Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2016/2017  (Pročitano 138598 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #15 poslato: Jul 07, 2016, 01:48 »
nista od aeka...

himki,alba,bilbao,ritas,kantu....ili
unikaha,bajern,mursija,dinamo,zenit...

daj ovo prvo,ajde!
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #16 poslato: Jul 07, 2016, 01:50 »
Evo je!


Himki
Alba
Bilbao
Ritas
Kantu


3 od 5 koje sam zelio  :respect
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #17 poslato: Jul 07, 2016, 01:54 »
Zelio sam zvucna imena, bez rusa, eto, uglavnom se ispunilo.




Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #18 poslato: Jul 07, 2016, 01:54 »
 dobro je nema preterano dugih putovanja
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #19 poslato: Jul 07, 2016, 02:20 »
Himki jedini odskače, ovo ostalo je sve tu.   Ali da sačekamo, tek trebaju da se kompletiraju rosteri.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #20 poslato: Jul 07, 2016, 02:34 »
Džile potvrdio da je zagrizao za Rakićevića i Stevanovića. Jebemu miša, stvarno bi bilo OK da to zaokružimo sada, znam da smo pali, ali nije u redu da ne dovedemo pojačanja iz Metalca (u padu) i Borca, to valjda možemo.

Takođe, jako mi je drago što je otvoreno izrazio želju za Jankovićem sa Havaja, to bi bilo odlično pojačanje za nas, jako školovan igrač, vrhunski atleta, mislim da bi se puno bolje snašao na našu košarku nego npr. Nastić.

Ukratko, po sadašnjim najavama, to bi moglo izlgedati

1 - amerikanac, Cvele
2 - Vanja, Andrić, Stevanović
3 - Rakićević, Vrabac, Jovanović
4 - Novica, Birč
5 - Majstorović, Janković.

- Amerikanac: Armsted, Tig, tj. verovatno neko treći. Mi moramo imati igrača koji je sposoban povući, sreća pa je Vilson maksimalno snizio standard pa ćemo verovatno biti zadovoljni sa tim.

- Cvele: meni je drago što je ostao, nadam se da će naredne sezone imati manju ulogu, i da će biti klasičan "tempo plej", za promenu ritma, dakle nekih 15 min. max.

- Vanja: Džile je puno pričao o njemu u ovom Pučisti intervjuu, jednostavno, kaže da ne bi trebali previše kritikovati Marinkovića zbog svega, dečko ima 18 godina, zadovoljan je njegovom fizikom, sad samo može napredovati. Mentalno bi mogao biti malo sigurniji.

- Stevanović: potencijalni kombo Partizana, igrač koji može prevesti loptu preko pola, ali i igrati sa klasičnim plejom off the ball, neka naša verzija Ljulja, jako je brz, skočan, brutalno kuca, mogao bi fino da legne pored Cveleta.

 - Andrić: ja lično nemam pojma što smo ga produžili, nikad mi nije legao.

- Rakićević: meni se svideo još prošlog leta kada sam ga prvi put video na U-20 EP gde je delovao iz drugog plana iza Jaramaza, Gudure, Davidovca, Zagorca, ali svejedno je pokazao kvalitet. Ima dva metra, ali jako dobro kontroliše loptu, sredinom sezone kada su se plejevi Metalca pokršili, on je igrao 40 minuta i imao je nekoliko light triple double partija. Shvatam zašto ga treneri gotive.

- Jovanović: za sada se fino razvija, u svojoj generaciji je jako dobar, mada teško može do minuta u ABA. Potencijalni lejt blumer, zanimljiv igrač.

- Vrabac: Džile puno vidi u njemu, bukvalno kaže da je fizikalijama nadaren da bude jedan od najboljih igrača u odbrani u ligi, takođe, taktički je izuzetno tanak, kaže da se u Partizanu prvi put sreo sa nekim osnovnim stvarima.

- ???!!!???: Potencijalno pojačanje u oktobru, stranac na toj poziciji sa poenima, umesto Ede. Kažem stranac, jer domaćeg igrača tih referenci verovatno ne možemo dovući.

- Birč: upala nam je kašika u med sa ovim povredama u reprezentaciji, Birču će fino doći mesec dana igranja i treniranja sa vrhunskim igračima, mislim da će sigurno biti bolji neko u sezoni sa Estudijantesom.

- Novica: prilično je jasno šta dobijamo sa njim, nadam se da će se to završiti po očekivanjima.

- Majstor: iako mu se dobar deo igre svodi na streč elemente, Džile ga vidi isključivo kao 5, što će reći da ćemo igrati brzu i pokretljivu košarku bez klasične low post igre i sa puno oslobađanja reketa. Mogu reći da mi to odgovara.

- Janković: kažem, to bi moglo biti najefektnije pojačanje Partizana (u pogledu odnosa očekivanog i dobijenog) još od Aleksa Marića.
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava  ko je dokon neka pogleda, stvarno zanimljiv igrač.


Sve u svemu, optimizam je zarazna stvar, ali nakon prošle sezone, stvarno mislim da ćemo ovaj put ići korak napred.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #21 poslato: Jul 07, 2016, 05:01 »
U jadne Buducnosti.

Mislim da cete imat 4-6 skor.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #22 poslato: Jul 13, 2016, 05:35 »
Terrico White se pominje.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #23 poslato: Jul 13, 2016, 05:43 »
pa ne spominje se,nego je  todoric potvrdio da se pregovara.sto bi se reklo ima se moze se  :smeh3: :smeh3: :smeh3:
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #24 poslato: Jul 13, 2016, 08:00 »
E pa ja vam od srca želim da brzih dana "možete" ovako kao i mi da dovodite igrača koji prošlu sezonu provede u razvojnoj ligi i odigra 3 utakmice za osrednji Izraelski tim.  :smeh3:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Vanzemaljac Sivi

  • Matori član
  • ****
  • Pristupio: Jan 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 745
  • Ugled: +17/-8
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #25 poslato: Jul 13, 2016, 09:14 »
Inace, TW je los igrac? :))

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #26 poslato: Jul 13, 2016, 10:53 »
Za ovakav Partizan je premija, ali pričati hvalospjeve o čovjeku koji prošle godine nije mogao da se izbori za ugovor u iole ozbiljnijem evrospkom klubu, to možete samo vi.  :smeh3:




Ko o čemu...  ako je Teriko toliko dobar, što ne reaguje legenda?
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #27 poslato: Jul 13, 2016, 11:35 »
ne reaguje zato što Partizan ima više novca od Zvezde, i nudi više.


Elem, na prvu loptu, ja sam zadovoljan izborom (ako potpiše, razume se). Pre svega, ne pamtim kad smo zadnji put potpisali crnca u julu. Zapravo, ne znam da li smo ikad potpisali crnca u junu  :whistling: , večito čekamo zadnja rezanja da proberemo šta ostane.

Vajt je i dalje top atleta, klasičan američki swingman iz NBDL-a, nema odbrane kojoj nije sposoban uvaliti 30 kad ustane na pravu nogu. Šut fantastičan, fizikalije na NBA nivou, sposoban je iskreirati sam sebi šut iz svake pozicije. Naravno, ono što često prati takve igrače je manjak košarkaškog IQ-a, pogotovo za evropski stil košarke. Ali jebiga, da to ima bio bi Vims, a ovako je samo Vajt.


Ono što je zanimljivo primetiti, Vajt je u jednom konstantnom višegodišnjem igračkom padu. On je kao srednjoškolac bio jedan od najizvikanijih bekova svoje klase, sa Hardenom, Derozanom, Tajrik Evansom i tom ekipom. Čak je kao brucoš imao brutalnu sezonu, izabran je za najboljeg novajliju SEC konferencije (tada najjače u NCAA)  što je stvarno jako individualno priznanje, koje su zadnjih godina kupili igrači poput Kazinsa, Dejvisa, Taunsa... Da je Vajt izašao na draft te godine, verovatno bi bio lottery, u prvih 14 pikova.

Ovako, ostao je još jednu godinu i brojke su malo pale, ali svejedno je izabran na drafu od Detroita, doduše u drugoj rundi. I tada se smatralo da može biti "krađa" druge runde obzirom na stvarno jak igrački pedigre.

Nažalost, Teriko nema još nijednog minuta u NBA, a nije da se ne trudi. Konsatno se vuče po NBDL-u čekajući neki ugovor, ali ništa, nije dobio nikad ni onaj desetodnevni. Onda, iz svakog tog razočarenja dođe na po jednu tezgu u Evropi da malo popuni novčanik. Radnički mi je bio prva stanica, a izgleda i najbolja. Na osnovu toga je izvukao izuzetno jak ugovor u Gazijantepu, čini mi se kod Zdovca. Gazijantep je te godine tek ušao u prvu ligu, i daju nenormalne ugovore, to je grad na jugoistoku Turske, u sred Kurdistana, Borovnjak je jednom pričao da su stvarno izdašni finansijski jer vlada iz Ankare svesno tu pumpa pare da bi održala mir i privolela tursko stanovništvo da se ne seli.

Vajt je tu odigrao prosečnu sezonu, o čemu dovoljno govore dva naredna ugovora iz Evrope u pauzama NBDL-a, Hapoel Eliat i Ironi Nes Zion. Igrao je i kod Steve Karadžića u Jeniseju, ali isto na nekom prosečnom nivou.

Uglavnom, ovo je fina kocka za nas, dobar je taman toliko da neće podbaciti totalno (ono, neće biti Tori Tomas ni Dominik Džejms), a potencijalno uz dobar klik sa Džiletom i ekipom može da ispadne ubod godine.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #28 poslato: Jul 14, 2016, 12:12 »
A što se finansijskog dijela tiče, izgleda je u pitanju 150k eura, od Avgusta do Juna.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2016/2017
« Odgovor #29 poslato: Jul 14, 2016, 12:35 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Ja ne znam čime je Partizan zaslužio da za trenera prvog tima nema normalnu osobu iz klišea košarkaškog stručnjaka, već se moramo zlopatiti sa svakavim frikovima i ljudima potpuno drugačijih i opičenih svezonazora.

Kad je Dule sa nama onako izludio, Boga pitaj na šta će ovaj izaći nakon (akobogda) svojih 10 godina u Partizanu.

I radujem se svemu tome  :rock: .