Anketa

Da li si za regionalnu ligu ex-yu protektorata?

Da
6 (37.5%)
Ne
10 (62.5%)

Ukupno glasova: 16

Autor: Фаул Tema: Regionalna liga  (Pročitano 16930 puta)

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #15 poslato: Avgust 26, 2016, 04:04 »
Faule

Kad od govana napravis pitu, posalji za zagreb sve sto napravis, ja cu ti pay palom platiti i svu pitu pojesti.

Mi smo 13. u Europi, a znamo koliko smrdimo.

Kakav ce nam napredak donijeti Cukaricki, Vardar, Buducnost, Zeljeznicar, Zrinjski ilu 8. reinkarnacija ljubljanske Olimpije?

Hrvatsku ligu kvalitetom i zanimljivoscu pojacali bi samo Zvezda i Partizan.

Nema smisla da rasturamo nasu Ligu 10.
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2016, 04:05 Cvjecar Florijan »
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #16 poslato: Avgust 26, 2016, 04:57 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Dakle, avgust mjesec, 1/20 i dalje igra Evropu.


Ali smo protiv regionalne,a?  :respect

Još i više protiv nego pre 2 meseca.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #17 poslato: Avgust 26, 2016, 08:17 »
Realno, Hrvati apsolutno nemaju nikakvog interesa za regionalnom ligom, svi ostali imaju i te kako.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #18 poslato: Avgust 26, 2016, 09:15 »
ali mi smo bili dovoljno pametni da uđemo u ABA onomad  :yawn:

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #19 poslato: Avgust 26, 2016, 09:46 »
Zašto Hrvati ne bi imali interesa?
Možda Dinamo koji je dugo već u evropskoj šemi, ali nemoj mi reći da se Poljud ne bi veselio gostovanju Zvezde i Partizana?

Ovo što Vejn spominje Čukarički ili Zrinjski je budalaština.

Regionalna liga bi trebalo da bude najbolja verzija republičkih. Znači, Dinamo, Hajduk i Rijeka; Željo i Sarajevo; CZ i jsd i toeto.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #20 poslato: Avgust 26, 2016, 09:53 »
Zrinjski je za zeljo i srajevo juventus.

taj argument " mi" smo 13 je smjesan jer cete em na kraju ove sezone bit jedno 16-17, em sto je 80 posto koeficijenta napravio jedan klub.
Realno bi regionalna liga donijela bolji kvalitet ali samo ako bi igrali bas najbolji a ne po kljucu.
I da bude druga liga.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.966
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #21 poslato: Avgust 26, 2016, 11:29 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zašto Hrvati ne bi imali interesa?
Možda Dinamo koji je dugo već u evropskoj šemi, ali nemoj mi reći da se Poljud ne bi veselio gostovanju Zvezde i Partizana?

Ovo što Vejn spominje Čukarički ili Zrinjski je budalaština.

Regionalna liga bi trebalo da bude najbolja verzija republičkih. Znači, Dinamo, Hajduk i Rijeka; Željo i Sarajevo; CZ i jsd i toeto.


Kao što reče Ajkula, Zrinjski je za Želju i Sarajevo izmislio fudbal. Tu je i Sloboda iz Tuzle, koja je takođe trenutno bolja od ovih iz Sarajeva.








Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #22 poslato: Avgust 27, 2016, 12:54 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zašto Hrvati ne bi imali interesa?
Možda Dinamo koji je dugo već u evropskoj šemi, ali nemoj mi reći da se Poljud ne bi veselio gostovanju Zvezde i Partizana?
Bi, kako ne?  Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava   Ludilo, brale!   


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ovo što Vejn spominje Čukarički ili Zrinjski je budalaština.

Regionalna liga bi trebalo da bude najbolja verzija republičkih. Znači, Dinamo, Hajduk i Rijeka; Željo i Sarajevo; CZ

Cisto da vidis Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava u BH nogomet/fudbalu

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
jsd
zasto malo slovo za Franjin klub?

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
jer cete em na kraju ove sezone bit jedno 16-17

Vjerojatno cemo pasti na 15 mjesto, ali da cemo bit 17, to vjerojatno necemo
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Da si mladji pitao bi te oces nositi Zorana Milanovica mjesec dana u avataru, kad ekipe/drzave koje nas mogu prestici u lovu na 15. mjesto i matematicki otpadnu

 
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
em sto je 80 posto koeficijenta napravio jedan klub.

dakle: 

2016/17=> Dinamo 9.5, Ostali 11.0, ukupno 20.5 bodova, odnosno 5.125 u prosjeku
2015/16=>Dinamo 10.5, Ostali 7.5, ukupno 18.0 bodova, odnosno 4.500 u prosjeku
2014/15=>Dinamo 9.0, Ostali 18.5, ukupno 27.5 bodova, odnosno 6.875 u prosjeku
2013/14=> Dinamo 6.0, Ostali 11.5, ukupno 17.5 bodova, odnosno 4.375 u prosjeku
2012/13 => Dinamo 10.5, Ostali 7, ukupno 17.5 bodova, odnosno 4.375 u prosjeku
____________________________________________________________________
Ukupno: Dinamo u 5 sezona 45.5 bodova, Ostali 55.5 bodova, ukupno 101.0 bod
Dinamo 45.5/101 =45%, Ostali 55.5/101 =55%

Dakle, omasio si skoro pa u duplo s efektom Dinama na hrvatski koeficijent.

Cak i da hipotetski maknes Dinamo i ovih 55.5 bodova podijelis na preostale 3 ekipe, to je 18.500 bodova i bili bi 21. po trenutnom stanju, a ne losiji od 22. mjesta na kraju. I dalje 5 mjesta ispred Srbije, 8 ispred Slovenije.

Ima tu jos kriterija po kojima bi se mogle vrednovati lige.

Recimo, prema  Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava  HNL je u 2015. godini bila 14. liga u svijetu, Srbija 35., a ostalih ni nema u prvih 40. Naravno, ova lista je vrlo suspektna kad se gleda u cjelini, jer su po mom misljenju turska, nizozemska ili meksicka liga puno jace od HNL, a ovdje su plasirane losije, ali iz nekog razloga ovaj izvor se cesto citira kad je nogometna statistika u pitanju.

Znam da nije mjerilo i da je vrijednost igraca stvar individualne procjene,a mjerodavna je samo procjena stvarnog kupca, no navest cu jos jednu kategoriju - vrijednost prema transfermarkt.de, koji je renomirani njemacki portal za procjenu vrijednosti nogometasa:

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Dakle, 10 hrvatsih klubova procijenjeni su na vecu vrijednost od 16 srpskih.
Prosjecna vrijednost hrvatskih klubova je 15.22 milijuna eura, a srpskih 8.18 milijuna.
Da opet maknem Dinamo, jer on vrijedi duplo vise od Hajduka kao naseg drugog tima, nasi klubovi bi i dalje vrijiedili  u prosjeku 10.93 milijuna eura, dakle vise nego srpski prvoligasi. Da budemo posteni, i od Srbije napravimo Ligu 10, vrijedila bi u prosjeku 10.5 milijuna eura-manje od HR bez Dinama.

Mogu sad tu jos komparirati i reprezentacije, kao produkte igraca izniklih iz hrvatskih/srpskih nogometnih liga, opet bi HR bila uspjesnija.

Ne, nije meni cilj prikazati Hrvate kao Übermensch , a Srbe kao nesposobne i vjerojatno ne bi pisao ni trecinu ovakvog posta da ga sam nisi isprovocirao nekim pausalnim tvrdnjama.

Sve ove statistike se generalno gledano mogu okaciti macku o rep.
Hrvatski klubovi, koliko god statisticki dobri, ipak su kvalitetom pola nivoa ispod  grckih ili austrijskih, da ne govorim o europskoj srednjoj klasi, Nizozemcima ili Belgijancima....
Trebao si mi napisati "Koliko bodova ste osvojili u grupnoj fazi u zadnjih 5 godina, a koliko Grci i Nizozemci koje ste kao prestigli"  :smeh3:

Problemi hrvatskog nogometa su kriminal i korupcija u savezu, vodstvu lige,  kriminalne strukture u nekolicini klubova, nedefinirana vlasnicka struktura, slaba ekonomija koja nema snage u dovoljnoj mjeri sponzorirati ligu i klubove, losa stadionska infrastruktura, koja zajedno s huliganizmom (i slabijim nogometom) rezultira slabom posjetom...svi ovi faktori-problemi su u medjudjelovanju, cime se njihov negativni ucinak na hrvatski nogomet dodatno multiplicira.

Ali rjesenje ovih problema sigurno se ne nalazi kod Vladana Lukica ili Milosa Vazure u uredu.
Nalazi se u hrvatskoj pravnoj drzavi.

Jedina osoba koja ovdje kod nas podrzava regionalnu ligu je Zdravko Mamic.
Kriminalac koji je pokrao Dinamo za 267 milijuna kuna, koji na dnevnoj bazi krsi 30 zakona, koji je ratni profiter.

Alal vama vera ako cete slijediti puteve tog covjeka.

Ne manje bitno, ni UEFA ne podrzava regionalne lige. Nema ni jedne funkcionalne regionalne lige, jedini koji su pokusali su Skandinavci sa Royal ligom, koja je zamrla nakon 3 sezone. Ako su Skandinavci, puno integriraniji nego mi, to batalili...
Fakt koji najbolje, doduse neizravno ali vrlo prakticno, oslikava stav UEFA-e prema regionalnoj ligi bivsih Jugoslovena je to da se uvijek bar malo dirigira zdrijeb kvalifikacija za Ligu prvaka i Europsku ligu, kako se hrvatski, bosansko-hercegovacki i srpski klubovi ne bi susretali...sapienti sat.
Argument koji se cesto ponavlja, a to je direktno mjesto u LP je neostvariv, da ne govorim da bi se izgubilo 15 od dosadasnjih 18 mjesta u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Regionalne lige imamo vec u kosarci, rukometu i vaterpolu.

Rukometna je najbolja. Jer u njoj igraju Madjari, Bjelorusi, Cesi i ruskim novcem pogonjeni Vardar. Dok Rusi nisu preuzeli financije, a u ligu doslii Madjari, to je bila sprdacina da primjerice  pola klubova nije odigralo sve utakmice  :yes:

Vaterpolo je smijesna, jer se svodi na borbu Juga i Primorja.

Kosarkaska je najeklatantniji primjer za Hrvatsku, kako regionalna liga ne rjesava NI JEDAN PROBLEM. Samo smo nazadovali od kad ju igramo. Ne zato sto nas kradu srpski suci ili srpski lobi van terena, jer su po tom pitanju stvari pravedne, nego zato sto se u hrvatskoj kosarci slabo radi, sto uprave klubova imaju potencijal biti zatvorske celije koliko su kriminalne,  i sto nema novaca, naravno. Ne moze regionalna liga stvoriti igrace, ako ih ne stvaraju klubovi koji tu ligu igraju. A u Hrvatskoj ne stvaraju. 

Da zavrsim: Zvezda i Partizan bi, ne mozda toliko kvalitetom, koliko atraktivnoscu (koja bi se, ako se nedaj Boze opet nekako i sastavimo, najvise manifestirala kroz vrijedanje na nacionalnoj osnovi, a to ne zelimo, jel) podigli kvalitetu hrvatske lige, mozda dolaskom novih sponzora....tu bih jos dodao Maribor. Vec Zeljo, Sarajevo, Zrinjski, Vosa, Cukaricki...ne bi donijeli nikakvu novu vrijednost hrvatskom nogometu, ne bismo vidjeli nesto sto vec nema u HNL-u....

Ako regionalna, onda s Mariborom, Olimpijom i 4-5 Austrijanaca.
Ali jebiga, oni nesto ne trce da istu igraju sa Zdravkom Mamicem.
Zapravo,da netko u Austriji predlozi  regionalku s Hrvatima, Dinamom, Rijekom i Hajdukom, koji su u prosjeku za 2 klase jaci od tamo nekog St Pöltena, Rieda ili Wolfsbergera, zatvorili bi ga u neku instituciju, za njegovo dobro i dobro bliznjih mu.  ;)

Ja vas sve volim i od srca vam, Srbima i Crnogorcima , Bosancima, Hercegovcima, Slovencima, Makedoncima i Cincarima zelim puno srece i uspjeha i eto, ako cemo mi bit 6. liga u Europi, neka nas svih  5 preostalih vas presisa na UEFA-inoj ljestvici.  :palac:
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2016, 01:11 Cvjecar Florijan »
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Na mreži ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #23 poslato: Avgust 27, 2016, 01:27 »
Jebeš mi sve kako ti se da.... :stuart: ?


Ajde da ja kažem koju za Žikinu šarenicu...


Srpska liga je zanimljivija od HNL-a čak je i posećenija(ako uklonimo i Zvezdu sa najvećim stadionom).


Kvalitet i nije toliko na strani HNL-a koliko to statistika pokazuje.


A na vrednost igrača najviše utiče rejting reprezentacija...što je debelo na strani Hrvatske..










Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #24 poslato: Avgust 27, 2016, 01:36 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Zašto Hrvati ne bi imali interesa?
Možda Dinamo koji je dugo već u evropskoj šemi, ali nemoj mi reći da se Poljud ne bi veselio gostovanju Zvezde i Partizana?
Bi, kako ne?  Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava   Ludilo, brale!   


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ovo što Vejn spominje Čukarički ili Zrinjski je budalaština.

Regionalna liga bi trebalo da bude najbolja verzija republičkih. Znači, Dinamo, Hajduk i Rijeka; Željo i Sarajevo; CZ

Cisto da vidis Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava u BH nogomet/fudbalu

Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
jsd
zasto malo slovo za Franjin klub?


1. Bravo, kolega! Upravo ova narodna pJesmica pokazuje koliko Dalmacija žudi za srpskim klubovima.

2. OK. Neka regionalna liga bude skup najboljih iz regiona. Znači, ako je Zrinjski "Juventus" za Želju ili Sarajevo - pa, neka igra on. Možda bi najpoštenije bilo da svaka republika dobije nekakav koeficijent i na osnovu toga joj pripadne broj timova. Pa, ako BiH, recimo, dobije dva mesta, onda neka to budu prvi i drugi tim na kraju prvenstva. Isto bi trebalo da važi i za druge. S tim što bi Dinamo bio povlašćen i imao garantovano mesto  :P.

3.  Malo slovo za franjin klub je tipfeler. Izvinjavam se u ime svog iMac-a.   :zvizvdi:

« Poslednja izmena: Avgust 27, 2016, 02:34 nyc »

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #25 poslato: Avgust 27, 2016, 02:09 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Jebeš mi sve kako ti se da.... :stuart: ?


Ajde da ja kažem koju za Žikinu šarenicu...


Srpska liga je zanimljivija od HNL-a čak je i posećenija(ako uklonimo i Zvezdu sa najvećim stadionom).


Kvalitet i nije toliko na strani HNL-a koliko to statistika pokazuje.


A na vrednost igrača najviše utiče rejting reprezentacija...što je debelo na strani Hrvatske..

Posjeta je oko 2500 svako. Vi imate za 113 gledatelja vecu posjetu.  :smeh3:
Uklonimo li Zvezdinih 17 000 bi mi bili bolji  :smeh3:

Ali ovo je groteskno.
Neki dan inter i jos neko. 97 gledatelja. A neradni dan bio.
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #26 poslato: Avgust 27, 2016, 03:10 »
Daklem kad uhapsite maminja i dinamo ce otic u kurac tako da cete brzo da se priblizite srbiji sto opet nema veze sa cinjenicom d abi regionalna liga bila jaca nego ove nacionalne jer ne bi bilo toliko prijateljskih kao sada.

P.S.
A sto ti mislis da bi meni Milanovic u avataru bio neka kazna?

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #27 poslato: Avgust 27, 2016, 09:16 »
Dakle,na prvoj strani sam postavio nekih 6 stvari koje se izdvajaju, a koje su bitni argumenti za ili protiv lige. Da krenem redom.

1. Kvalitet fudbala. Definitivno bi bio veci. Samim tim sto 24 kluba sa eks ju prostora idu u Evropu, a nekad bi 6 od njih (a vjerovatno i vise) isli u drugu ligu,kakvu crnu Evropu, dovoljno govori koliko je kvalitet razvodnjen. Izborom nekih 16 najboljih iz svih 6 drzava jasno je da bi te utakamice bile bolje,zanimljivije i kvalitetnije. Prva 3-4 srpska kluba,kakva god da su, sigurno bi bili kvalitetniji od bar polovine hrvatske lige. Isto vazi i u obrnutom slucaju. Od Slovenaca i Bosanaca,neka bude po bar 1 da ti zagorca zivot,eto, sasvim dovoljno. Makedonija i Crna Gora bi svakako imale motiv da ulete sa nekim drzavnim projektom kako bi bile konkurentne. Medjutim, sta jos donosi taj kvalitet? Igranje jacih,tvrdjih i neizvjesnijih utakmica. Igrac se nece razviti kao balkanski saban koji zna da igranjem za neki od glavnih klubova u zemlji lagano prelazis prepreke kao na tetrisu, vec ce da navikne da svaki jebeni vikend neki balvan iz nekog instant kluba iz druge republike zeli da ti otkine nogu, glavu, ali tri boda lako odnijeti neces. Jaca konkurencija,neisvjesnije prvenstvo (ovako su do polusezone skoro sva rijesena) produkuje boljeg i kvalitetnijeg igraca, samim tim i kvalitetniji fudbal.

2. Organizacija,vlasnicka struktura,sponzori. Tamo dje su pare, sve se moze dogovoriti. A u fudbalu definitivno jesu pare. Organizaciju smo vec vidjeli na primjeru ABA lige. Koliko god svi nezadovoljni njom bili, imas obezbijedjeno putovanje,smjestaj, logistiku. Postoji sasvim kvalitetan nacin za podjelu vlasnicke strukture. Daj je zemljama, ili najbitnijim klubovima, svejedno. Svih ovih 6 drzava predstavljaju jako mala,prakticno mikro trzista. O ukrupnjavanju se odavno palamudi. Ni jedan ozbiljan proizvodjac ili davalac usluga bilo cega nema zelju da ostane u okvirima svoje drzave. Fala k da bi svi da malo prosire svoje djelovanje. Ako i dalje na ovom prostoru zivi 20 miliona ljudi (pojma nemam) mislim da je interes sponzora ocigledan.

3. Problem navijaca. Dajte nekom ko poznaje ovu problematiku,ko je 3x otisao na organizovanu tribinu, a ima moc i volju da radi, za godinu dana ce ove incidente da svede na nivo uobicajenog nasilja. Bez palamudjenja o Engleskoj. Zakonski okviri postoje, samo uzmi da ih primjenjujes. Napravio je sranje - novcana ili zatvorska kazna/zabrana odlaska na utakmice/kucni pritvor, ma imas hiljadu opcija, samo je bitno da se ne desi da NE URADIS NISTA. Onda ce taj vrli gospodin da rezonuje, aha, moze mi se,odoh sad nekom zaista da slomim glavu. Prve godine dok se ne bi sredila situacija malo, moglo bi bez gostovanja, posle toga bi i to pustio. Naravno, sve ovo sto sam napisao u 3. pasusu se nece desiti i vjerovatno bi Vucku i Zokiju odgovaralo da se do pojasa gola tjelesa iskasape nedje na nekoj livadi.

4.Raspolozenost pojedinih zemalja za ucesce. BiH, Makedonija i Crna Gora realno i nemaju izbora. Lige koje se igraju u ove tri zemlje su zajebancija, bolje da se pare uloze u poribljavanje rijeka potocnom pastrmkom nego sto se ulaze u balvane koji kao igraju nesto sto lici na fudbal. Slovenija je takodje u kurcu, ali eto,oni bi imali nekad neku alternativu sa Austrijancima i ostalima, ako je to uopste realno. Srbija, moze samo da se palamudi kako je bolje ojacati srpsku ligu, ali dok Zvezda pravi serije od 15 pobjeda, a neki Sasoulo joj svake sezone saspe zube u vilicu cim kroci van, svaka prica je smijesna. Partizan nisam ni uzeo u pricu, to je klub koji placa da proda najboljeg evropskog talenta, to je trenutno nivo seoskog kluba. I dolazimo do Hrvata. Kao i za mnogo stosta jos, prepotensnost. Austrija,Svajcarska,srednja Evropa, antiregija, nismo Balkan, mi bolji,mi EU, mi 13., mi ovo,mi ono. 13. ste i ostali sa Dinamom u LS, dakle jos 0-1 boda u grupi, dok nekoliko zemalja iza vas ima po 3 kluba u igri. Dinamo je uzeo pola bodova, a polovina ove druge polovine je dosla na nacionalni koeficijent. Kao sto neko rece, kad sjase Mamic i ako Dinamo ode u kurac, vidjecete jacinu lige. Bez Dinama bi i dalje bili bolji od Srbije? Divan argument. Ako je cilj biti bolji od Srbije, onda do lijepog mog. Opet ono bolje prvi u selu...je l' te. Ono kako ja vidim HNL, to je liga sa jednim klubom. JSL je liga bez ijednog, ako ocemo jos, ali uzdizati HNL toliko je besmisleno. Nego dobro, vas problem.

5. Prohodnost kod UEFA-e. Pravila postoje da bi se krsila. Bar nam je to UEFA lijepo objasnila. Ako glavonje iz ovog tijela vide ikakav finansijski interes, posredni ili neposredni, ima da ih boli tukson za pravila i dosadasnju praksu. Napravice i ligu mijecnog puta, ako ce to da donese jos coca cole,amstela,sony play stationa i picki materina.

6. Posjeta. Nemoj da se zajebavamo. Ne zasluzuju ni ovu rodbinu sto se lomata po oronulim tribinama trenutno.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #28 poslato: Avgust 27, 2016, 09:31 »
Jedan plastičan primer...

Dinamo vrlo dobro zna odakle je dobio Marka Roga. Imao ga je pred svojim očima par godina, igrao je protiv njih bar 4-5 utakmica, konkurencija u toj ligi, kakva je - takva je, dovoljna je da igrač od 18-19 godina iskaže svoj potencijal i dovede ga na određeni nivo. Procenili su da vredi, pljunuli su neku lovu za njega, sada ga dalje razviaju, imaće koristi od njega kada ga prodaju, a i hrvatski fudbal je dobio reprezentativca za narednih x godina. Dakle, to je višestruka dobit iz jednog primera.

Uzmite u obzir da je Dinamo igra regionalnu ligu cele godine a da RNK Split igra samo nešto nalik ovim našim obesmišljenim košarkaškim ligama. Rog bi igrao tu ligu opskurnog kvaliteta i bez ikakve medijske zastupljenosti. Ne bi imao Dinamo, Hajduk i Rijeku kao jake protivnike kontra kojih bi mogao prikazati svoje vrednosti, niti bi ga iko od tih klubova mogao na licu mesta videti.

Na taj način se razbija prirodna vertikala jedne lige kako igrač može da napreduje, vertikala koja je osnov sporta u ovim evropskim nacionalnim sistemima.



Reginalna liga (u formatu kako je zaživela u košarci) je izgovor nesposobnih košarkaških radnika i njihova želja da svoj nerad zamaskiraju nekim novim i lakšim projektom nauštrb svih drugih.

Čak bi donekle i imala smisla da su svi ti klubovi privatizovani, ali pošto u 98% slučajeva nisu, savezi bi morali zabranjivati bilo kakve pomisli na ta sranja.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #29 poslato: Avgust 27, 2016, 09:44 »
Zgembo, kosarka je na bar 3 nivoa kvaliteta iznad fudbala u ovom dijelu evrope. Fudbal, bar ovaj sto se igra u JSL se koprca po dnu, da se bilo sta uradi situacija bi se popravila.


Druga liga bi svakako bila neophodna, tako da tvoja prica o vertikali u tom slucaju i ne bi imala neko preveliko uporiste. A druga stvar, zamisli, hipoteticki, da se jedno jedinstveno trziste i baza igraca, kao sto je sad srpsko, razbije na 4-5 djelova. O kakvoj vertikali bi pricali ako bi  Vojvodina igrala protiv Backe i Spartaka za titulu, Radnicki Kragujevac protiv Radnickog iz Nisa, a Partizan i Zvezda sa OFK i Vozdovcem? Opet bi mogli da pricamo to kako u zajednickoj srpskoj ligi, Vojvodina ne bi mogla da vidi nekog talenta iz FK Backi Jarak, a ovako je on igrao 4x protiv Vojvodine pa su ga snimili.


Za ABA ligu bi se donekle i slozili,KLS bi mogla da bude normalna liga, ali za cuvanje JSL...cuvanje cega? Amaterskog takmicenja?
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.