Autor: Boki Tema: Fudbalska reprezentacija Srbije  (Pročitano 424497 puta)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2385 poslato: Oktobar 10, 2017, 11:08 »
Spomenimo samo raspad Holandije koju samo čudo nad čudima može dovesti tek u baraž.Dva velika takmičenja propustiti takva sila to se ne događa često.
Advokat izlapeli je probao vraćanjem matoraca Van Persija,Robena,Snajdera ali ni to ne pomaže.Liga im je teški raspad a više ni taj klasični 4-3-3 nikome ne predstavlja problem.


Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2386 poslato: Oktobar 10, 2017, 11:26 »
Igrac kojeg je Murinjo pratio u Becu je Mijat Gacinovic.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2387 poslato: Oktobar 10, 2017, 11:34 »
Bolje da nije..

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.960
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2388 poslato: Oktobar 10, 2017, 12:00 »
Uhhhh...mecku porodismo ali ga dadosmo. Treba biti posten i reci da je utakmica u Becu bila sramotna, kaogod i jucerasnje prvo poluvreme, ali takodje treba biti posten prema momcima i Muslinu pa ne posmatrati citav ciklus kroz tih 135 minuta. U 10 utakmica 6 pobeda, tri remija, 1 poraz i to protiv tvrdih ostrvskih ekipa, istocnjaka koji nam nikada nisu "lezali" i Austrije. Ja sam vise nego zadovoljan. Utisak naravno kvare poslednje dve predstave, ali mozda je tako i bolje, da ne pravimo nikakve euforije i da se preterano ne lozimo pred veliko takmicenje cemu smo itekako skloni.

Sinoc Mustafa skoro i da nije imao posla, sve sto je islo ka njemu rutinski je pohvatao, imao je i jednu malo tezu odbranu u prvom poluvremenu, par puta je zeznuo ispucavanje, ali sve u svemu deluje sigurno i sto je jos vaznije uliva sigurnost odbrani. I dok su nam u nekim ranijim ciklusima najjaci aduti bili u odbrani (setimo se Petkovicevih fabulous four ili Anticevog kineskog zida) sada je situacija potpuno drugacija. Cinjenica jeste da Muslin forsira potpuno drugaciju formaciju sa trojicom pozadi, ali je takodje cinjenica i da on tu trojicu do sada nije dobio...trebalo bi proveriti, i bas bi me zanimalo da vidim koliko puta je u ovih 10 utakmica izmenjao Ivanovica, Nastasica, Lukovica, Mitrovica, Tosica, Kolarova, Vukovica, Maksimovica itd. i u kojim sve kombinacijama. I skoro svaki put je bila velika promaja, nekada su protivnici masili zicere, a nekada nas je Mustafa spasavao...sinoc su igrali Bane, Maksimovic i Karleusa Tosic. Bane je odigrao kao retko kada, trcao je kao Forest gamp, ubacivao se, sutirao, a imao je sjajan prodor od pola do 16 koji je na kraju rezultirao Prijovicevim golom. Svaka cast, kapitenski. Maksimovic se trudio ali je, narocito u prvom poluvrmenu, cesto ispadao, i pravio direktne gluposti (dva puta je cistu loptu poslao u aut, sam i nicim izazvan). Lepo se vidi da greje klupu u Napulju. Bojim se da nam on nije trajno resenje na uzasno osetljivoj poziciji, narocito u ovakvoj formaciji. Tosic odigrao u skladu sa mogucnostima. On radi to sto ume, nije Bog zna sta napravio, ali nije mnogo ni gresio, ako sam dobro video samo dva puta je bas onako dobranski zeznuo. Po strain su igrali Rukavina i Kolarov. Za mene je i dalje prilicno velika misterija otkud Rukavina u reprezentaciji. Sve ok, trcis, trudis se, pokrivas, ali brate na toj poziciji prosto naprosto moras da znas da centriras. Ja zaista ne znam da li je covek jednu jedinu loptu juce ubacio u 16m. Da se ja pitam probao bih opet sa Bastom. Prekoputa Kolarov...neko, da li bese Zgembo ili faul, ne mogu sada da se setim tacno, me je svojevremeno pitao sta imam protiv njega. Nista licno ali ovo sto je on odigrao juce je slika i prilika vecine njegovih nastupa u reprezentaciji. Ok, jeste na svojoj strani ispred sebe imao Ljajica sa kojim nije uigran, ali to nije i ne moze biti opravdanje za onakav nastup. U sredini su nam igrali Gudelj i Matic. Gudelj je fajter, stamen, trudi se, ali je nazalost skroz limitiran igrac. istini za volju, imao je jedan prilicno dobar sut u drugom poluvremenu, ali od njega ocekivati da organizuje igru i gura loptu napred je nazalost naucna fantastika. Matic je i sinoc, kao uostalom i u Becu, bio bas los. U padu je forme, ali sa druge strane treba imati u vidu i da on nije plejmejker i da se od njega ne moze ocekivati da pravi igru. Plejmejker je Dusan Tadic, ali je on nazalost ispao iz forme, a sem toga ga svi udvajaju i kada ga opkole ispred 16m ne zna sta ce sa loptom. Par puta je ispao tragikomican. Ali ne treba biti prestrog, vratice se on u formu, uostalom prevashodno njegovi golovi i asistencije su nas i doveli tu gde smo. Ljajic je igrao neku svoju utakmicu, gubio lopte, dizao balone iz slobodnjaka sa strane...jedino vredno pomena jeste "izbacivanje" Tadica 1 na 1 krajem prvog poluvremena. Ostalo, mrkli mrak. I tu je Muslin napravio potez koji je resio utakmicu. Izvodi Ljajica a uvodi Prijovica pola sata pred kraj. Prijovic je ispao diskretni heroj naseg tima. Imao je protiv Velsa onu fenomenalnu stiklu za gol Mitrovica, a juce je jednu veoma komplikovanu i brzu loptu zaista majstorski poslao u suprotan ugao. Cini mi se da je u sekundi pronasao jedino moguce resenje i majstorski ga sproveo. Svaka cast, zaista fenomenalna realizacija. I drago mi je zbog njega, deluje kao neki dobrocudni dzin, onako sav isaran i sa onom frizurom, pravi Konan :) Mitrovic nije odigrao najbolju utakmicu, ali niko ne moze da kaze da se nije trudio. Trcao je, tukao se, precesto je ostajao sam samcit u napadu, bez prave podrske, cak i kada bi neki centarsut zalutao u 16m skakao je ali je svaki put bio neprecizan. Ipak, asistirao je Prijovicu za odlucujuci gol. A minuli rad (6 komada) da i ne pominjemo. Svaka mu cast.

