Autor: Boki Tema: SEHA liga  (Pročitano 9290 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #15 poslato: April 15, 2012, 01:48 »
Skopsko finale SEHA lige

Makedonski klubovi vladaju regionalnom rukometnom scenom, pošto u finalu SEHA lige u nedelju igraju Metalurg i Vardar.

Metalurg je u prvom polufinalu pobedio slovački Tatran 26:25, dok je Vardar iznenadio domaći CO Zagreb 30:29.

Finalni turnir regionalnog takmičenja igra se u Zagrebačkoj areni. Meč Zagreba i Tatrana iz Prešova za treće mesto počinje u 15.30, a skopsko finale se igra od 18.00.

Poseta u Zagrebu je izuzetno slaba, uz oko 300 gledalaca na prvom meču, a 3000 na duelu Zagrepčana sa Vardarom.

Ako je trijumf Metalurga nad Prešovom mogao i da se očekuje, pobeda Vardara nad Zagrebom veliko je iznenađenje, s obzirom na dobre rezultate Zagrepčana u ligaškom delu, u kojem su bili prvi, sa skorom 17-2-2.

Srpski klubovi u SEHA ligi Metaloplastika i Crvena zvezda završili su takmičenje u donjem domu - Šapčani su bili osmi, a Beograđani ubedljivo poslednji, sa samo jednom pobedom.

Metalurg - Tatran 26:25 (15:11)

Arena Zagreb, gledalaca 300. sudije: Gubica/Milošević (Hrvatska)

Metalurg: Stanić 5 (5+0), Angelov, Levov, Dimovski 2, Marković 6 (2), Naumovski, Georgievski 1, Kozlina 5, Manaskov, Mirkulovski 2, Markoski, Mojsoski 4 (2), Mojsovski 1, Stoilov, Alušovfski 5

Tatran: Krupa, Verkić 13 (9+4), Mažar, Kopčo 2, Hrstka, Urban, Krok 3, Kristopans 9, Radčenko 2, Kukrika 2, Čip, Guzy, Pejović, Pekar, Antl 7(5)
sedmerci: Metalurg 8 (4), Tatran 6 (5)
isključenja: Metalurg 2' (Markoski), Tatran 8' (Pejović 2+2, Pekar, Krok)

CO Zagreb - Vardar 29:30 (14:13)

ZAGREB, Arena; Gledalaca: 3000. Sudije: Brunovsky / Canda (Slovačka)

CO Zagreb: Šego (3+0), Pešić (10+0); Marić 5, Brozović, Kopljar 3, Matulić, Špiler 6, Šebetić, Gojun 1, Štrlek 2, Horvat 7, J. Valčić 1, Vukić 1, T. Valčić 2, Balić 1, Kaleb

Vardar: Abadžić, Stoilov 2, Ojleski 1, Markoski 1, Nikolić 3, Simović 1, Doder 6, Vujović 4, Kukoski, Sobol 1, Milić (8+0), Petrić 3, Jovčevski 4, Lazarov 3, Karačić 1, Abutović.
Sedmerci: CO Zagreb 1/1; Vardar: 1/1
Isključenja: CO Zagreb: 4 min; Vardar: 4 min

Nedelja:
15.30h meč za treće mesto: Zagreb- Tatran

18h FINALE: Metalurg - Vardar
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže mrkva

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: na dražici
  • Poruke: 1.065
  • Ugled: +127/-0
  • neprimjetan
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #16 poslato: Novembar 29, 2012, 11:25 »
ova sezona je kakti nešto organiziranija, složili su bar stranicu Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava, svi srpski klubovi odustali, novopridošli su meškov iz bresta, bjelorusija i lovćen. da se uključe slovenci (s dva kluba), mađari, te da se vrati bar jedan srpski bila bi to jedna od jačih liga u europi a i ovako se igra kvalitetnije nego u domicilnim ligama. radije gledam zagreb protiv metalurga, vardara il sloge nego kako nakantavaju karlovac ili đubravu. doduše nije mi jasno kako to klubovi financijski izdrže, ipak su tu znatno veći troškovi, a gledanost je nešto veća ali daleko da se pokrivaju.
brižan u glavu

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #17 poslato: Novembar 29, 2012, 01:56 »
Partizan ce uci u ligu vjerovatno prve sezone kad se ne plasira u LS.

Mnogo bitno bi bilo kad bi mogli da izvedu nesto poput ABA lige,da finansiraju klubovima troskove putovanja,ali odakle,to je problem.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.351
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #18 poslato: Novembar 29, 2012, 02:11 »
Mislim da Partizan nikad nece uci u tu ligu, pre svega zato sto je gamadi u upravi kluba i saveza vise stalo da budu serifi u selu, nego da budu 5-6 u Seha ligi..
Metaloplastika bi je sigurno igrala i ove godine, ali nema sanse da bi jos jednu godinu izdrzali da igraju svake srede i subote, a jos su se ukljucili i Belorusi.. Prosle godine u decembru jedva su mogli da sastave tim, jer ih je vise od pola bilo povredjeno..
O Zvezdi ne treba ni trositi reci.. Tu mislim na sve Zvezde, da se razumemo :)

Sto kaze Mrkva, uz Madjare to bi bila jedna od jacih liga Evrope, a kad bi ucili sta ne treba da rade od ABA lige, jos bi i daleko dogurali.. Tu pre svega mislim na upravljacka prava..

S tim, Mrkvinjo, generalno problem sa gledaocima u rukometu je kod nas veci nego kod svih, pre svega sto su svi klubovi sa tradicijom kod nas otisli u tri majcine.. Partizan, koji kod nas nije ni postojao do raspada SFRJ, protiv Kila gleda 700-800 ljudi u Beogradu.. Zelja sad pa sad hoce da se ugasi, Proleter dugo tavori, ispadne pa se vrati u prvu ligu.. A to su timovi koje bi ljudi u svojim sredinama gledali.. Metaloplastika koja je sad jedina stabilna od svih bivsih velikana, i to zato sto su svi ostali losi, a ne zato sto su oni dobri, ima odlicnu posetu, bilo da se igra domace prvenstvo, bilo SEHA..

A koliko nasi klubovi sada ne bi mogli biti konkurentni u SEHA ligi, najbolje ilustruju budzeti.. Mesecna plata jednog igraca (da ga ne imenujem) u Vardaru je otprilike kao pola mesecnog budzeta Partizana koji izdvaja za plate svih igraca..
Oprem dobro

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #19 poslato: Novembar 29, 2012, 02:22 »
Publika bi bas mogla biti problem.U Beogradu interesovanja za rukomet nema uopste.Ne znam kako je po ostalim gradovima,Nis malo vadi situaciju,ali ukupno,stanje je bas nikakvo.Popularnost sporta je ukupno ocajna.

U Crnoj Gori bi definitivno imalo publike za jedan klub. Ovdje rukomet raste,kako zenski,tako i muski,uz vaterpolo je prakticno nacionalni sport.

Ima liga perspektivu,ali je potrebna neka prekretnica...
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže mrkva

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: na dražici
  • Poruke: 1.065
  • Ugled: +127/-0
  • neprimjetan
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #20 poslato: Novembar 29, 2012, 02:53 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Publika bi bas mogla biti problem.U Beogradu interesovanja za rukomet nema uopste.Ne znam kako je po ostalim gradovima,Nis malo vadi situaciju,ali ukupno,stanje je bas nikakvo.Popularnost sporta je ukupno ocajna.

U Crnoj Gori bi definitivno imalo publike za jedan klub. Ovdje rukomet raste,kako zenski,tako i muski,uz vaterpolo je prakticno nacionalni sport.

Ima liga perspektivu,ali je potrebna neka prekretnica...
pa lovćen igra sehu, ne znam kakva je posjeta. kod nas bi i nexe mogao lako riknut, sponzor je na rubu ponora (doduše ako nexe grupa ode u bankrot, srušit će se i hrvatski mirovinski fond ali to je neka druga priča). gledaoci, rukomet je sport manjih sredina (zagreb i makedonci su tu iznimke), to je činjenica, zato je često baziran na čistom entuzijazmu i lojalnosti, kod nas su u pravilu van zagreba, rijeke i splita dvorane pune, jest da su onda to i relativno manje dvorane ali interes je ok.
brižan u glavu

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #21 poslato: Novembar 29, 2012, 03:13 »
Igra,igrala je i Sutjeska,ali ne kaplje niotkud u te klubove,a to je potrebno da bi se publika zainteresovala i dobila naviku da gleda rukomet.Malo marketinga, bitnih utakmica,rivaliteta i sve ce krenuti.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže mrkva

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: na dražici
  • Poruke: 1.065
  • Ugled: +127/-0
  • neprimjetan
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #22 poslato: April 22, 2013, 12:50 »
bota (boris dvoršek) se okitio naslovom već nakon par utakmica provedenih na klupi kao glavni trener. drago mi zbog njega, dugo je on tu negdje, marljivo radi pa konačno dobio pravu priliku. doduše malo me je razočarao prvom izjavom nakon utakmice protiv meškova u polufinalu. nešto u stilu igrači su bili anemični u prvom poluvremenu ali sam ih uspio trgnuti u pauzi između poluvremena pa je to u drugom izlgledalo puno bolje.
gadljiv mi je taj ton, IGRAČI su bili anemični, pa sam ih JA uspio trgnuti. baca na prof canjugu koji je, ma što profesor, akademik, nobelovac, izumitelj i utemeljitelj teorema po kojem su igračice krive za poraz (jer su: psikički nestabilne, umorne, bezvoljne, brzoplete, ....umetni po nahođenju), a on je zaslužan za pobjede. malo gdje se može čuti toliko blaćenja igračkog kadra (koji btw ti isti treneri koji ih pljuju, biraju, treniraju, psikički i fizički pripremaju) kao kod nas (regija).

da ne skrećem s teme previše, zagreb je pobjednik sehe, u finalu drmnuli i vujovićeve pulene. vardar nije uspio posložit obranu kao protiv metalurga, meni se nekako činilo da će se svaki čas zagreb odljepit na neku osjetnu razliku i zaključat utakmicu, ali nikako da krene. na kraju teškom mukom u produžecima. kod vardara dobro počeo petrić, ali se ozlijedio (ta ozljeda je vjerojatno i odlučila pobjednika, mada se petrić kasnije vratio, ali falila im je još jedna opcija u napadu), jako dobra utakmica karačića. ne sjećam se da je u hrvatskoj bio tako konkretan, i mali rajković uredno trpa no za njega sam znao da je dobar (ne reprezentativno dobar ali klupski sasvim ok, malo tko u Hrvatskoj ima para plaćat krila, super da se snašao u makedoniji). milić potjerao horvata i šprema na klupu, poskida im dosta zicera, umjesto horvata ušao matulić pa razvalio, umjesto šprema mali mihić (što je s batinovićem?), uglavnom milić dobar dio utakmice držao vardar u priključku. kod zagreba stepančić izvrstan, od njega će se nešto dat istesat, istina sve mu treba pripremit. ogroman je, teško je očekivat da će si sam stvarat prilike, s obzirom da ga razigrava impotentni (a prepotentni) joso, još je luka puno i napravio. matulića sam spomenuo, isto kao i josu, jebem ga u to njegovo impotentno zabadanje, križanje, sve što napravi je samo forme radi, nikakve koristi, muka ti dođe gledat ga. špiler, špilerski, nešto se priča da odlazi na kraju sezone, sumnjam da mogu nać zahvalnijeg igrača za te novce (pa ma kakvi oni bili). malo je takvih inače, nerazvikan, nekako u sjeni svih, a kad god zapne špiler rješava, legenda. pivoti (brozović, marić) što zbog josinog onaniranja, što zbog vlastite nemoći, kanda na utakmicu nisu ni došli. obrana na trenutke solidna inače samo ok, golmani isto tako.

seha dogovorila na četiri godine s gazpromom, ali ih rusi odmah stisnuli da poslože ligu kako dolikuje, nema više plivajuće satnice i kalendara kako kome paše, da si smanje troškove putovanja i sl. bumo vidjeli, polako to dobiva obrise ozbiljnog natjecanja.
brižan u glavu

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #23 poslato: April 23, 2013, 09:29 »
hoće to imat kakvu izlaznost u euro natjecanja dogodine?!
nešto sam čitao da bi i Poljaci te Mađari u to također ekipno ušli...
to bi onda bila ozbiljna liga,a ne sa ovim našim balkanjero jebivjetrima...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Tufi

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Podgorica
  • Poruke: 4.010
  • Ugled: +1/-3
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #24 poslato: April 23, 2013, 09:34 »
Ajde Mađari, ali Poljaci  :smeh3:

Pa ovi iz CG nemaju para da odu do Beograda a ne do Varsave ili Krakova  ::)
Duhom INSTITUCIJE, protiv prostitucije!!!

Van mreže mrkva

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: na dražici
  • Poruke: 1.065
  • Ugled: +127/-0
  • neprimjetan
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #25 poslato: April 23, 2013, 09:51 »
mađari su previše tražili, tri mjesta (veszprem, pick i neki pickzibneri), svake druge sezone final four kod njojzi i još koješta, ostalo na vidjećemo nagodinu, slijedeće sezone više manje isti sastav koliko sam shvatio. poljaci nisu ni bili u kombinaciji, da uđu zlovenci i svrbi već bi to bila jedna od jačih europskih liga i ovako ima solidnu kvalitetu. mislim da bi uz gazprom trebalo biti lakše, oni pokrivaju dio troškova. kocy, mensečini da su se u tome košarkarji zajebali, umjesto da su i dalje išli u eurolige prema svojim državnim ligama imali bi više euroligaša iz regije, veći interes sponzora, publike, ...... ovako su si pucali u stopalo štonosereče. nadam se da će rukometlije bit pametnije (u pravilu jesu).
brižan u glavu

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.954
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #26 poslato: April 23, 2013, 10:11 »
Negdje sam čitao da bi i Barsa mogla upasti u ovu ligu..

Van mreže Stoik

  • Mlađi član
  • **
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Novi Sad
  • Poruke: 27
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
    • Napred Voša
Odg: SEHA liga
« Odgovor #27 poslato: Septembar 07, 2013, 10:44 »
1. kolo SEHA lige:
RK Partizan - RK Vojvodina 23:25


Fotografije: Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Izveštaj: Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava



Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #28 poslato: Septembar 07, 2013, 11:13 »
Partizan u Decembru gostuje na Cetinju.
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže mrkva

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: na dražici
  • Poruke: 1.065
  • Ugled: +127/-0
  • neprimjetan
    • Pogledaj profil
Odg: SEHA liga
« Odgovor #29 poslato: Septembar 10, 2013, 12:24 »
danas kreću i hrvatski klubovi, međusobno. po imenima sasvim solidna liga (daleko od zvučnih imena ženske inačice WRHL) ali dobar rukomet je garantiran. doduše kad vidim tko je direktor SEHA lige dođe mi mukica, al ..........
brižan u glavu