Autor: dejo94 Tema: FK Crvena zvezda 2017/18  (Pročitano 168532 puta)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.954
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1410 poslato: Februar 22, 2018, 11:06 »
Teska utakmica, dobra Zvezda ali ne dovoljno dobra. Nosili smo se ravnopravno sa cetvorostruko skupljim timom. Ali nismo iskoristili 5 ogromnih sansi u 2 utakmice, od toga 3 zicera. Shodno tome, nema plakanja. I dalje mi je utisak da je Radonjic u Beogradu promasio plasman. Jbg, desava se.

Po linijama meni je izgledalo ovako: Borjan opet dobar, skinuo cist zicer u drugom poluvremenu. Zule Stojkovic carevao po strani, ali opet samo do pola. Da zna i od pola kao do pola igrao bi u velikom klubu neke top 5 lige. Le Talek znatno bolji deo stoperskog tandema. Savic jos nije usao u formu iz jesenjeg dela prvenstva. Uci ce. Rodic opet dobar, iako je imao padove. Ispred njih je bio glavni problem. Jovicic - Krsticic - Donald. Ok, uigravaju se, dobrim delom je i do toga. Ipak, Jovicic ma koliko borben i rastrcan bio prosto ne zna da da loptu prema napred. Donald je samo na mahove bio "onaj" Donald. A Krsticic prosto naprosto nije taj, to se juce i definitivno videlo. Izvanredan zadnji vezni, ali kao plejmejker ni blizu tog nivoa. Jbg. Iznudjeno resenje, trudio se, ali prosto nije to to. Radonjic opet zuji, zuji, ali nikako da ubode. Ben se jos uvek nije uigrao sa veznjacima i, pogotovo, Pesicem. A Pesic...sta reci, svi ga sada pljuju zbog promasenog zicera. Ono je morao da da, slazem se. Ali nije i sta da se radi. Prosto nije covek za tvrdog centarfora vec, kako ja vidim, vise za povucenog u formaciji 4-4-2. Nije ga dao ni Radonjic u Bg u jos izglednijoj prilici. A na ovom nivou ako ne iskoristis sanse jasno je sta se desava. Uostalom, taj preskupi CSKA, redovni ucesnik LS, je u celom dvomecu imao mnogo manje prilika i to mnogo manje izglednih. Falili su i Kanga i Boace, ali smo i bez njih bili jako blizu. Sto me dovodi do sledeceg:

ne da se nismo obrukali protiv visestruko skupljeg i iskusnijeg protivnika nego smo bili veoma blizu da ga prodjemo. I prosli bismo da je bilo malo vise iskustva i koncentracije. I boljeg sudjenja (gol smo primili u najnezgodnijem momentu posle ociglednog igranja rukom, a jos u par navrata su sudjeni potpuni idiotizmi, kao na primer kada nije dosudjen cist faul nad Borjanom i odmah zatim ocigledno igranje rukom, sto je rezultiralo mrtvom sansom za CSKA). Klasicno navlacenje, kao u Beogradu protiv Krasnodara. Ali ajde, svaka skola se placa.

Sustina je da ovo niko nije ocekivao u julu posle, recimo, tri primljena komada od nekakve Florijane. Igrali smo muski, prva smo ekipa koja je od samog dna kvalifikacija izbacila dva nosioca i otisla u grupu, pa jos tu grupu i prosla. Izbacili smo Spartu i Krasnodar, neuporedivo skuplje ekipe. Prosli smo grupu sa jednim Kelnom, BATE i Arsenalom. Svakome smo izasli na crtu, dva puta dobili bundesligasa, nismo se obrukali ni u dvomecu sa Arsenalom. Sa CSKA smo se pobili i dali sve od sebe. Nije bilo dovoljno ali je malo falilo. To malo je plejmejker.

Svaka cast momcima na svemu prikazanom. Ali najvece zasluge idu Ser Vladanu Milojevicu. Ovo je njegov trenerski rukopis. On je ni iz cega stvorio ekipu, postavio njoj shodnu formaciju, i iz svega toga izvukao maksimum. Sto se mene tice polozio je sa najboljom ocenom jos u Krasnodaru, jedinoj evropskoj utakmici ove sezone gde smo zaista bili nadigrani. Kada je na 1-3 ubacio drugog napadaca,  Pesica, koji je posle pola minuta dao gol. Covek jednostavno zna, ume i moze. Da se ja pitam dao bih mu sve sto trazi i zacementirao ga na klupi za narednih 5 sezona minimum.

Glave gore. Idemo dalje, subota i Subotica. Bitan mec. Mozda cete imati izvestaj sa lica mesta.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1411 poslato: Februar 22, 2018, 02:45 »

 Sad Milojević mora da pokaže da je gazda u ekipi i zadrži sistem igre bez obzira na pokušaje da mu se "nametnu" neka rešenja. Ostaćemo samo sa jednim špicem ako se ne desi čudo pa Boaći ostane i tu bi moglo da bude problema jer će većina ekipa igrati neku vrstu bunkera protiv nas u super ligi Srbije. Možda je vreme da se Joveljiću pruži ozbijna šansa da vidimo koliko može. Ne sme se ući sa lako ćemo jer konkurenti jedva čekaju naš kiks
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.954
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1412 poslato: Februar 22, 2018, 02:59 »
Nije nama napad problem, pogotovo u domacoj ligi. Nas glavni problem je u vezi. Pretpostavka je da ce za ostatak sezone ovo biti dosta, nadam se da cemo uspeti da sacuvamo prednost (zato je uostalom mec u Subotici jedan od kljucnih) ali bez kreativca mislim da ovogodisnje rezultate u Evropi mozemo samo da sanjamo. Zato mislim da je ovaj prelazni rok, zimski, potpuno promasen. Svestan sam situacije ali se ovakav rasplet sa Kangom prosto naprosto morao izbeci. I tu ne mislim da je bilo moranje njega zadrzati po svaku cenu vec blagovremeno spremiti i dovesti zamenu. Ocigledno nismo imali plan B i to nam se sada obija o glavu.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1413 poslato: Februar 22, 2018, 03:25 »

 kakav plan B :no:  jednostavno preovladala je stara srpska logika "ma možemo mi to i sami sa ovim što imamo"
 tačno je da nam je sredina tanka ofanzivno ali kao što je Pešić dobar za super ligu isto će i Krstičić dominirati + ne verujem da ćemo igrati u ovoj formaciji sa tri defanzivna vezna. Pešić je ostao trenutno jedini špic ( verujem da Boaći ide) i zato je problem a ne to što on ne može da pretrči ili nadskoči štopere javora ili bačke. Teško će on moći celu sezonu da gura a ne znamo koliko može Joveljić. Naravno o pripremi ekipe za Evropu da ne govorim, tu nam već nedostaju dva možda i ključna igrača na poziciji napadača i kreativnog veznog.   
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.954
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1414 poslato: Februar 22, 2018, 03:31 »
Sada neka se pokazu Terzic i Mrkela. Od momenta kada budu prodali Boacija uopste me vise ne interesuju price "klub nije u mogucnosti...", "mnogo trazi..", "zacepili su ogromno obestecenje..." i sl. Imaju dovoljno vremena da izmisle i dovedu i kvalitetnu desetku i kvalitetnu devetku. 
"This is exactly what football should be about."

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1415 poslato: Februar 22, 2018, 04:15 »
Ako se uzme u obzir samo prošla sezona (da ne spominjem deceniju tuge i čemera) ovo je abnormalno veliki uspeh i treba odati priznanje pre svega Milojeviću i igračima.
Daj Bože sreće i pameti da ponovimo nešto i približno slično narednih godina to bi bio znak da smo počeli da pružamo glave iz govana.Druga stvar je što ostaje žal za propuštenim šansama,okolnostima koje su predhodile ovom dvomeču i činjenici da se CSKA nudila na volej.Šteta.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2018, 04:15 ladja »

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.954
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1416 poslato: Februar 22, 2018, 06:09 »
Izgleda da je Boćko prodat Kapelu za 5,5 miliona.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1417 poslato: Februar 22, 2018, 11:09 »
Od početnih 8-10 miliona dođe do "mizernih" 5,5

Nešto malo više nego sponzorstvo Gasproma.

Za neke igrače su se nudile impozantne cifre, i to igrači koji nisu u 100% vlasništvu zvezde, a ovaj koji je pod jakim ugovorom i koji može da samo pojača cifru odlazi na polusezoni. Prilično nejasno.

Odlazak Kange i Boaćija je veliki gubitak. Plus odlazak Donalda, Le Taleka i verovatno još nekog je ozbiljan udarac za tim koji planira da "napadne" LŠ kako reče Terza.

John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1418 poslato: Februar 22, 2018, 11:18 »
pretpostavljam da pricas o ponudi za radonjica. jedino koliko znam za njega je bila ozbiljna cifra u pitanju. ima istine da je to nekako i logicniji potez, njega prodati, zadrzati boacija. posebno sto bi nekako lakse taj nedostatak nadoknadili. ali ponovo bi manje para zaradili, on je valjda 60% nas. a i cini mi se da je sa strancima problem sto prosto su neki od njih resili da idu. i cini mi se da je slicno sa boacijem. tj i da on decko odradjuje profesionalno ugovor,dok ga ne prodaju. da mu je to vise u glavi, nego neko novo dokazivanje. da se razumemo oni tako odlicno igra, mogao je malo efikasniji da bude u evropi(propisno se ispromasivao u grupi,i to nas je verovatno i kostalo nekoliko dodatnih miliona u njegovoj ceni). cini mi se kao da ono sto je rekao terza da smo pustili pesica da bi boaci pukao, nije bez logike. verovatno mu je i nasa uprava napunila glavu,da se razumemo,jer su videli zlatnu koku u njemu. em mu menadzeri pricaju o odlasku,em pisu novine,a i uprava mu verovatno najavljuje. tesko je ostati ciste glave. iako on vise nije klinac...
« Poslednja izmena: Februar 22, 2018, 11:18 NenadBG »
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1419 poslato: Februar 23, 2018, 08:29 »
 lepo je bilo a kako će da bidne u nastavku videćemo, možda sam previše oprezan ali uopšte mi se ne viđa šta i kako se radi u klubu
 naravno izuzimam Milojevića i Kosanovića
 
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1420 poslato: Februar 23, 2018, 08:36 »
Mislim da su novinarski uradci na temu, "transferi", nešto najmizernije i najnemoralnije što može da se pročita u ionako trošnom srpskom sportskom novinarstvu.
Koliko tu samo ima (novinarskih) patki... a bogme i gusaka... i gusana..! Kolko peradi! I koliko bednih, a pritom očiglednih, podvala :udaraozid: !

