Anketa

Da li si za regionalnu ligu ex-yu protektorata?

Da
6 (37.5%)
Ne
10 (62.5%)

Ukupno glasova: 16

Autor: Фаул Tema: Regionalna liga  (Pročitano 16974 puta)

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #30 poslato: Avgust 27, 2016, 10:05 »
ne znam kakvu bi posjetu kod vas privukli Rijeka, Osijek, Željo, Vardar ili Maribor, al kod nas vala ne bi bila ništa posebno...

jedina dva kluba koja bi napunila stadione su Zvezda i Partizan, nitko drugi...
a i oni, ne zbog kvalitete nogometa, već zbog verbalnih i drugih egzibicija na tribinama...

i šta bi mi sad trebali, razjebat vlastitu ligu, zarad gostovanja Zvezde i Partizana?!  :rofl:

da se razumijemo, ja sam apsolutno protiv regionalke, al ne samo s vama, već i sa Mađarima, čak i Austrijancima (kad bi u nekom ludom scenariju ovi pristali)...
koji će mi oni?! imamo vlastitu ligu, koja je takva kakva je, al je naša i predstavlja ono najbolje što Lika ima u nogometu...
draže mi je gledat Belupa, Cibaliju, Istru, nego ne znam kakav MTK, ili RB Salzburg...
za susrete s takvima, postoje ljetne kvale...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Na mreži Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.407
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #31 poslato: Avgust 27, 2016, 11:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Daklem kad uhapsite maminja i dinamo ce otic u kurac tako da cete brzo da se priblizite srbiji sto opet nema veze sa cinjenicom d abi regionalna liga bila jaca nego ove nacionalne jer ne bi bilo toliko prijateljskih kao sada.

P.S.
A sto ti mislis da bi meni Milanovic u avataru bio neka kazna?
Dinamo je igrao Ligu prvaka i prije Mamica, i to u vrijeme kad se u Ligu prvaka ulazilo dosta teze nego danas.
Da ne govorim koliko Mamic i stvari koje on generira inhibiraju ostale klubove. Dodje Mamic, pokupi sve sto ima dobro u Hrvatskoj, pomocu financijskih ucjena (tj nemoralnih ponuda da on nekome bude menadzer, a i istodobno je direktor u klubu-sukob interesa?), ucjena (ne)igranjem u omladinskim reprezentacijama, cak i fizickim ucjenama. I od 100 takvih igraca, on stvori njih 8. Ostalih 92 propadne, a moglo je bar njih jos 30 postati bar solidan prvoligaski igrac kroz svoje maticne klubove. vih 8 sto je uspjelo, to su Modrici, Mandzukici, Corici, Pjace....oni bi uspjeli i na Grenlandu.

Ne bi ti bila, veca ti je kazna kod normalnog svijeta to sto volis Mamica  :palica:

Uzeo sam za primjer Zorana, on je sad nepopularan kod Srba, tko zna sto ce biti u sijecnju.

Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Na mreži Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.407
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #32 poslato: Avgust 27, 2016, 11:33 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
I dolazimo do Hrvata. Kao i za mnogo stosta jos, prepotensnost. Austrija,Svajcarska,srednja Evropa, antiregija, nismo Balkan, mi bolji,mi EU, mi 13., mi ovo,mi ono. 13. ste i ostali sa Dinamom u LS, dakle jos 0-1 boda u grupi, dok nekoliko zemalja iza vas ima po 3 kluba u igri. Dinamo je uzeo pola bodova, a polovina ove druge polovine je dosla na nacionalni koeficijent. Kao sto neko rece, kad sjase Mamic i ako Dinamo ode u kurac, vidjecete jacinu lige. Bez Dinama bi i dalje bili bolji od Srbije? Divan argument. Ako je cilj biti bolji od Srbije, onda do lijepog mog. Opet ono bolje prvi u selu...je l' te. Ono kako ja vidim HNL, to je liga sa jednim klubom. JSL je liga bez ijednog, ako ocemo jos, ali uzdizati HNL toliko je besmisleno. Nego dobro, vas problem.



Ne znam jesi li procitao moj post, ali sam siguran da ga nisi razumio.
Steta, inace si vrlo inteligentan momak, samo te valjda emocije ponesu, ipak si iz Jugoslovenskog sportskog drustva Partizan.

Nije ovo sto sam ja pisao prepotentnost, nego mi ide na zivce pausalno velicanje Mamica od strane Ajkule
Smisao statistike koju sam izvadio je ta da Srbija ni u kom slucaju nije bolja od HR, i osim Partizana i Zvezde nitko drugi ne bi znacajno utjecao na kvalitetu hrvatskog nogometa u slucaju udruzivanja (sto ni u kom slucaju ne znaci da smo mi zadovoljni kakva nam je liga, kakav nam je nogomet, i da cemo se kurciti time sto smo bolji od Srbije. Big deal. To ni VoNI ne radi.  :smeh3: )
Drugovi, ovo je hrvatski pogled na stvar. Nitko vas ne tjera da uvazavate ovakvo misljenje, niti vas se tjera da radite Ligu s nama. Ali kad vec pitate za ligu, logicno je da i mi kazemo sto imamo za reci.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2016, 11:35 Cvjecar Florijan »
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #33 poslato: Avgust 27, 2016, 12:21 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


5. Prohodnost kod UEFA-e. Pravila postoje da bi se krsila. Bar nam je to UEFA lijepo objasnila. Ako glavonje iz ovog tijela vide ikakav finansijski interes, posredni ili neposredni, ima da ih boli tukson za pravila i dosadasnju praksu. Napravice i ligu mijecnog puta, ako ce to da donese jos coca cole,amstela,sony play stationa i picki materina.

6. Posjeta. Nemoj da se zajebavamo. Ne zasluzuju ni ovu rodbinu sto se lomata po oronulim tribinama trenutno.


Poenta svega. Ako iz UEFA skontaju da im se isplati organizovati regionalnu ligu, veoma brzo ćete u Zagrebu, Splitu i Rijeci gledati Partizan, Zrinjski i Zvezdu..

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #34 poslato: Avgust 27, 2016, 12:32 »
@Cvjecar Florijan

Pa realno,Partizan bi imao najbolju podrsku sirom bivse drzave, tako da je nekako najmanje protiv regionalke. Plus nas niko nikad nije mrzio zato sto predstavljamo ovo ili ono,vec uglavnom sto smo Partizan. Kosarkaski klub je docekivan na noz u Zadru,Sirokom brijegu,Podgorici,Skoplju, ne zbog toga sto je srpski ili cetnicki vec sto je to Partizan i svi oce da zabodu takav skalp. Meni to zvuci odlicno, kad znas da da ces  krv da pisas za bodove, jer taj protivnik ima postovanje i pojam koliko ti je klub veliki, al mu se opet zivo jebe za to jer hoce da te onemoguci da odneses bodove odatle.


Jasno je meni da je to hrvatski pogled. I moj je vise iz ugla Partizana nego cijele JSL. Da smo usli u Ligu Sampiona ove godine,zivo bi mi se jebalo za regionalnu ligu  :D  Elem, prije 10 godina, JSL je bila 17. u Evropi, a Hrvatska nedje 23.+. Mislis da je tad srpska bila nesto kvalitetnija? Jes djavola, sve su to nijanse. Koeficijent lige donose jedni isti klubovi koji izlaze u Evropu i sve zavisi od njih. U odnosu na prije 10 godina, u Srbiji se samo desilo srozavanje Zvezde (evo sad je pocelo i Partizana), inace bi srpska i hrvatska liga bile tu nedje.


Sto se Crne Gore tice, pretpostavljam da bi se sve pare svalile u taj jedan klub koji izlazi u regionalnu, pa bi on i bio konkurentan, samo da sakupi igrace sa teritorije CG na jedno mjesto. Slicno bi uradila i Makedonija, Bosanci i Slovenci bi kao sto rekoh imali po bar jedan krsten (ili obrezan  :D  ) klub, tako da sve zavisi od volje Hrvatske i Srbije.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #35 poslato: Avgust 27, 2016, 03:34 »
U regionalnoj ligi ne pratiti trenutne "kvalitetne" timove, nego timove sa tradicijom i publikom.

Željo i Sarajevo imaju više nego deset puta veću popularnost nego Zrinjski. Velež, tu i tamo, kao i Sloboda i Borac Banja Luka.
U Crnoj Gori jedino i samo Budućnost.
U Makedoniji Vardar (izuzimajući šiptarske timove)
Hrvatska - Hajduk, Dinamo i Rijeka
Srbija - C.Z. Partizan i Vojvodina
Slovenija, valjda Maribor

Ja bi bez ikakvih problema priključio toj ligi Madjare, Bugare i Rumune.
Liga od 18 timova bi se lako napravila. Za par godina bi se popularnost i kvalitet fudbala povećao, s'tim i vrednost igrača.
Za timove koji redovno ispuše u LŠ i LE ovo bi bilo spanosno takmičenje.

Ali, ja sam jednom rekao da sam za regionalnu ligu bez hrvatskih klubova i tu ne menjam mišljenje, još uvek. 
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #36 poslato: Avgust 27, 2016, 03:45 »
Vrlo lako bi mogla UEFA da pogura regionalnu ligu, u svijetlu najavljene reforme, gje će još više timova iz top liga dobiti mjesto u LŠ.


Taman da naprave regionalnu, daju nam to jedno mjesto direktno, i riješili su nas se.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Na mreži Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.883
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #37 poslato: Avgust 27, 2016, 04:15 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A druga stvar, zamisli, hipoteticki, da se jedno jedinstveno trziste i baza igraca, kao sto je sad srpsko, razbije na 4-5 djelova. O kakvoj vertikali bi pricali ako bi  Vojvodina igrala protiv Backe i Spartaka za titulu, Radnicki Kragujevac protiv Radnickog iz Nisa, a Partizan i Zvezda sa OFK i Vozdovcem? Opet bi mogli da pricamo to kako u zajednickoj srpskoj ligi, Vojvodina ne bi mogla da vidi nekog talenta iz FK Backi Jarak, a ovako je on igrao 4x protiv Vojvodine pa su ga snimili.


nisam baš najbolje razumeo o čemu se ovde radi, na koji način da se razbije to tržište tj. iga na 4-5 delova?

Nebitno je to kakav je kvalitet u košarci a kakav u fudbalu, prosto, to je kvalitet koji mi kao zemlja imamo, ne možemo to veštački podići tako što ćemo 3 kluba izdvojiti i gurnuti ih u neko "visoko društvo" a ostale pustiti niz vodu. Zvezda i Partizan ne mogu bez OFK-a i Radničkog, to je prirodna sprega jedne lige.


Ukratko, i dalje ne vidim čemu priče o reg. ligi kada njeno pravljenje ne bi rešilo nijedan od ključnih problema našeg fudbala, ni mafijaše u upravi, pranje para, sprege menadžera i uprava, smene  trenera itd... Regionalna liga bi bila samo maskiranje tih problema.

Van mreže djordje

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 2.120
  • Ugled: +47/-24
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #38 poslato: Avgust 27, 2016, 05:15 »
Mislim da bas tu gresis Zgembo, Zvezda i Partizan nisu konkurencija Radniku, Lucanima i BSK-u iz Borce.
Nisi stvoreni sa tom idejom, nisu se takmicili u tim uslovima i tu ne pripadaju. To je kao u prirodi, kada se poremeti staniste i lanac ishrene, vrste neminovno nestaju, kao sto su nestali dinosaurusi.

Fudbal je najvise izgubio razbijanjem Jugoslavije, to je sport bitno razlicit od svih drugih.

Kakve veze recimo ima danasnja Zvezda i ona od pre 25 godina? Nose iste boje i igraju na istom stadionu, ja drugih slicnosti ne vidim. To je smrtno bolestan klub koji ne moze da opstane, bolje ga je ugasti nego ovako.
To vazi i za ostale klubove, sve je to vegetiranje, postoje zato sto je politicare strah da kazu istinu plebsu. A dok se joj batrgaju oko njih kruze lesinari svih vrsta, koji gledaju gde jos moze da se neki dinar drpi, kao sto umirucim pacijentima  ukradu sat iz natkasne ili mrtvom zlatan zub.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2016, 05:21 djordje »

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #39 poslato: Avgust 27, 2016, 05:37 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A druga stvar, zamisli, hipoteticki, da se jedno jedinstveno trziste i baza igraca, kao sto je sad srpsko, razbije na 4-5 djelova. O kakvoj vertikali bi pricali ako bi  Vojvodina igrala protiv Backe i Spartaka za titulu, Radnicki Kragujevac protiv Radnickog iz Nisa, a Partizan i Zvezda sa OFK i Vozdovcem? Opet bi mogli da pricamo to kako u zajednickoj srpskoj ligi, Vojvodina ne bi mogla da vidi nekog talenta iz FK Backi Jarak, a ovako je on igrao 4x protiv Vojvodine pa su ga snimili.


nisam baš najbolje razumeo o čemu se ovde radi, na koji način da se razbije to tržište tj. iga na 4-5 delova?

Nebitno je to kakav je kvalitet u košarci a kakav u fudbalu, prosto, to je kvalitet koji mi kao zemlja imamo, ne možemo to veštački podići tako što ćemo 3 kluba izdvojiti i gurnuti ih u neko "visoko društvo" a ostale pustiti niz vodu. Zvezda i Partizan ne mogu bez OFK-a i Radničkog, to je prirodna sprega jedne lige.


Ukratko, i dalje ne vidim čemu priče o reg. ligi kada njeno pravljenje ne bi rešilo nijedan od ključnih problema našeg fudbala, ni mafijaše u upravi, pranje para, sprege menadžera i uprava, smene  trenera itd... Regionalna liga bi bila samo maskiranje tih problema.

Realno ovo je sustina.
Pogotovo drugi pasus.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #40 poslato: Avgust 27, 2016, 05:55 »
Krao bi Terzić i u regionalnoj
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.407
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #41 poslato: Avgust 27, 2016, 06:04 »
Fudbal u EX Jugoslaviji je nazadovao zbog nekih drugih stvari, a ne zbog raspada Jugoslavije.
Da nije bilo rata i da smo ostali zajedno, skoro nista ne bi bilo drugacije nego sto je sad.

Stvari koje su se dogodile, a kojih neki kao da nisu svjesni su sljedece:

1. U periodu od 1989. do 1991. slomio se, pod naletima svojih gradjana, komunizam u Sovjetskom savezu, a samim time i Sovjetski savez, kojem je jedini smisao bio da bude komunisticka drzava. Stav autora posta o komunizmu doista nije bitan za sam post.

2. Padom komunizma u Sovjetskom savezu pao je komunizam u cijeloj Europi.To je dovelo do uvodenja slobode kretanja ljudi i kapitala na cijelom europskom kontinentu. Komunizam je pao  bez iznimke, neminovno, nikakvi Franja i Sloba, cak i da im se stavi Einsteinov mozak, ne bi mogli sprijeciti njegov pad u Jugoslaviji, i posljedicno uvodjenje slobodnog kretanja ljudi i kapitala.

3. Uvodenjem slobode kretanja ljudi i kapitala dokinuta je praksa da nogometasi budu prisilno zadrzavani u do tada komunistickim zemljama do svoje 28. godine, dakle prakticki do vrhunca karijere, te nogometasima  omoguceno da odlaze izvan granica svojih maticnih drzava u potrazi za boljim i unosnijim angazmanom. Akumuliranje talenata u drzavnim klubovima, pod patronatima vojske, policije i tajnih sluzbi postalo je nemoguce. Barem bez odgovarajuce financijske investicije.

4. Uvedeno je Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava po kojem igrac po isteku ugovora besplatno moze prijeci u drugi klub, sto je rezultiralo time da klub igraca koji ulazi u zadnju godinu ugovora mora ili a) prodati ili b) potpisati s njim bolji ugovor. U slucaju talentiranih igraca koji igraju za manje klubove, a koje skautiraju i zele veci klubovi, to defacto znaci da su ti manji klubovi te talentirane igrace prisiljeni prodati.

5. UEFA je 90ih godina znacajno promijenila sustav svojih natjecanja. Liga prvaka vise nije natjecanje u kojem sudjeluju samo prvaci svojih zemalja. Polako su tu s vremenom mjesta poceli dobivati i drugoplasirani, treceplasirani i cetvrtoplasirani timovi iz vecih i bogatijih liga/drzava. U od sezone 2018/19, 16 od 32 kluba bit ce iz 4 najvece zemlje (Spa, Eng, Ger, Ita), a ostalih 16 iz preostalih 50 zemalja.

6. Nogomet je postao biznis, globalizacija, maksimizacija profita. Razlike izmedju vecih i bogatijih s jedne te manjih i siromasnijih s druge strane rastu iz dana u dan. Taj trend se nastavlja i ne zna se kad ce stati. A Jugoslavija je uvijek bila, pogotovo te 1989., 1990., 1991., i.e. na svom kraju - mala i siromasna. Koliko god nas ucili da smo bili bitni i da je drug Tito predovdio vojsko od par meleardi ljudi treceg svijeta i imao cetvrtu armiju po snazi u Europi, bili smo relativno nebitni. Glavni ekonomski faktori, poput BDP-a, stope inflacije, pokrivenosti uvoza izvozom to dokazuju.  A i ono sto smo bili bitni, bili smo zbog balansiranja izmedju 2 bloka. Staticki gledano, tesko je balansirati izmedju 2 bloka kad ti izmaknu jedan blok.

Zazivanje tih vremena je - bezveze :P
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2016, 06:08 Cvjecar Florijan »
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Na mreži Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.883
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #42 poslato: Avgust 27, 2016, 06:46 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Mislim da bas tu gresis Zgembo, Zvezda i Partizan nisu konkurencija Radniku, Lucanima i BSK-u iz Borce.
Nisi stvoreni sa tom idejom, nisu se takmicili u tim uslovima i tu ne pripadaju. To je kao u prirodi, kada se poremeti staniste i lanac ishrene, vrste neminovno nestaju, kao sto su nestali dinosaurusi.

Fudbal je najvise izgubio razbijanjem Jugoslavije, to je sport bitno razlicit od svih drugih.

Kakve veze recimo ima danasnja Zvezda i ona od pre 25 godina? Nose iste boje i igraju na istom stadionu, ja drugih slicnosti ne vidim. To je smrtno bolestan klub koji ne moze da opstane, bolje ga je ugasti nego ovako.
To vazi i za ostale klubove, sve je to vegetiranje, postoje zato sto je politicare strah da kazu istinu plebsu. A dok se joj batrgaju oko njih kruze lesinari svih vrsta, koji gledaju gde jos moze da se neki dinar drpi, kao sto umirucim pacijentima  ukradu sat iz natkasne ili mrtvom zlatan zub.


Ja sve razumem o čemu ti pričaš, samo i dalje to nema nikakve veze sa afirmativnim pogledom na regionalnu ligu. Zvezda iz ove nema nikakve veze sa Zvezdom iz 1991. godine, kao što ni Beograd iz 2016. nije Beograd iz 1991. godine, pa to ne znači da trebamo prestati živeti i da moramo umreti u nekoj hipi komuni prisećajući se Jugoslavije.

Fudbal u Srbiji je izuzetno jaka i profitabilna privredna grana, a to što se vrši zloupotreba i nezakonite radnje nema nikakve veze sa činjenicom da se igra u Čačku, Subotici i Kruševcu umesto u Tuzli, Rijeci i Ljubljani. To je rezultat lopluka i kriminala, koji ne bi nestao ulaskom u regionalnu ligu, već naprotiv, gledajući primer košarke, još bi se dodatno uvećao.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.967
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #43 poslato: Avgust 27, 2016, 07:20 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
U regionalnoj ligi ne pratiti trenutne "kvalitetne" timove, nego timove sa tradicijom i publikom.

Željo i Sarajevo imaju više nego deset puta veću popularnost nego Zrinjski. Velež, tu i tamo, kao i Sloboda i Borac Banja Luka.



Valjda se regionalna liga pravi da bude kvalitetnija. Željo i Sarajevo su dosta slabiji od Zrinjskog, Velež i Borac su druga liga, njih zaboravi i da postoje, posebno Velež, za kog ne bi bilo iznenađenje i da se ugasi. KOliko ljudi prati Zrinjski i Slobodu, toliko prati i Želju i Sarajevo. U bih su se stvari promjenile, nisu više klubovi iz Sarajeva najbolji, za razliku od ostalih država, gdje su stvari ostale iste.

Na mreži Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.407
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #44 poslato: Avgust 27, 2016, 07:41 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Mislim da bas tu gresis Zgembo, Zvezda i Partizan nisu konkurencija Radniku, Lucanima i BSK-u iz Borce.
Nisi stvoreni sa tom idejom, nisu se takmicili u tim uslovima i tu ne pripadaju. To je kao u prirodi, kada se poremeti staniste i lanac ishrene, vrste neminovno nestaju, kao sto su nestali dinosaurusi.

Fudbal je najvise izgubio razbijanjem Jugoslavije, to je sport bitno razlicit od svih drugih.

Kakve veze recimo ima danasnja Zvezda i ona od pre 25 godina? Nose iste boje i igraju na istom stadionu, ja drugih slicnosti ne vidim. To je smrtno bolestan klub koji ne moze da opstane, bolje ga je ugasti nego ovako.
To vazi i za ostale klubove, sve je to vegetiranje, postoje zato sto je politicare strah da kazu istinu plebsu. A dok se joj batrgaju oko njih kruze lesinari svih vrsta, koji gledaju gde jos moze da se neki dinar drpi, kao sto umirucim pacijentima  ukradu sat iz natkasne ili mrtvom zlatan zub.


Ja sve razumem o čemu ti pričaš, samo i dalje to nema nikakve veze sa afirmativnim pogledom na regionalnu ligu. Zvezda iz ove nema nikakve veze sa Zvezdom iz 1991. godine, kao što ni Beograd iz 2016. nije Beograd iz 1991. godine, pa to ne znači da trebamo prestati živeti i da moramo umreti u nekoj hipi komuni prisećajući se Jugoslavije.

Fudbal u Srbiji je izuzetno jaka i profitabilna privredna grana, a to što se vrši zloupotreba i nezakonite radnje nema nikakve veze sa činjenicom da se igra u Čačku, Subotici i Kruševcu umesto u Tuzli, Rijeci i Ljubljani. To je rezultat lopluka i kriminala, koji ne bi nestao ulaskom u regionalnu ligu, već naprotiv, gledajući primer košarke, još bi se dodatno uvećao.

Da
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"