Autor: NenadBG Tema: KK Crvena zvezda 2013/2014  (Pročitano 181309 puta)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #390 poslato: Oktobar 25, 2013, 04:23 »
"Crvena Zvezda are an expensive mess. Euroleague’s ‘other’ Belgrade team have not gone down the same youth route as neighbors Partizan, paying big money to attract or retain Blake Schilb, Charles Jenkins and DeMarcus Nelson. It isn’t working. Schilb may be capable of filling up a boxscore in a good way, but if he is your main ball-handler, your team has a ceiling substantially below where it should be, given his salary. He passes out of necessity, not invention, and this is a team without a plan offensively. Other than some nice dump offs to Marjanovic under the basket, which is where he needs to be in order to score, each Zvezda guard taking it in turns to go it alone isn’t going to work."


Što je najgore, sve tačno...    :zbunjen:

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #391 poslato: Oktobar 25, 2013, 04:32 »
svi postovi kojima je jedina svrha licno prepucavanje ce na svim zvezdinim temama biti brisane.a ko hoce to moze da resi preko privatnih poruka,ili ne mora ni da se javlja...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.857
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #392 poslato: Oktobar 25, 2013, 05:03 »
i bre Neso izlazi da sam pricao sam sa sobom, sto nije daleko od istine  :whistling:
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Deneb

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Struga, Makedonija
  • Poruke: 3.857
  • Ugled: +27/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #393 poslato: Oktobar 25, 2013, 05:15 »
Covic nije izdrzao, evo saopstenja:


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #394 poslato: Oktobar 25, 2013, 05:16 »
jebi ga,nekada je pametnije cutati...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #395 poslato: Oktobar 25, 2013, 06:05 »
Malo zanimljivosti sa sinoćnjeg meča...
Ovo je prva utakmica Gaja Pninija protiv svog bivšeg kluba,,,
Ujedno on je i jedini košarkaš koji je nastupao za oba kluba...

Van mreže srdjan dimitric

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: stevana supljikca
  • Poruke: 3.272
  • Ugled: +6/-3
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #396 poslato: Oktobar 25, 2013, 06:18 »
 :smeh3:

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #397 poslato: Oktobar 26, 2013, 12:44 »
dobra analiza nasih problema u prva dva kola,a to je losa odbrana i previse individualne igre u napadu sto se i ogleda kroz izuzetno mali broj asistencija...
Citat
SA stanovišta da su neznatno male šanse da bilo koji tim iz D grupe Evrolige izvuče pobedu iz grotla "Nokija arene" u Tel Avivu, poraz Crvene zvezde od Makabija (82:96) u drugom kolu ne šteti previše njenim takmičarskim ciljevima.

Sa stanovišta igre pred navijačima petostrukog šampiona Evrope, ekipa sa Malog Kalemegdana trenutno je previše daleko od ideala trenera Dejana Radonjića.

Dva startna neuspeha bila bi prihvatljivija da crveno-beli nisu primili ukupno 183 poena (91,5 u proseku), što je direktan pucanj u odbrambenu filozofiju crnogorskog stručnjaka. Dalje, statistički podatak da su u utakmicama sa Lokomotivom i Makabijem zbirno ostvarili 25 asistencija, skoro dvostruko manje od svojih rivala, jasno govori da je timska igra u stadijumu fetusa.

Amerikanci koji dele minutažu na "jedinici", starosedelac Demarkus Nelson i novajlija Čarls Dženkins, besomučno forsiraju igru "jedan na jedan" zanemarujući ulogu plejmejkera, koje se češće lati njihov zemljak Blejk Šilb, igrač na poziciji niskog krila.

Kada smo kod jednog od najiskusnijih, njegove šuterske preporuke sa kojima je stigao u Zvezdu ozbiljno su dovedene pod sumnju realizacijom 7-1 iz igre u Tel Avivu. Očajno trojkaško veče (14-4) samo je naglasilo nesvakidašnju šutersku inspiraciju domaćina, koji je ubacio 15 od 28 pokušaja van linije 6,75.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #398 poslato: Oktobar 26, 2013, 12:59 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Sami Rusi debitovali u Evroligi,pa su svakako pod utiskom.

