sl. A WC ispod zapada je tek prica za sebe - retko kada tamo nije poplava, svaki drugi urinal je zacepljen a svaki peti lavabo je u funkciji. I to me dovodi do sledeceg - da li neko od tih silnih marketinskih genijalaca moze da osmisli akciju sredjivanja i uljudjivanja stadiona? Ako se to dobro osmisli i plasira ubedjen sam da bi odziv bio dobar, i to ne samo delija. Posto je vec doteralo cara do duvara, ono, novi pocetak, na simbolickom planu cistimo svoju kucu itd.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.939
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #580 poslato: Novembar 29, 2012, 08:33 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Izvini, ali moram da negiram, kao neko ko ne propusta nijednu utakmicu na tom istom stadionu. Ako vec nema love za higijenska sredstva, onda je nemoguce da je stadion cistiji nego u zadnjih 20 godina. A drugo, posto idem uglavnom na zapad - pantalone i dres odmah po povratku kuci bacam u prljav ves. Stolice su pune svega sto si opisao, plus jos pikavci, otisci blatnjavih cipela, papiri i sl. A WC ispod zapada je tek prica za sebe - retko kada tamo nije poplava, svaki drugi urinal je zacepljen a svaki peti lavabo je u funkciji. I to me dovodi do sledeceg - da li neko od tih silnih marketinskih genijalaca moze da osmisli akciju sredjivanja i uljudjivanja stadiona? Ako se to dobro osmisli i plasira ubedjen sam da bi odziv bio dobar, i to ne samo delija. Posto je vec doteralo cara do duvara, ono, novi pocetak, na simbolickom planu cistimo svoju kucu itd.


Stadion je bio čist dokle god se moglo da se finansira rad od drugih izvora, jer od zvezde ide jako slabo (duguju već 17 meseci!!)


Znam dobro kako izgledaju stolice na zapadu, ali pikavaca, semenki i papira nema. Možda neki se provuče izmedju stolica ali generalno toga nema. WC je takav kakav je. Ne može se održavati nešto bez love. Pa neki idiot je u avgustu ušao u WC na zapadu (onaj prema jugu) i SVAKU slavinu slomio. Nema popravke. Naravno, glavni krivac je budala koja je rekla da se ugrade jeftine (na pijaci, a ne sumnjam da se neko opasno ugradio na ceni slavine i ostalih sanitarija) varijante u toalete umesto antivandal česmi koje su praktično neuništive. Pisoari su začepljeni jer u njima ima od pikavaca do raznih pljoski, flaša, čepova pića...ne može bez love da se sanira. To mora da se plati. Lavaboi su u istom stanju kao i česme i to iz istog razloga.
Marketing može da osmisli mnogo šta, pošto ih ima 57 zaposlenih. Mada sa tom brojnošću ne moraju ništa da osmišljavaju, dovoljno bi bilo da sidju u toalete, zasuku rukave i očiste pisoare i WC šolje. Eto im delimičnog opravdanja tolikog brojnog stanja. Mogle bi i one napucane devojčice koje marširaju od Red Cafea do Lounge bara da uzmu metlu u ruke i pokupe smeće oko upravne zgrade.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #581 poslato: Novembar 30, 2012, 01:21 »
Citat
Oсвојен четврти Куп, Рајко Митић завршио каријеру (ВИДЕО)


Категорија: Времеплов Датум објављивања четвртак, 29 новембар 2012 19:10 Аутор redstarbelgrade.info

На данашњи дан 1958. године, Рајко Митић се после освајања Купа опростио од фудбала



Противник у финалу, годинама традиционално играном на овај дан, био је мостарски Вележ. Црвено-бели су до финала тадашњег Купа маршала Тита дошли преко победа над Земуном, подгоричком Будућношћу, загребачким Динамом, а у полуфиналу је на стадиону ЈНА вечити ривал савладан резултатом 3:2.

Ипак, борба за трофеј била је малтене у другом плану, а разлог је био велик - најављено повлачење из активног бављења фудбалом Рајка Митића, иконе клуба још од његовог оснивања пре тринаест година, али и југословенског фудбала.

Миша Павић, тадашњи тренер клуба, пред финале је изјавио:

- Опроштај од Рајка тешко нам пада. Желели смо да још игра, потребан је тиму, али он је одлучио да заврши каријеру...

Међутим, Рајко Митић је био скромнији у погледу свог одласка, али успут и најавио убедљиву победу:

- Време је да одем и ту нема сентименталности. Против Вележа ћу последњи пут предводити. Биће то мој последњи трофеј, а четврти у Купу.

Како је и најавио, тако је и било, јер је Црвена звезда испратила Вележ у Мостар и Чика Рајка у легенду са четири комада у мрежи. На терен су црвено-бели изашли у саставу: Беара, Дурковић, Зековић, Борозан, Нешовић, Вл. Поповић, Стипић, Маравић, И. Поповић, Митић и Костић. У току меча је у игру уместо Ивана Поповића ушао Антон Рудински.



Звезда је до убедљиве победе стигла тек у другом делу игре, а сва четири гола је у великом налету постигла за само 12 минута! "Госте" је отворио Бора Костић у 61. минуту; само седам минута касније, предност је удвостручио Ранко Борозан, а у наредних пет минута су гости докусурени: Костић је постигао свој други гол, а победу је оверио резервиста Антон Рудински.

Рајко Митић је по завршетку утакмице по четврти и последњи пут подигао трофеј Купа, а са терена је у играчку пензију, али не и фудбалску, испраћен на рукама саиграча. Заједно са њим, отишла је и једна славна генерација Црвене звезде којој су припадали Станковић, Палфи, Ђајић, Такач, Мркушић, Огњанов и Вукосављевић. Капитен брода, Рајко Митић, отишао је последњи.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Ипак, Чика Рајко није могао да напусти оно чему је посветио цео живот - фудбал. Кад је престао да игра, од 1960. до 1966. године као виши спортски тренер налазио се на челу стручног штаба Црвене звезде, крајем 1966. постао је члан Комисије ФСЈ за састав репрезентације, а од 23. априла 1967. до 18. новембра 1970. као селектор саставио је 34 југословенске репрезентације. Највећи успех постигао је у Купу нација 1968, на коме је наш тим освојио титулу вицешампиона Европе.

Још као активан играч био је коментатор београдског „Спорта", а касније се потпуно посветио спортском новинарству и годинама је био коментатор у листу „Темпо", у коме је, иако пензионисан 1983., и даље био активан.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.121
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #582 poslato: Novembar 30, 2012, 01:22 »
Alo Nešo, igra se aktuelno prvenstvo, mani se istorije.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #583 poslato: Novembar 30, 2012, 07:45 »
Jeste znali da je Mitic igrao jedan mec za Partizan?  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2012/13
« Odgovor #584 poslato: Novembar 30, 2012, 09:07 »
jeste na nekoj turneji ili egzibicionom mecu,to je tada bio obicaj,bilo je i suprotnih primera...

mito,nista ti ne brini,treba se secati bitnih datuma i legendi kluba...

a aktuelno prvenstvo,ionako ce tu tole da zavrsi stvari  :mukica: :zvizvdi:
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2012, 09:14 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...