Autor: Boki Tema: FK Crvena zvezda 2011/12  (Pročitano 106942 puta)

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #390 poslato: Februar 19, 2012, 02:37 »
Znam da je toliko kostao, jer je skuplja istocna tribina stadiona "Pod Goricom: nego cijeli taj stadion  :smeh3: :smeh3: :smeh3:


NEgo da ne idemo vise u off  ;D
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #391 poslato: Februar 19, 2012, 03:39 »
Sa 600 miliona evra može da se osvoji i LŠ. Dovoljno para za Mesija, Ronalda i Čavija. I još ostane džeparac za Vidića i ostatak odbrane....

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #392 poslato: Februar 19, 2012, 03:41 »
evo par stadiona koliko su kostali
portov dragau  oko 52.000mesta,100mil   
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


salkeov oko 60.000mesta, 192mil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


arsenalov emirejts oko 60.000mesta 470mil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


bajernova alianc arena oko 69.000, 340mil
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


 ;)
« Poslednja izmena: Februar 19, 2012, 03:42 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #393 poslato: Februar 19, 2012, 06:07 »
600 miliona za stadion! :uzbudjen:


A to ono po sistemu meni 250 tebi 250 i damo 100 miliona Kinezu da ga napravi i svi zadovoljni.. :smeh4:


Koje su ovo Andersenove bajke....pa ni ovakvu Marakanu nismo u stanju da održavamo tj.prekrečimo jednom u pet godina a Kinezi koliko god para imali nisu baš toliko ludi.... :blabla:

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #394 poslato: Februar 22, 2012, 09:47 »
Meni je dovoljno bilo što smo ih prevarili za Andriju... :yes:

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.971
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #395 poslato: Februar 22, 2012, 11:23 »
600 miliona, možda dinara, ali i to je puno..  ;D


Mnogo bi pametnije se te pare (da hoće bar dati milion godišnje) mogle iskoristiti..


Izbori su čudo..

Van mreže Nolle

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Nov 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 349
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #396 poslato: Februar 23, 2012, 05:32 »
Da li da se ložimo ?  :smeh3: :smeh3: :smeh3: :))

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #397 poslato: Februar 23, 2012, 11:37 »
Citat
Crvena zvezda – Krivbas 5:4


Teren hotela Kaliste
Sudija: Šerbakov (Belorusija)
Strelci: Lazović u 5, 15, 68 i 88, Milivojević u 25. minutu za Crvenu zvezdu, a Bartulovič u 45. Ljišenko u 45, Ešlinek u 53 i Antonov u 55. minutu za Krivbas.

Crvena zvezda: Bajković, Mikić, Maksimović, Tošić, Mladenović, Mijailović, Evandro, Milivojević, Lazović, Milunović, Borha.

Krivbas: Štanjko, Vasiljev, Serdok, Fedorov, Valejev, Ešlinek, Kostjušin, Bartulovič, Ljisenko, Antonov.


Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su poslednju utakmicu u okviru priprema u Antaliji, a protivnik je bila petoplasirana ekipa ukrajinskog šampionata, Krivbas. Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki izveo je sastav koji bi lako mogao da bude i startna postava protiv Spartaka, koji na Marakani gostuje u subotu 3. marta u 17 časova. Crvenu zvezdu je na ovoj utakmici pratilo i dvadesetak navijača, tačnije nekoliko porodica koje žive u Turskoj. Takođe, prisutan je bio i Dragan Šakota.


Crvena zvezda je dobro otvorila meč, pa je već u trećem minutu golman Krivbasa morao da interveniše. Ukrali su naši fudbaleri loptu na sredini terena, zatim je uputili na levu stranu ka Mladenoviću koji je iskosa sa ivice kaznenog prostora šutirao, a golman Štanjko je odbio u korner. Nakon udarca iz ugla, Evandro je natrčao na povratnu loptu i sa dvadesetak metara uputio još jedan udarac, ali je golman Krivbasa ovoga puta lakše ukrotio ovaj šut.

