Autor: Tufi Tema: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016  (Pročitano 18480 puta)

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #60 poslato: Mart 27, 2015, 11:54 »
Mi smo se toliko srozali u civilizacijskom smislu da je to sramota. Ne mislim samo na CG, isto je i u Beogradu.

Jednu fudbalsku utakmicu nismo u stanju normalno ispratiti, da ne munemo protivniku baklju u glavu.

Zapravo tu smo gde i zasluzejmo biti.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #61 poslato: Mart 28, 2015, 12:05 »

Kad se god desi neko sranje kod nas(konkretno u CG), svi se pitaju, kako je ovaj unio to i to...


iz securitya kažu 2 i po mjeseca su se spremali za organizaciju ove utakmice...  :smeh4:


eno i Morača prije par dana... baklje, topovski udari, svinjski bubrezi... lik iz securitya je mene na ulazu samo potapšao po džepova od jakne i ajd ulazi, pa mogao sam arsenal naoružanja da unesem pored takvog pretresa...



Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #62 poslato: Mart 28, 2015, 12:06 »
ja bih rekao da je napetost dosta izazvana i skandiranjem rusi srbi braca zauvek,kosovo je srce srbije i sl, sto oni radikalniji crnogorci shvataju kao provokaciju.plus najave da je bilo srba sa ruskim navijacima(ne znam dal je tacno). tako da bi po meni pre to diglo temperaturu medju navijacima,nego sama brojnost rusa...
mozda gresim,ali cudno da je bas eto sada sa rusijom doslo do prekida,ali ne npr sa engleskom,gde su isto bili i te kako brojni njihovi navijaci...
« Poslednja izmena: Mart 28, 2015, 12:08 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #63 poslato: Mart 28, 2015, 12:19 »
Imaš slike na prethodnoj stranici.  Bilo je Srba iz SCG sa Rusima.



















Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #64 poslato: Mart 28, 2015, 12:22 »
Bilo je sa rusima ljudi iz Srbije,R.Srpske i Crne Gore.


Ali sve i da je na toj strani bio sam djavo,ne vidim to kao alibi da zveknes golamana bakljom u glavu.


Kao i uvijek,uvatimo se forme i ne pustamo je. Konkretno,evo odlicnog primjera. Bilo je zabranjeno unositi kisobrane. I to su garantujem odlicno sproveli u djelo,jer je to ODLUKA, to je zvanicno i to je bitno. To sto udju baklje i nije strasno.


U toliko pominjanoj Engleskoj nema nikakve ograde, navijac moze da utrci i spuca igraca nogom ako oce. Naravno,vidjeli smo da se i to ulijetanje i desi ponekad. Ali toliko rijetko i sa dosta manjim posledicama. Ali,njihov navijac kao prvo ima svijest da nije dobro uraditi tako nesto. I to se formiralo vremenom,ne odjednom. Uz to,zna kako ce proci sto se kazne tice,pa ima motiv vise da ostane na tribini i da ne baci nista na teren.


Kod nas,to se shvatilo ovako: digni sto vise ograde,oduzmi kisobrane, labelo, pipaj ljude izmedju nogu,maltretiraj,uskaci sa kornjacama i mlati neduzne,prazni tribine itd. I,kakvi su rezultati? Uglavnom ocajni. Kad dijete nauci da ne maltretira nastavnika u skoli ili roditelje kuc,onda ce izrasti u covjeka kojem nece trebati bodljikava zica na stadionu.


Pretres ionako nikad ne moze biti savrsen,uvijek ce se unijeti nesto. Dakle,treba nauciti ljudi da nije dobro gadjati, inace dzabe krecimo, ne mozes nikad od vise hiljada ljudi svakog iskontrolisati. Oduzih,odoh da spavam.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #65 poslato: Mart 28, 2015, 12:44 »
Dobro, ovo će biti kao Mostar za nas.  Ne znam jesu li se dvije baklje upalile na Jugu poslije toga.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #66 poslato: Mart 28, 2015, 02:01 »
Izgleda da je Ranko imao svoje ljude na tribinama...

Van mreže Brane

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Zagreb
  • Poruke: 9.048
  • Ugled: +78/-11
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #67 poslato: Mart 28, 2015, 10:09 »
Ima li igdje neka ozbiljna procjena koliko je uopće među ruskim navijačima bilo Rusa?


Što je zapravo manje važno. Važnije za nekakvu detekciju stanja svijesti na tim prokletim stadionima jest to da se utakmica uopće nastavi nakon što je igrač, bilo čiji, na terenu pogođen bakljom u glavu, također bilo čijom. Ma hajte... kakav nogomet, kakav sport, to je čisti poligon za iživljavanje najnižih strasti horde primitivaca koje je nepristojno usporediti sa životinjama. Iz poštovanja prema životinjama.  :no:
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #68 poslato: Mart 28, 2015, 11:39 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


eno i Morača prije par dana... baklje, topovski udari, svinjski bubrezi... lik iz securitya je mene na ulazu samo potapšao po džepova od jakne i ajd ulazi, pa mogao sam arsenal naoružanja da unesem pored takvog pretresa...


Ili recimo bubrege.  :))
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #69 poslato: Mart 28, 2015, 11:51 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ima li igdje neka ozbiljna procjena koliko je uopće među ruskim navijačima bilo Rusa?
rekao bih po izvestajima cg medija,koji apsolutno ne potenciraju srpske navijace,da su rusi ipak bili velika vecina,uz manju pomoc srba iz hercegovine i domacih iz cg.prosto moj licni utisak.ispravice me mozda ovi koji su iz cg...

nego koliko je uopste bilo sve ukupno ruskih navijaca?nisam nigde video neku cifru.

faul,ma nisam ja spominjao sta je crnogorce isprovociralo zbog nekog opravdanja,daleko od toga,nego cisto faktografski. kazem dolazili su u cg secam se engleza i mislim jos neki relativno brojni navijaci da podrzavaju svoju reprezentaciju,pa nije bilo ovakve napetosti i incidenata.rekao bih da je sustina sto odredjen broj domacih na tribini smatra kao provokaciju i uvredu klicanje srbiji i kosovu(sto bar donekle i jeste cilj klicanja)...


ono sto mi je bilo zanimljivo u izjavama i izvestaju cg medija sto svi crnogorci kazu da je utakmicu odmah trebalo prekinuti,iako je bilo vidljivo da je doslo i do koskanja sa rusima kada su definitivno krenuli da napuste teren.valjda su svesni da su se ovako jos vise obrukali,posto je nastavljena utakmica ponovo i konacno prekinuta.a navodno svi spominju(niko zvanicno nije rekao,nego mislim po svim medijima,pa i ruskim) da je naredba za nastavak utakmice dosla direktno od uefe i platinija...
« Poslednja izmena: Mart 28, 2015, 11:54 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #70 poslato: Mart 28, 2015, 12:44 »
Većina su bili Rusi...ima ih popriličan broj na primoriju tamo žive i rade godinama.

Stvarno bruka..ovo CG nikako nije trebalo.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #71 poslato: Mart 28, 2015, 02:11 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ima li igdje neka ozbiljna procjena koliko je uopće među ruskim navijačima bilo Rusa?


Što je zapravo manje važno. Važnije za nekakvu detekciju stanja svijesti na tim prokletim stadionima jest to da se utakmica uopće nastavi nakon što je igrač, bilo čiji, na terenu pogođen bakljom u glavu, također bilo čijom. Ma hajte... kakav nogomet, kakav sport, to je čisti poligon za iživljavanje najnižih strasti horde primitivaca koje je nepristojno usporediti sa životinjama. Iz poštovanja prema životinjama.  :no:




Bio sam ja na licu mjesta(prije utakmice, samu utakmicu sam gledao na TV) na trgu gdje su se okupljali navijači Rusije.   Velika većina su bili Rusi, dok sam ja bio na trgu, samo se Ruski pričao, navijači iz SRB, RS kao i ovi domaći su došli tek kasnije.


Bilo je najavljeno oko 1000 navijača Rusije, a mislim da je na stadionu bila brojka nešto manja od toga...
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #72 poslato: Mart 28, 2015, 04:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



sudija je lagano mogao da ponovi penal...
« Poslednja izmena: Mart 28, 2015, 04:05 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #73 poslato: Mart 28, 2015, 04:20 »





Gay friendly program na javnom servisu u toku utakmice.  :cigara:
« Poslednja izmena: Mart 28, 2015, 04:20 VolimPFC »
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
« Odgovor #74 poslato: Mart 28, 2015, 04:34 »
desno vukicevic,a ko je ovaj levi?
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...