Uostalom,Lokomotiva Kuban,od kad taj klub postoji kao ozbiljan?

Ne pokusavam da umanjim vasu atmosferu,ali ne treba precerivat.
pa upravo m se cini da grobari dobrim delom pokusavaju da umanje dobru atmosferu iz arene...
prvo lokomotiva je ozbiljan klub na nivou evrope,ako ne ranije,onda od prosle godine...
a sto se tice navijanja stvarno ne znam da je el neki etalon navijanja,i da u drugim takmicenjima nema dobrog navijanja,pa da je za ovu pricu iole relevantno da li je ovo lokomotivi prva utakmica u el ili ne...

ako gledamo neki evropski nivo ovo navijanje iz arene je apsolutno fantasticno,i retko koji navijaci i timovi u evropi mogu da se pohvale ovakvom atmosferom i navijanjem(sigurno ih nema vise od 6-7 u evropi).naravno uvek je moglo i bolje.krenuvsi od brojnosti,jer donji prsten nije bio dupke pun,sto je i normalno s obzirom da je rec o prvom kolu el,koji ne resava nista krucijalno,i s obzirom na cenu karata od 1500-2500,sto je za ovdasnje uslove izuzetno visoka cena.samim tim ocekivano da je na tim najskupljim mestima ostalo i nesto praznih mesta.navijanje je bilo dosta dobro,pa i odlicno,posebno ako se uzme u obzir da su delije prvi put u areni. drugo jedno je kada se igra nekaa presudna utakmica,ili utakmica u top 16 kada je tim vec zasluzio veliko postovanje publike,da ne pricam o visegodisnjem kontinuitetu rezultata ekipe iz godine u godinu.samim tim ovakva brojnost i ovakvo navijanje jos vise dobija na znacaju. ipak kao sto rekoh to uvek moze i bolje,bilo je odredjenih padova u navijanju, ali nisam ni tvrdio da je ovo nikada vidjeno,i najbolje ikada navijanje. ali sada omalovazavati bez ikakvog razloga odlicnu atmosferu je nepotrebno...

pri tom to sto neki imaju i kratko pamcenje ja nemam.tako da se isto tako jako dobro secam vremena kada sam isao dosta cesto na utakmice partizana u el,karte nabavljao bez problema,tako sto ortak koji je na 10ak min od pionira skokne na dan utakmice,i bez ikakvih problema kupi karte za nas nekoliko,od cega je bilo nekoliko partizanovaca i nekoliko zvezdasa.to je bilo doba kada partizan nije bio nista slabiji i nista losije nije prolazio u el nego sada,tj druga polovina 90-ih i generacija sa lukovskim,bericem,brkicem,tomasevicem,drobnjakom, cubrilom i sl.i secam se dolazaka mnogih jakih timova u pionir npr tada super jaki efes sa naumovskim u ekipi i sl...
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 01:39 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #399 poslato: Oktobar 26, 2013, 07:03 »
prema dobro obavestenim izvorima, prvi sledeci poraz ce jos vise ugroziti Radonjicevu poziciju u klubu. Opcije koje se spominju su Trifunovic ili Maljkovic.

ja ipak mislim da za ozbiljniji rezultat treba zarad uroka razmisliti o sudbini tim menadžera ili šta god je već Nebojša Ilić. U kojoj god kombinaciji da sedi na klupi kako kluba, tako i reprezentacije, on je gotovo uvek na gubitničkoj strani
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #400 poslato: Oktobar 26, 2013, 07:50 »
Zvezdina ekipa je skup odličnih igrača koje je neko pokupovao bez nekog reda i ideje.
Pritom i nema ko da ih vodi sa klupe. Zamišljam samo šta bi Dule uradio sa recimo Šilbom .

Plaća se danak (što je meni iznimno milo & drago) lošim procenama tim menadžera...
Nelson je dobra dvojka, Dženkins odlična za uslove gumenjare ali obojica su loši, čak preloši plejevi, pogotovo Dženkins...
Tri pleja su u Tel Avivu imala 3 asistencije za 40 minuta, od toga Cveletova jedna za 3-4 minuta igre. I u tom zecu leži grm.
Šilb,Blažić i centri mogu da su upinju koliko žele ako nema ideje i organizacije.

Jedina svetla tačka je Bobi koji na čist talenat izvlači maksimum. Kad njega stane ko recimo u Širokom onda sledi poraz.

Takođe velika rupa na poziciji 4. Radenović je generalno promašaj, bez obzira na kakvu takvu statistiku, Luka nezreo pa kad Simonović glumi 4 kad zaškripi onda to izgleda još gore.

Ono što je dobro je individualna vrednost svakog pojedinačno al ko što reče Žoc, tim čine 12 igrača.



Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #401 poslato: Oktobar 26, 2013, 09:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zvezdina ekipa je skup odličnih igrača koje je neko pokupovao bez nekog reda i ideje.
Pritom i nema ko da ih vodi sa klupe. Zamišljam samo šta bi Dule uradio sa recimo Šilbom .

Plaća se danak (što je meni iznimno milo & drago) lošim procenama tim menadžera...
Nelson je dobra dvojka, Dženkins odlična za uslove gumenjare ali obojica su loši, čak preloši plejevi, pogotovo Dženkins...
Tri pleja su u Tel Avivu imala 3 asistencije za 40 minuta, od toga Cveletova jedna za 3-4 minuta igre. I u tom zecu leži grm.
Šilb,Blažić i centri mogu da su upinju koliko žele ako nema ideje i organizacije.

Jedina svetla tačka je Bobi koji na čist talenat izvlači maksimum. Kad njega stane ko recimo u Širokom onda sledi poraz.

Takođe velika rupa na poziciji 4. Radenović je generalno promašaj, bez obzira na kakvu takvu statistiku, Luka nezreo pa kad Simonović glumi 4 kad zaškripi onda to izgleda još gore.

Ono što je dobro je individualna vrednost svakog pojedinačno al ko što reče Žoc, tim čine 12 igrača.




Ajde sada lepo da priznaš ko si ti i ko ti je dozvolio da pišeš sa Mrkijevog naloga?  :D


Ovako smislenu analizu je samo onaj mali Nele (beše li taj?) znao da napravi.




« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 09:42 Laki, Razlog: slovo »
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Bajro Župić

  • ex Žilijen
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Jun 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.133
  • Ugled: +0/-0
  • I to je to. Mi i Oni. Jedno brdo, dva univerzuma
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #402 poslato: Oktobar 26, 2013, 11:42 »
Postoji nekoliko objektivnih razloga...
Prvo sam ustao u 6.15 i nisam popio dve kafe i bio sam opravdano šokiran...oprosti mi Bože,grešio sam...
Drugo, bio sam jedini logovan, neprisustvo fašista i njihovih bolesnih ideja u meni probudi humanu crtu mog karaktera i onda se sažalim na jadnike tipa Ćoravi ...
I treće pokušavam da se upišem, drastično mi pada broj poruka s obzirom da mi brišu 4 od 5...

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #403 poslato: Oktobar 26, 2013, 02:26 »
Trebalo bi sacekati jos malo, slede Solnok, Buducnost, Cedevita i Partizan. Ova serija ce biti pravi pokazatelj koliko moze ovaj tim sa Radonjom na celu. Uz to tu je i test u vidu dve otvorenije utkamice u EL, PAO i Litvanci uz tezu utkamicu u Spaniji.
Pre toga bi bilo neozbiljno smenjivati trenera.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 02:26 djordje »

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2013/2014
« Odgovor #404 poslato: Oktobar 26, 2013, 05:30 »
Vidim vođe sa severa već pripremaju "revanš" Izraelcima  :smeh1: :smeh1: :smeh1: