Autor: bojangles Tema: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?  (Pročitano 9476 puta)

Van mreže bojangles

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Korniš-Nju Hempšajr
  • Poruke: 13.748
  • Ugled: +223/-453
  • 3K: kvazić, kultur-fašista i konjušar
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #15 poslato: Jun 18, 2014, 07:17 »
Obzirom da smo se ( barem ja...) malo pogubili u tezama i antitezama, predlażem da krenemo ispočetka. Raspravio bih dakle KONTEKST pomoću kojeg bih volio realno pozicionirati nogomet u Italiji, i nogomet u Engleškoj. Sve kako bismo odgovorili tko ima jači NOGOMET, a ne samo ligu, represtaciju, ili pojedinačnu izvrsnost. Nabacit ću neke teze, kako mi padaju na pamet.


1. Moja bi prva teza bila da je Italija svijetu dala barem 10 vrhunskih nogometaša, a da je veliko pitanje da li je Engleska svijetu dala dvojicu. Dakle, 5:1 po mojoj procjeni kad govorimo o nogometnoj izvrsnosti POJEDINCA. Glede pojedinca- nije nebitno ni ovo: svi engleški nogometaši koji su došli u Italiju kao zvijezde redom su se obrukali i izblamirali, te se pokunjeno vratili kući u svoj 0-1 nogomet gdje bekovi sa 70m dugim loptama gađaju centarfora. ( npr. Hateley, Rush, Wilkins, Platt, ali i Gascoigne nije ništa napravio). S druge strane, talijanske zvijezde postale su u PremiershiTu još veće zvijezde!, npr. Zola, npr. Ravanelli, npr. onaj fašist iz Lacija kojem se imena ne mogu sjetiti, itd. Da li je slučajno da su baš svi Englezi u Serije a ispali redikulima, i da su baš svi Talijani u P- shiTu napravili velike karijere?...Ne bih rekao.


2. Moja bi druga teza bila da je talijanski reprezentativni nogomet nemjerljivo i neusporedivo bolji od engleskog, i da su talijanske momčadi taktički neusporedivo zrelije od engleskih koje nerijetko izgledaju poput obezglavljenih kokoši koje se sudaraju po terenu. Također i dalje mislim da jedan Paolo Maldini ( dakle bek) ima bolju tehniku od svih engleskih nogometaša zajedno koje sam ja gledao zadnjih 40 godina.


3. Moja bi treća teza bila kako je talijanski nogomet ružno i nepravedno stigmatiziran ' katenaćom, bunkerom i Heleniom Herrerom'. JeR Talijani ne igraju bunker i catenaccio ništa više od mnogih drugih momčadi, a ne samo da ne igraju ružno već mislim da je često upravo suprotno, imali su sjajnih i blistavih generacija, klupski i reprezentativno. Ružno i gadljivo redovito igraju Norvežani ili Irci, ali Talijani ne. S druge strane, meni je često ružno i negledljivo upravo ono što igraju Englezi, no zanimljivo kako to njima nikad nitko ne stavlja pod nos.


Nastavlja se...
« Poslednja izmena: Jun 19, 2014, 08:52 bojangles »
Akvarijum, koji je bio glavna atrakcija Betari parka, premešten je na Kauni Ajland.

Van mreže bojangles

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Korniš-Nju Hempšajr
  • Poruke: 13.748
  • Ugled: +223/-453
  • 3K: kvazić, kultur-fašista i konjušar
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #16 poslato: Jun 18, 2014, 08:52 »
4. Teza  #4 bavila bi se nacionalnim ligama. Nitko ne dvoji da je današnji PremiershiT puno jaca liga od SERIe A, ja bih samo dodao sljedeće: meni osobno današnji PremiershiT izgleda poput ofucane stare babe sa 5 vidljivih plastičnih operacija (ruski oligarsi, malezijski oligarsi, američki oligarsi, arapski oligarsi, navijačka histerija u Hong Kongu) i mislim da je jedini razlog superiornosti P- shiTa: novac. novac, i samo novac. Osobno, puno mi je drža, kažem draža a ne bolja, ovako jadna, bijedna i osiromašena SERIe A. Barem je iskrena i izvorna, realna. To je sad tako, ali nekad je bilo bolje,,i jednom će opet biti bolje. Nadam se samo da Talijani neće kopirati Engleze.


5. Teza koju je ovdje promovirao mladi Med Skilž kako Talijani u odnosu na Engleze mogu birati što će raditi da bi pobjegli od žena: uopće mi se ne čini glupom, nimalo. Znam da će mnogi sad smjehotresno reterirati ali ja mislim da je kvaliteta života jednog prosječnog talijanskog grada prvoligaša ( npr. Brescia, Genova, Firenza ili Parma) nemjerljivo, ali stvarno NEMJERLJIVO bolja od kvalitete života jednog prosječnog engleskog grada prvoligaša ( npr. Newcastle, Southampton, Coventry ili Norwich). Utoliko uopće nije glupo zaključiti kako prosječni Talijan subotom stvarno može birati, dok se Englez može samo napiti, potući u pubu ili otići na stadion. Naravno da ovo ne čini razliku ali nije ni za sprdnju i ignoriranje kaomjedan od razloga zašto su engleski stadioni puni a talijanski poluprazni.


6. Strast...e tu se ne dam, i nikad me nećete uvjeriti da Liverpoolci vole nogomet više od Napolitanaca. Priznajem da me prolaze trnci kad počne utakmica na Anfieldu, ali jednako me prolaze trnci kad vidim 50.000 ljudi na utakmici Napolia u 3. Ligi, ili kad vidim proslavu naslova prvaka Rome pred 1 000 000 ( slovima: milijun) ljudi na Circus Maximusu. Dakle, ako je u pitanju strast nacije prema nogometu, mislim da je rezultat 1:1.
Akvarijum, koji je bio glavna atrakcija Betari parka, premešten je na Kauni Ajland.

Van mreže Brane

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Zagreb
  • Poruke: 9.037
  • Ugled: +78/-11
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #17 poslato: Jun 19, 2014, 09:59 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Jel nije oko ovoga svega sve jasno, jeba ga patak ?


1. paolo maldini je bolji tehnicar (na terenu) od vecine iz prvih 11 danasnjih engleza
2. italija s kadetima uzima engleske seniore
3. italija je takticki jaca od engleske, makar je talijanska taktika igra na 0:0
4. makar je talijanska taktika igra na 0:0, englezi nikad nece imat nogometne genijalce ala baggio ili del piero
5. talijani su prljavi
6. englezi se prave da nisu prljavi
7. premiershit je danas space shuttle za serie e
8. bez petrodolara bi bilo obratno
9. engleski nogomet je gledljiviji od talijanskog
10. cinjenici da na san siru cesto ima 30.000 gledatelja i 50.000 praznih stolica zasigurno nije uzrok event u la scali, jer la scala nema 50.000 sjedalica


Nisam kompetentan za ostalo, ali ovaj ti je argument točan. Bio ja tamo i baš se razočarao.   ;)


« Poslednja izmena: Jun 19, 2014, 10:02 Brane »
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #18 poslato: Jun 19, 2014, 10:03 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Jel nije oko ovoga svega sve jasno, jeba ga patak ?


1. paolo maldini je bolji tehnicar (na terenu) od vecine iz prvih 11 danasnjih engleza
2. italija s kadetima uzima engleske seniore
3. italija je takticki jaca od engleske, makar je talijanska taktika igra na 0:0
4. makar je talijanska taktika igra na 0:0, englezi nikad nece imat nogometne genijalce ala baggio ili del piero
5. talijani su prljavi
6. englezi se prave da nisu prljavi
7. premiershit je danas space shuttle za serie e
8. bez petrodolara bi bilo obratno
9. engleski nogomet je gledljiviji od talijanskog
10. cinjenici da na san siru cesto ima 30.000 gledatelja i 50.000 praznih stolica zasigurno nije uzrok event u la scali, jer la scala nema 50.000 sjedalica


Nisam kompetentan za ostalo, ali ovaj ti je argument točan. Bio ja tamo i baš se razočarao.   ;)



da mu nisi toliko dobar frend, napisao bi - jedini točan... :D
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže bojangles

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Korniš-Nju Hempšajr
  • Poruke: 13.748
  • Ugled: +223/-453
  • 3K: kvazić, kultur-fašista i konjušar
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #19 poslato: Jun 19, 2014, 12:23 »
Ozbiljno, dajte mi recite Engleza koji ima, ili je imao, bolju tehniku od Paola Maldinija, talijanskog BEKA.
Razmišljam o ovome već 2 dana, i nijedan mi ne pada na pamet??,...iako ih je možda stvarno bilo?


I molim ne spominjite mi Shearera, koji jest bio sjajan igrač, ali dvojim je li mogao napraviti više od 7 pijadeta ili ' na nogu' što bi rekli u Dišpetopolisu...


Pitam dakle za nogometnu tehniku, ono s čime se veliki nogometaši rađaju.
« Poslednja izmena: Jun 19, 2014, 12:36 bojangles »
Akvarijum, koji je bio glavna atrakcija Betari parka, premešten je na Kauni Ajland.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #20 poslato: Jun 21, 2014, 08:57 »
Kostarika sinoć razotkrila svu virtuoznost žabarije... :smeh1: :smeh1: :smeh1:

jebote, tek sad sam skužio da se gazda s ovim naslovom zapraf izruguje s Talijančadi, više nego recimo Mile, Dule, ja i co. ... :clap: :respect :smeh1: :rofl: :smeh3: :palac:

bravo za Gazdu!!!  :aplauz:

p.s. a kad to za par dana ponovi i urugvajski stroj, tema se može odmah 'ključat... :rock:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže bojangles

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Korniš-Nju Hempšajr
  • Poruke: 13.748
  • Ugled: +223/-453
  • 3K: kvazić, kultur-fašista i konjušar
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #21 poslato: Jun 21, 2014, 03:24 »
A tko je i gdje rekao da su OVI SAD virtuosi?? :zbunjen:


Ja sam mislio da govorimo o bližoj povijesti, vremenu koje su obilježili Del Piero, Zola, Baggio, Mancini ili Totti.


Te i dalje čekam da mi navedete jednog jedinog jedincatog Engleza novije epohe koji je baratao boljom nogometnom tehnikom od slavnog talijanskog beka Paola Maldinija. Molim samo ne spominjati Shearera, ok?
Akvarijum, koji je bio glavna atrakcija Betari parka, premešten je na Kauni Ajland.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #22 poslato: Jun 21, 2014, 03:52 »
Pol Gaskojn..

Van mreže bojangles

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Korniš-Nju Hempšajr
  • Poruke: 13.748
  • Ugled: +223/-453
  • 3K: kvazić, kultur-fašista i konjušar
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #23 poslato: Jun 21, 2014, 05:25 »
Ako pitaš mene -Možda!, jedno veliko MOŽDA. No čak i da jest tako ( a ja i dalje dvojim da je Gascoigne imao tehniku kao Maldini) što nam to govori o dvije nogometne škole i tradicije?


Da moramo danima mozgati kako bismo jednom talijanskom beku MOŽDA pronašli pandan među engleskim fantazistima? ( jebateled oksimorona: 'engleski fantazisti';)


Te u kojoj bismo sferi otočkog nogometa tražili pandane jednom Baggiu, Del Pieru ili Zoli?


A na što ciljam ovom usporedbom: pa na to da mislim kako je razlika između Baggia, Zole ili Del Piera spram jednog Gazze adekvatna razlici esencijalne nogometne izvrsnosti onog što bih ja nazvao talijanskim nogometom, ili engleskim nogometom. I kako samo odrastao na jednom Baggiu ili Del Pieru, priznajem da imam veliki problem sa engleskim nogometom, dakle nogometom u kojem jedan Gazza ( svaka mu čast) predstavlja verikalu vještine.


Naravno da to nema veze s objektivnom razlikom u kvaliteti dvaju liga...
Akvarijum, koji je bio glavna atrakcija Betari parka, premešten je na Kauni Ajland.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #24 poslato: Jun 21, 2014, 06:10 »
E jebiga sad gazda


Pitao si konkretno pitanje "koji se engleski igrač po tehnici može meriti sa Maldinijem" ja sam ti takav odgovor i dao...Gaza definitivno može odnosno mogao je....


Ako ništa drugo ne mogu da ti dam kao argument onda ću reći i to da je 3 godine igrao za Lacio....... :D


E sad ne ulazim u to što je Gaza van terena budaletina na kvadrat i što je popio alkohola koliko prođe Temzom u mesec dana vode i ko zna čega drugoga...ako govorimo samo o terenu i tehnici ...


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


 :pice:




Van mreže bojangles

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Korniš-Nju Hempšajr
  • Poruke: 13.748
  • Ugled: +223/-453
  • 3K: kvazić, kultur-fašista i konjušar
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #25 poslato: Jun 29, 2014, 12:53 »
Koji klub ima najviše predstavnika u 1/16 SP?...čini mi se da je igrača Napolia više nego Chelsea, ManU i Liverpoola all together?...pa, kako, kako!?


Ako je PremiershiT majka svih liga, kako je moguće da jedan osrednji Napoli na SP stoji bolje od arapskih, ruskih, kineskih i kirgistanskih lunaparka sa Otoka?
Akvarijum, koji je bio glavna atrakcija Betari parka, premešten je na Kauni Ajland.

Van mreže som jura

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 4.207
  • Ugled: +78/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #26 poslato: Jun 29, 2014, 01:07 »
Talijanski virtuozi su u par navrata prošli grupu bez i jedne pobjede i to onda kad su dalje išle tri ekipe iz grupe i tako se guzili. Hvala Bogu da im to više ne može proći. :kafa:

Van mreže bojangles

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Korniš-Nju Hempšajr
  • Poruke: 13.748
  • Ugled: +223/-453
  • 3K: kvazić, kultur-fašista i konjušar
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #27 poslato: Jun 29, 2014, 01:19 »
Naravno da im se posrećilo svih 6 x kad su igrali finale SP...guženje, sreća, sudačke krađe, catenaccio i glumljenje penala, pa tako 6x.


Sačuvaj Bože da je tu bilo velikih igrača, velikih trenera, i velikih momčadi.


Slučajno, gužejem, ili im se posrećilo. No kako to da se Englezima tako rijetko posreći?
Akvarijum, koji je bio glavna atrakcija Betari parka, premešten je na Kauni Ajland.

Van mreže som jura

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 4.207
  • Ugled: +78/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #28 poslato: Jun 29, 2014, 01:29 »
Bilo je velikih igrača naravno. Baggio ih je sam doveo do finala SP-a 1994.


A što se tiće catenaccia, nije valjda da netko vjeruje da im je obilježje napadački nogomet.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Talijanski virtuozi ili engleski leteći balvani?
« Odgovor #29 poslato: Jun 29, 2014, 05:33 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Bilo je velikih igrača naravno. Baggio ih je sam doveo do finala SP-a 1994.


A što se tiće catenaccia, nije valjda da netko vjeruje da im je obilježje napadački nogomet.
ne snebivaj se Mihajlo, i ne budi toliko uviđavan, već idi u kost poput mene... ;)

Talijančad je u zadnjih 20 i kusur godina imala 2 (slovima - dva) poštena igrača - Baggia i Pirla...sve ostalo su bili talijanski balvani + stranci tipa Bobana, Savičevića, i ostalih stranaca koji su tamo nastupali dok je bilo para...

eto ti gazda vraćene rukavice, pa ti vidi... :kafa:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč