Autor: NenadBG Tema: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)  (Pročitano 20805 puta)

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #60 poslato: Septembar 07, 2013, 10:13 »
na našoj televiziji sudački ekspert ustvrdio da je Švabo sudio perfektno... ;)

p.s. ajde, nije bio perfektan, mogao je i kockicama dat još kojeg žutaća, al fakat je da su domaći igrači bili mnogo bre nervozni, pa ste mogli i vi dobit još kojeg...npr. mali Mitar kad sucu svašta govori u facu, pa prođe lišo... :D

p.s. ja bi bio najsretniji da je Štimcu dao crveni, pa da ga nemoram(o) gledat na klupi... :povraca:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #61 poslato: Septembar 07, 2013, 10:14 »
Vredelo je otici na stadion, pored progonoza na kraju je bilo oko 40000. Odigrali smo dosta dobro, borili se pre svega, a i videlo se da imamo kvalitet. Za pobede u ovakvim utkamicama je potreban jos jedan pravi igrac sredine terena, Ljajic npr. koji svojim kvalitetom mora biti starter. A pre svega novi i svakako bolji selektor koji ce znati ustimovati ove talentovane momke.
Matica je zadovoljstvo gledati, sigurno je u 3-4 nasa najbolja igraca i Mihajlovic se svojski obrukao izostavljanjem ovog momka.
Moram pohvaliti i Baneta, kakav je to majstor.

Hrvatska je odigrala veoma lose i bila poptuno bezopasna, bas ce tesko obezbediti pobedu u barazu ma ko da dodje kao protivnik.

« Poslednja izmena: Septembar 07, 2013, 10:15 djordje »

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #62 poslato: Septembar 07, 2013, 10:17 »
Hrvatska uvijek najbolje igra u baražu, al sad na klupi sjedi onaj klaun, pa je svašta moguće...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže som jura

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 4.207
  • Ugled: +78/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #63 poslato: Septembar 07, 2013, 10:26 »
Ako mi nešto ide na živce to su vječita balkanska zanovjetanja o sucima. Baš je sudac kriv što ste napadački imptotentni, pa jučer bi nas prava ekipa rasturila na proste faktore...


Sve u svemu, ipak je ovih 9 bodova prednosti potpuno nerealno, kao i naše konstantno bivanje među prvih 10 na fifinoj listi...Zapravo, ovo su već treće kvalifikacije za redom koje igramo očajno. Na onim za SP 2010. znamo kako smo prošli, u prošlima smo odigrali jednu dobru utakmicu protiv Turaka u baražu u gostima, kako ćemo sad završit ko zna, ali sve u svemu živi očaj od ekipe.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #64 poslato: Septembar 07, 2013, 11:21 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Citat
SUBOTA 7.09.2013. | 09:42
Radosav Petrović teško povređen
IZVOR. B92 | JT
Srpski fudbaler Radosav Petrović završio je u bolnici posle utakmice između Srbije i Hrvatske, a sumnja se da je doživeo prelom zgloba leve noge.

Petrović je u igru ušao u 78. minutu, umesto Lazara Markovića, ali do kraja utakmica nije imao takav kontakt sa rivalima da bi se uopšte pomislilo da je povređen.

Mladi vezista je posle utakmice osećao velike bolove, čak je i povraćao, pa su ga odmah uneli u ambulantna kola i odvezli na preglede.

Prema prvim informacijama, radi se o prelomu zgloba leve noge, zbog čega mu predstoji višemesečno odsustvo sa terena. Posle detaljnih pregleda biće poznato više.

Fudbalske reprezentacije Srbije i Hrvatske igrale su 1:1 na stadionu Crvene zvezde u kvalifikacionom meču za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. Naredni meč ’orlovi’ igraju u utorak sa Velsom u Kardifu.

 :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2013, 11:22 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.141
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #65 poslato: Septembar 07, 2013, 12:18 »
I opet 1:1 na Marakani,100 puta vidjeno,i lise meca sa Francuzima gotovo uvijek smo prvi primili gol...ne mogu sad da se sjetim svih meceva,ali mi padaju na pamet mecevi sa Spancima dva puta,sa Italijanima,Portugalom,Slovenijom...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #66 poslato: Septembar 07, 2013, 01:15 »
slovenija je bila na jna.bila je i sa rusima kada nam je selektor bio mocni bata djora,koji vadi kezmana i drulica kao spiceve i gura dekija stankovica u spic,uz objasnjenje ima jak sut,pa moze da da gol  :smeh4: :smeh4: :smeh4:


inace kao i uvek znao sam kada nismo dali gol u prvom da sigurno necemo dobiti.to sam rekao i negde oko 30min.a kada smo ga primili bilo je jasno da je x maksimum maksimuma.istina dosta solidna  dobra igra.posebno prvo poluvreme.nismo smeli da dozvolimo pad u drugom.od pocetka drugog hrvati su bolje poceli,imali loptu u nogama i prva i jedina ozbiljna akcija i sansa i dali su gol...


