Autor: dejo94 Tema: FK Crvena zvezda 2017/18  (Pročitano 168421 puta)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1425 poslato: Februar 24, 2018, 07:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Dobar tekst.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.694
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1426 poslato: Februar 24, 2018, 09:16 »
Orlandic i Sikimic i uloga u timu :smeh4:   ostalo je stvarno dobro
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1427 poslato: Februar 26, 2018, 09:25 »
Pregurasmo Suboticu. Jako bitna pobeda. Em je utakmica dosla u najgorem trenutku, neposredno posle eliminacije iz Evrope, em je Spartak za nase uslove sasvim solidna ekipa, em tradicionalno gore jako tesko osvajamo bodove, em je teren bio zaledjena oranica....sva sreca te se niko nije povredio. Izasli smo u mnogo drugacijem sastavu nego u Moskvi, bez stranaca. Na stoperu solidni Savic i nesolidni Babic (valjda znaju sto su za njega dali onoliku lovu; ja to jos uvek ne vidim). Na beku igrac utakmice Rodic i Gobeljic. Rodic je dao dva komada, prvi posle Milijasevog prekida kada ga je nasao na drugoj stativi i drugi kada je sacekao jednu odbijenu loptu na ivici 16. Ko bi to ocekivao. Gobeljic je sa druge strane ako sam dobro video ispao kod vodeceg gola Spartaka. U sredini Jovici i Krsticic. Jovicic na svom nivou, ono sto zna radi odlicno, ono sto ne zna, nikad i nece. Deluje mi da je Krsticic u padu forme. Prijatno iznenadjenje je Milijas. Cim imas kreativca u timu odmah je sve drugacije i bolje. Juce je bio razigran i, neuobicajeno za njega, rastrcan. delio lopte, asistirao rodicu, izvodio kornere, sutirao iz slobodnjaka (golman jedva odbio jednu bombu sa 30 m). Uostalom koliko je znacio za nasu igru najbolje se video kada ga je Milojevic zamenio mucenim Racicem. Od tog trenutka se igrala potpuno druga utakmica. Po krilima Milic (nije nista pametno napravio, ali nije nista ni zeznuo, osim sto nije mogao u par navrata da predje njihovog beka i svaki put mu je centarsut bio izblokiran). Ali je i kao takav bio za klasu korisniji od kolege sa suprotne strane. Srnic je odigrao jos jednu ocajnu partiju pa je Milojevic morao da skida Bena. U spicu Pesic. Ocigledno je da ga promasaj iz Moskve jos proganja. Na samom startu utakmice iznudio je penal (spretno - srecno, lepo se videlo da je jedva cekao da padne)...i onda ga promasio. To ga je dodatno poljuljalo pa je promasio jos dve strasne sanse do kraja meca.

Sve u svemu solidna Zvezda u vecem delu meca...ipak, zadnjih 20 minuta je tema za razmisljanje. Miloje hoce da zatvori utakmicu, po mom misljenju pre vremena. Izvodi raspolozenog Milijasa koji je  - barem kako je to izgledalo preko TV - itekako mogao jos da igra. Uvodi nesrecnog Racica koji ne moze da se satavi sa loptom, ostavio je gori utisak cak i od Srnica. Spartak - koji do tada osim gola nije napravio ama bas nista - dolazi do dve lepe prilike. Na svu srecu ne koristi ih. Ali to ne menja sustinu - sami smo se ponudili da ne pobedimo, a to ne bi smelo da nam se desava. Ipak, izdrzali smo i pregurali nimalo jednostavno gostovanje, verovatno jedno od najtezih do kraja. Obzirom na okolnosti, stanje terena i kombinovani sastav, ipak smo dominirali najvecim delom utakmice i pobedili, tako da moramo biti zadovoljni.

Idemo dalje, sreda i Vozdovac kod nas.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1428 poslato: Februar 26, 2018, 01:12 »

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1429 poslato: Februar 26, 2018, 01:20 »
Ipak ne igramo u sredu protiv Vozdovca, pomereno je kolo za vikend, tako da u subotu igramo sa Vozdovcem kod nas a u sredu u Novom Sadu.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1430 poslato: Februar 26, 2018, 07:43 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
"This is exactly what football should be about."

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1431 poslato: Februar 27, 2018, 05:51 »
I tako ode nam Boćko...

Nek mu je sa srećom. Ima on šlifa i te kako i moje je mišljenje da je mogao da igra u nekom od niže rangiranih timova u "ligama petice". U nekom Burnleyju, Watfordu, ili Crotoneu, pa Alavesu, Levanteu...

Ali, tamo nikada ne bi ubo ovu lovu (dodje mi da se zapitam, otkud bre Kinezima ovolika lova u fudbalu ?? ) !
Sa platom koja mu je zagarantovana, komotno može da izdržava celo Ashanti pleme.
Jedina šteta je što ga više neće biti medju kandidatima za reprezentaciju.
A to njega sigurno jako boli   :zvizvdi:  .

Hvala ti, lepi Boćko i da te Capello primi ko svog najrodjenijeg.  :klanja: :aplauz: :klanja:

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1432 poslato: Februar 27, 2018, 06:15 »
Dule je, po dobrom starom običaju, odradio raport. Manje-više sve je objasniJo.

Ja bih da dobacim (iz auta; u leru ) par utisaka. Dakle, dojmova.

1) Unatoč teškom svinjcu od terena, svi igrači - mislim i na Spartak i CZ - su me stvarno oduševili zalaganjem, brzinom, akcijama... Više puta sam se zapitao, dal je moguće da ja gledam "Jelen Super Ligu" ?!
Mi smo i stvorili i prokockali barem pet "stopostotnih", a i Spartak je mogao da nam se ušeta u mrežu poslednjih 20ak minuta. Realno.

2) Oko Bena se i dalje sudaraju mišljenja navijača. Meni je on iz utakmice u utakmicu sve bolji, ubedljiviji i - opasniji. Baš tako. Mislim da opšti utisak o njemu kvare njegovi promašaji, ali on zaista nije igrač za špic poziciju. Dok god je "pozadinac" njegova brzina i probojnost/dribling čuda čine. Nekako imam poverenja u njega. I shodno tome, velika očekivanja. Ako ostane za sledeću sezonu, eto nama moćnog napadača - krilo +paker. Ono što smo sve ovo vreme zamišljali da će biti brat takodje Srnić. Samo, ne ide.

3)  I kad odgledaš jednu potpuno otvorenu utakmicu kao što je ova bila, iskoče u prvi plan ne samo kvaliteti nego i - rupe.  Rupčage. Dodje ti da se upitaš, a dje nam je sredina? Dje su nam Pižon, Piksi, Robi, Rambo...? Krstičić!? Uh. Nije on, siroma, za to mesto. Da nije možda Račić? Ne zasmejavajte me. Nažalost, to je najvažnije i NAJSKUPLJE mesto u timu. Što znači da ćemo jako teško naći dostojnu zamenu za onog ludog Gabonca kojeg smo upravo prodali.  Ne znam. I to me baš brine.

Kako god, dobar užitak uz TV prenos iz Subotice u Nedeljicu.  :slavi:   

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1433 poslato: Februar 27, 2018, 08:54 »
Ben je sto se mene tice za sada vise nego solidan. Ako izuzmemo ono glupiranje pred golom u par navrata protiv Javora, utisak je sasvim pozitivan. A deluje da tu ima itekako prostora i za uigravanje i za napredak. Nadam se da ce uskoro skroz da "klikne" sa ostatkom ekipe i da cemo gledati sve bolje njegove partije.
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1434 poslato: Februar 28, 2018, 07:25 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1435 poslato: Februar 28, 2018, 11:18 »
Biće otvorene samo dve tribine. Zapad i sever. Plus kavez za goste.

Snega ima bukvalno do poslednjeg reda na zapadu. Ko će to očistiti....  :mukica:
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.694
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1436 poslato: Februar 28, 2018, 11:45 »
 okrenuce terza centralu sns i resiti problem :)
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1437 poslato: Mart 01, 2018, 01:50 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Biće otvorene samo dve tribine. Zapad i sever. Plus kavez za goste.

Snega ima bukvalno do poslednjeg reda na zapadu. Ko će to očistiti....  :mukica:

Šta, ko?
Pa, Delije, valjda?
Najodaniji, najnapredniji navijači u galaksiji.
A možda i šire.

A sad ozbiljno.
Ako ti momci mogu onoliko vremena da potroše na koreografije, priredbe, ovo-ono, ne vidim zašto bi im bio problem da se okupi njih 150-200, sa sve lopatama, i očiste šta ima već da se očisti?  :zbunjen:

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1438 poslato: Mart 01, 2018, 12:16 »
Vec vidim da ce pasti tesko smrzavanje u subotu...ali nema veze: po zimi, kisi, suncu, snegu ili kosavi... :clap:
"This is exactly what football should be about."

Na mreži Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.949
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2017/18
« Odgovor #1439 poslato: Mart 01, 2018, 12:50 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
"This is exactly what football should be about."