Autor: dejo94 Tema: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)  (Pročitano 56484 puta)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #510 poslato: Septembar 18, 2017, 02:07 »
sada videh da je dragic imao grceve. upravo ono sto sam rekao i za njega,nije vise imao snage,kao ni bogdan uostalom...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #511 poslato: Septembar 18, 2017, 02:14 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #512 poslato: Septembar 18, 2017, 02:17 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Prepelic i Vidmar iskovase zlato
Cestitke Slovencima
Premijer obavijen zastavom, to ni Kolinda ne radi  :smeh3:

Pa, kad nema prilike.  :P

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #513 poslato: Septembar 18, 2017, 02:33 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


To bre!   :harmonika:  Ћирилица!

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #514 poslato: Septembar 18, 2017, 02:57 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


sloveniji svaka cast,zasluzeno je pobedila,srcem.

Neće biti, druže. To "srce" je postalo takva izlizana, izraubovana metafora da ljudi kad je čuju jednostavno zaborave činjenice.
Ili, ŠTA zapravo to "srce" treba da znači? Kao, oni su VIŠE želeli pobedu? Stvarno? A kako se to meri? Ili, bili su "hrabriji"? Isto pitanje: kako ćemo to da precizno izvagamo?

Nema tu "srce" šta da traži. Dobili su Slovenci: fanatičnim/fantastičnim zalaganjem (čista fizika; no, možda je baš to "srce" ? ) , supertalentovanim umećem (ko je rekao, Goran - крстисетрипут - DragiĆ ? ) I NAJVIŠE, genijalnim vodjenjem sa klupe. Ko je rekao Igor Kokoškov? Rodjeni Banaćanin, odrastao u Beogradu i pasionirani zaljubljenik u igru košarke kao malo ko.
Sećam se da sam za njega prvi put čuo pre više od deceniju kada je pekao zanat u NBA ("opa! Vidi ga, ovaj naš! " ) . Potom sam počeo baš da ga pratim i sve što sam o njemu uspeo da saznam tokom ovih godina je uvek bilo izrečeno/napisano u superlativima. "Opa" - nego šta!
Sećam se onomad, kada je CZ tražila trenera, da sam molio boga da njega kontaktiraju. Nisu (ili možda jesu, pa ih Igor odhebo?). Ok, izabrali smo Radonju, što je, ispostaviće se, bio pun pogodak. Ipak... Igor me nije "napuštao". Sve sam mislio, ok, sledeći put...

Negde 2008 ili 2009. Kokoškov postaje "izbornik" GRUZIJE. Jebateled, GRUZIJE! I šta biva?? Od potpuno trećerazredne, ma, nepostojeće reprezentacije stvara tim koji će se (konačno) kvalifikovati za EURO i sledećih godina biti redovan učesnik turnira! Na ovom EURO su tukli Litvaniju ( ! ! ! ) i izgubili za 2 koša razlike od Italije!

Gledao sam i njegove video prezentacije na YT - "transition offense", "Sistem vežbi za igru u odbrani", "Single tag offense and defense"... itd. Čovek je totalni ludjak u najboljem smislu te reči (lagati neću, nisam odgledao svaki njegov video od početka do kraja; mnogo bre detaljno i dugo traje! ).

U finalu nas je pročitao ko Politikin Zabavnik! Genijalno je postavio njihovu odbranu tako što su potpuno odsekli naše centre - što je trebalo da bude naše najjače oružje. Na Bogdana je uvek stavljao flastera koji se nije odvajao više od 43 cm od njega. Ostali naši igrači ga, očigledno, nisu toliko brinuli pa im je dao više i prostora i slobode - što je jedino Mačvan donekle iskoristio.

Naravno, pitanje je, da li bi baš sve bilo tako bajno po Slovence da Dragić nije onako poludeo. Ko zna? Ali, videli smo, i bez Dragića i bez Luke Dončića, oni su pronalazili način da nas pune iz daljine. Ko je rekao PrepeliČ ? To ne može biti slučajno. Jer, na sličan način su razbili zvaničnog prvaka Evrope u polufinalu (ostaje upisaTo: DVAJES razlike, eeej ! ) . Brzina, brzina i brzina... brza kretnja igrača + lopte i gle čuda - !! -  eto ga neko potpuno otvoren na šutu za tri!

Čekam baš Zgemba da se objavi - zanima me i te kako njegovo vidjenje Kokoškova u finalnoj utakmici.

Nastaviće se...

« Poslednja izmena: Septembar 18, 2017, 06:02 nyc »

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #515 poslato: Septembar 18, 2017, 03:14 »
nastavak ...

Vraćam se odje na onu priču o Srbiji "A-B-C".

Tačnije, vraćam se na poredjenje INDIVIDUALNIH igrača (ne govorim ni o kakvoj timskoj "hemiji";).

Da li zaista mislite da nam sinoć jedan Jokić ne bi legao samo tako? Da bi doneo bitnu prevagu suvog kvaliteta u našu korist? Centar koji, za razliku od Bobija i Kuzme, ima: 1) kefalo (čovek deli asistencije ko nekada Magic! ) i 2) superiornu pokretljivost i okretljivost pod košem. Superiornu ne samo u odnosu na Bobija i Kuzmu, već, usudiću se da kažem, u odnosu na svakog drugog igrača na toj poziciji (koji je nastupio na EURO 2017) .  Da li mislite da bi njemu Vidmar, Randolph (pa čak i Čančar, jebateled! ) onako lako izbijali loptu iz ruke kao što su to činili gotovo svaki put kada bi išao niski pas u reket? Sumljam... debelo sumljam.

Upotrebiću zaista tešku reč, ali ono što je Gudurić odigrao juče (a i pre) je bilo TRAGIČNO. Tragično loše.
Bez da je Sale trebalo da gata u pasulj, da li zaista mislite da bi Gudura uopšte imao mesta u timu pored zdravih Tea, Markovića i Nedovića??
Sumljam. Opet. (Ne sumljam, pak, da će ga Žoc "dovesti u red" i da ćemo već na sledećem velikom takmičenju gledati nekog drugog Guduru).

I tako dalje i bliže... Ko zna šbbkb  :zbunjen: !?. Ali, neke činjenice, tj. karakteristike i kvaliteti igrača su no-brainer (reče Zgembo). I to je prosto tako.

Za kraj, da se mi razumemo. Ja se uopšte ne vraćam u neke prošlovremenske ili hipotetične scenarije. Potpuno se slažem sa Faulovom opaskom da je ovaj tim sastavljen od 12 NAJBOLJIH koji su u tom trenutku bili spremni/voljni da se prihvate izazova. 

Žal ostaje, medjutim, što svi znamo da šest od ovih dvanaest ne bi bili ni na klupi da ...

da ...

da ... Draža nije bio fašista.   :bam:

« Poslednja izmena: Septembar 18, 2017, 05:49 nyc »

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #516 poslato: Septembar 18, 2017, 09:09 »
Sta da se radi... Onaj posrani osjecaj jutros. Ovo mi je mozda i najdraza ekipa ikad, radije bih da su oni uzeli zlato nego neko finale SP protiv amerike sa sve kompletnom ekipom.

Ono sto je dobra vijest, a koju tek jutros saznah je da Bajern ne igra Evroligu. Sto bi znacilo da su Djordjevic, Jovic, Lucic i Macvan tu i u kvalifikacijama. Mogao bih tri dana da gledam ove momke, hvala im do neba za ovih 20 dana košarke.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.414
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #517 poslato: Septembar 18, 2017, 09:54 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Prepelic i Vidmar iskovase zlato
Cestitke Slovencima
Premijer obavijen zastavom, to ni Kolinda ne radi  :smeh3:

Pa, kad nema prilike.  :P
Brate, dese' medalja na Olimpijadi, vaterpolisti  :D  :wub: :wub: :wub:
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #518 poslato: Septembar 18, 2017, 10:53 »
Nyc, kada sam rekao da su dobili srcem,nisam rekao ni mislio da nasi nisu igrali srcem. A sta podrazumevam pod tim, pa izmedju ostalog bas ono sto si rekao fanaticno i fantasticno zalaganje . a nece biti da je zalaganje stvar fizike kako si rekao. Mozes da imas nekog sa fantasticnom fizikom u svakom smislu,a da mu puca ona stvar da se zalaze.znaci to je stvar zelje i htenja, ili kako  sam ja napisao srce. I da u srce takodje spada i hrabrost,muda, koje si spomenuo. Kako to merimo? Ne merimo na kile,kante,dzakove, ali i te kako mozemo da pricamo o tom elementu i da ga vagamo. A oni su ga juce pokazali pre svega neki manje bitni igraci u rotaciji,kada su im glavni izasli,pa kljucne poene dali prepelic i jaka. A upravo to srce je  ono zbog cega je jaka bio,pa da kazem i sada, je omiljen medju zvedinim navijacima. Zasto je bodiroga ili sale uvek pogadjao kad je trebalo,a divac ili stojakovic nisu. Nije to samo do umeca i kosarkaskog znanja,ima puno do srca,muda ili pobednickog mentaliteta.

I da ponovim to sto su oni dobili srcem,uopste ne umanjuje nase srce,volju,zelju.sto bi rekli u nasim narodnim pesmama udario junak na junaka...
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2017, 10:57 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #519 poslato: Septembar 18, 2017, 12:50 »
dobili su nas mozgom jer je njihov trener bolji od naseg.
naravno ne samo zbog toga ali je to toliko ocigledno bilo sinoc.
iskustvo kokoskova i djordjevica nije za poredjenje uopste.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.970
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #520 poslato: Septembar 18, 2017, 01:34 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Sta da se radi... Onaj posrani osjecaj jutros. Ovo mi je mozda i najdraza ekipa ikad, radije bih da su oni uzeli zlato nego neko finale SP protiv amerike sa sve kompletnom ekipom.

Ono sto je dobra vijest, a koju tek jutros saznah je da Bajern ne igra Evroligu. Sto bi znacilo da su Djordjevic, Jovic, Lucic i Macvan tu i u kvalifikacijama.
Mogao bih tri dana da gledam ove momke, hvala im do neba za ovih 20 dana košarke.


I Simonović isto može igrati kvalifikacije, kao i Raduljica. S tim da on igra sada u Kini i treba pola svijeta da pređe zbog par dana. Tu će ti biti sigurno po neki klinac iz Mege i Partizana i treba još po tom Evrokupu pretražiti imamo li igrača.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #521 poslato: Septembar 18, 2017, 01:52 »
Micic je tu isto.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #522 poslato: Septembar 18, 2017, 02:05 »
Jovic
Lucic
Macvan
Bircevic
Simonovic


To je njih 5 koji su bili pozivani zadnje dvije godine a mogli bi da igraju kvalifikacije. Sasvim okej ce to biti uz dodatak EK igraca. Raduljica bi trebalo da dolazi iz Kine (sto me ne bi iznenadilo) ali ne treba se oslanjati na to. Micic igra Evroligu.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #523 poslato: Septembar 18, 2017, 02:26 »
Vezano za sudjenje, da kazem koju za dnevnik.


Koliko mi se cini, retardirana FIBA je odlucila da promijeni igru u korist napadackih igraca. Otuda sviranje nekih nevjerovatnih faulova, floping, poprilicno mnogo faulova pri sutu za 3 poena, dok su recimo neke ocigledne rampe okarakterisane kao faulovi. Jedino mi se u cijelu pricu ne uklapaju faulovi u napadu kojih je Srbija imala bar 20 komada  :o


Ova sudijska trojka od sinoc ne da nije bila dostojna izuzetno kvalitetnog finala EP, vec ne bi mogli suditi ni neki obicni ligaski mec sa onakvim kriterijumom. Pa njih trojica su jedno 5x imali razlicito vidjenje nekog dogadjaja...svaku drugu odluku su morali da se konsultuju. Nije opravdanje, ali nasa odbrana se u 2. cetvrtini raspala posle laganih 5 faulova od kojih su dva bila u napadu. Sta da radis onda sa Dragicem u tranziciji? Da ga saljes na bacanja? Ocigledno je bila direktiva da se pusti leprsavija i atraktivnija kosarka, sto ekipi kao sto je Srbija nikako nije odgovaralo. Medjutim, ona sudijska trojka od sinoc jednostavno nije umjela da iznese onakvu utakmicu. Dva puta floping, neka nenormalna tehnicka, nekoliko faulova u napadu...okej ako su krenuli tako agresivno, ali dje je isti arsin i na drugoj ekipi? Je li moguce da je Bogdan dobio samo 2 slobodna bacanja a tukli su ga kao konja? Marjanovic takodje. Ukupno 32:15 je bilo u bacanjima za Sloveniju, a nije bas da je bila tolika razlika u jacini odbrane.


U svakom slucaju, sad nista, bilo sta je bilo, ali FIBA zaista iritira sa ovim isprobavanjem njihovih fiks ideja uzivo. Djordjevic se od pocetka zalio na neke nove prakse sto se sudjenja tice, cak su pozivali trenere na neke sastanke, ali to je toliko traljavo i ruzno odradjeno, kao da im je cilj da se igra kosarka sto drugacija od one evroligaske.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.733
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #524 poslato: Septembar 18, 2017, 03:11 »

 "Fiba mafia Kosovo je Srbija"


  jednostavno nismo se znali prilagoditi kriterijumu suđenja
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)