Dva minuta kasnije, Mladenović je uputio zaista fenomenalnu loptu kroz sredinu za Luku Milivojevića koji je utrčao u šesnaesterac, prilikom prijema dao sebi odličan pas u prostor, i tom prilikom ga je defanzivac Krivbasa sapleo. Arbitar iz Belorusije opravdano je pokazao na belu tačku, a krivcu za jedanaesterac put u svlačionicu. Ipak, dogovor pre meča bio je da u slučju crvenih kartona treneri imaju pravo zamene, tako da je Krivbas utakmicu nastavio sa 11 igrača. Najstrožu kaznu za našu ekipu uspešno je izveo je Darko Lazović, i tako je Zvezda vrlo rano došla do prednosti.

Samo dva minuta kasnije, nakon akcije na drugoj strani, Bajković je imao duel sa napadačem Krivbasa van kaznenog prostora, i tom prilikom je napravio faul, pa je sudija i njemu pokazao crveni karton. Umesto prvog čuvara mreže, u igru je ušao Miloš Vesić. Krivbas je pokušao iz slobodnog udarca da savlada još nedovoljno zagrejanog Vesića, ali je pogođen živi zid. Crvena zvezda je uvodnim minutima zaista delovala gilno i brzo, pa je i lopta "slušala" naše fudbalere.

Darko Lazović je u 15. minutu postigao i svoj drugi gol. Nakon veoma lepe akcije po desnoj strani sa Nikolom Mikićem prilikom koje je razmenjeno nekoliko dodavanja, Lazović je sa ivice kaznenog prostora loptu ponovo poslao do Mikića koji je ušao po strani, uputio povratnu ka strelcu prvog gola koji je prihvatio na 13 metara, namestio se i pogodio suprotan ugao za 2:0.

Fudbaleri Krivbasa su nakon drugog primljenog gola zaigrali znatno oštrije, kao da su nedostatak brzine želeli da nadoknade snagom, pa su u nekoliko navrata grubo faulirani Evandro i Milivojević. Srđan Mijailović im nije ostao dužan, pa je uzvratio istom merom, a Luka Milivojević se 25. minutu na najbolji mogući način "osvetio" za prekršaje načinjene nad njim. Nakon jedne polukontre, fauliran je Luka Milunović na levoj strani, u visini kaznenog prostora. Slobodan udarac je izveden brzo, do lopte je došao Evandro koji ju je poslao u sredinu na ivicu šesnaesterca. Loptu je prihvatio Milivojević, uspešno se oslobodio direktnog čuvara i preciznim udarcem pogodio "malu mrežu" za vođstvo crveno-belih od 3:0.

Crvena zvezda je u svakom smislu uspostavila potpunu terensku dominaciju. Lako smo kontrolisali napade, lepo kombinovali, dok fudbaleri Krivbasa nisu uspevali ni da iznesu loptu na našu polovinu, a u retkim situacijama kada im to pođe za "nogom", sjajno je reagovala poslednja linija našeg tima. Jednu od retkih polu-prilika za Krivbas imao je Kostjušin u 35. minutu kada je uhvatio jedan volej sa 20 metara, ali se dobrom paradom istakao Vesić. U 42. minutu Evandro je šutirao sa dvadesetak metara u donji levi ugao, ali se istakao golman Krivbasa i odbio loptu u korner. U narednoj akciji Borha je uspeo da prevari dvojicu igrača, ali mu je u poslednjem trenutku treći defanzivac izbio loptu dok se Kolumbijac spremao da šutira. Delovalo je da će se ovim rezultatom otići na odmor, ali onda je u poslednjem minutu "sevnula" kontra Krivbasa, a napadač ukrajinskog tima fauliran je od strane Mikića na 17 metara od gola. Slobodan udarac izveo je Bartulovič, šutirao je snažno, lopta je prošla kroz živi zid i završila u mreži. Ovo je ujedno bio i poslednji događaj u prvom poluvremenu, pa se sa rezultatom 3:1 otišlo na odmor.


Tek što je lopta krenula sa centra, Ukrajinci su uspeli da postignu i drugi gol. Bila je to polukontra nakon oduzete lopte na sredini terena, jedan igrač Krivbasa je vukao a zatim uputio povratnu loptu na osam metara, a Ljišenko iz prve šutira i smanjuje zaostatak svog tima na samo jedan gol. Ukoliko ne računamo pauzu tokom poluvremena, primili smo dva gola za manje od jednog minuta.

