Autor: dejo94 Tema: Srbija na Olimpijskim igrama  (Pročitano 96150 puta)

Van mreže dejo94

  • Moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #675 poslato: Avgust 23, 2016, 02:40 »
Otprilike svaki sportista završi karijeru do 35. godine, a sem fudbala i košarke, teško da npr. u kajaku, rvanju, taekvondou i sličnim sportovima može da se obezbjedi. Plus pošto su svi rano počeli, slabo ko od njih ima i završenu neku školu. Tako da ako si uzeo olimpijsku medalju i treba im dati nacionalnu penziju...


Inače koliko ljudi večeras očekujete na dočeku??
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2016, 02:40 dejo94 »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #676 poslato: Avgust 23, 2016, 02:42 »
Taj hirurg do 75. ne moze da zaradi koliko neki sportista stuce za godinu dana.


Sve mogu da cujem, ali plakanje nad tuznom sudbinom sportista koji se odricu,rade,treniraju,muce se...e jadni oni. A mi ostali drkamo kurac cijeli zivot dok se oni znoje. Hau jes nou.


Sto se tice tekvonda i ostalih kikiriki sportova, ok, njima dobro dodje ovih 40 000, ali nacionalna penzija? Ajde, ne zajebavaj. Nastavnik/profesor koji kroz karijeru izvede hiljade i hiljade djece na neki put, sa nekim obrazovanjem, ima posle smijesnu penziju od koje jedva prezivljava, a dao je zemlji 10x vise od toga sto joj je donio medalju. Medalja, mozes mislit, ka da je lijek za kancer donio, a ne...makse.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Na mreži Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #677 poslato: Avgust 23, 2016, 02:42 »
A zašto bi trebali da se obezbede za ceo život do 30. godine? Koji procenat populacije to uradi?

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #678 poslato: Avgust 23, 2016, 02:47 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A zašto bi trebali da se obezbede za ceo život do 30. godine? Koji procenat populacije to uradi?

Upravo!

Obican gradjanin radi do 35-e godine i recimo skupi 10-15 godina staza i dodje mu gazda i kaze, e, ajd polako. I covjek bez posla, bez mogucnosti da plati racune, djeci pelene ili sebi pivo, treba li da dobije penziju od drzave? Ne kapiram poentu? Jesu li i oni jednako sposobni da nesto rade i posle famozne 35-e? Naravno da jesu.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.889
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #679 poslato: Avgust 23, 2016, 03:00 »
više puta sam se izjasnio o ovoj temi... I dalje ne mogu verovati da narod toliko blagonaklono gleda na ove stvari i rasipanje ovog novca. Potpuna lobotomija.

Problem je naravno sama srž ovih stvari tj. percepcija sportista iz ugla našeg naroda. Da tu pomerimo stvari na svoje mesto, sve bi bilo lakše. Kačio sam više puta, ali nije zgoreg još jednom, uprošćen ali prilično direktan pogled na stvari

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #680 poslato: Avgust 23, 2016, 03:12 »
To sa penzijama je čist bezobrazluk.


Ajde ovo sa novčanim nagradama još i nekako ali isplaćivati mu penziju do kraja života zašto što je u 20-i nekoj ili 30-oj medalju i vrlo verovatno nikada više je suludo i pišanje po svim ostalim profesijama koji gule 40 godina da bi na kraju dobili penziju s kojom ne mogu ni režije mesečne poklopiti... :censored:


A da ne ulazimo u to da većina vrhunskih sportista ipak zarađuje neuporedivo više novca od prosečnog građanina recimo nastavnika u školi,nekog službenika itd...da ne spominjemo ljude koji gule kod privatnika.



Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #681 poslato: Avgust 23, 2016, 03:15 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Otprilike svaki sportista završi karijeru do 35. godine, a sem fudbala i košarke, teško da npr. u kajaku, rvanju, taekvondou i sličnim sportovima može da se obezbjedi. Plus pošto su svi rano počeli, slabo ko od njih ima i završenu neku školu. Tako da ako si uzeo olimpijsku medalju i treba im dati nacionalnu penziju...


Inače koliko ljudi večeras očekujete na dočeku??


Shvatićeš jednog dana kad se zaposliš u kojoj si zabludi bio.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #682 poslato: Avgust 23, 2016, 03:20 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
I dalje ne mogu verovati da narod toliko blagonaklono gleda na ove stvari i rasipanje ovog novca. Potpuna lobotomija.


Rasipanje je opravdano samo ako se gleda iz ugla da politicari i funkcioneri uzimaju jos vise. Sportisti ga opet bar necim zasluze za razliku od njih. Ali to je jedini ugao iz kojeg je opravdano. Iz svakog drugog naravno da nije.

Sve te penzije na precac su mi nevjerovatne. Poslanik posle 2-3 mandata dobija penziju? Zbog cega? Da li on to nesto posebno krvari za drzavu, sve da hipoteticki, radi svoj posao savjesno? Nemoj da se zajebavamo, zna se sta je penzija i kad se dobija (iako je za koju deceniju nece ni biti pretpostavljam).

Djevojka danas otisla na neki razgovor za posao, onako usput posto ima par predmeta u semestru, rekli su joj da je plata 190 eura i da je 47. koja je dosla na razgovor, a ima ih jos dosta koji ce doci. A onda se gadjamo sa desetinama hiljada eura i penzijama 2-3x prosjecne plate  :o
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #683 poslato: Avgust 23, 2016, 03:23 »
a jebiga sad...pa neće vam zemlja propast za tih 100-200 nacionalnih penzija koje će se podijelit sportašima...

meni su veći problem sva davanja političkoj bagri i njihove plaće i penzije, ničim zaslužene...

sportaši za svoj uspjeh ipak jebački rade i pozitivno promoviraju zemlju u svijetu, dok političari ne čine ništa od toga, dapače ne rade ni ono za što su plaćeni...

p.s. koliko eura iznosi prosječna plaća u Srbiji danas?!
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #684 poslato: Avgust 23, 2016, 03:28 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
a jebiga sad...pa neće vam zemlja propast za tih 100-200 nacionalnih penzija koje će se podijelit sportašima...


Samo sto bi u red sa njima moglo da stane jos bar 20 profesija, koje takodje jebacki rade i pozitivno promovisu zemlju.

Ne znam koliko je u Srbiji, kod nas je 500, s tim sto je vecina osigurana na minimalac od 190. Ja sam recimo osiguran na 250, sto je minimalac za fakultetsku diplomu pa bih imao penziju od 150 eura. 500x12x40= 240 000 eura. Ovo ce kosarkas sa medaljom da uzme za godinu, vaterpolista za dvije, ovi pojedinacni za 10 godina. A covjek sa prosjecnom platom za 40. Ali on ne radi jebacki, on se zajebava cijeli zivot.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #685 poslato: Avgust 23, 2016, 03:29 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
a jebiga sad...pa neće vam zemlja propast za tih 100-200 nacionalnih penzija koje će se podijelit sportašima...

meni su veći problem sva davanja političkoj bagri i njihove plaće i penzije, ničim zaslužene...

sportaši za svoj uspjeh ipak jebački rade i pozitivno promoviraju zemlju u svijetu, dok političari ne čine ništa od toga, dapače ne rade ni ono za što su plaćeni...

p.s. koliko eura iznosi prosječna plaća u Srbiji danas?!


373 Eura pa ti sad vidi...


Ja nemam ništa protiv toga da im se isplati taj novac koji je i obećan ali penzije nikako.

Na mreži Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.129
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #686 poslato: Avgust 23, 2016, 03:29 »
Neće propasti država, ali ne vidim zašto bi neko ostavljao svoja leđa u nekoj radionici za bednu platu i tako zarađivao nekome penziju ko je uzeo medalju pre 40 godina i od tada nije qrcem mrdnuo.


Ova jednokratna zahvalnica za medalju je više nego dovoljna za to što se zahvaljujući njemu čulo o Srbiji, a i to bih drastično srezao. 40 000 evra za medalju, pa neka je i olimpijska?  :smeh1:  Može, ako smo Katar.
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2016, 03:29 Dimitrije BP »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.725
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #687 poslato: Avgust 23, 2016, 03:31 »
Lepo je neko ovde napisao prosecni radnik u bilo kojem profesiji. E pa gospodo ovo nisu prosječni sportisti i zato zasluzuju nacionalnu penziju. Ko misli da je lako doći do nje nema usmeri svoju decu da se bave rvanjem ili atletikom pa da se obezbede. Od milion sportista u Srbiji njih 50 će dobiti nacionalne penzije a ostali će se snalaziti kako znaju i umiju. Nagradjuje se uspeh i tu za mene nema dileme da li je zaslužena penzija
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #688 poslato: Avgust 23, 2016, 03:35 »
slažem se ja i s vašim upisima koji su protiv sportaških penzija, jer ima masu drugih profesija, u kojima se itekako radi i doprinosi društvu, a čiji djelatnici crnče za siću i jedva guraju kraj s krajem...

al opet, kad te iste sportaše usporedim s našom (vašom i našom) političkom bagrom, sirovinama, seljačinama, neradnicima, lijenčinama i svim ostalim zgubidanima, koji na račun politike zgrću lovu koju ja i vi ne možemo poštenim radom ni za 10 života, onda mi ni sport nije toliko mrzak...

zapravo, nitko mi nije mrzak kao političari i sve pijavice koje idu uz to... :pusiga:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija na Olimpijskim igrama
« Odgovor #689 poslato: Avgust 23, 2016, 03:36 »
Brate, hoce li vrhunski mehanicar kojem su 40 godina ruke masne od ulja onda dobiti takvu penziju?
Ili ajde, neka bude da on radi nebitan posao, hoce li vrhunski hirurg dobiti takvu penziju? Oce kurac.


Pravilo se poredjenje sa prosjecnim covjekom, ali svejedno, da poredis sa najboljima iz bilo koje struke, opet niko ne moze da im prismrdi sa primanjima.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.