Autor: Boki Tema: Fudbalska reprezentacija Srbije  (Pročitano 414542 puta)

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.641
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3165 poslato: Novembar 15, 2021, 02:19 »
Rajkovic je trenutno najbolji srpski golman koji godinama redovno brani. Dmitrovic je sad rezerva u klubu, isto i Svilar a VMS je tek počeo da brani u ozbiljmom klubu. Rajkovic jeste delovao malo nesigurno ali realno nigde zbog njega nismo izgubili
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3166 poslato: Novembar 15, 2021, 02:52 »
ja sam ranije bio pobornik teorije da je za golmane bitan kontinuitet, i da mora baš da bude nešto katastrofalno da bi se menjao, ali savremeni trendovi me demantuju.


Današnji treneri bez straha ubacuju nove golmane u sistem, rotiraju, menjaju, rade se ozbiljne analize, treneri golmana imaju vrhunske softvere i vrlo često niodakle ubacuju u tim nove golmane.


Letos na EP nisam imao pojma ko je Unai Simon, Enrike ga je lagano ubacio u prvih 11 uprkos tome što je u timu imao zdravog De Heu, dugogodišnjeg prvog golmana reprezentacije i Junajteda.

Isto juče Hrvatska, malo nesigurnosti Livakovića poslednjih meseci, i odmah je u vatru ubačen Grbić, golman Lila.

U klubovima je situacija još drastičnija, Kepa je bio najskuplji golman u istoriji Premijer lige, ali nakon par kikseva Čelsi je doveo relativno nepoznatog golmana iz Lige 1 i stavio ga među startere.




Ne kažem da treba baciti pod točkove Rajkovića, ali realno, treba promeniti taj mindset da je golman tu 10 godina i da je nedodirljiv, kako je nekad često bilo. Verujem u ljude koji rade sa Piksijem, da gledaju i prate...



Sad baš gledam, Vanja je visok 203cm, to je verovatno naš najviši reprezentativac u istoriji. Kralj je bio tu negde blizu 2m, Žigić 200 ili 201...

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.906
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3167 poslato: Novembar 15, 2021, 03:14 »
Mislim da boljeg golmana od Rajkovića trenutno nemamo. Dmitrović se nije pokazao, VMS je tek počeo da brani, Svilar je još dete a k tome još i rezerva. Deluje da obećava ovaj mali iz Partizana ali njega treba videti u nekoj ozbiljnoj ligi. Tu je i Borjanova zamena, Popović, ali on retko brani a i nisam siguran da ima naše državljanstvo. Možda sam nekog propustio, ali kako sada stvari stoje, izgleda da Rajković na srednje staze nema konkurenta.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.641
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3168 poslato: Novembar 15, 2021, 03:38 »
Naravno da niko nije nezamenljiv ali pitanje je i kakvu zamenu imamo, Španci imaju barem pet golmana vrhunske klase i lako im je da menjaju pošto svaki ima kvalitet, dalić jeste "iskopao" ovog Grbića ali taj momak je direktno iz Lokomotive otišao u Atletiko Madrid pa samo zbog potrebe da brani a ne greje klupu prebacili su ga u Lil koji igra LŠ.
Rajković mora da poboljša formu i da bude sigurniji a ako to ne uradi može se i očekivati da ga Piksi promeni pogotovo ako Vanja bude redovno branio za Torino, ja priznajem da njega nisam baš mnogo pratio tako da ne mogu o njegovim kvalitetima.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3169 poslato: Novembar 20, 2021, 07:02 »
pre par dana u Žurnalu izašla analiza meča iz Lisabona prema naprednim statistikama, i sve čekam hoće li izaći na portalu pa da podelim, ali ništa.


Upamtio sam nekoliko upečatljivih podataka, pre svega, trčanje, kod nas je najviše pretrčao Vlahović, 11,nešto kilometara. Vrlo, vrlo retko se desi da centarfor pretrči najviše u jednom timu. Poređenja radi, Ronaldo je pretračo manje od 8km.

Takođe, meri se i broj sprintova, i tu je Vlahović ubedljivo najbolji sa 34 sprinta, a Ronaldo je recimo ima samo 17.

Zaključak je naravno vidljiv i golim okom, Vlahović je fizički brutalan, verovatno da nismo imati takvog igrača ranije. I taj presing počinje od njega, što svakako dosta olakšava i ostatku ekipe.



Od ostalih podataka zapamtio sam recimo za Lukića, da je imao od 85 pokušaja dodavanja 83 tačna  :eek: . Naravno, njegovi pasovi su uglavnom kratki, najčešće za prvog do sebe, ali svejedno, takva sigurnost dosta znači. On je generalno Piksijev miljenik, prethodne dve godine tu poziciju je držao Nemanja Maksimović, ali Lukić ga je istisnuo. Ja sam čak očekivao da će to mesto uzeti Grujić, nekako mi na poziciji zadnjeg veznog leži neko sa 190+ cm, ali Lukić se tu sad prilično zacementirao.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3170 poslato: Novembar 20, 2021, 07:06 »
A sad nešto sasma (što bi rekao moj komšija) drugo.
Gledam danas Matića i Bogu hvala što se oprostio od reprezentacije.Odron odrona rekreativac taman za Jedinstvo UB.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.641
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3171 poslato: Novembar 20, 2021, 07:40 »
Matic je vec dve godine rezervni igrač tako da ništa ne čudi što ne igra kvalitetno. Što se statistike tiče to mora da se gleda u kompletu, činjenica je da naši igrači sad više trče ali i pametnije pa dobro pokrivaju teren što nekad nije bio slučaj. Lukic je prilično napredovao i igra vrlo sigurno, što je najbolje za tu poziciju zna da iznese loptu i prebaci je ofanzivnim igračima, ne igra sto ja znam da kazem' stoni fudbal" u mestu kao što su ranije igrali naši zadnji vezni.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.641
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3172 poslato: Mart 18, 2022, 12:13 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.906
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3173 poslato: Mart 20, 2022, 04:48 »
Kakva golčina Tadića protiv Fejnorda.  :clap: Spektakularno.onako baš piksijevski.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.641
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3174 poslato: Mart 21, 2022, 10:43 »
 Biće zanimljivo da li će Piksi prihvatiti novu ulogu Gudelja koju ima u Sevilji gde igra na poziciji srednjeg štopera. Nama baš tu treba iskusan igrač da zajedno sa Milenkovićem i Pavlovićem drži odbranu a za zadnjeg vezonog nikad nismo imali problem tu su Lukić, Maksa, Grujić, mali Ilić, ako zatreba može čak i Zdjelar da pripomogne.
« Poslednja izmena: Mart 21, 2022, 10:43 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.906
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3175 poslato: Mart 21, 2022, 11:03 »
Sve ok osim Zdjelara.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.641
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3176 poslato: Mart 21, 2022, 12:24 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Sve ok osim Zdjelara.

Zdjelar mi onako naleteo kao primer berskorisnog zadnjeg veznog, Piksi očito ne traži takve igrače pa će pre igrati sa samo jednim zadnjim veznim nego da mu igraju oni koji trče ali ne znaju sa loptom ništa.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.123
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3177 poslato: Mart 21, 2022, 12:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Biće zanimljivo da li će Piksi prihvatiti novu ulogu Gudelja koju ima u Sevilji gde igra na poziciji srednjeg štopera. Nama baš tu treba iskusan igrač da zajedno sa Milenkovićem i Pavlovićem drži odbranu a za zadnjeg vezonog nikad nismo imali problem tu su Lukić, Maksa, Grujić, mali Ilić, ako zatreba može čak i Zdjelar da pripomogne.
Ne bih rekao da ova imena na zadnjem veznom nisu problem.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.906
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3178 poslato: Mart 21, 2022, 01:35 »
Kada bismo im uporedili porodična stabla uveren sam da bi se ispostavilo da su Zdjelar i Srnić jako bliski rođaci.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.641
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #3179 poslato: Mart 21, 2022, 01:37 »
 Nemamo nešto bolje od onih što sam pobrojao, po meni su Lukić i Maksimović dobri evropski igrači, nisu vrh ali odrađuju puno posla na sredini a znaju i fudbala, Grujić je enigma pošto se u ekipi Porta više skriva od lopte nego što igra ali možda ga Piksi otrezni i povrati među fudbalere. Ivan Ilić je isto tako za svoje godine igrač koji zna fudbal i može puno da napreduje, on mu dođe kao neki džoker. Tu je još i nejaki Uroš Račić koji se meni nikad nije dojmio na terenu. Ristić može i na tog zadnjeg vezonog ali je ipak više za levog spoljnjeg. To je sasvim dovoljno za mesto zadnjeg veznog.   
« Poslednja izmena: Mart 21, 2022, 01:37 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)