Koje li sprege tu rade??! Lik iz uprave "nekog" FK dojavjuje svom vernom burekdžiji u sportskoj redakciji "nekih" novina da plasira najnoviju vest: naime, upravo je stigla "najnovija ponuda" za njihovog igrača za kojeg je, jelte, "već zainteresovano" nekoliko klubova iz "liga petice". Ni manje ni više! Imena klubova se, po običaju ne navode, ali - tu i tamo - "procuri" po neko slovo, slog... Bar... Man... Man... Baj... hmm... Ko je? Da li će? Kada će? Kuda će?! Jebateled, koja napetošć !!!

Burekdžija verno odradjuje svoj poso i već sledećeg dana čitava čaršija bruji... "DESET MILIONA za onog malog"!!! "Si čuo?" "Ma, jesam ti bre ja reko - mali je čudo!" "Ja ga ne bi jošte prodavo... da ga zadržimo dok mu ne skoči cena na dvajes. A?"  "U pravu si, tebra! Nego ovi naši bi sve preko noći." "U pravu si tebra". Auuuuuu!!! Juhuuuu  :clap:

Kad se, ubrzo potom, ispostavi da je vest bila totalna patkovina, ne nadje se ama NITKO da postavi pitanje odgovornosti - kako profesionalne, tako (još više!) one, moralne! 
ALO, Hjustone! KO je plasirao lažnu vest? Kako? Kada?
Ali, ko će sad da se vraća i preispituje prošlos' ?! I čemu, kad je već stigla NAJNOVIJA ponuda. Juhuuuu! Za istog tog "malog".  :clap: 

Okej, nije baš "deset", čak ni pet, četiri... tri... Na kraju, ode mali za 850,000. Zvanično, to jest. Nezvanično, za nešto više. Ali, bože moj, nećemo sad da se nešto tu ispitujemo, ili, ne daj bože, da dovodimo nekakve komisije da proveravaju papire! Ćuti, dobro je i ovo   :kafa: .


Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.954
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1421 poslato: Februar 23, 2018, 09:09 »
To je x puta vidjen film. Tacka preseka dve veoma zalosne price koja svaka za sebe i na svoj nacin gusi ovu zemlju decenijama. Jedno je srpsko "novinarstvo": sifra daj za burek, cevape, skembice I klekovacu I pisem sta hoces (princip je isti ili slican i u drugim rubrikama, ne samo sportu, i ne samo u stampi). Drugo su mutni, zakukuljeni, zamumuljeni, potpuno netransparentni tokovi novca u ovoj zemlji (bitno je da imas ledja u vlasti i/ili kriminalu i mozes da radis bukvalno sta ti padne na pamet). I kada iskombinujes ta dva faktora dobijes veselje zvano fudbalska liga Srbije.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1422 poslato: Februar 23, 2018, 01:36 »
Препричаваће се пропуштене шансе у оба меча против ЦСКА, али и памтити историјски пут од првог кола квалификација до шеснаестине финала.

Све је то већ прошлост, која чека потврду наредног лета кад ће најтрофејнијем српском клубу бити императив у смеру стабилности пројекта да поново игра групну фазу УЕФА такмичења.

Милојевић је направио што није успео ниједан Звездин тренер од времена Љупка Петровића и Владице Поповића, али је велико питање хоће ли и у наредној сезони да предводи тим.

Није пристао да потпише нови уговор, по прилично бољим финансијским условима. Такав потез указује да су веће шансе да оде него остане.

Млади стручњак је ове зиме избегавао да конкретније говори о тој теми, а управу је ставио на чекање.

Оставио је Милојевић емоције по страни и показао да је за њега пословни став испред свега.

Сигурно је да жели да додатно сагледа стање клуба наредних месеци, анализира потенцијал за наставак успона, али и да види шта се нуди из других држава.

После резултата са Црвеном звездом, логично је да добије конкретне понуде из богатијих средина.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.954
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1423 poslato: Februar 23, 2018, 02:00 »
To je pravi ispit za Terzica. Tu ce se lepo videti koliko ozbiljno mislimo. Treba se protegnuti do krajnjih granica. Covek zasluzuje ozbiljnu evropsku platu, pocetak I kraj svake price. Nema izgovora.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.954
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1424 poslato: Februar 23, 2018, 03:32 »
Tek sad vidim da je termin utakmice u Subotici promenjen?! Ne igra se sutra vec u nedelju. Pa majkovicu zbog cega u ovoj zemlji uopste postoji kalendar takmicenja...sad ne mogu da idem :(
"This is exactly what football should be about."