navijaca na kraju jeste bilo blizu 40k,mozda oko 35k,ali da nije bilo masovnog poklanjanja poslovnim partnerima i sl,ne bi bilo ni pola od tog broja.


sto se tice sudije najbolje ovaj tekst govori o njemu
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


kada mu je bane to pricao i to onako nekoliko puta uzastopno u lice,ja bas rekoh,ma garant ga ne psuje sigurno bi mu dao karton.ali ovaj se pogubio,bo je ocigledno svestan da vuce na hrvatsku stranu i onda je dozvolio i svoje psovanje.sto rece koci isto je to uradio i mali mitrovic.i nikom nista.ocigledno se pogubio...
kriterijum davanja zutih apsolutno neujednacen,a maticu su oba kartona nategnuta,posebno prvi.a kamoli da mu se za to da dva zuta,to je smesno.
sto rece deda,od poznatog sudije pedersena(cije prezime sve govori  :zvizvdi:  )[size=78%] [/size]nismo imali gore sudjenje na marakani  ;)
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.141
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #67 poslato: Septembar 07, 2013, 01:30 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
slovenija je bila na jna.



da,u pravu si,ta prva sa Slovencima je bila ipak na JNA,al eto prije dvije godine smo opet igrali sa njima,na Marakani,i rezultat je bio,gle cuda 1:1,naravno oni su prvi poveli


Van mreže Losmi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 1.028
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #68 poslato: Septembar 07, 2013, 01:37 »
posle dugo vremena uzivao sam u jednoj utakmici uzivo. Ako zanemarimo neandertalce sa tribina koji su pokvarili spektakl sporadicnim incidentima, ono sinoc bi se moglo nazvati i spektaklom posle duze vremena.

najpre veliko hvala Lakiju sto nam je omogucio da iz jedne vrlo ugodne perspektive gledamo utakmicu. Sa nama su bila i dva navijaca Hrvatske, super se proveli, jedan je krenuo ranije kuci, a Coobah koga neki ovde od ranije znaju, je bio pod velikim utiscima.

Srbija je odigrala odlicno prvo poluvreme. Milina je bilo gledati Matica, Baneta, Mitra, Markeca, ali i sve ostale kako izgaraju. Borbeni do fanatizma, vrlo lucidni, kreativni u kombinacijama, pa posle dugo vremena mozemo reci da je reprezentacija odigrala stvarno dobru utakmicu.

Sudija je imao vrlo cudan kriterijum. Mahao je kartonima previse. Prestrogo iskljucenje Matica, imaju u vidu da je to domaci igrac, domaci teren i da je imao samo dva starta, obicno se u takvim situacijama i u utakmicama ovakvog znacaja to gleda kroz prste. Opet da je isti kriterijum primenjivao ranije, Hrvati su znatno pre Simunica morali da dobiju crveni karton.

Hrvatska na mene nije ostavila nikakav utisak. Da bi ostavio utisak, moras nesto i da odigras. Imaju jako puno srece, a karma koja ih prati je prosto neverovatna. U dve utakmice u ovim kvalifikacijama vise smo igrali fudbal od njih, ali oni su sacekali tri nase greske i dali nam tri gola za ukupno 4 boda. Ne samo protiv nas, nego i u ostalim mecevima primetno je da ta reprezentacija igra vrlo lose, tj. ne igra nista i oslanja sa ne individualni kvalitet. Njihova stvar i njihov problem, nije mi jasno kako su Top 10 i ne zasluzuju Brazil.

Ljajic umesto Djuricica i neki normalan selektor umesto over budale kojem dva najbolja vezna igraca ne igraju kvalifikacije i mislim da mozemo otici na EURO, posle 16 godina izgnanstva. Naravno to ce zavisiti od drugih faktora i ukupne atmosfere u savezu, javnosti i fudbalu uopste.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2013, 01:37 Losmi »
Partizan ima Duška Radovića, a Zvezda Acu Lukasa

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #69 poslato: Septembar 07, 2013, 01:56 »
inace zaboravih da kazem.cini mi se da je ono bio cist penal nad markovicem.iako sam nedovoljno dobro video da bi tvrdio nesto 100%...

kulen je na drugoj temi rekao ma nije nista sulejmaniju,samo je ruzno izgledalo.pa nije bas tako do kraja utakmice decko je vise copao,nego sto je mogao da potrci,a evo i veliki otok mu se pojavio...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

inace ne kapiram najbolje ovo suboticevo,ali tako je kada nema rezultata,svi su nezadovoljni,a posebno kada vide kako se neki igraci i nepravedno guraju i sl...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2013, 01:56 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #70 poslato: Septembar 07, 2013, 02:33 »
NAmera Simunica mi je jasna, ali onakav prekrsaj jednostavno nije sportski, Sulejmani je na kraju dobro i prosao.
Moj je utisak da smo osteceni za penal i da je prvi karton Matica poptuno nezasluzen.


Takodje mislim da Fejsa nije igrac za prvih 11, bio je nesigran u vise navrata, a vise sam ocekivao i od Djuricica. Mada svi su se borili i zasluzili su pobedu ali to je sport. Platili smo cenu Mihajlovicevom idiotluku, valjda cemo imati srece sa buducim selektorom.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2013, 02:36 djordje »

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.960
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #71 poslato: Septembar 07, 2013, 03:12 »
Steta. Ali bas steta. Napokon smo posle par godina odigrali jednu ozbiljnu utakmicu kako valja. To mozda ima veze sa cinjenicom da je nas selektor izveo skoro pa najbolji sastav. Ruku na srce, Stimac je postavio takav bunker da Hrvati u prvom poluvremenu nisu presli pola a Stojkovic je komotno mogao da skokne po pljeskavicu do "Avale". Sudjenje je bilo lose, a da li je u pitanju tendencioznost ili obican dilentantizam sa primesama debilizma ne mogu da znam. Tek, osteceni smo. Cak ni Bane ivanovic, koji se uvek ponasa i kao vrhunski profesionalac (sto i jeste) i kao kapiten, nije mogao u dva navrata posle belodano idiostskih sudijskih odluka da se iskontrolise i svasta mu je rekao. Sto se Simunica tice, naravno da je morao da pravi faul, svaki stoper bi to radio na njegovom mestu. Medjutim, cim je krenuo sa sve podignutim laktom u trenutku sam pomislio da Miki Sulejmani nece ni ustati. Potpuno bespotrebno, sta je izgiravao verujem da ni njemu samom nije jasno. Debil. Da sumiram, od Hrvatske sam mnogo vise ocekivao, od Srbije mnogo manje.

Dobro je da se sva ova fertutma okoncala. Tole i Miha moraju da odu, to je sada valjda vec svima jasno. Brazil nazalost videti necemo, ali se i sinoc videlo da imamo grupu sjajnih klinaca na kojoj se moze graditi buducnost reprezentativnog fudbala. Samo da ocistimo izmet iz FSS. Lepo je i sto cu moci napokon da otvorim frizider a da iz njega ne iskoci Zdravko Mamic. Prosto je neverovatno da se jednom takvom estradnom klovnu daje tolika medijska paznja, ukljucujuci i intervju u prajm-tajmu na nacionalnoj televiziji ?! Svasta.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #72 poslato: Septembar 07, 2013, 04:08 »
djuricic je jos mekan igrac,ocigledno nenavikao na jace i tvrdje utakmice.nadam se da ce se razvojem to popraviti...


slazem se da fejsa nije igrac za 11,rekao bih da je i od njega i od petrovica bolji milivojevic,a pre svega ima puno veci potencijal. milivojevic je odlicno odigrao sve utakmice u reprezentaciji.cim igra sa kvalitetnim igracima, pokazuje svoj kvalitet.u zvezdi je dosta sarao sa formom,ali je u reprezentaciji svaki put odlicno igrao. vidim da je i sada u anderlehtu dobar,pri tom igra standardno. za razliku od obojice navedenih...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.722
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #73 poslato: Septembar 07, 2013, 04:19 »
 utisci posle meca podeljeni, od uzasa prilikom ulaza i svih tih gluposti koje samo Srbi mogu da osmisle do nade da nam fudbal nije bas umro jer imamo Matica,Markovica,Mitrovica skoro celu odbranu bey Kolarova ali preduslov je ozbiljan trener koji ce traziti da se igra fudbal a ne da se napucava lopta i da nece terati inat celoj Srbiji nepozivanjem Matica dok tu igraju neke drvosece
sredina terena je prevaga u fudbalu tu mora biti mesta za Matica,Bastu,Milivojevica,oba Ninkovica takodje Tadic mora uvek pre Tosica a Miralem pre Djuricica vidi e da su bolji iz aviona
hrvate nisam ni primetio na terenu sem gola i onog siptarskog starta Joa
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija-Hrvatska (Beograd, Marakana, 06.09.2013. u 20:45)
« Odgovor #74 poslato: Septembar 07, 2013, 04:22 »
i da bambi tosic vec godinu dana svira kurcu u reprezentaciji.za njega dok god tako igra ne bi smelo da ima mesta u 11.ono je strasno kako on lose igra.mada je juce imao jedan dobar potez,kada je odigrao petom i proigrao mislim baneta...nisam video da je u zadnjih ne znam koliko utakmica imao i jedan jedini uspesan dribling.


sa druge strane tadic,koji kida u kontinuitetu je ponovo bio na klupi.bez obzira sto se nije video kada je usao,prosto je morao da igra od pocetka...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...