Autor: dejo94 Tema: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)  (Pročitano 14509 puta)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #90 poslato: April 28, 2014, 09:07 »

Ali, koja ironija i koja jebena repriza (trenerskog glupisanja) !
"Repriza"? Još kako! Imali smo sličnu situaciju pod Pintarom, ako se sećate (ne, ne sećate se :D ). Gazimo sve redom, kolo za kolom, i onda dolazi derbi u kojem bi pobedom izbili na prvo mesto i imali (čini mi se) bod više od jsd. ALI! ALI, ALI, ALI! Šta biva? Pintara menja koncepciju baš za tu utakmicu i umesto ofanzive naređuje neku smešnu taktiku muljanja na sredini. ZAŠTO BRE, Portugalac, ZAŠTO?
Naravno, kazna stiže - kad? - u 90. minutu! Nije Kojić nego Jojić; nije šija nego vrat!

SlaVIša kao da je studirao Pintaru! Kao da je bio rešio da ga kopira, bez obzira što je znao kakvom ishodu to vodi. Još smo ovaj derbi odigrali mnogo bolje! Doduše, mislim da je tome više kumovao očajni protivnik koji je za tri koplja slabiji od onog koji nam je izašao na megdan u 144. derbiju. I umesto da ih IZGAZIMO, UGAZIMO i dotučemo, kao što je trebalo i za šta smo bili potpuno spremni, mi se igramo taktike! Taktike koju nikada ranije nismo okušali. Ali, NIKADA!

O, Bože, kad se setim onih godina… Izlazimo na teren rešeni da POBEDIMO. Nema kalkulisanja, nema odugovlačenja, razvlačenja, provlačenja… čenja.. nja … nja nja. Pa čak i onda kada su oni bili 100% favorit, mi smo išli na pobedu. Jer, mi smo ZVEZDA! Ovo danas više ne kapiram. Al uopšte.[/font]



« Poslednja izmena: April 28, 2014, 09:11 nyc »

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #91 poslato: April 28, 2014, 09:09 »
Uživajte...


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #92 poslato: April 28, 2014, 09:20 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
ma da najbolje da se pravimo ludi.i uvek nastojimo da izvrnemo tudje reci.mislim da je to vrh svake diskusije...


iskreno, više puta sam ponovio da nisam baš neki ekspert za fudbal i njegova pravila, ali stičem dojam da ti Nenade imaš veliku moć tumačenja pravila shodno akutnim potrebama CZV  :D , još od one priče oko (ne)namernog igranja rukom u šesnaestercu.

Ponavljam, nemam teorijsko znanje pa ne mogu da ti protivurečim, ali neko iskustveno znanje iz čistog gledanja fudbala mi govori da igrači skloni čestom padanju poput Mrđe (pre nepunih 10-ak dana je imao "zaplivavanje" u rangu Pipa iz najboljih dana) nisu baš ljubimci sudija. Možda je i problem u tome što uglavnom preferiram Premijer i Bundes ligu gde sudije imaju veću toleranciju na kontakt, ali na kraju krajeva nije ni bitno.

Osnova za penal postoji tako da se ne može pričati o nekakvoj krađi, ali iskreno, nagledao sam se gomile istih ovih situacija za koje su napadači opominjani žutim kartonom.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #93 poslato: April 28, 2014, 09:56 »
 Ima ipak jedna mala razlika izmedju Pinta i Seje a to je da je Sejo svojevoljno menjao Lazovica dok je Pinto morao da ga menja u petom minutu zbog povrede pa je koncepcija propala

 Sto se penala nad Ninkovicem tice slicnu situaciju smo mi potencirali pre dve ili tri sezone kad je Krstaja docekao na lakat Kadua a Mazic nije svirao penal, sad smo obrnuli strane mi tvrdimo nije grobari kazu bio je penal :zbunjen:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #94 poslato: April 28, 2014, 09:57 »
ja mislim da nije bio penal nad ninkovicem

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.960
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #95 poslato: April 28, 2014, 10:07 »
Bio je prekrsaj, ali ne penal.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #96 poslato: April 28, 2014, 10:22 »
zgemba,kao sto su svi ovde subjektivni tako sam sigurno i ja subjektivan. ali to dolazi do izrazaja u nekim sitnim detaljima,koji mogu i ovako i onako da se sviraju.

inace sto se tice namernog ili nenamernog igranja rukom,evo jedan mali tekst,posto sada nemam niti znam gde mogu da nadjem fifine upute,pojasnjenja pravila i sl...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #97 poslato: April 28, 2014, 11:22 »
Ja mislim da je biJo.




 :cigara:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #98 poslato: Maj 04, 2014, 05:35 »
Elem,nesto pozitivno sto se domaceg fudbala tice. Derbi je i ranije bio cuven,suvo zlato domaceg fudbala,ali cini mi se da je zadnjih par godina postao prava atrakcija za strance. Pun k turista se svali na derbi, svi odusevljeni, ostali bez teksta...i neka su,ima se i cime ponositi.


Ono sto nas vjeciti izdvaja iz mora ostalih derbija je po meni nepostojanje vidljive podjele izmedju dva tabora. Nije ni rasna ni vjerska ni politicka (dobro,ovo preskocite  :D ) , ni slojna niti geografski odredjena...jednostavno, ovako kad pogledas, djeluje ti da su svi isti (naravno da nismo). Iz iste porodice navijaci oba kluba (znam dva brata koji nisu pricali godinu dana), iz iste zgrade,kraja,nevjerovatna izmijesanost. Mozda upravo odavde i tolika,nekima neshvatljiva,mrznja. Ja bas mislim da je to nevjerovatno jedinstveno,samo dok se drzi u granicama normale.


Skoro svaki derbi neki stranci snime po dokumentarac.Evo sa ovoga,ako nije bilo:


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>


« Poslednja izmena: Maj 04, 2014, 05:36 Фаул »
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #99 poslato: Maj 04, 2014, 05:41 »
Moglo je to i bolje....

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #100 poslato: Maj 04, 2014, 05:50 »
Moglo naravno,ali bolje ovakvu sliku da odnesu nego onu sa pistoljima i kretenima iz alkatraza.







Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #101 poslato: Maj 04, 2014, 05:51 »
Dobar je dokumentarac. Dosad sam pogledao 3,4 ovakva filma o našem derbiju i vjerovali ili ne u sva ta 3,4 derbija pobjedio je Partizan i samo u jednom je bio x..


Tako da molim ljude da ne snimaju više dokumentarce o našem derbiju  :D

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: 146. večiti derbi: Partizan - Crvena zvezda (26.4, 19h)
« Odgovor #102 poslato: Maj 04, 2014, 06:03 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Moglo naravno,ali bolje ovakvu sliku da odnesu nego onu sa pistoljima i kretenima iz alkatraza.


U svakom slučaju.....