Autor: Boki Tema: Fudbal uopšteno  (Pročitano 33865 puta)

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Fudbal uopšteno
« poslato: Oktobar 03, 2011, 01:08 »
tekst
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.123
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:56 »
Runi dobio 3 meča suspenzije zbog crvenog kartona u Podgorici.

Na mreži shorty

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Karadağ
  • Poruke: 3.137
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2011, 12:54 »
Vucinic je iz Sutjeske presao u Lece za 4130eura   :rofl:

Van mreže Patriots

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 236
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2011, 10:02 »
Citat
Ibrahimović: "Gvardiola nema m..."
IZVOR. B92
Zlatan Ibrahimović kazao je da ga je trener Barselone Pep Gvardiola maltretirao pa ga je fudbaler zbog toga verbalno napao rekavši da Katalonac „nema m...“.


 

Ibrahimović je 2009. potpisao ugovor sa Barsom vredan 40 miliona funti uz odlazak Samjuela Etoa u Inter.

Švedski napadač je odlično počeo u dresu katalonskog kluba i na prvih sedam utakmica Lige šampiona postigao je isto toliko golova. Međutim, Gvardiolina odluka da Lionel Mesi bude centralna figura u napadu, razbesnela je temperamentnog Ibrahimovića.

U svojoj autobiografiji, 30-godišnji fudbaler delimično prihvata odgovornost za sukob, ali najveći deo stavlja na teret Gvardioli.

„Bio je to dečački san i hodao sam po oblacima. Počelo je odlično, ali je onda Mesi počeo da govori. Želeo je da igra u sredini, a ne na krilu tako da se sistem promenio iz 4-3-3 u 4-5-1. Bio sam žrtvovan i nisam više imao slobodu na terenu koja mi je potrebna da uspem. Zatražio sam sastanak sa Gvardiolom. Rekao sam da sam iskorišćen na pogrešan način i da nije trebalo da me kupe ukoliko žele drugi tim igrača. Kazao sam mu ono što je meni rekao prijatelje – „kupio si Ferari, ali ga voziš kao da je Fiat“, napisao je Ibarhimović.

Gvardiola je od tada počeo da ga ignoriše, kaže Ibrahimović.

Fudbalei Barselone su kao đaci. Prate slepo sve što im trener kaže, dok sam ja uvek postavljao pitanje ’zašto’. Volim ljude koji voze kroz crveno svetlo i koji ne poštuju pravila. Bio sam preterano fin, ali nisam dozvolio da izgubim svoj temperamet. Barsinim igračima nije dozvoljeno da dolaze na trening sportskim automobilima, a ja sam smatrao da je to glupost“, kaže Ibrahimović koji sada igra u Milanu.

Fudbaler se posebno seća utakmice sa Viljarealom na kojoj je igrao pet minuta.

„Pep je gledao u mene i izgubio sam. Pomislio sam ’eno ga moj neprijatelj, češka svoju ćelavu glavu’. Viknuo sam mu: „Ti nemaš m...!“ Verovatno i mnogo gore stvari“, izjavio je Ibrahimović.


evo zasto je Barsa tu gde jeste  :clap: :clap:

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2011, 01:55 »
Preminuo Geri Spid, selektor Velsa i bivsi igrac Njukastla.
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.123
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2011, 01:58 »
Nije preminuo, obesio se.

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2011, 02:04 »
Moja greska, ucinjelo mi se da sam procitao da ga je srce izdalo, medjutim u tekstu je pisalo "prestalo da kuca" .
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.123
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2011, 06:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Kakvi šabani. :uzbudjen:

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2011, 11:15 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.123
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #9 poslato: Decembar 09, 2011, 02:59 »
Kad je već EU aktuelna, ovo je dobra strana ulaska, pošto sami verovatno nikad ne bi krenuli u obračun sa krupnom korupcijom:


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Hapšenja u hrvatskom Savezu

[/size]
[/size][/font]
[/size]

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.954
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2011, 10:01 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>



Bravo majstore...  :rofl: :rofl:
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2011, 10:01 dejo94 »

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #11 poslato: Decembar 30, 2011, 06:48 »
zanimljiva kapelova izjava.sa potpuno ispravnim stavovima.posebno je zanimljivo sto se nasao neko da kritikuje bogati zapad,iako mu i sam fakticki pripada...ovo definitivno jeste problem,posebno malih zemalja.a i ukazao je na kupovinu igraca i za reprezentaciju,jer sve vise reprezentacije funkcionisu kao klubovi...

Citat
Kapelo priča ono što i Srbi žele da čuju 

30. decembar 2011. 14:22 > 14:28             
             
Legendarni stručnjak Fabio Kapelo otvoreno je napao trenutni poredak u svetskom fudbalu i apostrofirao Englesku, zemlju u kojoj radi i Italiju, zemlju iz koje je rodom, kao najdrastičnije primere u negativnom smislu.


 
  Kapelo (65) osudio praksu po kojoj bogati klubovi sa Zapada, kako kaže, "kradu talente" iz siromašnijih zemalja i time čine zlo i svom fudbalu, ali i fudbalu zemlje iz koje dolazi mlad igrač.
 
 "U Evropi, stavili smo na kocku istorijski i kulturni identitet fudbala, koji je od nemerljivog značaja. U ovom trenutku možemo da pohvalimo samo Španiju, zbog ljubavi tih ljudi prema edukaciji svojih fudbalera", istakao je aktuelni selektor Engleske, koji je govorio na Internacionalnoj sportskoj konferenciji u Dubaiju.
 
 "U Italiji, procenat inostranih igrača u klubovima je 40 odsto. Ako odemo do Engleske, u Premijer ligi na raspolaganju je samo 30 odsto igrača, koji imaju pravo da nastupaju za engleski nacionalni tim", dodao je Kapelo, koji je naglasio da ne želi da generalizuje stvari i...
 
 Naveo Udineze, kao pozitivan primer, kako bi trebalo da se radi. Kapelo je rekao da u Udinezeu ima i Italijana, ali i igrača sa svih tržišta širom sveta, koji u klub ne dolaze sa 15, 16 godina, već kao u najvećoj meri formirani fudbaleri, reprezentativci svojih zemalja.
 
 Prema Kapelovim rečima, Udineze nije klub koji vrbuje dečake iz siromašnih sredina, njihovim roditeljima nudi finansijsku stabilnost, a potom igraču "preporučuje" italijansko državljanstvo, itd, itd.
 
 On se u svom izlaganju potom vratio na raniju fazu svoje karijere, kada je trenirao Milan, za koji je i igrao, posle Juventusa i Rome. Istakao je da je kao trener rosonera, sa kojim je osvojio sve što se osvojiti može, "ogromnu energiju, strpljenje i strast trošio na rad sa fudbalerima" koje je imao na raspolaganju.
 
 Italijan priznaje da su stranci dali poseban ton tom Milanu iz sredine devedesetih, ali da je baza bila u igračima "poreklom" iz čuvenog Milanela i zatražio da FIFA i UEFA zaštite trenere, organizacije i sredine u kojima se i danas neguje takav pristup, a primera je sve manje.
 
 Kada govori o "tom" Milanu, Kapelo ističe da je tada bio ograničen broj stranaca u jednom klubu, a da su oni dovođeni samo da nadograde ono što je nedostajalo kod Sebastijana Rosija, Paola Maldinija, Franka Barezija, Demetrija Albertinija, Đanluiđija Lentinija, Marka Simeonea, Stefana Eranija, Maura Tasotija, Alesandra Kostakurte, Roberta Donadonija, Kristijana Panućija, itd.
 
 "Mora da se povuče jasna linija. Bogati klubovi su se pretvorili u mašine za skautiranje talenata iz stranih zemalja i kradu igrače nudeći im visoka primanja, a pritom ne razmišljajući o posledicama koje takvi postupci imaju na fudbalske organizacije u njihovim zemljama", apostrofirao je iskusni Italijan, koji je po završetku igračke karijere vodio Milan, Real Madrid, Milan, Romu, Juventus, Real Madrid i Englesku.
 
 U svakom klubu u kojem je radio, bio je bar šampion države, ako ne i prvak Evrope.
 
 Sada, u smiraj fantastične karijere, Kapelo je pokazao da ga brine trenutno stanje i da bi voleo da se neke stvari promene. Kao loš primer, iako se to ni Nemcima, ni Englezima neće dopasti, naveo je osminu finala SP u Južnoj Africi 2010. godine.
 
 Utakmica je završena pobedom "internacionalizovane" Nemačke nad "homogenom" Engleskom od 4:1.
 
 Kapelo kaže da nije rešenje ni to što Nemci imaju petoricu igrača turskog porekla na raspolaganju, ali ni to što tek svaki treći igrač u Premijer ligi konkuriše za nacionalni tim.
 
 "Ishod ste videli...", kaže Kapelo.
 
 "Gomila tih igrača aplicira za nove pasoše... Nemačka je imala pet igrača turskog porekla na raspolaganju i rezultat je bio očigledan", apostrofirao je Kapelo.
 
 "Na problem mora jasno da se ukaže. Diskusija mora da se pokrene. Igrači se mogu bukvalno kupiti, naročito kada stižu iz siromašnih krajeva, gde njihove porodice žive na rubu egzistencije. Ja ne prihvatam to. Šest godina radio sam sa mlađim kategorijama Milana i zar da dozvolim da se u presudnom trenutku pojavi neki tim i ukrade mi igrača tek tako? Ne!", rekao je Kapelo i dodao:
 
 "UEFA bi trebalo da donese novo pravilo i odmah, u korenu saseče zlo koje je posejano, umesto da dozvoli da najtalentovaniji igrači odlaze na prvu primamljivu ponudu i da ništa ne može u tome da ih spreči", izjavio je Kapelo nešto što je, kako stvari trenutno stoje, jedan od najvećih problema srpskog klupskog, pa indirektno i reprezentativnog fudbala.
 
 Ako UEFA bude reagovala na apel jednog od najvećih taktičara u istoriji fudbala, to bi moglo da bude dobro i po ovaj naš, srpski fudbal, koji ostaje bez najbolje dece. Da, baš dece...
 
 "Pričao sam sa (predsednikom UEFA Mišelom) Platinijem i on je odlučan u tome, kaže da se u svemu slaže sa mnom. Verujem da će u budućnosti klubovima biti zabranjeno da uzimaju tuđe igrače dok su još veoma mladi", optimista je Kapelo.
 
 (N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2011, 06:49 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #12 poslato: Januar 10, 2012, 03:05 »
Kantona se kandiduje za predsjednika Francuske.   :respekt:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #13 poslato: April 05, 2012, 02:41 »
Месијев клиња.

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Fudbal uopšteno
« Odgovor #14 poslato: April 14, 2012, 08:12 »
Citat
Prva pobeda Stanojevića u Kini

Bivši trener Partizana Aleksandar Stanojević zabeležio je prvu pobedu na klupi Dalijana.

Njegovi izabranici su na domaćem terenu savladali Henan Jinjae sa 1:0 i pobegli sa dna tebele.

Jedini gol na meču je postigao Čileanac Havijer Kanales iz penala u nadoknadi vremena. Domaćima je posao bio olakšan u 75. minutu kada je napadač gostiju Katongo dobio direktan crveni karton.

Dalijanu je ovo prva pobeda u tekućem šampionatu sa kojom su se popeli na deseto mesto na tabeli sa šest bodova.

Crveni karton,pa penal u nadoknadi vremena  :aplauz: Izgleda nije Tole bio taj koji sredjuje i zatvara  :smeh4:

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.