Evidentan pad koncetracije u redovima naše ekipe Ukrajinci su iskoristili u maniru velikih ekipa. Igrao se 53. minut kada je upućen idealan centaršut sa desne strane, lopta je između naših štopera pogodila Ešlineka kome nije bilo teško da sa sedam metara zatrese mrežu i izjednači rezultat. Ipak ni to nije bilo sve. Neverovatno lošu igru naših fudbalera Ukrajinci su nastavili da kažnjavaju golovima. U 55. minutu izveden je aut na levoj strani, zatim upućen centaršut na drugu stativu gde je sam bio jedan igrač Krivbasa, i sa dva metra lako glavom sproveo loptu u mrežu.

Kao da su crveno-beli tek tada shvatili kakvu su prednost ispustili. U narednim minutima uspeli su da povežu redove, i narednu stopostotnu priliku za naš tim imao je Evandro, koji je nakon povratne lopte Lazovića levom nogom šutirao pravo u golmana. Robert Prosinečki izvršio je i dve izmene, pa je umesto Mijailovića u igru ušao Kadu, a Marko Perović je zamenio Luku Milunovića. Izgledalo je da su "žuti minuti" prošlost, i Zvezda je nastavila sa ofanzivnom igrom. To se isplatilo već u 68. minutu, kada je Borha dodao loptu do Milivojevića, a na njega u kaznenom prostoru đonom startovao defanzivac Krivbasa. Sudija iz Belorusije ponovo je pokazao na belu tačku, a het-trik postiže Lazović, koji je tako meč uveo u veoma neizvesnu završnicu.

Evidentno je bilo da su Ukrajinci u drugo pouvreme ušli sa namerom da ne dožive katastrofu, i zaigrali su mnogo bolje, ali i veoma grubo, pa je u poslednjoj četvrtini utakmice došlo do velikih tenzija na terenu, a u neoliko navrata gotovo i do tuče, s obzirom da naši fudbaleri nisu ostajali dužni. Glavni arbitar je uveliko doprineo takvom razvoju situacije, jer je dozvolio oštru igru kada to nije trebalo. Treće isključenje viđeno je u 79. minutu, a ovoga puta pocrveneo je Mladenović zbog ispucavanja lopte nakon zvižduka sudije. Umesto njega, u poslednjih desetak minuta na poziciji levog beka zaigrao je Nikola Petković.

U finišu utakmice, sjajnu priliku imao je Marko Mirić nakon centaršuta Perovića – šutirao je nogom Mirić sa sedam metara u skoku, ali je golman Krivbasa uspeo da skine loptu sa gol linije. Ipak, u 88. minutu, Crvena zvezda stiže do pobede. Lazović je nakon polu-kontre povukao loptu na sredini terena, šutirao snažno sa 17 metara u donji desni ugao, i tako postigao svoj četvrti gol na ovoj utakmici, za konačnih 5:4!

Bila je ovo luda utakmica, u kojoj je naša ekipa pokazala periode sjajne, ali i katastrofalne igre. Utakmica koja je pokazala koliko mladost ekipe može biti mač sa dve oštrice. Crvena zvezda je na kraju, ipak zasluženo slavila, a možda je i bolje što se ovakav pad dogodio u pripremnoj utakmici, jer upravo je ovo najbolja škola za ove mlade momke, i svi se nadamo da će iz ove utakmice izvući ozbiljne pouke.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
« Poslednja izmena: Februar 23, 2012, 11:39 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #398 poslato: Februar 26, 2012, 10:45 »
zanimljive opservacije jednog decka sa rsb foruma,pa zato stavljam ovde,sa dobrim delom pitanja koje je postavio se slazem.ne kazem da prelazni rok nije dobro odradjen,ali moglo je i bolje,pre svega u smislu da neke od igraca nije trebalo da dovedemo,a nekih smo morali da se oslobodimo


Citat
Po meni, ovaj prelazni rok je na papiru odrađen između 6,5 i 7. To ne znači da će imati tu ocenu na kraju sezone ili za nekoliko godina, kada se tek može realno oceniti uspešnost ovog prelaznog roka.
Ima grešaka u sistemu dovođenja, u izboru igrača, u sistemu prodaje, količini i izboru prodaje.

