Autor: Boki Tema: Fudbalska reprezentacija Srbije  (Pročitano 414196 puta)

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2745 poslato: Novembar 17, 2019, 05:23 »
S ovakvom odbranom smešno je bilo čemu se nadati,ej primiš 3 gola od usranog Luksenburga.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.633
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2746 poslato: Novembar 17, 2019, 05:30 »
Ja nisam gledao ove zadnje utakmice, nema tu šta da se isprati a živaca sve manje.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.952
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2747 poslato: Novembar 17, 2019, 05:36 »
Gledao "Senke" i košarkašice. Čujem Paunović dobio otkaz u Čikagu, taman da ga dovedemo.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.939
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2748 poslato: Novembar 17, 2019, 06:02 »
Paunović je dobio otkaz posle 4 godine u Čikagu, tako da teško da ćemo imati nešto od njega.

Jebena glupa ekipa koja igra dekadentan fudbal. Po poseti se vidi. Jedva 5000 ljudi

Muslin je imao ružnu igru, ali prodjosmo na SP, pa ga smeniše na pravdi Boga. Svi posle njega nemaju ni igru, ni rezultat, ni atmosferu u timu, ni hemiju, ni podršku.

Kokeza odlazi.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.952
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2749 poslato: Novembar 19, 2019, 10:44 »
Već se piše da ide Tumba i da dovode Paunovića.  :rofl:

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2750 poslato: Novembar 19, 2019, 08:10 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Već se piše da ide Tumba i da dovode Paunovića.  :rofl:


Sprdačina....

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.952
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2751 poslato: April 25, 2020, 12:17 »
Fino podsjećanje


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2752 poslato: April 27, 2020, 10:51 »
gledam dosta starih snimaka poslednjih dana, pa mi i iskače svašta...

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Ovo je specifična utakmica, zbog ubedljivog rezultata se može zaključiti da i nije toliko bitna, pa iako Mađari nisu top klasa, rezultat i jeste na neki način slika snage ovog tima. I pre svega, sada nam treba nekoliko godina da bi skupili ovako atraktivne golove, a ovde smo za jedno veče napravili šou.


Iako je Brnovićev prijem na grudi i polulob odličan, pa i Dejin dribling, glavni utisak mi je ipak 4. gol, tj. Mijatov.

Da ne tražite puno, na 2:14 je

Prvo sam Jokan, koji polako navlači dva igrača na sebe i onda radi vrhunski pas
Pa onda i sam Mijat koji iako napadač ide iza zadnjeg veznog na 40 metara i kreće u sprint na stranu
I onda na kraju sama egzekucija, čisto da nam pokaže razliku između dobrih ili odličnih napadača (Kovačević, Savo, Kežman, Žigić, Pantela, Mitar...) i top vrhunske klase, same elite.  Gol koji je dostojan današnje Barse, Bajerna ili Liverpula.



Ostaje stvarno žal što ih nismo mogli gledati 94 i 96, to je bio zenit ovog tima, tu bi nam leglo sigurno bar jedno četvrtfinale, možda i nešto više, uprkos standardnim problemima našeg fudbala i saveza, individualna klasa nekolicine ovih igrača je bila prevelika.

98 je ipak bilo prekasno, Piksi i Dejo su tada već bili čista srednja klasa, uz dužno poštovanje povremenim bljeskovima.
« Poslednja izmena: April 27, 2020, 10:53 Zgembo Adislić »

Na mreži Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2753 poslato: April 27, 2020, 12:03 »
Eh...imam svoje sjecanje od dana posle ove utakmice i povratka iz skole. Posto smo, vracajuci se (iz osnovne) skole znali da idemo trasom linije gradskog saobracaja, pa ako nam vozac stane, dobro jes, ako ne, nastavljamo pjeske. Tog dana je valjda i sam vozac bio raspolozen, pokupi 50oro djece i bukvalno se samo o jednoj temi prica - o 7 golova  :klanja: Opsta graja, ne mozes doci na red da kazes koji je po tebi bio najljepsi gol. Kakva rapsodija u tom barazu.

Zbog ovakvog silovanja nesrecnih Madjara smo otisli nakurceni i raspolozeni na SP98. 
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2754 poslato: April 27, 2020, 08:56 »
Ih secam se ovoga ko juce...za madjare branio  neki Baboš?!Izbusili ga ko nerotkinju...i u Beogradu je bilo veselo...5-0 cini mi se..


Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.633
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2755 poslato: April 27, 2020, 09:25 »
odlični igrači spremni za velike domete ali na klupi usrani golub santrač, nikad mi neće bit jasno zašto su naši treneri uplašeni i stalno ganjaju neku čekalicu umesto da igraju fudbal i u ovom slučaju kad ima dobrih i odličnih igrača pobeđuju bez nekih problema. sem pokojnog antica ne.pamtim nekog ko je igrao napadački.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2756 poslato: April 27, 2020, 10:47 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
odlični igrači spremni za velike domete ali na klupi usrani golub santrač, nikad mi neće bit jasno zašto su naši treneri uplašeni i stalno ganjaju neku čekalicu umesto da igraju fudbal i u ovom slučaju kad ima dobrih i odličnih igrača pobeđuju bez nekih problema. sem pokojnog antica ne.pamtim nekog ko je igrao napadački.


Da usro se Holandjana,a oni se ustvari više usrali nas.
Muka me uhvati kad se setim te utakmice i to ne samo zbog čuvene Mijatove prečke.
Onaj izlazak u blok Davidsu od strane Deje Genija...trajalo je kao usporeni snimak supersloumoušn....uz njegovio karakteristično vrckanje kukovima ko kakva strina i skupljenim laktovima....to je toliko dugo trajalo da je surinamski picopevac imao vremena da primi loptu na koleno spusti je...namesti,nacilja i šutne dok on dupe ne okrene... :udaraozid:

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2757 poslato: April 28, 2020, 07:55 »
ja ne žalim toliko za tom utakmicom, mi smo tada bili za klasu lošiji tim od Holanđana. I sam penal je ruku na srce bio poklon... Ne pamtim da smo napravili neku ozbiljnu šansu na tom meču. U prvom poluvremenu su nas razbili, nismo znali gde smo šuplji.

Mi smo šansu ispustili u grupi sa Nemcima, da smo bili prvi išli bi na Meksiko koji je za klasu lakši protivnik, a onda u četvrfinalu na Hrvate što bi, 3 godine posle rata bio epski duel   :D



A što se tiče Santrača, ništa novo, on je čovek tu bio figura. Miljan, Bata Bulatović i vesele 90-e.... Kokeza i Tole su eksponirani zbog vremena interneta, ali ovoj ekipi nisu bili ni do kolena.

Albert Nađ je nedavno u podcastu pričao, odigrao je cele kvalifikacije, strašno bitan igrač, pogotovo u ključnim mečevima sa Česima, i par dana uoči odlaska na SP bukvalno su bežali od njega po hotelu, kada je išao kod sekretara saveza da overi vizu ovaj mu rekao da ne treba. Do kraja priprema ni Santrač ni niko iz saveza mu nije prišao, kad im je tražio objašnjenje bežali su od njega.

Priča se da je umesto njega na silu ubačen Miki Stević, inače zet Nenada Bjekovića.


Takođe, Rade Bogdanović je nedavno direktno rekao da su mu ljudi iz saveza nudili da bude u timu za SP iako nije igrao kvalifikacije, uz određenu nadoknadu.


Uz sve te stvari, kažem, opet je bilo dovoljno kvaliteta da se napravi rezultat, ali 98 je već bilo kasno.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.633
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2758 poslato: April 28, 2020, 03:05 »
naravno da je Nađ zrtvovan no i sa njim mi bi izasli da igramo čekalicu i nekim pojedinacnim potezom resimo utakmicu. Obično se čekao prekid a do tad se trčkaralo oko protivnika. Umesto da uzmemo loptu u posed i udavimo protivnika. Imali smo Piksija, Deja, Jugovica, Mijata, Stankovica sve igrače koji treba da igraju fudbal a ne da čekaju greske protivnika. No od Santrača se to nije moglo očekivati.
« Poslednja izmena: April 28, 2020, 03:06 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #2759 poslato: April 28, 2020, 05:16 »
ma nisam mislio na Nađa kao posebno bitnog igrača, već isključivo zbog ove vansportske teme, ako imaš 22 mesta na spisku, nelogično je da otpadne neko koje izgurao cele kvalifikacije i bio deo grupe od 13-14 igrača koja je igrala.



Što se tiče same igre, prosto, Dejo - Piksi  - Juga, 1995 godine su bili bolji od Sedorfa - Davidsa - Overmarsa, 1998 je skroz drugačija situacija. Moglo je biti drugačije, ali ono je realnost.