Autor: VolimPFC Tema: FK Partizan 2017/2018  (Pročitano 126531 puta)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1200 poslato: Maj 24, 2018, 11:11 »
Jedan od razloga zašto više ne idem na stadion je i taj što ne želim da se privolim ni jednom klanu. Moja ekipa sa kojom sam bio nerazdovojan na utakmicama se podelila na zabranjene i partizanovce. Poznajem par ljudi sa juga. Ne želim da me iko vezuje ni za jednu frakciju.
Ako ikada budem hteo da odgledam neku utakmicu, odgledaću sa zapada, ako može loža, da me niko ne vidi.

Čestitke klubu na osvojenom nebitnom trofeju.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1201 poslato: Maj 25, 2018, 09:12 »
i ja nešto kontam, ono, forma radi treba čestitati na tom kupu, ali brale, ovi se zaleteli pričama da je ovim spašena sezona  :no: . Čime spašena sunce ti bogovo  :udaraozid:


Kup je bio bitan trofej u stara vremena kada evro kupovi nisu bili toliko masovni, i kada si imao Kup šampiona gde ide jedan klub, Kup UEFA gde idu jedan ili dva, i Kup kupova. E pa onda, ako si već među 3-4 najbolje ekipe u svojoj ligi, a ne moš u Evropu, onda ti dođe kup kao bitna stvar.


Danas bar polovina ekipa u Evropi kup igra sa drugim timom, osvajaju ga klubovi koji ispadaju u drugu ligu, finala i polufinala igraju drugoligaši, pa i trećeligaši... Za čije babe zdravlje Partizan da se cima oko toga, kome je to bitno?

Dobio si Mladost iz Lučana, i vrh, sezona je spašena.



btw, doveli smo Nemanju Nikolića iz Spartaka. Čemu, Boga pitaj. 26 godina ima dečko, ima dve neuspešne epizode u inostranstvu, a u domaćoj ligi je ošurio samo jednu, ovu, sezonu. Kako je to referenca za Partizan, stvarno mi nije jasno. Da li je on planiram kao starter? Ili rezerva nekom boljem napadaču? Ako je starter dokle mislimo sa njim? Ako je rezerva zar ne gušimo onda Đoleta Jovanovića?


Kao da ovih poslednjih par godina nismo skontali da JSL veterani (Petar Đuričković, Saša Marjanović, Bojan Ostojič, Milan Radin, Nemanja Miletić s kosom) bez ikakvog ino iskustva ne mogu ništa pomoći i samo su višak...



btw, svaka čast ovim likovima iz Subotice, svaki prelazni rok preveslaju ove naše i uvale im neke igrače pod sjajnim papirom i mašnicom. Ciganima su prodali Miloševića, Milića, Hajdina, Ilića, Plavšića.. ukupno možda 1 i po igrač u najboljem slučaju.

Nama Ivanovića i Nikolić, bože daj da ispadne nešto kršteno od toga.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1202 poslato: Maj 25, 2018, 09:23 »
Ja sam prvo mislio da Djukic malo podjebava novinare sa onim 'vrhunska sezona' ali je onda komplet klub to prihvatio :o

Generalno, sezona nije prelosa ili očajna, ali se nikako ne moze okarakterisati kao uspjesna. U ligi ovakvog tipa, sve osim titule je samo po sebi neuspjeh, a ovaj je eto zaista najmanji mogući, s obzirom na evropu i kup. Vise gadan ukus ostaje zbog toga sto smo se drugi dio sezone bukvalno raspadali i ličili na seoski tim.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.733
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1203 poslato: Maj 25, 2018, 10:07 »
 Kup nije beznačajno takmičenje iako ga pojedini veliki klubovi igraju i sa rezervnim igračima, pogledajte ko je igrao u finalu kupa u Nemačkoj, 
 Engleskoj,Španiji, Italiji, Holandiji ...

 Po meni Partizan je imao solidnu sezonu, narvno da navijači traže i titulu ali mora se pogledati i trenutni sastav Partizana koji realno nije mogao da izdrži trku sa Zvezdom. Prodali su čelnici Partizana Milenkovića, Leonarda, Đurđevića i Evertona koji su bili nosioci igre u prošloj sezoni i to se moralo odraziti na kvalitet igara crno belih. Doveli su Ožegovića, Sumu i Zdjelara i vratili Tošića na jednoj nozi a to nije moglo da nadoknadi odlazak vodećih igrača

