Autor: dejo94 Tema: Srbija na OI  (Pročitano 93584 puta)

Van mreže BeerHunter

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 343
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #630 poslato: Avgust 13, 2012, 09:52 »
Pardon, igrac vise 14-6 za CG, 13-7 za srbiju. Peterci 3-3, vi 2-2. Zlokovic je takodje dobio direktno crveni karton , a Janovic I Udovicic obostrano zbog koskanja. Tako da definitivno pretjerujes.

Van mreže BeerHunter

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 343
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #631 poslato: Avgust 13, 2012, 09:56 »
Nisi ti mene povrijedio klipom, samo mi taj vid komunikacije ne ide uz tebe. Upravo to ti pricam, Bilo je tuce u bazenu, Ali to su emocije, naboj... Po cemu se ta tuca razlikuje od one sa Madjarima NPR? Upavo je mi bespotrebnim komentarima dizemo na taj nivo, a vaterpolisti ce sjutra igrati u klubovima kao da se nista nije dogodilo. Zato mislim da pretjerujes.

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #632 poslato: Avgust 13, 2012, 10:08 »
JUče nisam ni primijetio da je Boris nekog dozivao u samom finišu. Tek kasno sinoc dok sam gledao snimak sam to primijetio, odakle informacija da je on dozivao Loncija ili koga li već
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže BeerHunter

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 343
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #633 poslato: Avgust 13, 2012, 10:12 »
Zasto bi dozivao Loncija? Ja sam vidio da je psovao nekoga.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.970
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #634 poslato: Avgust 13, 2012, 11:18 »

Kratki rezime

30. Olimpijske igre u Londonu su završene. Dobili smo nove heroje, tragičare, ispunili su se mnogi snovi, mnogi su i „odlepršali“, ali kako god bilo je ovo 17 dana u kojima smo uživali gledajući sposobnosti ljudi koji su se za ovo spremali godinama.
Kao i svake OI i ove su imale svoje zvijezde, a to su bili Michael Felps i Usain Bolt. Dobili smo i nadolazeće zvijezde koje će te na sledećim OI pokazati sav svoj talenat Missy Franklin, Ruta Meilutyte, Gabby Douglas, Yannick Agnel. 10.500 sportista iz 204 države pokazalo je da znanje i volja čine čuda i ispunjavaju snove..
Srbija je na ovom OI imala 115 predstavnika u 15 sportova. Očekivali smo od 5 do 10 medalja: Djoković, Čavić, odbojkaši, vaterpolisti, strelci. E ovih zadnjih dvoje su i ispunili očekivanja, mada ne baš kako smo se nadali. Subota 28.jul prvi zvanični dan OI i negdje oko 17h osvojili smo 99. olimpijsku medalju. Užičanin Andrija Zlatić u discipline 10m vazdušni pištolj “upucao” je bronzu. A poslije toga slijedi teških sedam dana. Čas smo pobjeđivali, čas gubili, mada iskreno bilo je više poraza. Subota 4.avgust – iz potpune anonimnosti izlazi djevojka sa preljepim osmjehom i koju je većina odmah zavoljela (mnogi su se i zaljubili :)  ). Ivana Maksimović je u disciplini 50m MK puška trostav osvojila srebrenu medalju i ušla u istoriju našeg sporta, jer je to 100. medalja za našu državu na Olimpijskim igrama. Čekali smo je dugo i konačno dočekali.
Nažalost opet poslije Sunca su došli oblaci nad naš Olimpijski tim. Novak zauzeo četvrto mjesto, Čavić za nekoliko stotinki isto četvrti, Zoranu Arunović jedan metak koštao medalja i ona na kraju završila četvrta. Da može gore mislili smo da ne može, ali ipak može. Redom su ispadali odbojkašice, odbojkaši, rukometaši, veslači, stonoteniseri. Pored Ivane i Andrije svijetla tačka u tih prvih 10-ak dana su bili plivač Velimir Stjepanović koji je zauzeo 6.mjesto u disciplini 200m delfin, atletičari Asmir Kolašinac sedmi u bacanju kugle, Emir Bekrić (400m prepone) je došao do 1/2 finala, ali pored jake konkurencije i taj rezultat je bio odličan i Ivana Španović koja u skoku udalj ušla u finale.
U zadnjih 3-4 dana Sunce opet počinje grijati, sa povremenom oblačnošću. Sestre Moldovan u kajaku dvosjedu na 500m ulaze u finale, Marko Novaković u K-1 200m takođe ulazi u finale i taman kada smo pomislili da nas je krenulo veliku tugu nam zadaju sreća (koja nas nije pratila, sem zadnjih 30-ak sati), sudije i Italijani. Sedam puta smo pogadjali prečku ili stativu, sudije po običaju pomažu Italijanima, a naši vaterpolisti (koji su nam bili zadnja nada da ćemo konačno čuti našu himnu nakon 2000. godine i odbojkaša u Sidneju), gube u 1/2 finalu i tako smo mislili da i zadnja nada za zlato izgubljena. Medjutim, opet dolazi subota ovaj put 11. avgust i kao što je Ivana postala za jedan dan heroj nacije, tako je Milica Mandić postala heroina kojoj smo duži za najveću radost u ovih 17. dana. Taekwondo u Srbiji nije popularan sport i njime se bavi negdje oko hiljadu zaljubljenika, a među tih hiljadu nalazi se i Olimpijska šampionka Milica. Potpuno smirena i bez pritiska javanosti Milica je izašla na tatami u 13h i vrlo lako pobjedila svoju suparnicu sa Samoe sa 16:2. Nekih četiri sata kasnije dolazi veliko iskušenje, braniteljka zlata iz Pekinga, Meksikanka Espinoza. Ipak naša Milica pokazuje u tom meču nešta što je falilo mnogim našim sportistima – jaka psiha. Dvadeset sekundi prije kraja udarcem u glavu koji donosi tri poena preokreće meču u svoju korist (6:4) i ide u 1/2 finale. Tamo moglo bi se reći lagano pobjedjuje treću nostiteljku iz Rusija sa 11:3 i donosi Srbiji 101. medalju. 23 i 15 smo svi čekali sa velikim nestrpljenjem, zadnja, ali bukvalno zadnja nada za zlato. Na tatami preko puta Milice izlazi evropska i svjetska šampionka iz Francuske Graffe. Meč pun obrta i na kraju




Osvojiti zlato na OI je san svakog sportiste, a uzeti na ovakav način kao što je Milica to uradila je nešta nevjerovatno. Pobjediti 1. 2. i 3. nosioca, bez ijednog primljenog udarca u glavu (koji donosi najviše poena) je zlatno.
I konačno smo čuli “Bože pravde”. Osjećaj da se čovjek naježi, mnogi su i plakali.
Ima izreka :“Vaša bronza sija kao zlato”, e to se može primjeniti na ono što se desilo našim vaterpolistima zadnjeg dana OI. Meč sa komšijskom Crnom Gorom. Prve 2/4 išlo je onako, pomalo bezvoljno, a onda na scenu u trećoj i četvrtoj četvrtini stupaj sudije. Počinju polako da isključuju jednog po jednog naše igrača. Šest minuta prije kraja 11: 8 za CG. Srbija ostaje sa samo dvije reserve, bez trenera, pomoćnog trenera, doktora, ali sa šest momka u bazenu koji su pokazali kako se igra kao što reče Slobodan Nikić srcem i još nečim. Preokret i bronza kojoj su se svi radovali kao da je zlato.
Na kraju bilans od 4 medalje: jedna zlatna, jedna srebrna i dvije bronze. Možda nije kako smo se nadali, ali to je najveći broj medalja koji smo osvojili na jednim OI od kada smo Srbija. Jedno veliko hvala Milici, Ivani, Andriji, vaterpolistima za veliku radost i ostalim našim sportistima koji su dali svoj maksimum…



Dejan J.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #635 poslato: Avgust 13, 2012, 01:06 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zasto bi dozivao Loncija? Ja sam vidio da je psovao nekoga.
nisam dobro video u prenosu,ali komentator je nas rekao kako zlokovic zove loncija,odmah nakon toga se ovaj spustio dole pored bazena...

inace mislim da je statistika sa iskljucenjima pogresna...

dejo,svaka cast na tekstu,a i pracenju celog toka olimpijskih igara   :aplauz: :aplauz: :aplauz:
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2012, 01:07 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #636 poslato: Avgust 13, 2012, 01:25 »
da iskopiram ajkulin komentar o utakmici,kada njega vise nema na forumu.nije ne znam kako fantastican komentar,ali cisto zbog smirivanja strasti...

Citat
taman sam bio pohvalio sudjenje po grupama kad ono u polufinalu ....

protiv italije su nas krali relativno kulturno,ali smo bili bez mirnoce i koncentracije. talijani su sve to imali i zasluzeno ipak dobili.

ono juce je bilo nevjerovatno za taj nivo takmicenja. ne sjecam se kad su sudije onako kompenzovale neke odluke,i kad su na sili u zadnjih 20 sekundi htjeli da jedna ekipa da gol.

amaterski. zato je vaterpolo propao.

navijao sam da crna gora osvoji zlato. jebiga ,znam pola ekipe licno . neke poprilicno dobro ,i redom su sjajni momci.

juce sam pratio utakmicu onako hladno i bilo mi svejedno,ali kad je navlacenje pocelo da biva sramno poceo sam bas da navijam za srbiju.

ne ponasaju se komsije prema nama ko neprijatelji. nema to veze sa momcima u bazenu. kroz olimpijsku medalju pokusavaju da ozive taj sport koji je u najvecoj krizi u italiji i crnnoj gori.
mi smo kolaterana steta.
crnogorci su i protiv hrvata imali odlicno sudjenje ali su igrali bezmudo. kao i juce u zadnjoj cetvrtini.

bio sam dolje i pratio zadnju sedmicu olimpijade i dosta su prenosili nase utakmice i komentatori su bili na nasoj strani uvijek. i medju obicnim narodom isto tako. osim par ekstrema.

ne treba ovo nesto politizovat vec prihvatit kao cisto stvar koja je nastala iz kuhinje covjeka koji unistava vaterpolo. gospodina loncija.
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #637 poslato: Avgust 13, 2012, 01:38 »
Suđenje je bilo sramotno kroz celu utakmicu, i odnos isključenja ili bilo čega drugoga to ne može da zamagli. Kad kod bi Srbija došla do -1 ili nerešenog, uvek je u tim situacijama CG po pravilu dobijala igrača više sa jedne strane, a Srbja kontra faulove sa druge strane.

Dok bi Srbija sa druge strane igrača više dobijala kada se činilo da CG ima kontrolu nad utakmicom. A penale su dobijali uglavnom oni koji su bili u problemu sa njima. A o onom poslednjem isključenju ne treba ni pričati. Nije slučajno što je samo rezervni golman i fizioteraputi ostao na klupi, što se ne sećam zadnji put kada sam video na ovom nivou, i to pre produžetaka. Srbiji je isključeno pet igrača sa pravm zamene, CG jedan. A o broju kontra faulova ne treba trošiti reči.

Da se otišlo u produžetke, za šta su se sudije svojski potrudile u zadnjem napadu, ne bi bilo ko da crta i organizuje bilo kakvu akciju. Nije bilo ni glavnog ni pomoćnog trenera, nije bilo Vanje kao najiskusnijeg da podeli savet.  Šaponjić i Mandić bi izgoreli u bazenu.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.970
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #638 poslato: Avgust 14, 2012, 01:34 »









Naš ponos...

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #639 poslato: Avgust 14, 2012, 02:17 »
Meni uopste nije jasno kako ovoliko celjade kao Ivana Maksimovic uopste moze da drzi pusku  ;D
Oprem dobro

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #640 poslato: Avgust 14, 2012, 02:18 »
A gledaj sliku Divca i Milicinog trenera  :rofl:
Oprem dobro

Na mreži Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.134
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #641 poslato: Avgust 14, 2012, 02:28 »
 :smeh4:

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #642 poslato: Avgust 14, 2012, 02:44 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
JUče nisam ni primijetio da je Boris nekog dozivao u samom finišu. Tek kasno sinoc dok sam gledao snimak sam to primijetio, odakle informacija da je on dozivao Loncija ili koga li već


Tako je rekao Aca Informacija....a kasnije je Lonci i sišao dole i nešto dobacivao klupi Srbije...




Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.970
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #643 poslato: Avgust 14, 2012, 05:34 »






Drago mi je što su ima napravili ovakav doček, a nadam se da će večeras biti bar 60.000 ljudi, jer su to zaslužili..
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2012, 05:35 dejo94 »

Van mreže shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.141
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na OI
« Odgovor #644 poslato: Avgust 14, 2012, 06:16 »
kakvih 60 000,ako bude 7000 puna kapa