Krenimo od onoga što se meni najviše ne sviđa. Količina igrača. 31 igrač u roster + tri na pozajmici + omladinici sa ugovorom. Zanemarimo igrače na pozajmici i omladince i koncentrišimo se na 30 + Vilotić igrača u rosteru. Postoje dve vrste problema. Ili se nerezonski kupovalo ili nismo bili u mogućnosti da prodajemo dovoljno. U pitanju je i jedno i drugo. Nekoliko nelogičnih kupovina i premali broj prodaja srazmerno na broj dovedenih igrača i igrača koji su već u klubu. Neko će reći konkurencija je jaka i to jača timski duh, ali se postavlja pitanje da li je dobro kada znaš da bi igrao da moraš da preskočiš negde i po tri igrača. Nema minuta, raste nezadovoljstvo. Istina, to je bolje nego da imao po dva bogalja za jedno mesto, ali ne mnogo bolje, pogotovo što je upitan kvalitet većine, ali uzmimo da validna papirna vrednost. Svi timovi skraćuju roster, jedino mi povećavamo. Jasno mi je prav bazu, ali ovo je nenormalno veliki broj igrača. Marseille je ušao u ovu polusezonu sa 18-19 igrača i omladincima, a mi sa 27 i nekoliko promovisanih omladinaca.

Čemu četiri golmana? Zašto je produžen ugovor sa Bajkovićem? Šta u Zvezdi radi Vesić? Zašto nisu uspeli da ubede Dmitrovića da je pozajmica najbolja (jer jeste) za njega?

Umesto da imamo dva golmana u timu i mogućnost da nam brani omladinac kao treći (ne Dmitrović), mi krećemo u polusezonu sa četiri. Papirno, najbolje rešenje je Bajković prvi golman, Kirovski drugi sa povećanom minutažom, Dmitrović na pozajmici, dok je Vesić trebao biti recikliran. Ugovor Bajkovića je takođe pitanje. Meni se njegove igre ne ulivaju poverenje i smatram da je vreme da i on i mi krenemo dalje. Nadam se da neće biti problema na leto prodati ga.

Zašto nije vraćen Ćosić? Zašto Vilotić nije pušten? Čemu služi Danijel Mihajlović?

Za mene su sva tri igrača nepotrebna. Recimo da nam Vilotić ne smeta direktno, ali plaćanje Ćosića i Mihajlovića je uzaludno. Neko će reći da je urađena loša selekcija na štoperima, ali se meni na papiru sviđa i dao bih joj šansu. Ne gori nam pod nogama i treba dati šansu Tošiću, Maksimoviću i Krneti da probaju da se pokažu kao validne opcije. Ono što se takođe može navesti kao problem je slaba konkurencija na desnom beku.

Zašto je ostao Cadu? Zašto je produžen ugovor sa njime?

Veza je po meni odrađena onako kako sam papirno zamišljao, sem ostanka Cadua. Igrač je zatražio da ode (sada može da kaže šta želi) što implicira zasićenost. Idealan high sell momenat je propušten. Nemoguće da baš niko nije želeo toliko forumski hvaljenog brazilskog igrača. Po meni treba pružiti još jednu šansu Dimitrijeviću, prvenstveno zbog toga što i dalje nisam siguran koliki su njegovi limiti.

Zašto imamo sedam krilnih igrača na dve pozicije i uz to je u vezi sve već duplirano. Zašto je doveden Mirić? Zašto je priključen Đuričković? Odnos kluba sa Pachecom?

Mnogo pitanja, a malo odgovora. Tri desna krila i četiri leva. Jasno je da je neophodno osiguranje na levom krilu zbog Pacheca, ali šta će nam četiri igrača na jedno mesto. Jasno je da je Milunović uleteo slučajno i da je zbog toga Đuričković nepotrebno skrajnut. Perović je doveden da bude opcija do oporavka Pacheca za koga opet nisam siguran da će se kod nas dugo zadržavati, bez obzira na kvalitet i određeni fit koji poseduju za ovu formaciju. Što zbog povrede, što zbog nekog hladnog odnosa sa klubom koji osećam. Dovođenje Mirića je takođe vrlo nejasno, pogotovo ako se uzme da tandem Lazović - Vešović čini najjaču konkurenciju po poziciju u klubu. Zašto nisu 100.000 sačuvali za leto?

Zašto je spucano mesto stranca na igrača za koga nismo uvereni koliko može? Novac dat, koji je mogao biti sačuvan za leto, takođe. Mogao dovesti za nekoga ko je nešto sigurniji igrač za šest meseci. Znalo se da Borja, Kasalica i Ožegović će igrati na proleće, a možda i Kaluđer i Trifunović, zašto je doveden Asamoah? Zašto imamo četiri igrača na jedno mesto? Da li Borja odgovara onome što mi tražimo od igrača formacijski? Kaluđer je najveći gubitnik Robijeve taktike, a ni Borja nije daleko. Čemu može da se nada Ožegović kada ispred sebe ima tri igrača?

Ovo su većina pitanja na koje mi se odgovori ne sviđaju. Ako neko smatra da je ovo na nivou CZ, za mene ovo nije dovoljno dobro. Adžini prelazni rokovi su bili za 1 ili 2, pa ovo deluje kao korak od sedam milja, ali to nije dovoljno dobro. Očekivao sam prelazni rok kome sam mogao da dam ocenu 8,5 ili 9. Nije moralo da se potroši ovoliko novca i moglo se nešto više zaraditi prodajom, tako da ne pije vodu priča da je za bolje potrebno više novca. Racionalizacija nije dobro urađena i gomilaju se igrači koji će nas kasnije košati.


Sada da vidimo koliko će me tim razuveriti od moje procene.
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #399 poslato: Mart 01, 2012, 06:58 »
barcos je kao sto predpostavljam da vecina zna presao iz ekvadora(ldu kito) u palmeiras za nekih 4-5mil dolara,ne znam tacno,inace tamo isto igra odlicno i daje golove,a evo sinoc kakav je gol postigao


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



 :aplauz: :aplauz:   :aplauz:
« Poslednja izmena: Mart 01, 2012, 07:00 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #400 poslato: Mart 01, 2012, 07:41 »
Tamo mu verovatno ne dele šamare na treninzima, pa može da igra...

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.533
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
.
« Odgovor #401 poslato: Mart 01, 2012, 07:42 »
Bezobrazan komentar,nema sta ;D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #402 poslato: Mart 02, 2012, 12:49 »
Citat
Дуг клуба износи 33 милиона евра?

Категорија: Вести Датум објављивања четвртак, 01 март 2012 18:05 Аутор РСБ.инфо


Сајт RedStarBelgrade.info дошао је до података о пресеку финансијског стања за период од маја 2009. до децембра 2011. године који је, у облику извештаја, генерални секретар ФК Црвена звезда, Ђорђе Стефановић, поднео УО. У питању је извештај о консолидованом билансу са појашњењем појединих књиговодствених категорија. Извештај вам преносимо у целости.

ИНФОРМАЦИЈА О АКТИВНОСТИМА КЛУБА У ПЕРИОДУ МАЈ 2009-ДЕЦЕМБАР 2011

У мају 2009. године нова управа ФК Црвена звезда на челу са Владаном Лукићем затекла је клуб у великим дуговањима. Укупан дуг клуб на дан 31.05.2009. износио је 29.174.702, а обавезе по тужбеним захтевима 2.256.900 евра(Мирнес Шишић, Чедомир Јаневски, Илија Ивић, Клеверсон, Лукаш, Џеферсон, Такајуки Сузуки, Френклин Салас, Маурисио Молина и др.). Истовремено, није постојала пракса утужења потраживања клуба, тако да је, заправо, право стање дуга на дан 31. 05. износило 31.431.602 евра.

Иако је рачун клуба у просеку био блокиран две трећине времена у периоду мај 2009-децембар 2011(међу највећим повериоцима у блокади су: Технограф са 134.000 евра, Градинг 488.933, Банка Интеза 60.600, Бонус ко 109.160, Термотехна 475.600 евра, Универзал банка 19.745 евра), клуб је успео да измири обавезе у укупном износу од 52.133.960 евра(према добављачима 23.434.480, према банкама 7.748.961, према, зараде  6.175.942(укључујући и заостале из претходног периода), обавезе према клубовима 4.207.650, обавезе према играчима и спортским стручњацима(највећи део обавеза из претходног периода) 10.566.928 - од чега треба издвојити плаћене зараде играча и спортских стручњака из претходних година као што су: Бернард Паркер 161.500, Илија Ивић 203.780, Здењек Земан 150.300, Чедомир Јаневски 178.200, Фереира Роса 92.500, Душан Ђокић 121.000, Нино Пекарић 85.000... (сви износи су у еврима). Треба напоменути да трошкови једне такмичарске године ФК Црвена звезда износе у просеку 10-12 милиона евра.

У истом периоду руководство клуба је два наврата вршило процену имовине по тржишној вредности и иста је спроведена у књигама и имала за последицу повећање вредности капитала.

Уложени су и улажу се велики напори да се у условима и економском амбијенту какав јесте максимално могуће повећа број спонзора, а после периода од скоро две године, обезбеђен је и генерални спонзор клуба. Од 25.07.2010. године генерални спонзор је руска компанија "Газпромњефт". Уговор о генералном спонзорству је закључен на период од пет година. У односу на сезону 2009/2010, у сезони 2011/2012 приходи од маркетинга порасли су за 308%, а евидентан је и значајан пораст посећености на домаћим утакмицама и има тенденцију сталног раста(посета од 448.000 људи на утакмицама у 2011. години, гледаност од скоро 15 милиона путем ТВ екрана), тако да су утакмице ФК Црвена звезда убедљиво најпосећеније у домаћем првенству.

АНАЛИЗА ФИНАНСИЈСКИХ ИЗВЕШТАЈА СА СТАЊЕМ 31.12.2011.

I
Укупне обавезе клуба, по стању 31.12.2011. (41.910.687) су умањене за авансе (1.796.620 евра који се затварају о року извршења услуге спонзорства суштински и не представљају обавезу) и износе 40.114.067 евра. У прва два месеца 2012. године измирено је 4.215.438 евра, што ће обавезе свести на 35.898.629 евра(односно на износ који је за 1 милион евра мањи од обавеза по стању 31.12.2010.). У структури обавеза краткорочне обавезе чине 90%.
У току је реализација споразума са Пореском управом о репрограму пореских обавеза за 2011. годину у износу од 1.526.000 евра на рок од годину дана са грејс периодом од шест месеци. Наплата потраживања од повезаних правних лица додатно ће смањити обавезе за 1.243.280 евра.
У коначном, укупне обавезе износе 33.129.349 евра.
Иако се у складу са законском регулативом играчи у књигама воде по набавној вредности, њихова тржишна вредност је десетоструко већа. Ово потврђује чињеница да je осигуравајућа кућа Wiener Staditsche oсигурала само 16 играча(а онда и реосигурала) на укупну суму од 22.500.000 евра. Ову полису осигурања истовремено прихватају и банке инокредитори као обезбеђење за дугорочни кредит са грејс периодом од најмање годину дана. Реализација истог очекује се у наредних 90 дана и то ће омогућити клубу враћање скупих, првенствено краткорочних кредита, приоритетних обавеза и несметано пословање.
Све ово указује на чињеницу да клуб само у играчима поседује имовину која је довољна за покриће најмање 70% укупних обавеза.
Клуб је корисник градског грађевинског земљишта, а власник некретнина. Вредност ове имовине, по процени овлашћеног проценитеља, је 29.883.152 евра.

II
Због диверсификованих извора прихода (чак 85% зависи од остварених спортских резултата у међународним такмичењима), остварени приходи у 2011. години износили су 10.340.794 евра. У структури прихода, приходи од трансфера играча износе 42%, приходи од спонзорства и донација 35.96%(53% више од прихода у 2010. години), приходи од улазница 8.49%, бонуса за учешће у квалификацијама УЕФА такмичења 5.7%, а приходи од закупа 2.5%.
У истом периоду, укупни расходи износили су 18.255.300 евра, од чега се 50% односи на зараде, уговоре са играчима и спортским стручњацима и трошкове трансфера играча(углавном наслеђене), а 16.4% на финансијске расходе(по основу камата и ефекта валутне клаузуле и курсних разлика). У овој групи расхода(66.4% укупних у 2011., односно 71.48 у 2010. години) постоје највеће могућности за рационализацију коју је клуб започео у 2011. години. Трошкови амортизације у укупним расходима учествују са 10.1%(обрачунска категорија).
Све ово резултирало је чињеницом да клуб пет година заредом остварује губитак, који за 2011. годину износи 7.218.707 евра(нето). Када се из укупних трошкова одузму трошкови амортизације и негативних ефеката курсних разлика, на које клуб у основи не може да утиче, губитак би се свео на 5.654.152 евра.
Неопходно је напоменути да је дошло до драстичног смањења планираних у односу на остварене укупне расходе, до ког је дошло због усвојене политике новоформираног руководства клуба да се максимално могуће рационализују све врсте расхода на које клуб има непосредан утицај. То се првенствено односи на расходе по основу зарада и остале пословне расходе(раскинути уговори са играчима и спортским стручњацима са енормно високим зарадама за наше услове, смањење накнада агенцијама за посредовање у трансферима играча итд.).
Неуспех у квалификацијама за улазак у УЕФА Европа лигу имао је за последицу остварење значајно мањих од планираних прихода по скоро свим основама у 2010. и 2011. години, укључујући посредно и приходе од трансфера играча.
У летњем прелазном року 2012. године очекује се знатно већи приход од трансфера играча, односно приход од 10-12 милиона евра, што ће додатно умањити укупан дуг клуба и свести га на око 22 милиона евра. План је да се у 2012. оствари позитиван финансијски резултат, што би значило да клуб након пет година не послује са губитком.
Уз све предности које има ФК Црвена звезда(различите изворе прихода, јаку снагу бренда, популарност, јаког генералног спонзора и велики потенцијал у омладинској школи), неопходан је и пласман у европска такмичења за нормално функционисање клуба.
Но, и поред тога, у условима дубоке светске и домаће економске кризе, која на све привредне субјекте има изузетно негативне последице на успешност пословања, може се рећи да је клуб у периоду од маја 2009. до децембра 2011. опстајао кроз: репрограм постојећих обавеза насталих у претходним периодима репрограмом постојећих кредита а првенствено у циљу измирења обавеза према клубовима, играчима, стручним лицима и радној заједници као услову за лиценцирање клуба у европским такмичењима.
videcemo vremenom dal su podatci tacni i potpuni,jer se iznose i prezentuju onako kako odgovara upravi...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ramkens

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 3.688
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #403 poslato: Mart 02, 2012, 01:48 »
Znači potrošili ste u 2011. 18 miliona, pa nije to daleko od Đurinih ~20.

Citat
Због диверсификованих извора прихода (чак 85% зависи од остварених спортских резултата у међународним такмичењима), остварени приходи у 2011. години износили су 10.340.794 евра. У структури прихода, приходи од трансфера играча износе 42%, приходи од спонзорства и донација 35.96%(53% више од прихода у 2010. години), приходи од улазница 8.49%, бонуса за учешће у квалификацијама УЕФА такмичења 5.7%, а приходи од закупа 2.5%.
У истом периоду, укупни расходи износили су 18.255.300 евра, од чега се 50% односи на зараде, уговоре са играчима и спортским стручњацима и трошкове трансфера играча(углавном наслеђене), а 16.4% на финансијске расходе(по основу камата и ефекта валутне клаузуле и курсних разлика).

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2011/12
« Odgovor #404 poslato: Mart 02, 2012, 08:32 »
rashodi kamata bi trebalo da su tu jako veliki,bar tako kazu,i troskovi starih transfera kako pise,znaci to nije ono sto je efektivno napravljeno i potroseno ove godine,ali su ga sada valjda objektivizovali u bilansu...naravo koliko su svi podatci tacno je upitno(mada to su verujem podatci koji ce se naci na sajtu apr-a za koji mesec)...

e sada ono sto je i te kako sporno sto od price o silnoj racionalizaciji i stednji stigosmo do price da su rashodi prosle godine bili 18mil,bez obzira kakva je struktura...
« Poslednja izmena: Mart 02, 2012, 09:07 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...