Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2017/2018  (Pročitano 93226 puta)

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #30 poslato: Jun 16, 2017, 06:12 »
Zato ne bi?

Moci ce da se bori za trofeje a ne za menadzerov dzep.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #31 poslato: Jun 16, 2017, 06:25 »
Hahahahahaha koje trofeje?

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #32 poslato: Jun 16, 2017, 06:27 »
Moj si kurac ti navija kk partizan cim n evjerujes u trofeje.
Oces da se kladis da cete uzet trofej ?

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #33 poslato: Jun 16, 2017, 06:28 »
Nemoj mi samo kup racunat u trofeje.

Ti si i ovu sezonu aba lige partizan stavio ispred zvezde pa... :)

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #34 poslato: Jun 16, 2017, 06:40 »
Dejan Borovnjak extended contract with Bursa spor for 2 more years! [/font][/size]Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava[/font][/size]

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #35 poslato: Jun 16, 2017, 07:22 »
što ovo stavi na temu Partizana  :) ? Jesi ga očekivao kod nas?

Ovi klubovi iz većih gradova Turske opasno plaćaju, Trabzon, Bursa, Izmir, Ankara, gomila odličnih igrača je u njihovoj drugoj ligi.

Van mreže Dimitrije BP

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Бачка Паланка
  • Poruke: 12.128
  • Ugled: +40/-15
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #36 poslato: Jun 16, 2017, 07:25 »
Ma nisam, nego nisam znao na koju temu. Laki mi se pojavio pred očima kad sam pročitao Dejan Borovnjak.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #37 poslato: Jun 16, 2017, 07:35 »
Dejan Borovnjak, Sava Lešić, Nemanja Bezbradica, Ognjen Dobrić, svi redom Kninjani

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #38 poslato: Jun 18, 2017, 11:00 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Jedna od legendi Partizana i njegovo viđenje na situaciju.


Citat
Mogli su da budu kao FMP - Partizan je godinama unazad pravio previše grešaka i propusta zbog kojih danas plaća preskupu cenu. Umesto da su iskoristili povoljnu klimu, kada su rezultatski bili na vrhuncu, za pravljenje sopstvene škole košarke i stvaranja adekvatnih uslova momcima koji bi iz unutrašnjosti dolazili u klub, po čemu su mogli da se ugledaju na FMP, crno-beli ništa značajnije nisu uradili po tom pitanju. Partizan i danas ima par zanimljivih igrača iz svoje škole, ali je rezultatski daleko iza najvećih konkurenata (Crvena zvezda i Mega) - podsetio je Marić na jedan od najvećih problema Partizana. - See more at: Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Ovo sam kvotovao jer sam ja sa mnogim navijacima pricao upravo ovo.Da mi je nevjerovatno da Partizan koji je imao sve uslove da napravi jednu skolu kosarke kojom bi obezbjedio sebi da ima svake godine tim koji bi imao osnovu i da se to nadogradjuje sa par pojacanja to nije uradio.

UMjesto toga urnisali mladje kategorije. Da ne pricam detalje koje znam svakako nece da se vjeruje u to.

P.S.

Nisam znao da je treci strijelac u istoriji Partizana.



Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #39 poslato: Jun 18, 2017, 11:58 »
Mnogo gotivim Miška Marića, ali ovo je jedan od onih uopštenih template intevjua koji su izlizani kao gejm boj.

Pre svega, dugo je šljakao plan B koji je bio neka vrsta "da se nađemo na pola puta", Partizan nije imao jaku školu, ali je imao trenersku infrastrukturu i nezavisnot u radu da se mladim juniorima pruži minutaža u Evroligi. To je dugo bio odličan recept. Šta god tadašnji FMP ili sadašnja Mega nudili svojim kapitalcima, tadašnji Partizan je nudio više, Tripko, Tepić, Vesely, Milutinov, Đekić, Luka Bogdanović itd. itd...

Svaki od njih je imao tu privilegiju da igra, a većina čak i da budu starteri na najvišem nivou košarke u svojim tinejdžerskim godinama. To je bila strašna prednost Partizana, stavite samo to u sadašnji kontekst gde su Radanov ili Simanić "premladi za Evroligu", ili gde se još Ognjen Dobrić naziva mladim igračem. Koliko god se često osporavale te godine Partizana, mislim da zaboravljamo koliko je tu bilo odličnih stvari.

Tako gledajući, Parizan je imao odličnu osnovu da stabilno funkcioniše kao klub. Naravno, ta osnova podrazumeva stabilno poslovanje, profesionalni menadžment i upravu koja nema nameru da se "ugrađuje" u te poslovne uspehe. Poštujem ja i Sašu i Tošu i Duleta, ali... bojim se da oni na tom polju nisu bili baš profesionalni i da su imali dodatne načine da "naplate" svoj uspeh.

Da ne govorim o onoj poslednjoj fazi kada je poslovanje kluba defakto preuzeo Dule, pa se počeo brukati na svim poljima, od ekonomije (tirade o Laiki banci) do prava (priča o validnosti Klobučarevog ugovora i Danilovićevom verovanju na reč  :smeh4: ).



Druga stvar, nije da nije bilo pokušaja da se napravi nešto više na tom polju. Mislim da se svi sećamo slavodobitnog povratka iz Pariza kada je tadašnja ministarka sporta (zaboravio sam ime, iz Dinkićeve stranke) svečano potisala ugovor o izgradnji trenažne dvorane za KK Partizan, što je naravno ostalo mrtvo slovo na papiru. Treca stvar, poštujem Miška, ali mislim da se zaleteo sa ovom izjavom, nije baš FMP tako lak projekat za izgraditi, to je dugogodišnja priča koja se razvijala uz klub bez velikih rezultatskih imperativa. Dvorana za igru, dve trenažne dvorane, trenažni centar, srednja škola, internat...

OK, kakav god da je Partizan imao budžet tih godina  :D , mislim da je bilo nemoguće ući u taj projekat, a istovremeno držati kompetetivan tim za nastupe u Evroligi, i sa pritiskom domaćih titula. Ponavljam, čak ni ta jedna trenažna dvorana nije mogla da se ispoštuje, iako je ugovorena na samom vrhuncu te Partizanove ekipe u upravi.


Prekomplikovana je to tema za tako paušalne i uopštene zaključke, ali suština jeste pogođena, Danilović jeste propustio šansu da Partizan na neki način izdigne iz situacije da 100% zavisi od države.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2017, 12:23 Zgembo Adislić »

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #40 poslato: Jun 18, 2017, 05:17 »
Taj plan je sljakao dok nije bilo ozbiljne konkurencije a i tada su za vecinu tih nabrojanih placana obestecenje.
Istina Partizan je svojim uticajem sredio da se to smanji ali opet se placalo a nijedan od tih igraca se nije isplatio.

Jednostavno su bas kako Misko kaze bili uspavani na lovorikama.

Niko Partizanu nije branio da napravi kosarkaski telepotik. Koliko su para sunuli za obestecenja mogli su placat tri sale 10 godina.

Dakle mislili su da ce vjecno trajat i d ace moci uzimati kad i koga hoce i nisu mislili na svoju djecu.

Imao se jedna od najboljih trenera Evrope a niednog naslednika skolovanog nije ostavio.

Naprotiv. Sve je rastjerao.

Apsolutno je bilo odlicnih stvari. Vecina je bila odlicna. Propustili su taj dio u kome su propustili sansu da naprave nesto svoje i da imaju osnov za teska vrmena koja su dolazila.

Ovako nema nista ( odnosno bice ali to cu u nastavku) i sve mora ispocetka.

Dule, Sasa i Tosa su zajedno sa pobjeguljom Divcem i Paljom uz veliku pomoc Dacica sprijecili da u klub udju neki Vesici, Zezelji i Pauci i to je ono sto je spasilo da Partizan ne bude " Evropska Zvezda".
Uostalom skinuli su onu BUducnost za koju sam mislio da ce vladat 10 godina bar.

Poslije ih je malo vrijeme pregazilo i ustvari svi se predali Duletu koji je pomislio kako sve moze sam da radi i tako unistio sistem koji je u Partizanu bio prepoznatljiv.

Ali opet sa druge strane, to je 13 titula, 6 ABA liga, sjajne predstave u Evroligi.
Dug period bas dobrih rezultata i mislim da je sasvim normalno da posle jedne ere dodje do neke pauze od nekoliko godina te da ih se u globalu nema za sta optuzivat.

Jedino sto su propustili priliku da stvore mladje kategorije odnosno trenere koji bi nosili klub.

Da je normalna drzava i da Zvezda i Partizan ne dobijaju para koliko dobijaju FMP bi bio ispred njih vrlo vjerovatno a niko me ne moze ubjedit da ova dva kluba nisu mogli uradit ono sto je uradio FMP.

Koliko je prosjecnih i nedovrsenih igraca izaslo iz fmp-a samo zato jer je Covic zaradjivao na njima. Zamisli da su imali zavrsni touch u Partizanu?

Zvezda je sad u teskoj situaciji ali ima 5-6 igraca svojih i uz par igraca opet ce imati dobar tim dok Partizan treba d akupi 12 igraca.

I kako stoje stvari kupice ih i napraviit tim koji ce s eboriti za ABA ligu a KLS ce osvojit mogu sad da potpisem.

Đe ce ih to dovest ne znam ali generalno nije ni bitno i ako posle par godina opet nastupi par godina krize dok neki novi Vucic ne uskoci u klub.




Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.878
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #41 poslato: Jun 18, 2017, 06:00 »
postoji nekoliko stvari koje nisu tačne i koje su blago rečeno nategnute.


Pre svega, nikako nije tačno da tada nije postojala konkurencija. Ne mogu se setiti nijedne godine da je Partizan rutinski rešavao prvenstva, ni domaće lige, a kamoli ABA. 04 je rešavao Šćepan u zadnjoj sekundi protiv Hemofarma, 05 je bila ona luda drama sa Avodžobijem u polufinalu pa finale protiv Hemofarma koji je tada osvojio ABA, 06 je bilo 5 utakmica u seriji protiv Šakotine Zvezde (Antić, Raičević, O Benon, "žena ti je kurva Milane"...), 07 je bila serija sa nelegalnom trojkom Drobnjaka... 08 smo relativno lako dobili, ali to je bio najbolji tim Partizana u XXI veku, 09 je bila Karijeva Zvezda i serija od 5 utakmica, a 10 se Zvezda počela urušavati, pa je isto bilo lakše.

Mislim, ako tada nije postojala konkurencija, šta onda reći za ovo doba gde se finale rešava sa skoro trocifrenom koš razlikom.



Da li su mogli napraviti košarkaški Teleoptik? Ja čisto sumnjam, zarade na košarkaškim transferima su miljama daleko od fudbalskih, a ionako uglavnom čujemo da FK nije napravio Teleoptik od svog rada nego od veze sa Mirko Marjanovićem.

Takođe, koliko je KK Partizan novca "šunuo" za obeštećenja? Kad je bilo koji naš klub nešto puno dao za obeštećenje u košarci? To se uglavnom radi pilićarenjem i korišćenjem loših situacija konkurenata, tako su dovedeni Vujanić i Luka Bogdanović, i još nekoliko primera, pa je onda KSS uveo ona fiksna obeštećenja, koja su kasnije plaćena u dva slučaja, Nenada Miljenovića i Baneta Đekića. Ne znam o kojim brojkama se tu radi, ali koliko god da je Partizan dao za obeštećenja, bar 5 puta više je zaradio za prodaju.

150k evra je max koji je plaćen za odštetu za dovođenje nekog igrača, a kontekstu infrastrukture FMP-a, 150.000 evra je kap u moru.


To da su spavali na lovorikama se slažem, ali nema šanse da su mogli napraviti FMP sistem, a u isto vreme biti konkurentni u Evropi. Nema šanse da je u košarci (ili bilo kom drugom sportu u Evropi osim fudbala) moguće živeti isključivo od prodaje igrača, bez drugog priliva kapitala. Ne postoji nijedan (brojem : 0) takav primer.



Ali kažem, u konačnoj crti, naravno da je puno toga propušteno.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2017, 06:03 Zgembo Adislić »

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #42 poslato: Jun 18, 2017, 06:27 »
Ne da se zivi od prodaje vec da ne mora kupovati prosjecne srpske igrace i strance kakvih smo se nagledali zadnjih sezona.
Miljenovic, Đekic, Bogdanovic, Tepic ...
Plus gomila solidnih igraca tipa Savanovic, Labovic, Cvetkovic a placani su losiji od njih.

02. buducnost 3:0
03. FMP         3:0
04 hemofarm 3:1
05 hemofarm 3:1
06. Zvezda 3:0.
07. Zvezda 3:1
08. Hemofarm 3:1
09. Zvezda 3:2

Posle ide raspad Hemofarma i ZVzede pa partizan u sedecih 5 finala ima 3 izgubljen utakmice. Nikad vise od jedne u seriji.
I samo je poslednja titula osvojena protiv tima koji je imao dobar kvalitet.


Apsolutno u nijednoj nije bilo sanse za protivnika osim donekle 2009. kada zvezda umalo nije iskoristila umor i opustenost  Partizana.

Slazem se da je finale ove godine smesno ali najvise zalugom bivseg vam trenera koga je boleo kurac da se cima.


Sprdnja gdje finale igraju dva tima koja da je normalno ne bi ni igrala istu ligu ali to je vec druga prica.








Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #43 poslato: Jun 18, 2017, 10:03 »
Ukratko:

Goran Grbović sportski direktor
Dragan Jakovljević trener
Dejan Kijanović finansijski direktor

Ukoliko se dozvoli, eto KKP sledeće sezone u borbi za opstanak.

PS: Muta Nikolić nema ni promil kredibiliteta kod igrača, očekivati da on posle Dinamika preuzme Partizan je naučna fantastika

PS: Dejan Borovnjak rules !
       Zaslužio je.   
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2017/2018
« Odgovor #44 poslato: Jun 18, 2017, 10:17 »
Jakovljevic se uvukao u gradsku vlast i nece sigurno biti trener pa ako vec necete mutu ostaje drugi nikolic koji je vec saradjivao sa kijanom
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)