Autor: Фаул Tema: 152. "Večiti derbi"  (Pročitano 15467 puta)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #75 poslato: Septembar 17, 2016, 09:39 »
Mislim da smo večeras postigli gotovo potpuni konsenzus glede derbija!
Kažem "gotovo" jerbo se ne slažem da je CZ igrala "bunker(činu)". Naprotiv, čak smo imali nekakvu jalovu inicijativu - u prvom poluvremenu je posed lopte bio 61:39 u našu korist (jaka "korist"  :smeh3: ) . Ali to je bio deo njihove strategije. Dali su nam dobar deo terena da se "loptamo", ali čim bismo, kao, pokušali da krenemo u nekakav napad, sledilo je momentalno hapšenje!  Partizan nas je pustio da se igramo tika take s tim što su nas oštro i oidlučno zatvarali na nekih 40m od svog gola. U svemu tome najinteligentnija odluka njihovog trenera je bila da se Kanga potpuno "uhapsi" zatvarali odmah na 40 metara od svog gola i time otupili potencijalnu oštricu napada pošto je upravo on trebalo da bude ta neka "desetka" i da deli lopte i stvara šanse za Vieiru, Ruiza i Srnića.
Kad su njega zatvorili, napad nam je ostao odsečen, da ne kažem impotentan. Trebalo je Grof da objasni Donaldu da on preuzme gradjenje napada ako je Kanga blokiran, ali to se očigledno nije dogodilo pošto je do kraja utakmice Holandjanin igrao striktno IZA Kange, kao da mu od toga život zavisi!
Onaj mučeni Poletanović je, izgleda mi, imao jedan i samo jedan zadatak: da "kvari" igru Partizana. Ništa taj nije uradio prema napred.

Današnjom postavkom Zvezdine igre Grof se opasno približio liku i delu Bata Djore, odnosno njegovoj genijalnoj filozofiji igre: "zašto jednostavno, kad mogu da komplikujem"!? Pa tako, npr.,  imamo sjajnog mladog kreativca, potencijalnu "desetku", koji nam igra levog beka  :zbunjen:  ! Centarfor nam je još od maja nadrkan i boli ga ona stvar za Zvezdu, ali Grof na derbiju nema na klupi drugog napadača! Centarfora 20 minuta pred kraj menja... maleni Plavša, a zatim Grof izvodi iz igre još jednog (potencijalnog) gol-igrača i ubacuje... koga?? Isluženog i mučenog bivšeg beka !?
(Ako bi mogao neko od vas upućenijih da mi objasni SAMO TAJ potez našeg trenera ja ću mu ostati doživotno zahvalan.)

Itd...itd...

U Partizanu barem trener nije eksperimentisao. To je to što imaju. Leonardo - osim gola - ništa. Božinov isto tako - neupotrebljiv.
Đurđević je, za razliku od njih, pokazao inicijativu i trud. Nažalost, baš ga nije htelo večeras.
Najjači utisak je onaj levi bek - jel to Miletić ?  Odlično je odigrao, ali jebeš takav derbi gde je jedini igrač koji je malo odskakao - levi bek!!



Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #76 poslato: Septembar 17, 2016, 09:51 »
Meni je u Zvezdi večeras najgori bio Srnić ...osim onog voleja iz prvog poluvremena sve što je do kraja uradio je bilo greška do greške,uz to je padao kao upucan puškom.

Inače derbi valjda sa nikad manje tenzija barem što se tiče terena...na tribinama valjda nikada nije bilo tolikocviše Grobara od Cigana..75% stadiona je bilo crno-belo.



Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #77 poslato: Septembar 17, 2016, 10:31 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Meni je u Zvezdi večeras najgori bio Srnić ...osim onog voleja iz prvog poluvremena sve što je do kraja uradio je bilo greška do greške,uz to je padao kao upucan puškom.

Inače derbi valjda sa nikad manje tenzija barem što se tiče terena...na tribinama valjda nikada nije bilo tolikocviše Grobara od Cigana..75% stadiona je bilo crno-belo.

Ne znam da li je baš bio najgori, ali stvarno je očajno odigrao. OČAJNO:bam:

Još nešto, koliko dugo već igraju zajedno, on i Petković bi trebalo da predstavljaju ubitačan tandem po desnoj strani. Ono, brze zamene mesta, pas u prazan prostor, uletanje iz drugog plana, dupli pas ... itd...itd. Vidi se da i Grof to želi obzirom da stalno forsira Petka u ofanzivi.

Aha, oće to!   :udaraozid:

Kad njih dvojica krenu, kao, "u napad" - ja samo čekam trenutak kada će jedan od njih, ako ne i obojica, da se zarije u protivničkog beka, ili da istrči sa loptom u gol aut... Oni su bre sprdnja!
Mislim da je nama, matoranima, možda i najteže da gledamo takve promašene eksperimente.
Zašto?
Pa, zato što se JOŠ UVEK SEĆAMO Zvezdinih timova koje je bilo milina gledati! Zato što su nam hard diskovi prepuni sjajnih uspomena. Pa tako, kad danas gledam tandem Petko-Srna, ja ne mogu a da se ne setim jednog drugopg tandema koji je to UMEO da radi! Msm, to - da igra duž desne aut linije i da pritom dovodi protivničke odbrane do očaja!
Da, da, deco moja draga... Pižon i Blagojević. Blagoju je trebalo dva i po meseca nakon što je prešao u Zvezdu, da se potpuno skapira sa Pižonom i to je onda bio neviđeni plezir gledati ih! Oni su mogli i na slepo da igraju - toliko dobro su se kapirali i u svakom trenutku znali tačno gde se ovaj drugi nalazi. Pa kad krenu da šaraju na ciglo 3 metra širine, duž 3/4 aut linije...  Ajooooj, majkoooo!  :slavi:  Koji je to show-program bio!

Bio.
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2016, 10:32 nyc »

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.966
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #78 poslato: Septembar 17, 2016, 11:17 »
Najjače mi je bilo kada igrači oba tima šalju pas pored aut linije, a onda njihov saigrač kome je lopta upućena uopšte ne obraća pažnju na loptu i ona na kraju ode u aut. Takvih je situacija bilo sigurno oko 10.. Ne pamtim gori derbi..

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #79 poslato: Septembar 17, 2016, 11:22 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Meni je u Zvezdi večeras najgori bio Srnić ...osim onog voleja iz prvog poluvremena sve što je do kraja uradio je bilo greška do greške
nije mu trener Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava ;)
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #80 poslato: Septembar 17, 2016, 11:32 »
 :smeh1: :smeh1: :smeh1: :smeh1:


Da! I to!   

I to i jedni i drugi! Što reče komentator, "ovo je najbolje što ima srpski fudbal"!

Jebateled, koji horror!

Osvanuo danas (ili možda juče, ma, nebitno) jedan poduži komentar na RedStarBelgrade glede derbija. Ustvari, čovek je napisao komentar glede sveopšteg stanja u CZ, JSD i FSS.

Odmah je popio nekoliko žešćih kritika i uvreda (kao, recimo, ja svojevremeno od Ajkule...    ;)   ali ipak je to bilo na OP; jer, oduvek je Sharkey držao do kućnog vaspitanja   :D ).  Sve u svemu, mislim da mu se ne može naći nijedna ozbiljna zamerka; nijedan "minus".

Uzimam za slobodno da copy+paste taj komentar ođe:

Euforije nema jer se klubovi nisu pomerili sa mrtve tacke.
Vode ih sumnjivi likovi, političke pudle, menadzeri koji prodaju sve sto valja, nabijaju dugove, kukaju na drzavu pa od iste traze pare, ubijaju se na tribinama i oko njih, ne zna se ko pije ko placa ko kome sta duguje.
Nema plana nego demagogije, iz godine u godinu sve su gori, prepucavaju se preko medija kao maloumnici.
Nema šmekera nego primitivaca, nema gospode nego muljatora, nema majstora nego uvaljanih polovnjaka
Smaraju sa navijačkim zalopjkama na tribinama sa forsiranjem priča koje vecini obicnih navijača ide na zivce, vise se posvecuje paznja imidzu tribine i fokus je gore, a ne dole ka terenu.
Liga je sve jadnija, sve siromasnjija, nema zara, takmicarskog motiva, poleta, ambicije.
Na sve to dva najveca kluba kukaju kao zene u crnom, dok drugi propadaju u tisini i svi se prave blesavi da to ne vide.
Onda u takvom okruzenju treba da se pravis lud pa da ocekujes neku derbi euforiju.
Kao što je navijanje sve slabije, a poseta sve manja, tako ce se i buduci derbiji igrati sa mnogo manjim zarom nego ranijih decenija.
I to ce biti tako sve dok se nas fudbal ne resetuje i dok se stvari ne promene iz korena.
Danasnji klinci to dozivljavaju sa mnogo manje poleta nego mi u njihovim godinama, a  za 10-15 godina ako se kvalitet ne podigne derbi ce vise biti neki vasar  na koji se ide iz nostalgije.
Zato je Zvezda ugrozena kao i institucija derbija jer ovo sto imamo danas je kapitulacija koju ce da potpisu neki novi klinci za koju deceniju.
Ja sam barem imao Bari u magli, Barselonu , Kajzerslautern, Romu pa i nesreci Strazbur.
Imao sam i Pančeva, Ramba, Kovacevica, Pjanu, Drulu, Zigaru.
Sta imaju ovi danas koji su budućnost, sta njih nosi?
Sta da kaze neko rođen 2005. godine.?
Šta je njemu Zvezda dala, čime mu je to ulepšala i obogatila detinjstvo?
Dzajin hapsenjem, aferama, bankrotom, Anđusom, Lukicem, Vučićevom intervencijom, kasnjenjem dresova, Ludogorecom i Sasuolom, sprdačinama na konferencijama za medije.
Sa time treba da se identifikuje, da se sa time sazivi??
Treba da gleda Liverpul i Junajted, pune tribine, povezanost sa igracima, pa da dođe na raspale stadione gde divljaci pisaju po zidovima, čupaju stolice, gde policija lupa po leđima, gde kisnes, gde gledas namestene utakmice sa timovima bez navijaca.
Tesko, jako tesko u eri interneta, Reala i Barse, Mancestera, fb i twitera, video igrica.


Ne, ne osecam nikakvu euforiju i gospodo nemojte da se nađe neko bezobrazan da mi zbog toga prebaci.
Ali nisam ja problem, ja sam svoj dug davno oduzio, plašite se ovih što dolaze posle nas.
Veliku vecinu njih vec sada naprosto bas briga.




Eto ga! KOMPLETAN komentar ođe kompletno preslikaT !




Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.966
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #81 poslato: Septembar 17, 2016, 11:42 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. <a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=register">Registracija</a>&nbsp;ili&nbsp;<a href="http://www.sportski-forum.com/index.php?action=login">Prijava</a>

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #82 poslato: Septembar 18, 2016, 12:21 »



 :))
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #83 poslato: Septembar 18, 2016, 12:27 »
Kad je to bilo?


Inace:

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #84 poslato: Septembar 18, 2016, 11:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
:smeh1: :smeh1: :smeh1: :smeh1:


Da! I to!   

I to i jedni i drugi! Što reče komentator, "ovo je najbolje što ima srpski fudbal"!

Jebateled, koji horror!

Osvanuo danas (ili možda juče, ma, nebitno) jedan poduži komentar na RedStarBelgrade glede derbija. Ustvari, čovek je napisao komentar glede sveopšteg stanja u CZ, JSD i FSS.

Odmah je popio nekoliko žešćih kritika i uvreda (kao, recimo, ja svojevremeno od Ajkule...    ;)   ali ipak je to bilo na OP; jer, oduvek je Sharkey držao do kućnog vaspitanja   :D ).  Sve u svemu, mislim da mu se ne može naći nijedna ozbiljna zamerka; nijedan "minus".

Uzimam za slobodno da copy+paste taj komentar ođe:

Euforije nema jer se klubovi nisu pomerili sa mrtve tacke.
Vode ih sumnjivi likovi, političke pudle, menadzeri koji prodaju sve sto valja, nabijaju dugove, kukaju na drzavu pa od iste traze pare, ubijaju se na tribinama i oko njih, ne zna se ko pije ko placa ko kome sta duguje.
Nema plana nego demagogije, iz godine u godinu sve su gori, prepucavaju se preko medija kao maloumnici.
Nema šmekera nego primitivaca, nema gospode nego muljatora, nema majstora nego uvaljanih polovnjaka
Smaraju sa navijačkim zalopjkama na tribinama sa forsiranjem priča koje vecini obicnih navijača ide na zivce, vise se posvecuje paznja imidzu tribine i fokus je gore, a ne dole ka terenu.
Liga je sve jadnija, sve siromasnjija, nema zara, takmicarskog motiva, poleta, ambicije.
Na sve to dva najveca kluba kukaju kao zene u crnom, dok drugi propadaju u tisini i svi se prave blesavi da to ne vide.
Onda u takvom okruzenju treba da se pravis lud pa da ocekujes neku derbi euforiju.
Kao što je navijanje sve slabije, a poseta sve manja, tako ce se i buduci derbiji igrati sa mnogo manjim zarom nego ranijih decenija.
I to ce biti tako sve dok se nas fudbal ne resetuje i dok se stvari ne promene iz korena.
Danasnji klinci to dozivljavaju sa mnogo manje poleta nego mi u njihovim godinama, a  za 10-15 godina ako se kvalitet ne podigne derbi ce vise biti neki vasar  na koji se ide iz nostalgije.
Zato je Zvezda ugrozena kao i institucija derbija jer ovo sto imamo danas je kapitulacija koju ce da potpisu neki novi klinci za koju deceniju.
Ja sam barem imao Bari u magli, Barselonu , Kajzerslautern, Romu pa i nesreci Strazbur.
Imao sam i Pančeva, Ramba, Kovacevica, Pjanu, Drulu, Zigaru.
Sta imaju ovi danas koji su budućnost, sta njih nosi?
Sta da kaze neko rođen 2005. godine.?
Šta je njemu Zvezda dala, čime mu je to ulepšala i obogatila detinjstvo?
Dzajin hapsenjem, aferama, bankrotom, Anđusom, Lukicem, Vučićevom intervencijom, kasnjenjem dresova, Ludogorecom i Sasuolom, sprdačinama na konferencijama za medije.
Sa time treba da se identifikuje, da se sa time sazivi??
Treba da gleda Liverpul i Junajted, pune tribine, povezanost sa igracima, pa da dođe na raspale stadione gde divljaci pisaju po zidovima, čupaju stolice, gde policija lupa po leđima, gde kisnes, gde gledas namestene utakmice sa timovima bez navijaca.
Tesko, jako tesko u eri interneta, Reala i Barse, Mancestera, fb i twitera, video igrica.


Ne, ne osecam nikakvu euforiju i gospodo nemojte da se nađe neko bezobrazan da mi zbog toga prebaci.
Ali nisam ja problem, ja sam svoj dug davno oduzio, plašite se ovih što dolaze posle nas.
Veliku vecinu njih vec sada naprosto bas briga.




Eto ga! KOMPLETAN komentar ođe kompletno preslikaT !

ja tu euforiju ne osjecam ima 15 godina. i to nema veze sa sve vecim brojem godina.
odlican komentar. mene su zbog slicnih par puta banovali sa tog ksenofobicnog foruma.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #85 poslato: Septembar 18, 2016, 12:15 »
Kao sto rekoh, prave se serije od 453453 uzastopnih pobjeda, a SVAKI zajebaniji mec, u evropi ili derbi, odma muka i slajfovanje.


Metalac,Novi Pazar,Mladost,Napredak,Vozdovac,Borac....mozes nanizati 87 takvih pobjeda,to ama bas nista ne znaci. Nema svrhe igrati ovu ligu i tacka.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #86 poslato: Septembar 18, 2016, 12:51 »
SAd ce ponovo "Grof" da prosipa mudrost  i kako mu fali jos jedno 10 igraca da budu ozbiljan tim. Koja je to prevara od trenera, plus mu je omoguceno da ima 6 stranaca u protokolu, umjesto 4.

Nikolic ga je rastavio!

Bravo Celo!!
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #87 poslato: Septembar 18, 2016, 01:29 »
Pa kad je lik dosao sa +9 da igra na 0:0. Seljacki mentalitet nasih trenera je za knjigu,ili bar film.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #88 poslato: Septembar 18, 2016, 01:43 »
Meni nije problem taj mentalitet kad je u itanju fudbal kao igra, tj nije toliki problem. Koliko je problem njegova nicim izazvana prepotentnost i neko kurcenje, bez pokrica. VEc dvije godine u Evropi izgleda jadno, imao je srece sto nije ispao od Maltezana.

Rijetko odvratan lik
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Na mreži Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.877
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: 152. "Večiti derbi"
« Odgovor #89 poslato: Septembar 18, 2016, 04:19 »


 :palac: