Autor: Dule Savic Tema: FK Crvena zvezda 2015/16  (Pročitano 119683 puta)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
FK Crvena zvezda 2015/16
« poslato: Jul 29, 2015, 09:53 »
Niko ne pokrece temu za novu sezonu a glupo mi da vec tri kola pisemo na proslogodisnjoj, evo...
« Poslednja izmena: Jun 22, 2016, 03:40 VolimPFC »
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2015, 10:45 »
malo ste se ulijenili...nema ni košarkaške...nema ni Nenada... :zbunjen:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2015, 10:46 »
nego, kakav ti dojam ostavlja Lucho?!
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2015, 11:01 »
Ono sto sam do sada mogao da vidim jeste da ima zaista finu levu nogu, ali i da jurca napred ponekad kao muva bez glave. Vise cemo znati kada bude imao nekog krstenog sa kim ce da odigrava duple po strani. Onako generalno govoreci, za sada mi se uz Vereda najvise svideo od svih pojacanja.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2015, 11:27 »
ne znam kako se uklopio igrački, nisam gledao puno Zvezdu, ali vidim da se po izjavama za sada jako dobro pokazao pred zahtevnom upravom  ::)

Nije još spojio ni dve sedmice u novom klubu, ali već zna ko je čija filijala, i koji klub protiv jednog protivnika ide 100% a protiv drugog ne. I ne stidi se da to podeli sa javnošću  :rock:

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2015, 11:28 »
Mi ovde govorimo o igrackim kvalitetima.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2015, 11:36 »
Prekosutra igramo protiv niskog Radnickog. Vecernji je termin, bice slobodan ulaz. To su tradicionalno utakmice koje su lepe za gledanje, nadam se da ce tako biti i ovog puta. Takodje se nadam da ce se bar neko od povredjenih igraca oporaviti i da cemo izvesti koliko toliko kompletan tim. Po mogustvu bez Savicevica, Gavrica i ostalih "vedeta".
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2015, 01:16 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

E ovo se zove pozivnica...kako ih nije mrzelo  :uzbudjen:
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.939
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #8 poslato: Jul 30, 2015, 04:13 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

E ovo se zove pozivnica...kako ih nije mrzelo  :uzbudjen:

Sve OK, ali Goblini kao muzička podloga?
Otkud pank i delije?

Lukas, Boris Bizetić, Keba, Bajaga, 357....  :rock:
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #9 poslato: Jul 30, 2015, 05:36 »
ne želim da zabadam nos i da gledam u tuđe, možda ću zvučati zlonamerno jer ne navijam za ovaj klub (štaviše, mogao bih naširoko o svim svojim antipatijama prema njemu i svemu oko njega), ali čisto sa zanatske strane...

Idealnog rešenja za CZV nema, ali da ostanemo u nekim normalnim okvirima, mislim da bi se za neki kraći rok moglo uraditi puno toga dobrog.

Mislim da bi konačno neko od nadležnih trebao reći da napad na titulu nije isključiv cilj i da se mora krenuti drugim putem. Dovođenje ovih svih igrača (Vered, Ibanjes Vijera, (Antun Gustav) Matoš, Pele i slični polovnjaci) nema nikakvu opravdanost, ni finansijsku ni rezultatsku, prosto, to je čisto produžavanje agonije i davanje lažne nade navijačima.

Mislim da je Zvezda dovoljno velik klub da ne mora po svaku cenu (a cena je kao što vidimo sve veće guranje u dubiozu) da se bori protiv te Partizanove titule koja bi prevagnula ka nama, valjda je i najvećim faktografima i statističarima jasno koliko su bezvezne titule u ovim vremenima. Zvezda će verovatno završiti i ovu sezonu na 2. mestu, a platiće je verovatno duplo više nego što je mogla, jer čisto sumnjam da bi i Lalatov projektovani tim (sa NZ klincima i još par low budget rešenja) bio nešto puno lošiji od ovoga koji će navodno da se bori za titulu.

U ovoj sadašnjoj situaciji, Zvezda ulazi u rizik da i ovo nešto tržišne vrednosti koju ima (u Grujiću, Ristiću i još par igrača) uruši držeći ih u drugom planu radi ovih gorepomenutih polovnih šljakera. Prosto mi je neverovatno da se jedna te ista greška ponavlja iz sezone u sezonu.

Izuzetak nije ni ona Slavišina šampionska sezona, jer nju su izneli gotovo isključivo 30+ igrači (Ninković, Milijaš, Pečnik, Kelhar, Mrđa, Mijailović...) od koje Zvezda nije zaradila ni šaku kikirikija. Da ne govorim o tome da iz dodatnih razloga nije ni izašla u Evropu.

Prosto, svaka sledeća sezone ja preslikana pod indigom, niko da se zapita "ljudi koji nam je kurac, šta ovo radimo".


Podsetiću kako je Partizan rešio jednu sličnu dubiozu. Jeseni 2005. desio se onaj kuršlus sa Petah Tikvom (sam Bog zna šta se tu sve izdešavalo) i usledile su mučne sezone. Zvezda se dve godine šetala kroz prvenstvo, a mi smo za najboljeg igrača imali stanovitog Macana Zajića. Onda je na mesto direktora došao Ivan Tomić i u odnosu na katastrofalnu sezonu dovedeno je 5 igrača:

-Žuka
-Moreira
-Dijara
-Đole Lazić (stigao iz Lučana koji su te sezone ušli u Superligu)
-Raća Petrović (stigao iz trećeligaša Obrenovca).

Kasnije je stiglo još par polovnjaka (Darko Božović, Sikima, Maletić...), ali ključ je da se celi "rebilding" uradio uz 5 pojačanja (i naravno sa gomilom manje ili više dobrih klinaca iz Teleoptika, Pujom pre svih).

