Autor: dejo94 Tema: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)  (Pročitano 55620 puta)

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.412
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #60 poslato: Septembar 02, 2017, 08:57 »
Da niste opet namjestili kako bi si oslobodili manevarski prostor da si nastimate hrvatsku u osmini ?
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #61 poslato: Septembar 02, 2017, 11:29 »
Aj da i ja kažem koju za Nevnik....

Na stranu to što je Ruse kenjao šut posebjo za 3 poena i sve...

Ali ne sviđa mi se igra i idea u napadu nikako...sve nam se svodi na daj Bobiju pod koš ako Bogdana UTRAJAJU!Niko nema muda da šutne na koš!Pa do kurca!
Drugo centri osim Bobija KATASTROFA!Gde je ta super igra Štimca iz Bešiktaša,danas čim je ušao ispala mu je lopta a Kuzmić tek?Kao krpene ruke da ima 4 zicera na 5cm od obruča je promašio pa ne može tako.
Kreacija nam u napadu očekivano škripi  jer nema Tea ali da smo ovako statični i spori to nisam mogao predvideti..ja danas nisam video ni jednu jedinu akciju sa nekom ideojom osim onoga kad je vruće daj Bobiju ili Bogdanu svi beže kao uplašeni od promašaja.

Treće....

Micić,Birčević ,Štimac pa i Branko Lazić kao da i ne postoje u ekipi osim Birče koji napravi 3 faula u jenom napadu...sve to zajedno je ipak previše da bi se moglo računati na neki rezultat.

I generalno je basket za sada na prvenstvo užas od kvalitete..gledao sam Turska-VB došlo mi je da plačemod muke..kakvo silovanje košarkaške igre ispalii su kombinovano preko 50 trojki!

Sve vodi na to da će Španija sa dedama Gasolima da se prošeta prvenstvom i to da se i ne oznoje pošteno.

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #62 poslato: Septembar 02, 2017, 11:32 »
Zaista tuga od prvenstva.   Ne znam da li je ikad pobjednik bio ovako izvjestan, svi ostali su bukvalno ukras.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #63 poslato: Septembar 02, 2017, 11:37 »
Meni je žao i što sam počeo da gledam.Ovo do sada je tragikomično.Sve se svodi na šutiranje usranih trojki.Zaista bi bio pravi potezkada bi se izbrisala linija  za 3 poena kao pre 40 godina pa da vidim kako bi onda neke ekipe bazirale svoju igru..


Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #64 poslato: Septembar 03, 2017, 01:01 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Crna Gora bez problema sa Madjarima +24. Nisu momci uopste losi, ali su se protiv Spanaca raspali. Kad smo kod njih, isamarali su danas Cehe 40 razlike. Koja kaznena ekspedicija jebem ti sunce, kao Amerikanci kad terorisu na SP...
sta je sa danilom nikolicem,sto ga nema?povreda ili?
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.720
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #65 poslato: Septembar 03, 2017, 07:48 »
na prvenstvu ne igra barem 20 najboljih evropskih igraca i naravno da je opao kvalitet kad nema Tea,Jokica,Bjelice, Iljasove, Kantera, Batuma, Hezonje, Spanulisa, A'tkomba ...      Srbija igra koliko moze, spori smo prilicno i sad bi nam moram da priznam dobro legao moj "ljubimac" Nedovic da malo protrci kroz protivnika. Sad je kasno ali ipak mislim da je trebalo ubediti Milutinova i Dangubica da guraju pripreme jer od Vase, Gudurica i Stimca nema koristi. Lazic i Misirac barem probaju da igraju odbranu
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #66 poslato: Septembar 03, 2017, 08:43 »
rano je još za bilo kakve žešće kritike, ima ovaj tim prostora igrati dobru košarku. Ja sam očekivao eventualni poraz od Letonije, a mislio sam da Rusiju lagano rešavamo, ali stvarno kapa dole za onakav šuterski dan.

Plus, u zadnja 2 i po minuta smo promašili 6 ili 7 bacanja  :whistling: . Jebiga, ova utakmica nam baš nije legla.

Meni se čini da Gudurić ima manju minutažu nego što bi trebalo, još nisam načisto šta Đorđević traži i očekuje od njega. Mislim da bi nam on pomogao u napadu.

Takođe, mislim da bi Jović mogao malo da resetuje glavu i da prihvati više odgovornosti. OK, svi znamo da je pass first plejmejker i da mu je to forte, ali s vremena na vreme bi trebao opaliti neki šut, čisto da pokaže da je opasan po koš. Njega odbrane na 6 metara doslovno igrnorišu, i samo gledaju gde će pomagati sa njegovog pasa. Do sada na turniru je odigrao 60 minuta i uzeo 6 šuteva iz igre, a od toga su 3 bili one istrčane kontre. To je stvarno premalo, on je u ovom timu jedan od iskusnijih i boljih igrača i mogao bi malo biti agresivniji u napadu.


Sve u svemu, i dalje verujem u ove momke, i očekujem od osmine finale ulazak u brzinu više. Ako ništa, barem smo u ove 4 godine pod Đorđevićem naučili da imamo "sleep mode" i "fight mode". Nadam se da je tako i ovaj put.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #67 poslato: Septembar 03, 2017, 10:53 »
Jovićeva igra jučer protiv Rusa se svodila na to da potroši prvih 8-10 sekundi tapkajući loptu, a onda stane i gleda kome prvom baciti...
nit prodora, nit kakvog dobrog asista, a o vanjskom šutu da i ne govorimo...

totalna usporenost i umrtvljenost...

no, s druge strane, ne treba previše ni pljuvat ovu ekipu, jer je ovo ipak Srbija B...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #68 poslato: Septembar 03, 2017, 11:18 »
zgembo,slicno misljenje imam o guduri.posebno kad je prvu odigrao onako. nije mi djordjevic najjasniji,cini mi se da juce nije izvukao maksimum od tima. morao je guduru ranije da gurne u igru,a ne krajem trece cetvrtine,kada smo mi vec bili u dubokom kanalu,a oni dosta dobro igrali,i kao ajde sada igraj. nije lako u tom momentu odigrati. posebno sto prvo poluvreme bogdana uopste nije islo,a i sam djordjevic kaze da je previse solirao, samim tim mi je neubacivanje gudurre do 12-13min pre kraja jos nejasnije. a u prvoj utakmici je pokazao da moze da pomogne i solidno odigrao.


sto se tice jovica,jebi ga. sve se slazem,ali prosto je takav. da dobro bi nam doslo da se opusti i odigra kao u zvezdi,ali ovo je da se ne lazemo visi nivo kosarke.i ocigledno se jos ne oseca dovoljno konforno u ovoj igri.mislim da bi mu uloga rezerve teove bas prijala,ovako je neocekivano postao prvi plej,i nije bas u svojoj konfornoj zoni...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.720
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #69 poslato: Septembar 03, 2017, 11:20 »
Ni Guduric ne preuzima odgovornost u napadu. Imao je juce dobrih pozicija a on mrsi muda i propadne napad. Odbranu necu ni da komentarisem samo cekam da vidim sta ce mu Željko raditi kad onako zabaguje u odbrani.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #70 poslato: Septembar 03, 2017, 11:34 »
juce je gudura odigrao oko 5min. i kao sto sam i napisao ubacio ga je u momentu gde smo mi u kanalu, nesigurnost se uvukla u svakog igraca,a oni igraju dosta dobru utakmicu,sam kraj 3 cetvrtine. i nije ni malo lako tada uci i pogurati ekipu,posebno sto je ono bila jedna od onih utakmica,gde si tu negde,jako blizu,a ne bi dobili da se igralo jos sat vremena. tako da iako je gudura odigrao tih 5min kao pao sa marsa,opet mu se malo sta moze zameriti...


a kako rekoh ne cini mi se da je sale juce izvukao maksimum iz ekipe. u sustini bas se stisao, ne secam se da je bio ovoliko stisnut do sada u reprezentaciji.odigrao je fakticki sa 7 igraca...
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2017, 11:37 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.886
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #71 poslato: Septembar 03, 2017, 11:45 »
pa zato i kažem, ovo sa Gudurićem je na neki način bila "fudbalska izmena", ono kad ubacuješ džokera u 75 minutu. Nije to baš jednostavno, košarkaška utakmica ima drugačiju dinamiku. Očekivao bih da igrač ima makar dve "smene" na terenu.

Ali opet, ne mogu previše osuđivati Đorđevića za vođenje jer se i on ovde faktički uči na ovom sastavu, verujem da ni u najluđim morama nije očekivao da će ostati sa ovakvim sastavom, tako da i on uz njih sazreva i muči se.


Inače, pričam sa nekim prijateljima, i u iščekivanju turnira i lamentiranju nad pustom sudbinom i povredama svi su uglavnom složni bili da je izostanak Raduljice najmanji problem jer smo eto dobro pokriveni na toj poziciji sa Bobijem, Kuzmićem i Štimcom. Nije da se nisam složio, ali čini mi se da se u svetlu klupske sezone olako zaboravlja koliko je Raduljica bitan za ovaj tim. On je imao kontnuitet sa njima, a nije tek tako jednostavno prepisati Štimcovu i Ognjenovu klupsku sezonu (inače, obe odlične, bez dileme) u ovaj sistem, pa da očekuješ sve isto.

Iako su njih dvojica iz pika izuzetno efikasni, nijedan nema Raduljičin post up, brz rad nogu i leđnu tehniku da sami iskreiraju situaciju pod tablom. Raduljica ima tu veliku masu preko ramena kojom dobro ostvaruje poziciju, i podjednako dobro završava kada se okreće i na levo i desno rame, što ni Štimac ni Kuzmić nemaju (nema baš ni Bobi, ali njemu realno i ne treba jer su mu ove druge reference dovoljne).

Ali dobro, opet sam upao u zamku da pišem o onima koji nisu tu, neću više  :D .

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #72 poslato: Septembar 03, 2017, 12:21 »
teodosicev izostanak je zasada najvidljiviji.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.720
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #73 poslato: Septembar 03, 2017, 01:22 »
 Teo, Stefan, Kalinic, Simon, Jokic, Radule  su ipak tesko nadoknadivi. Od ove ekipe samo ocekujem zestoku borbu u odbrani jer realno mi tesko mozemo na kos vise sa ozbiljnim ekipama. Za sad  su mi samo Vasa i Gudura tanki po pitanju odbrane. Nadam se da ce kliknuti i oni kako se prvenstvo zahuktava
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: EP 2017. godine (Rumunija, Turska, Izrael, Finska)
« Odgovor #74 poslato: Septembar 03, 2017, 02:03 »
Ja od te čuvene odbrane do sada nisam video ništa.
Juče su nas u proseku dosta niži Rusi razguzili u skoku uzeli su nam 12 lopti u napadu.

Zašto je vodio Lazića kad ga nije uklopio u ništa?Niti ogra odbranu a o napadu da ne pričamo.Imamo 4 igrača koji nam za sada ne donose apsolutno ništa i o je Đorđevićeva odgovornost.

Šta su to tako dobro radili na pripremama kad imamo dve akcije u napadu?Daj Bogdanu i Bogdan nabacuje na Bobija kad ga utroje ostsli ne smeju da pogledaju koš osim u retkim incidentima Lučić i sin Dragan.