Autor: VolimPFC Tema: Košarkaški turnir na OI  (Pročitano 64473 puta)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #555 poslato: Avgust 22, 2016, 03:19 »
eh, da nam je samo Bogdan pička i podbacivač, gde bi nam bio kraj  ::)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #556 poslato: Avgust 22, 2016, 03:20 »
Evo malo postolimpijskog ciklusa  :respect

Citat
IZ USTA MI MIRIŠE NA LAVANDU I MENTU
JEBEMO TI MAJKU KEVINE DURENTU

IMAMO VRLINE IMAMO I MANE
JEBEMO TI MAJKU DIANDRE DŽORDANE.

Trcimo kraj Save a i na Dunavskom keju jebemo ti majku mi Tompsone Kleju

Da se zna da smo protiv Amera igrali na leru, jebemo ti majku Dzimi Batleru!

MNOGO SMO GREŠILI I NIJE NAS HTELO
JEBEMO TI MAJKU ENTONI KARMELO

HRVAT POJO GOVNO A SPANAC JE BRONZAN NA KURCU NAM SEDI DEMARKUS DEROZAN

 Veoma poucno i kvalitetno :D

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #557 poslato: Avgust 22, 2016, 08:42 »
strasan smo uspjeh napravili. strasan. pa jebote nama su igrala 3 igraca iz zvezde i to dva rezervna, bircevic koji nije igrao nidje prosle sezone.

svaka cast djordjevicu. nisam vjerovao demo dalje od cetvrtfinala.
kao i prije dvije godine najbolje utakmice smo odigrali kad je bilo najpotrebnije. sa 4 poraza uzeli srebro.
svaka cast. i jos se stvorila grupa igraca koja ce uzimat medalje jos par sledecih godina.
Vraca se Bjelica, imamo zamjene za Stimca i Simonovica i vjerujem da nas ceka puno lijepih trenutaka.


Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #558 poslato: Avgust 23, 2016, 12:22 »



 :D


« Poslednja izmena: Avgust 23, 2016, 12:24 ladja »

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #559 poslato: Avgust 23, 2016, 12:43 »
Objasni neupucenima  :palac:
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #560 poslato: Avgust 23, 2016, 12:47 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
strasan smo uspjeh napravili. strasan. pa jebote nama su igrala 3 igraca iz zvezde i to dva rezervna, bircevic koji nije igrao nidje prosle sezone.

svaka cast djordjevicu. nisam vjerovao demo dalje od cetvrtfinala.
kao i prije dvije godine najbolje utakmice smo odigrali kad je bilo najpotrebnije. sa 4 poraza uzeli srebro.
svaka cast. i jos se stvorila grupa igraca koja ce uzimat medalje jos par sledecih godina.
Vraca se Bjelica, imamo zamjene za Stimca i Simonovica i vjerujem da nas ceka puno lijepih trenutaka.


Bjelica -> Birčević
Bobi -> Štimac
Zagorac -> Simonović
Milosavljević (može i Gudurić) -> Nedović


Ovo uz postojeću ekipu, i mi smo favoriti za zlato.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #561 poslato: Avgust 23, 2016, 02:31 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Objasni neupucenima  :palac:


Vukovar 16.11.1990.


Milan Mačvan slavi prvi rođendan. :)

Van mreže djavaganosa

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: bilokacija
  • Poruke: 3.342
  • Ugled: +74/-1
  • ?
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #562 poslato: Avgust 23, 2016, 09:28 »
hahaha pa nije se puno promijenio.  :smeh3: :smeh3:
I know you think you understand what you thought I said but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #563 poslato: Avgust 24, 2016, 10:33 »


 :slavi:
Oprem dobro

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #564 poslato: Avgust 24, 2016, 11:45 »
E ovako.


Teodosic. Odigrao fenomenalan turnir. Ako izuzmemo finale, dje su ga dobro spakovali, odradio je strasan posao. Vodja ove generacije jeste definitivno, ali sad je konacno preuzeo potpunu lidersku ulogu. Bez njega na terenu,ekipa nema glave, repa ajd ima, ali to nikuda ne vodi. Igrao sa takvom lakocom,da ga je bilo milina gledati. Onaj najljepsi dio kosarke, zbog koje je vecina ljudi i voli se prikazao upravo u njegovoj igri.


Simonovic. To sto je igrao,odigrao je dobro, zaista ne mozemo biti nezadovoljni. Defanzivno u okviru svojih mogucnosti, ofanzivno, jebi ga, ne valja ti rad kad napad mora zavrsiti Simon trojkom preko ruke. Igrac zadatka i potrebe,ali se svakako nadam da na iducem okupljanju nece biti potrebe da i on bude tu,iako,ponavljam, sve je odradio kako je cini mi se i sam Djordjevic ocekivao.


Bogdanovic. Meni najvece razocarenje turnira. Osim bljeska protiv Hrvatske, jako mrsavo i lose. Igrac koji 44% sutira za 3 u finalu ima 0/8. Ima poprilican psiholoski problem. Ali to nije jedini. U pozicionom napadu se dosta tesko snalazi, kad nema puno kretanja, ili kad se za njega zalijepi dobar defanzivac. Po 10 vezanih minuta on nije u mogucnosti da primi loptu, ili, ako je eventualno primi, ne uspijeva da sebi iskreira sut. Jos jedna sezona kod Zeljka, vidjecemo koliko ce to koristiti...ali sad mi pada na pamet da je mozda mogao da rizikuje pa da odma zakuca u NBA. Mozda bi mu promjena prijala.


Markovic. Turnir karijere. Ne znam sta bi posebno napisao za njega, osim da mu svaka cast. Vec 9 godina je tu svaki put, a sad je jos odradio najbolji posao. Zna se da od njega ne mozes ocekivati 20+ poena, niti neku narocitu kreaciju, ali to sto daje je sasvim dovoljno, rekao bih cak i odlicno. Svaka ekipa bi pozeljela ovakvog igraca.


Kalinic. Defanzivne zadatke po ocekivanju odradio odlicno. Sa amerikancima opet ocekivano problemi sa licnim greskama. Medjutim, ofanzivno je zaista mogao bolje. Ima solidne fizikalije, ali se na svako primicanje kosu nekako gubi, pa bira losa ili manje dobra resenja. Okosnica ovog tima svakako.


Nedovic. I on je odradio ono za sta je doveden. Mogao je dobiti vise sanse,narocito u finalu kad je ekipa krenula da propada u bunar. Jebi ga,kad nista ne ide, uvati se za slamku pa neka je i Nedovic. I dalje sam misljenja da on moze biti mnogo bolji i mnogo korisniji igrac, ali je imao neku losu putanju i ne bas najbolje trenere. Steta,ali svakako bih ga ja zvao i ubuduce,takvog igraca uvijek valja imati u rotaciji.


Bircevic. Premekan je on za ovaj nivo kosarke. Nadam se da mu je ovo koristilo pred sezonu u Partizanu, ali isto tako, nadam se da ce u reprezentaciji njegovo mjesto popunjavati ipak neko bolji, kao u slucaju Simonovica.


Raduljica. Neopravdano podcjenjivanje prije turnira. Odlicno sam snimio price kako cemo propasti sa Raduljicom kao centrom, da tu treba biti Bobi i slicno. Ne vjerujem da se igra moze zasnivati na Bobiju sve i da je tu bio. Raduljica uvijek za reprezentaciju igra za 3 klase bolje u odnosu na klub. Ofanzivno,ponekad djeluje savrseno i izbaca preko svojih mogucnosti. Defanzivno je prihvatljiv,uz standardan problem sa skokom. Odlicno se krece,odlicno se uklapa u sve tipove akcija. Kad ima volju, u Evropi ti ne treba bolji centar. Kad ga boli tuki, onda jebi ga.


Jokic. Toplo-hladno. Ipak,s obzirom da mu je ovo vatreno krstenje sto se ozbiljnog takmicenja tice, veoma je dobar. Moze mnogo bolje od ovoga i to  je evidentno, ali on je prakticno najmladji ovdje i oko njega i jos par ljudi ce ova reprezentacija da se gradi narednih 10 godina.


Stimac. Sta reci a da on sam nije rekao svojom pojavom na i pored terena. Realno, za njega sigurno nema mjesta kad dovedes iole ozbiljne igrace na 4 i 5, ali kad se desi situacija kao ova, prije bih zvao njega nego Bircevica recimo. Ovaj u nekom ludilu moze da uvati 2 skoka i pogodi jednom, dok mi Bircevic ponekad djeluje kao da se vuce po terenu (izuzetak drugi ulazak u igru u finalu).


Jovic. Ja njega nesto ne poznajem bas, jer ne gledam Zvezdu, ali sam nekak ocekivao vise. Nekako djeluje nesigurno, povuceno, nije mi bas u elementu bio ovaj turnir. Mozda je takav i inace,pojma nemam, ali eto kazem, ocekivao sam malo zivljeg igraca.


Macvan. Poceo kao atrakcija sa klupe, kao predmet podsmijeha (ne znam zasto) i zaista bio slabiji prvih par utakmica, ali kako je turnir odmicao pokazao sta zna i kako zna. Jasno je da je Macvan postao kosarkas u 5 do 12 ali ono sto on radi se definitivno moze iskoristiti,cak i u sistemu najbolje ekipe ostatka svijeta. Djordjevic ga je fino uklopio, on vratio dobrom igrom u obje faze. Na sut se ne mozemo zalit,majku mu, ako od cuvene bekovske linije niko ne smije da uzme sut u finalu,onda neka ga sutne Macvan i nek sve ide u lijepu.


I za kraj


Djordjevic. Ja opet mogu da priznam da kad je postavljen nisam bas bio odusevljen. Takvi igraci u principu nisu dobri treneri. Ali evo izuzetka. Mozda na klupskom nivou ne napravi neke narocite uspjehe,pojma nemam, ali ne moze mu se osporiti da reprezentacija sa njim na celu ovako nije igrala jos od Svetislava Pesica. Ubijedjen sam da iz ove ekipe ovoliko ne bi mogao izvuci Duda Ivkovic,a narocito ne Zeljko Obradovic. Spoj moderne, klasicne jugoslovenske i rudarske kosarke. Sjajno upakovano. Odlican motivator, dobar na psiholoskom planu, dao je igracima potrebnu sirinu i slobodu a opet zadrzao ozbiljnost. I ajde, ako sam za ono SP pomislio - dobar kostur,otvorilo se,pa onda dobre kvalifikacije - ajde,to je lagano, sad je vec previse da bi bilo slucajno. Bravo Sale.


Od cijele ekipe ja licno ocekujem titulu prvaka Evrope iduce godine. Ako se sve poklopi, odazivanje, izostanak povreda, ovako pripremljen i odigran turnir, mislim da bi u tom slucaju titula EP bila realnost. A i vrijeme je vise. Naravno,mora da se poklopi 101 stvar, ali nije to toliko daleko.


Eto,potrudih se da otkucam moje vidjenje,pa bih volio da jos neko od forumasa baci po koju recenicu, s obzirom da se upravo zavrsilo nase najuspjesnije kosarkasko takmicenje jos od 2002. godine.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #565 poslato: Avgust 24, 2016, 01:50 »
Šteta bi bila da Marković ne odigra i EP, ali ga opet razzumijem, svako ljeto uz reprezentaciju, i vjerovatno je došlo do zamora materijala.

Ali volio bih da se predomisli, pa uz, nadam se, titulu prvaka Evrope da se oprosti od reprezentacije.



Teodosić, Marković, Jović
Bogdanović, Milosavljević (Gudurić)
Kalinić, Zagorac
Jokić, Bjelica, Mačvan
Marjanović, Raduljica


Ovo bi bio tim da se smrzneš.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #566 poslato: Avgust 24, 2016, 01:59 »
Da,to je ta ekipa,najjaca koju Srbija ima.



Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #567 poslato: Avgust 24, 2016, 02:42 »
Mislim da je Bobi završio sa reprezentacijom nažalost....

Ako Marković ne bude igrao ko umesto njega?Nekoga od ovih mladih  PG koji dolaze?!Tipa Jaramaz?


Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #568 poslato: Avgust 24, 2016, 02:42 »
Videcemo kako ce se razvijat Guduric i Zagorac.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Košarkaški turnir na OI
« Odgovor #569 poslato: Avgust 24, 2016, 02:48 »
Da ova sad sezona bi mogla biti najvažnija u njihovom razvoju nisu više klinci i polako bi  od igrača rotacije  kao  Gudurić  da bude jedan od glavnih u Zvezdi  videćemo kako će izneti tu  odgovornost.

Zagorac je sad s druge strane u poziciji Jokića iz zadnje sezone u Megi .