Sve u svemu, uspesmo nakon cak tri ciklusa (sto je ukoliko se ne varam najveca pauza od kada pratim fudbal) da se plasiramo na veliko takmicenje. Mislim da ce tu biti neophodna i dodatna selekcija (SMS, Zivkovic, Basta itd). A mozda ne bi bilo lose razmisljati i o promeni formacije na 4-4-2. Ima do leta itekako vremena da se to napravi i koliko toliko  uigra. Tu bi nam plej zaista bio pravi plej, da li Tadic, da li Ljajic, da li Gacinovic (btw. Murinjo je u Bec dosao da bi gledao malog: nazalost nista nije mogao da vidi, posto je bio ocajan kao i ostatak ekipe).

Bravo majstori, idemo u Rusiju, a tamo sta nam Bog da...jedno je sigurno, lako biti nece, tim pre sto cemo na zrebu biti u cetvrtom sesiru. Bitno je medjutim da smo se mi NAPOKON plasirali.  :rock:
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.960
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2389 poslato: Oktobar 10, 2017, 12:40 »
I umal da zaboravim. Veliki naklon za igrace i Austrije i Gruzije. Pokazali su kako se bori za nacionalni grb i onda kada si izgubio sve sanse. Nadam se da ce nasi igraci nesto iz tog primera nauciti, kada vec nisu svojevremeno od Australije.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2390 poslato: Oktobar 10, 2017, 01:59 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
I umal da zaboravim. Veliki naklon za igrace i Austrije i Gruzije. Pokazali su kako se bori za nacionalni grb i onda kada si izgubio sve sanse. Nadam se da ce nasi igraci nesto iz tog primera nauciti, kada vec nisu svojevremeno od Australije.
Jedan od utisaka od sinoc. Njihov igrac (stoper ili levi bek) nakon poslednjeg zvizduka sudije pada na travu i ne ustaje. Vidi se da su dali maksimun, želeli pobedu kao da su oni na pragu SP.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2391 poslato: Oktobar 10, 2017, 03:13 »
zanimljiva trivija, nisam siguran da je neki od naših medija istakao.

Vladimir Vajs je crna mačka našeg fudbala, 2005. je izbacio Partizan sa Artmedijom, a 2015. Zvezdu sa Kairatom. Umalo i sinoć da zaprapri i ciganima i nama, grupno  :D

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2392 poslato: Oktobar 10, 2017, 03:50 »
btw, Prijo je klasični gastos  :D , kliše izgleda, majndseta, ponašanja




verujem da je dobro imati ovakve u timu, kontam da oni teže padnu u apatiju od ovih naših rođenih. Sada su on i Gudelj tu, kod Antića su jako dobri bili Subotić i Kuzmanović, generalno savez OK radi na tom polju, iako ima i propusta, Arnautović bi nam recimo dobro legao.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.960
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2393 poslato: Oktobar 10, 2017, 03:55 »
Istetovirao Cara Dusana preko celih ledja?!?!  :uzbudjen:

Rodjen u Svajcarsku, srce u Srbiju...

Boze blagi...
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Mile

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Dhahran, Saudi Arabia
  • Poruke: 12.200
  • Ugled: +143/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2394 poslato: Oktobar 10, 2017, 06:08 »
Pa nije preko cijelih...samo preko pola. Isao momak malo konzervativnije u studio za tetovazu. Jos je rezerviran i treba se malo ohrabriti.

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2395 poslato: Oktobar 10, 2017, 06:10 »
Ne verujem u velike promene igračkog kadra za SP, oni koji su izborili prvenstvo zaslužuju i da odu i sl. Biće dobro da ode MSavić i Živković.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.721
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2396 poslato: Oktobar 10, 2017, 07:29 »
 Prijovic je valjda brat poznate pevaljke, čini mj se da sam negde pročitao da su iz Baranje
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2397 poslato: Oktobar 10, 2017, 07:41 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Prijovic je valjda brat poznate pevaljke, čini mj se da sam negde pročitao da su iz Baranje


Aleksandra je Romkinja iz Belog Manastira....rođaci neki valjda. :D

Van mreže shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.141
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2398 poslato: Oktobar 10, 2017, 07:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Prijovic je valjda brat poznate pevaljke, čini mj se da sam negde pročitao da su iz Baranje

Nisu rodjaci...ova je Romkinja

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2399 poslato: Oktobar 10, 2017, 07:44 »
ne bih rekao da su u rodu, mislim da su njegovi Prijovići iz Priboja, nedavno je bio članak kada je gol u PAOK-u posvetio svom bratu koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći dole, a pisalo je da igra za FK Brodarevo.

Imao sam u Studenjaku ekipu iz Priboja, pamtim da su Prijović i Šalipur njihova autohtona prezimena.
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2017, 07:45 Zgembo Adislić »