Sad počinju prelazni rok sa igračem iz spartakove ergele što ukazuje da će Ilijev opet lutati sa dovođenjem poluigrača ali je očito bitnije da se pune sopstveni džepovi od uspeha kluba. Ovaj nikolić je spor kao puž i nikako nije bolji od Jovanovića kojeg treba baš forsirati sledeće sezone.
Ima Partizan lepu osnovu na srdini terena u Pantiću-Zdjelaru i Đerleku ali ostaje da se vidi da li će Đukić ostati ili će mafijoze uvaliti Stolicu     
« Poslednja izmena: Maj 25, 2018, 10:19 Blefer »
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1204 poslato: Maj 25, 2018, 10:12 »
Odlazak Leonarda i Djurdjevica u istom prelaznom roku ne bi izdrzali ni mnogo mocniji klubovi od Partizana. Nije da se Djuka moze vadit na to jer mu je ekipa igrala ocajno, ali ja bih krivca trazio prvo kod uprave kluba. Narocito zbog onih BOMBI.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1205 poslato: Maj 25, 2018, 12:14 »
djukic je dobar trener, odlican za nase uslove. ali kao i uvek se pokazuje da oni koji nisu navikli na nase blato ili nisu spremni da udju u njega tesko imaju dobre rezultate, makar bilii najbolji treneri sveta.
generalno ova sezona partizana nije losa. ali slozio bih se da nije ni dobra. jer se kod nas svelo sve na tu titulu i ako je ne uzmes ne mozes da kazes da si imao dobru sezonu. opet kup je osvojen, ostvareno je preko ocekivanog u evropi,sto je velika stvar. po meni rezultat u evropi bi trebalo da bude osnova rezultata, i najbitniji kriterijum, u smislu da zvezda i partizan svake godine igraju ovakvu ulogu u evropi smanjio bi se i znacaj titule, ovako svi racunaju jednom u 15god ubodes ovakvu sezonu, jednom u 3 udjes uopste u grupnu fazu i onda ta evropa sluzi samo za nabijaje para,a rezultatski je smao bitna titula.
znaci samo titula nije uzeta, nikako to nije losa sezona. istina ove igre u drugom delu nisu osnov za dobro raspolozenje,i treba se videti sta je problem. meni se cini da je malo stvar i do toga da se na vise frontova busi djukic, da se unosi nezadovoljstvo u ekipu,i da je djukicu u takvim uslovima tesko da sve to iskontrolise i drzi pod kontrolom, sto se naravno odrazava i na igre i rezultat...
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1206 poslato: Maj 25, 2018, 01:20 »
Leonardo > Suma
Djurdjevic > Ozegovic

U tome je kljuc neuspeha ove sezone. Mada, da je pomenuti dvojac i ostao pitanje je da li bi bili na nivou od prosle sezone. Imali smo mi dosta srece lane, a njima je polazilo sve za nogom.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1207 poslato: Maj 25, 2018, 01:36 »
pa OK, ako Đukić nije kao neki drugi treneri koji su sposobni ući u naše blato kako kažete, zašto onda čeka i ćuti, zašto ne kaže koje je blato u pitanju.

Ako vidi da ga buše i zna ko ga buši, onda mi je čist mazohizam da ostaje tu i da ništa ne govorim.
Čitam sve probleme koje detektujete i svaki je OK, ali i dalje niko osim mene ne pominje odbranu. Partizanu je više od pola sezone glavni štoper bio Bojan Ostojić, dok se nije povredio. Koliko god problematični bili Ožegović, Tošić i Suma u odnosu na prethodne ofanzivce, oni su neke kurčeve golove davali, prisetite se ranijih sezona u Evropi, nikad nismo davali tako puno golova, Dinamu 3, Jang Bojsima 3, Skenderbegu 2, Videotonu 4... do Plzena smo bili izuzetno efikasan tim.

Problem je bio što smo retko kada tako puno golova primali, i tu idu moje najveće zamerke Đukiću, svejedno da li je on lično birao Ostojića, Miletića i Mitrovića, ili je privatio Ilijevljeva pojačanja, nadrealno mi je da smo tako lošu odbranu imali (da se razumemo, tu ubrajam i bekove).

Tu pada velika odgovornost na njih dvojicu kao tandem sportski direktor i trener. Očajan posao.

Ono na čemu mogu čestitati Đukiću su fantastično odrađene 2 ključne tekme, protiv Videotona u Felšutu i protiv Young Boysa na JNA. Taktički i tehnički savršene, protiv u najmanju ruku jednakih, ako ne i boljih protivnika (YB sigurno).

Takođe, u drugom delu sezone je isforsirao Markovića i Đerleka (a mogao je bar za nijansu više i Jovanovića) što je ključni kapital koji ćemo izvući iz ovog proleća.


Glavna zamerka su (pored diletantske odbrane) jako loše odigrani derbiji, i samouništenje u Plzenu. Jedna od najlošijih utakmica u modernoj istoriji Partizana.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.733
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1208 poslato: Maj 25, 2018, 02:38 »
 Ja sam napisao da su prodaje Milenkovića i Evertona oslabile Partizan, naravno najviše odbranu
 Ako Đukić uspe da formira kao igrače Markovića, Đerleka i Jovanovića Partizan će decenijama ubirati lovu
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1209 poslato: Maj 26, 2018, 11:05 »
Doveli smo nekog klinca iz LA Galaxy-a.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1210 poslato: Maj 26, 2018, 03:10 »
ako je MatEja, a ne Matija, naslućuje se po kome je mogao dobiti ime  :yes:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1211 poslato: Maj 28, 2018, 10:24 »
Djukic ostaje.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1212 poslato: Maj 28, 2018, 11:12 »
Potpisnik ovih redova je imao tu čast da bude jedan od zvanica na večerašnjoj proslavi dvadesetogodišnjice SC Teleoptik. Pored mnoštva zvanica, prelepih hostesa, dovitljivih konobara i mini filma o nastanku SC Teleoptik, fine zakuske, kolača i raznovrsnog pića.... 'bem ti sunce, 'tedo d'umrem od vrućine...




 
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1213 poslato: Maj 28, 2018, 11:17 »
Je li bio otac Teleoptika, gospodin Žarko Zečević? :)
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Partizan 2017/2018
« Odgovor #1214 poslato: Maj 28, 2018, 11:23 »
Naravno. Bio je ŽZ a bio je Ćure. Obojica su se zadržali nešto oko pola sata, verovatno ih je vrućina oterala.

Od 200-300 zvanica, prepoznao sam desetak, ostalo sve neka gerijatrija.


Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
« Poslednja izmena: Maj 28, 2018, 11:24 Laki »
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.