Autor: dejo94 Tema: Srbija i Hrvatska na SP  (Pročitano 54798 puta)

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #240 poslato: Jun 22, 2018, 11:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ništa, sada ohladiti glavu i pobjediti Brazila.
a moguća je i ona druga opcija - psihički se raspast i dobit od Brazila 5 komada... :kafa:  ::)
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.729
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #241 poslato: Jun 22, 2018, 11:17 »
 Nas najveci problem pored hronicno sporih igraca je i ubacivanje igraca na pozicije koje inace ne igraju ali to nije ni samo krstajin izum. Jos jedna stvar mi je zapala za oko a to je koliko su igrači Švajcarske sigurni u ono sto igraju za razliku od nasih koji samo gledaju da sklone odgovornost sa sebe i traze alibi resenja.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Q

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Главни Стан
  • Poruke: 11.888
  • Ugled: +128/-32
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #242 poslato: Jun 23, 2018, 12:12 »
mislim da ste previše negativni. Okej, shvaćam da su se apetiti naglo podigli nakon godina bijede, ali ovo što Srbija igra na SP je puno bolje od očekivanja

ovo danas je moglo otić na bilo koju stranu i pobjeda Švice je po meni nezaslužena. Kostariku ste otresli rutinski, a na Brazil se treba napalit i tko zna... nisu oni baš puno toga pokazali. Nekakav slučajan gol na početku i oni će se iznervirat strašno, izgledaju psihički labavo. S obzirom na defetističke najave prije početka, ovo je pristojan turnir


ono što je najbitnije je da je ova ekipa u prosjeku mlada, ovo im je prvi turnir i mogu s vremenom samo rasti

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #243 poslato: Jun 23, 2018, 12:53 »
Jebiga vruća glava,ali ne mogu se oteti utisku da ova Švicarska nije ništa bolja od Srbije i da smo se po N-ti put samoubili.
Naravno da se ne treba predati i slično ali sad pričati o nekakvom "podvigu" protiv Brazila ni manje ni više je deplasirano.

Van mreže Hugo

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: СИДНЕЈ
  • Poruke: 7.043
  • Ugled: +122/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #244 poslato: Jun 23, 2018, 02:03 »
Meni nije jasno da ekipa dvometraša igra protiv ekipe metar i šumska jagoda i ne zabije im bar 3 gola glavom. Mitrovic se borio dok je imao snage, a onda ga je trebalo mijenjati. Tadic je odličan igrač, ali danas nije imao nikakvu podršku. Najvažnije je sad prestat kukat o svapskom sucu i sacirijevim kopackama i okrenut se Brazilu. Oni jesu tim s nekoliko velikih igrača, ali do sada nisu pokazali ništa posebno i može ih se stisnuti. Neznam koga još imate u srednjem redu, ali tamo ih treba zagušiti, usvojiti Nejmara i čekati da Marcelo ode napred i zaboravi se vratiti. Tako to izgleda odavde, ali sto reče gazda Bo ovdje je sve naopako, pa možda ja sve krivo vidim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
It is usually futile to try to talk facts and analysis to people who are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.

Van mreže Hugo

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: СИДНЕЈ
  • Poruke: 7.043
  • Ugled: +122/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #245 poslato: Jun 23, 2018, 02:04 »
Udvojiti. Benti autokorekt!


Sent from my iPhone using Tapatalk
It is usually futile to try to talk facts and analysis to people who are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #246 poslato: Jun 23, 2018, 09:04 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Jebiga vruća glava,ali ne mogu se oteti utisku da ova Švicarska nije ništa bolja od Srbije i da smo se po N-ti put samoubili.
Naravno da se ne treba predati i slično ali sad pričati o nekakvom "podvigu" protiv Brazila ni manje ni više je deplasirano.
bolja je ipak Švicarska...pojedinačno ne, ali kao ekipa i kolektiv - da...
da ne govorim da imaju puno boljeg i iskusnijeg izbornika...
gubili su i protiv Brazila, i protiv Srbije, al panike nije bilo ni u jednom trenutku, već su strpljivo igrali dalje, i vraćali se...
a nije uzalud ni podatak da im je ovo 20 i neka utakmica u nizu bez poraza...
zapravo jedini njihov poraz kojeg se sjećam unazad nekoliko godina je onaj od Portugala u skupini kvalifikacija...

što se tiče Srbije, sinoć sam uvjeren da je Krstajić samo fikus, a tim sastavlja netko drugi...ili to, ili je totalna neznalica...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.890
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #247 poslato: Jun 23, 2018, 09:08 »
evo i par mojih crtica.

Najgori igrač utakmice je definitivno Bane Ivanović. Imali smo nekoliko napada i polukontri gde se potpuno otvarala desna strana, hektar livade, i nigde nikoga, nikakvo ubacivanje. Neverovatno mi je da je toliko pao fizički ne ne može igrati u oba smera.

Ne pije vodu ni priča da se previše trošio u odbrani, koga god da je on čuvao na toj strani, Kolarov je imao daleko teži posao zbog Šaćirijeve strane, pa je svejedno aktivno učestvovao u napadu. Na naplatu dolazi činjenica da Bane već nekoliko godina igra isključivo štopera, i da nema puno sprinterskih obaveza, to više nije to. Shvatam da Rukavina nije neki kapacitet, ali je barem desni bek full time job, i mogao si od njega očekivati da učestvuje u napadu.


Druga stvar, kod ovakvih poraza po difoltu uvek uzmemo kukati za igračima koji nisu bili tu i sa kojima bi bilo bolje, ali rizikujući da upadnem u tu zamku, pomenuću Gudelja. I Matić i Luka su sličan tip igrača, taktički potkovani vezisti koji imaju visinu, ali nemaju baš puno eksplozivnosti i agresije. Mislim da je sinoć u drugom poluvremenu trebao takav igrač.

To mi nije bilo jasno, zašto je Krstajić poveo Grujića koji je po građi i stilu igre kopija Matića, dok bi sa Gudeljom imao tu drugu komponentu.

Iako odbrana treba podneti dozu kritike, za oba gola je po meni bila kriva postavka u prekidu i to obezbeđenje na sredini. Oba gola smo primili nakon naših prekida gde je protivnik izveo polu kontru. To su stvari koje idu na dušu treneru, i tu na naplatu dolazi odluka da tu držimo Krstijića.




I za kraj, ne mogu da ne izdvojim Mitrovića. OK, gledao sam u kafani i pod alkoholom, ali u dobrom telu utakmice ja stvarno nisam mogao da se setim da je izgubio neki duel, stvarno ima vrhunski osećaj za zagrađivanje, i balans u leđima. I da, nisam pisao ranije da ne upadnem u zamku navijačkog razmišljanja, ali evo nakon prespavane noći i gledanja snimka, nemojte zajebavati, ono je čist penal. Šta god Mitrović da radi gore, radi nakon što ga je čovek obgrlio sa obe ruke preko torzoa, potpuno nefudbalski potez.

Dečko ih je pojeo tokom cele utakmice i svesni su bili da će ih nadskočiti. Pritom, Mitrović je poznat kao igrač koji ne folira, stvarno se ne mogu setiti neke situacije da je simulirao, barem ne bestidno kako to danas radi većina fudbalera. Jednostavno, pogrešna odluka sudije i to je to.


Sve u svemu, Švajcarska zasluženo, nije slučajno u top 10 na FIFA listi, imaju jezgro igrača koji dugo igraju zajedno, i imaju trenera koji poseduje dug staž, od toga verovatno bar 10 godina rada na ozbiljnom nivou.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #248 poslato: Jun 23, 2018, 09:19 »
Slozio bih se da UN Svajcarska nije ništa kvalitetnija individualno, ali jeste timski i to je sigurno zasluga trenera. Medjutim, dodje li reprezentacija Srbije 2010.sa najboljim trenerom kojeg je imala u ovom vijeku i opet se desilo nesto slicno (australije se sjetite).

Igraci zaista imaju strah i los mentalitet, fudbalsku neinteligenciju, jer ovo kako Srbija ispada sa prvenstava je klasicni africki nacin, da se ne uvrijede forumasi crnci... U 5min se prosipa ono zbog cega riljas godinu dana.

Ajd, treba pokusati nemoguce i umuljati neki gol brazilcima u prvih pola sata pa onda nek ide sve u picku materinu... I novi preokret i sve.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #249 poslato: Jun 23, 2018, 09:26 »
https://cik-media.com/wp-content/uploads/2018/06/aaa1-678x381.jpg

ajd kad ova dvojica lete - očekivalo se, no počeli su i ostali... :D

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36088372_1693150880798470_2686743601198661632_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeG3hHmElbWFTdLZknBevCLG8Zer9h3HqUASY04vTXlHz_nVdGw_dqf1W1Q14owynGfjDCxnXDjyutD8sKYZrQ2iMSNP-n7E_5P8XN84qjSqBA&oh=a1f8402abfb8aa4db117835234b626ce&oe=5BEA3C32

"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #250 poslato: Jun 23, 2018, 10:45 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Udvojiti. Benti autokorekt!


Sent from my iPhone using Tapatalk
usvojiti Neymara... :smeh1: :smeh1: :smeh1: :smeh1:

legendo... :respect
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #251 poslato: Jun 23, 2018, 11:37 »
Srpski narod po običaju posle prve loše situacije krene da pljuje i kune, a dok je juče iste kovao u zvezde. Nije samo fudbalska reprezentacija u pitanju, tu je Djoković, ranije Čavić pa košarkaška reprezentacija, odbojkaška.... jedino je poštedjen vaterpolo tim, valjda zato što se prati manje nego koje je gaće Mimi nosila u zadruzi.

Proklet narod.


O utakmici ništa više od uobičajenih stvari. Teško mi je pao poraz, od Mijatove prečke nije bilo ovako.
Bili su bolji, konkretniji i brži.
Dabogda šipci slomili noge, a sudija neka dobije lišajeve.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #252 poslato: Jun 23, 2018, 11:50 »
VAR predlozio da se pogleda snimak, Njemac odbio, valjda je bio siguran u svoju odluku  :zvizvdi:

Citat
VAR Official

@VAROfficial1

VAR automatically checked the tussle during the #SRBSUI match. A silent check was completed & an OFR review was recommended to referee Dr Felix Brych.

Only the referee can initiate a review & on this occasion he was happy with his on field decision.
#FifaWorld2018
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.971
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #253 poslato: Jun 23, 2018, 12:00 »
Suđenje je bilo baš perfidno. Ali ajde. Ni prvi ni poslednji put.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #254 poslato: Jun 23, 2018, 12:01 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
VAR predlozio da se pogleda snimak, Njemac odbio, valjda je bio siguran u svoju odluku  :zvizvdi:

Citat
VAR Official

@VAROfficial1

VAR automatically checked the tussle during the #SRBSUI match. A silent check was completed & an OFR review was recommended to referee Dr Felix Brych.

Only the referee can initiate a review & on this occasion he was happy with his on field decision.
#FifaWorld2018


Mislim da je ovo lažni profil, jer je napravljen juče.