Ovo je jezgro koje je potpuno okrenulo situaciju, nakon toga Partizan je svakog leta prodavao igrače za XY miliona godišnje, i to je bio sasvim dovoljan kapital da uz sve moguće zloupotrebe novca i nesposobnosti uprava uvek budemo ispred Zvezde makar za korak (a uglavnom za puno više koraka).

Zvezda je na korak od preokreta bila za vreme Prosinečkog kada su u jednom prelaznom roku pokupili gotovo sve najbolje mlade igrače po Srbiji (Milivojević, Mladenović, Maksimović, zaboravih još koga...), ali je na kraju ključ bilo da nijednog od tih igrača nisu imali 100% već da su većinu obeštećenja morali deliti sa drugim klubovima i tako se dodatno zadužiti...


Stoga, po mom mišljenju, Zvezda je ovu sezonu morala odigrati kockarski, all in na ovih 4-5 klinaca, + samo nekoliko stranaca i ostalo domaćih polovnjaka, i tako bi ostvarili bar neke dobitke.

-pročistili bi se loših ugovora
-dodatno bi uštedeli i smanjili dug
-nabili bi bar dvojici ili trojici klinaca neku cenu pred prodaju.
-i ubeđen sam da ne bi bilo slabiji od 2. ili 3. mesta.

btw, Pujo je u Jovićevim godinama trpao za Partizan u Evropi i rešavao derbije, što dovoljno govori o razlikama između Partizana 2007 i Zvezde 2015 (a iskreno se nadam da ne govori o kvalitativnoj razlici između Stevana i Luke, jer bih voleo da mali bude top klasa).
« Poslednja izmena: Jul 30, 2015, 05:40 Zgembo Adislić »

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.489
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #10 poslato: Jul 30, 2015, 05:47 »
Sve je to tako kako ti kažeš samo si zaboravio da Terzu pobegulju boli milokliz za Zvezdom i kakvu će u budućnosti da je ostavi...kad se jednog dana uvali u fotelju predsednika FSS.


Malo će još da se zamajava narod i javnost fabrikovaće se papiri o tobožnjme smanjenju duga..bla bla bla.....namestiće se tu i tamo još koja utakmica opraće se lovica..podeliće se s pare sa menadžerima prodati i te klince za kantu tostolobika... :kafa:


Davno je to trebalo pod katanac ili u beton ligu sa Hajdukom iz Liona.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2015, 10:29 »
Prvo, vezano za pojacanja: kako mi to znamo da su polovnjaci ili nisu? Evo ja prvi jos uvek ne znam, jer neki nisu odigrali ni minut, drugi su povredjeni, treci su odigrali utakmicu ili dve itd. Mozda Vijera, Vered, Lukas, Ibanjez itd, veze nemaju i ne ostave nikakav trag u Zvezdi, a mozda bas oni budu mogli  da se porede sa Zukom i Moreirom i ostalim pomenutim. Mi to u ovom trenutku, posle dva prvenstvena kola u kojima vecina nije ni igrala niti znamo niti mozemo da znamo.

A drugo, vezano za ovo prebrojavanje titula: to je po mom misljenju teska glupost. Ne mogu se sabirati babe i zabe. Jedna SFRJ titula nikako ne moze imati istu vrednost kao SRJ/SCG/SRB titula, to je valjda jasno. Dakle, do raspada SFRJ lige je jedno brojanje, od 1992. novo - a tu vec Partizan ima itekakvu prednost i nemam nikakav problem sa time.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.905
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #12 poslato: Jul 31, 2015, 10:36 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

E ovo se zove pozivnica...kako ih nije mrzelo  :uzbudjen:

Sve OK, ali Goblini kao muzička podloga?
Otkud pank i delije?

Lukas, Boris Bizetić, Keba, Bajaga, 357....  :rock:

...Direktori.  :rock:
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #13 poslato: Jul 31, 2015, 12:32 »
meni ovi pobrojani stranci ne liče na nešto što će napraviti razliku (u ovom kontekstu, doneti Zvezdi titulu), ali adje, vredi sačekati... Da ne govorim o ovom finansijskom aspektu koji je čak i bez obziran na rezultate krajnje nepovoljan po CZV (ponovo videti pod ovom titulom od pre 2 godine)

Što se tiče ovih titula, svi znamo razlike među njima, međutim u strogo formalnom smislu to niko ne odvaja. U ličnoj karti kluba npr. na wikipediji piše ukupan broj titula i to je ono što prosečan čovek sa strane gleda, e sad za one koje interesuje više mogu videti kako se to odvijalo postupno po godinama i državama.

S tim u vezi (naravno, u značajno manjem obimu) nije ista vrednost Skudeta 2001. godine kada je ovo bila najjača liga na svetu i ovog današnjeg kad je Serija A raspad, ali se u statistici beleže isto.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2015/16
« Odgovor #14 poslato: Jul 31, 2015, 12:35 »
nevjerojatno mi je čitat da netko misli kak Zvezda može smanjit današnji dug i za 100 000 eura, sa ovom garniturom na čelu, i sa činjenicom da nikog živog ne mogu prodat po iole pristojnoj cijeni...

Zvezdin dug, ne da se vjerojatno nimalo ne smanjuje, već je velik uspjeh ako isti i dodatno ne raste...

Zvezda zaspravo ima samo dva izlaza - ili proglasit bankrot i krenut sa dna srpskog nogometa (što samo po sebi i ne bi bila toliko loša opcija, ak bi je vodili sposobni i pametni ljudi), ili da joj uleti neki strani bogatun i privatizira je...

trećeg riješenja jednostavno nema, a ovo sad je čisto održavanje kliničkog mrtvaca na aparatima...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč