Autor: dejo94 Tema: Zašto se manje igra košarka????????????  (Pročitano 6206 puta)

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Zašto se manje igra košarka????????????
« poslato: Mart 25, 2014, 07:12 »
Znamo da sada sve više klinci provode vrijeme ispred kompa, znamo da je kriza, ali opet u mnogo težim vremenima poput '90-ih košarka je cvjetala. Svaka bandera, zgrada, šupa je na sebi imala koš, kao da je neko istrijebio koševe. Tu ima uticaj i loših rezultata reprezentacije.


Zanima me vaše mišljenje gdje je nestao onaj osjećaj da smo zemlja košarke, gdje je nestao onaj inat koji nam je pomogao da tučemo Amere u sred SAD, ko nam je to sve uzeo??


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
« Poslednja izmena: Mart 25, 2014, 07:13 dejo94 »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2014, 07:50 »
Prolazim prije neki dan pored nekog kosa,table nema,samo onaj okvir,a dolje na betonu postavljena mreza i pici se tenis  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2014, 02:30 »
Aj ljudi napišite koju  rečenicu zbog čega se sve manje igra košarka na ulici...


 
« Poslednja izmena: April 21, 2014, 02:36 dejo94 »

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #3 poslato: April 21, 2014, 06:14 »
Mnogo je tu razloga, od čisto sportskih, pa preko socioloških itd...




Košarka(i sport uopšte) je 90-ih bila bjekstvo od sumorne stvarnosti, rata, sankcija...  Danas većina momaka umjesto da slobodno vrijeme provede na terenima, bira da isto potroši u bašti nekog kafića...  jbg, sada je to "in"... isto kao što je nekad bilo "in" da cijela zgrada, kvart bude oko terena...
« Poslednja izmena: April 21, 2014, 06:14 VolimPFC »
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #4 poslato: April 21, 2014, 06:24 »
Evo ja cu bacit koju recenicu. Razloga ima vise,ja cu nabrojati ove kojih se sjetim.


- manje se igra bilo kakav sport generalno. Ako krenemo od djece, mnogo vise nacina da potrosi svoje vrijeme imaju sad u 2014. nego sto je to bilo recimo 1994. ili cak i 2004. Postoji mnogo vise stvari koje drze paznju i mogu da kupe djecu (i odrasle takodje) nego ranije. Od racunara i interneta,preko kablovske televizije, do vece dostupnosti raznoraznih manje i vise ozbiljnih igracaka i cuda. I ne vidim tu nista apokalipticno. Jebem li ga,to je tako,mora se prihvatiti i vidjeti kako se nove okolnosti mogu iskoristiti da se kvalitetnije provodi slobodno vrijeme,a ne kukati kako nam "racunari nagrdise djecu" jer to nije tacno. Prekomjerna i pogresna upotreba istih je pogresna,kao i kod svih ostalih tehnoloskih dostignuca.


- manjak terena,narocito kosarkaskih. Terena je sve manje. U Podgorici recimo,ako se ovako nastavi,2024. nece postojati nijedno mjesto dje mozes BESPLATNO igrati bilo sta. Ovo mnogo vise pogadja kosarku,odnosno basket, jer se fudbal izvukao balonima i iznajmljivanjem termina (kod 20+ populacije je cak i popularniji nego ranije) dok je kosarka mnogo gadno prosla.Malo ima balona sa kosevima, a i nije u trendu igrati termin basketa. Meni recimo u siroj okolini postoji jedan i po poligon sa kosevima, na sigurno 5000-10000 stanovnika sto je ocajno. Ponekad bi jednostavno da izadjem tu nedje blizu i opicim basket a ne da idem autom do kosa. Djecu ovo itekako odbija.


- smanjena popularnost kosarke. Rezultati,nedostatak para (a to mnogo jace pogodi kosarku kao poprilicno neprofitabilnu), nepostojanje neke jasnije strategije kosarkaskih saveza za razvoj ovog sporta. Uglavnom se trci za rezultatima A selekcije i par klubova (ovamo u CG se sve svodi na jedan) a na bazu niko ne misli.


- nevjerovatno urusavanje obrazovnog sistema. Skolstvo samo po sebi kurca ne valja (zaista ovo mislim) a o fizickom vaspitanju da ne govorimo. Mnogo bi postenije bilo da taj predmet izbace iz skola,da se zna da ga nema a ne ovako na papiru da postoji. O znacaju istog za bilo koju naciju je izlisno govoriti. Ipak,mislim da to nikom ne pada na pamet,jer ovdje dugorocnog planiranja i razmisljanja ne postoji.


S ovim zadnjim u vezi,bas sam danas razmisljao kako je komunisticka vlast posumila (borovi uglavnom) par podgorickih brda i napravila ih poprilicno prijatnim mjestima za setnju,rekreaciju i odmor. Ne mogu da zamislim,ali sanse nema,da danas bilo kakva vlast ima SVIJEST da uradi i napravi nesto od cega benefite nece imati vladajuca garnitura i sadasnja generacija vec ona naredna,ili cak ona posle nje. Toga nam mnogo fali,sve sto se radi,uglavnom je za jednokratnu i upotrebu u sadasnjem trenutku. Ovo takodje ima veze sa temom 'zasto se manje igra kosarka' ili 'zasto se manje radi sve ono sto je zdravo,kako fizicki tako i mentalno'. Nego,da ne sirim.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #5 poslato: April 21, 2014, 09:09 »
Fenomenalna emisija "U obruču" gdje je gost bio Sedlaček. Čovjek je objasnio mnoge stvari zašto nam je košarka dosta slabija. Preporučujem svima da je pogedaju..


Faul, slažem se u svemu sa tobom, a pogotovu ovo za fizičko. Svidjela mi se skorjašnja odluka Putina da u Rusiji vrati fizičko kakvo je bilo za vrijeme SSSR, tako nešto treba uraditi i kod nas, inače će nam za 20,30 godina djeca biti najblaže rečeno debili..

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #6 poslato: April 29, 2014, 07:02 »
Da stavim i ovde kako nam košarku uništavaju..


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
[/font]Selo ostaje selo, pa makar i tu postojao fax 20 godina.. Danas su nažalost u "gradu" zvanom Pale, gdje studiram, sklonili jedan jedini koš koji je postojao u centru..  :no: :no:  Fina poruka djeci: Djeco manite se sporta, drogirajte se..Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
[/font]

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #7 poslato: Maj 04, 2014, 09:41 »
Pre jedno 2 meseca počeo sam redovnije da idem na koš u mojoj bivšoj OŠ i recimo do sada sam bio pa jedno 12-14 puta i samo JEDNOM sam zatekao dva klinca da se na njemu igraju!


Uglavnom sam sam ko džukac dok me prolaznici uglavnom čudno gledaju ili ja i drugar kad on ima vremena dođemo pa malo 1 na 1 ...a i on mator ko i ja...klince uglavnom SPORT jako malo interesuje vreme provode za kompom imaju svi od reda previše kila i do 25 svaki drugi će da boluje od šećerne bolesti itd...strava i užas ali to nam je "naša "borba dala.... :kafa:

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #8 poslato: Maj 05, 2014, 03:00 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2014, 04:21 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Ovo je prvi tekst koji smo objavili oko ove teme.
« Poslednja izmena: Maj 12, 2014, 04:22 dejo94 »

Van mreže som jura

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 4.207
  • Ugled: +78/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #10 poslato: Jun 21, 2014, 12:58 »
Ne bi ni prije djeca provodila cijele dane po igralištima da je bilo interneta, facebooka i sličnog.


Uostalom, sve te nekadašnje "sportske" generacije danas imaju 10 - 20 kg viška, piju, puše i bolesni su do bola, tako da...




Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #11 poslato: Jun 21, 2014, 04:13 »
Možda je tako ali na šta će današnji 10-godišnjaci ličiti za 20 godina?

Van mreže som jura

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 4.207
  • Ugled: +78/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #12 poslato: Jun 29, 2014, 01:09 »
Tko zna...


Ali malo mi je smiješno kad slušam da se nekada sportskije živjelo.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 03, 2014, 11:00 »
Evo ga. Rezultati su tu, košarka se opet koliko toliko vratila, sada da vidimo hoće li se klinci vratiti na terene, hoće li biti više koševa na banderama??


Dobro je što su i košarkašice napravile dobar rezultat, pa bi uz dječake, trebalo bar malo više i djevojčica da krene za  košarkaškom loptom...

Van mreže NebojsaK

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Zvornik
  • Poruke: 1.046
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Zašto se manje igra košarka????????????
« Odgovor #14 poslato: Decembar 12, 2014, 07:45 »
Ma kakvi rezultati i slicna sranja, ova danasnja djeca su operisana od timskih sportova, asocijalni su, glavna zanimacija im je kompjuter i mobilni telefon, tuzno ali istinito  :(
Jbg, ja sam imao 9 godina kad sam poceo da treniram kosarku i uporedo sam isao u muzicku skolu da sviram harmoniku jer je moj pokojni stari to htio a harmoniku sam mrzio oduvijek.
Elem, ja tad nisam ni imao neki izbor, imao sam komodor 64 koji i nije bio kompjuter, onaj prvi nintendo sa jednom igricom (koliko se sjecam, bjese super mario), tako da smo svi mi klinci tezili sportu kao necemu cime cemo prekratiti dosadu prije svega.
Prvo sam otisao na fudbal jer su u mom gradu prije rata bili oduvijek vrsni fudbaleri, odbojkasi i kosarkasi ali posto sam bio visok a razvijen kao albanska privreda, tadasnji trener mi rece da sam dobar ali da stojim u odbrani i skacem jer sam stvarno onako visok a mrsav bio najblaze receno trapav.
Sjecam se, bilo je neko republicko kadetsko prvenstvo u kosarci pa je tadasnji trener kosarkaskog kluba doveo mene i Marka Scekica koji je igrao odbojku i lijepo mi je islo, ustvari, svima nam je lijepo islo.
U toj generaciji osim mene i Scekica igrali su jos i Goran Ikonic koji je bio pravi maestro sa loptom i Goran Kovacevic Efendija koji, uzimajuci u obzir koliko je steroida popio i nije ispao tako los.
Medjutim, kako to obicno biva u malim gradovima, pojavila su se neka dva novopecena biznismena, ratni profiteri koji su preuzeli klub da operu dio para a nas klince nisu zarezivali ni 2%, nismo imali skoro nista, sjecam se, jednom pred sezonu su nam dali po tadasnjih 50 njemackih maraka da kupimo sebi duboke patike?!
Steta, bili smo mnogo dobra generacija ali nit je za nas bilo para, nit nas je ko imao voditi, trener nam je inace bio opsjednut pcelama pa smo treninge uglavnom radili sami tako da smo se rasturili jako brzo, neki su uspjeli (poput Scekica i Ikonica koji, uzgred,  da nije pio kao smuk ne bi znao danas sta ce od para), a drugi su krenuli stranputicom, kako to obicno biva.
Ja sam igrao negdje do 2006. , bio sam i u kk Loznica jer sam tu isao u srednju skolu i imao sam priliku da treniram sa Milosem Vujanicem nesto kratko nakon cega je on otisao u Zvezdu i moram raci da protiv nezgodnijeg igraca u zivotu nisam igrao, taj covjek je sve oko sebe pravio budalama, najkrace receno ali, nazalost, ni njega povrede nisu zaobisle a mogao je mnogo, mnogo vise.
Kako god, nakon sto sam 2 puta lomio lijevi rucni zglob nakon cega mi je ruka ostala kriva, 2006. sam batalio sve to jer vise nisam bio u stanju da igram, em me bolela ruka, em sam poceo da izlazim, pijem i pusim tako da od mene vise nije bilo "leba".
Ovaj esej napisah jer je toj mojoj generaciji svuda bilo manje-vise isto...
Medjutim, prije mjesec dana, moja cerka od 6 i po godina me je pitala da je odvedem da trenira kosarku, znate ono, srce mi je bilo kao u vola od srece  ::) , i stvarno joj je islo sve dok je nije slucajno pogodila lopta u glavu gdje je pocela plakati i rekla mi je da nece to vise da trenira i da je upisem na folklor  :udaraozid:
Inace, i moja cerka je kao i ostali iz ovih turbo dizel generacija, od kompjutera se ne odvaja, vec skoro godinu dana nosi mobilni telefon (mada stvarno ne znam sta ce joj), interesuju je kojekakve pepe prase i kiti mace ali, hvala Bogu, navija za Partizan, pa krv nije voda jbg  :D