Autor: dejo94 Tema: Srbija i Hrvatska na SP  (Pročitano 54674 puta)

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.725
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #345 poslato: Jun 27, 2018, 10:04 »
 sve mane srpskog fudbala mogle su danas da se vide, kome jos nije jasno gde je problem on ce i dalje da proziva pojedine igrače.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #346 poslato: Jun 27, 2018, 10:11 »
Jebi ga, sta da se radi. U principu nije bilo lose odigrano prvenstvo, ali ce svi biti opravdano nezadovoljni jer je ovaj tim pokazao da ima kalibar za vise, ali da zapravo nema.

Inace, sad se ispostavlja da je gol Dzake u 90. minutu bio presudan. Bez tog gola, Srbija bi isla dalje sa 4 boda a Svajcarska kuci sa 3  :o Eto koliko malo dijeli uspjeh od neuspjeha. To naravno ne abolira sve ono lose sto se vidjelo u ove tri utakmice. Bice dana za pljuvacinu, polako.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #347 poslato: Jun 27, 2018, 10:41 »
Igracima ovaj put nemam sta xa zamerim posebno ne ovim klincima Veljkovicu. I ekipi nisu se vukli po terenu nisu se svadjali nisu bancili po hotelima..Na kraju nksmo se ni obrukali.Kome zameram samo FSS-u jer se to sto su oni uradili posle kvalifikacija ne radi ni Zimbabve.


Inace ekila sa HRT-a nahvali Srbiju vise od Brazila.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #348 poslato: Jun 27, 2018, 10:47 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
nisu se vukli po terenu

Nisu, ali su se nocas tako usrali od pomisli da napadnu Brazil da je to bilo vidljivo iz aviona. Ja pretpostavljam da je taktika bila da se izdrzi do 70-80 minuta sa 0:0 pa onda u juris, jer su upravo tako izgledali na terenu, ali to je poprilicno naivan pristup.

Junacki su ginuli i Iran, Maroko, Koreja, mogli su vala i oni malo vise petlje da pokazu pa nek ide sve u kurac. Ali dobro, strah od katastrofe je bio racionalan.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #349 poslato: Jun 27, 2018, 11:07 »
Pa jeste ali da smo dali gol u 61 minuti ko zna sta bi bilo..ovako u jeku nayih napada uvalili su nam gol i tu je bio kraj.Utakmkca protiv Svice je bila nasa sansa tako da mi se ova vecerasnja utakmica i ne analizira previse.
A strah od recimo 7-0 bio opravdan posebno sto bi rahni Blicevi i javnost jedva docekala.

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #350 poslato: Jun 27, 2018, 11:16 »
Nakon osam godina smo došli tu, fino počeli i onda za jedno poluvrijeme to prosuli. Šteta, ali za ovakve stvari ti treba i iskustva na velikim takmičenjima. Zato se nadam da će sa ovim klincima neko pametno raditi i da sada redovno idemo na šampionate, posebno na EP, na kom nismo bili od 2000. godine. Ako se može kako Paunović ubjediti da preuzme ovo i da krenemo da pravimo ekipu za velika djela, a ne ekipu koja će biti zadovoljna plasmanom na SP ili EP.

Na mreži Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.412
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #351 poslato: Jun 28, 2018, 09:40 »
B92 postavio anketu ima li srpski futbal buducnost

4300 glasova, 1700 kaze da ima, 2600 da nema
pa koji kurac? ...ta anketa, i ovakvi rezultati?!
« Poslednja izmena: Jun 28, 2018, 09:40 Cvjecar Florijan »
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #352 poslato: Jun 28, 2018, 09:42 »
Opet bih ponovio, vi ocigledno ne poznajete FSS i fudbalsku reprezentaciju Srbije. Kakav danak neiskustvu  :respect
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.889
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #353 poslato: Jun 28, 2018, 09:42 »
nema potrebe nešto posebno žaliti i lelemudati...

OK, iz naše perspektivne deluje da smo bili blizu, da je ova šansa tu ušla, a ona njihova nije, tuc muc, ali u konačnoj crti, jasno je da još nismo zreli za iskorak.

Logika je prilično jasna, trebamo videti genezu nekih drugih uspešnih reprezentacija. Pa čak i ove Hrvatske, koja ima nesumnjivo bolje igrače od naših, ali oni su vezali nekoliko turnira u istom sastavu, imaju 3-4 ciklusa sa Modrićem i Rakitićem zajedno, a može se reći da su tek sada kliknuli kako treba i krenuli da ubiraju neke plodove.

Budimo realni, kako mi možemo očekivati nešto na prvom zajedničkom turniru ove generacije. Ako se ovo shvati kao neki početak i zdrav temelj, naš cilj treba da bude da uhvatimo kontinuitet i da vežemo bar 3 ciklusa sa ovim jezgrom, da bi dobili neku rutinu i da nam se u kvalifikacijama ne bi dešavale Jermenija, Estonija i Albanija.


Dakle, prvo treba naučiti igrati kvalifikacije i steći neku rutinu da relativno sigurno odlazimo na velika takmičenja, i da uhvatimo taj neki kontinuitet koji ima više srednja klasa, poput Danaca, Hrvata, Poljaka... Na taj način se penjemo i na FIFA listi, a na taj način ulazimo u bolje šešire pred žreb i lakši posao u grupi. U tom nekom trenutku naši vodeći igrači (Sergej, Mitar, Jović, Živković, Radonjić, Milenković, Veljković, Mijat... i ko god još iskoči) će imati bar 40 utakmica u reprezentaciji, iskustvo, mogućnost snalaženja u specifičnim situacijama.



E nakon tog perioda ćemo moći da računamo na neki iskorak, neko četvrtfinale itd...



Naravno, u svemu ovome sam preskočio našu administraciju Kokezitis i slične pojave, to je već neka druga tema.

Na mreži Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.412
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #354 poslato: Jun 28, 2018, 10:13 »
slobodna dalmacija  :haha

Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Na mreži Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #355 poslato: Jun 28, 2018, 11:14 »
Sve osude za trenera, stručni štab i rukovodstvo FSS.
Igračima ništa ne zameram.

John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.725
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #356 poslato: Jun 28, 2018, 01:48 »

 baš se slažem sa lakijem samo bih dodao i plaćene novinare koji izveštavaju kako im kokeza naredi
 među igračima nema nikog koga bi posebno izdvojio ni po dobroj ni po lošoj igri, eventualno Tadić ali nažalost i on je ugušen od strane krstaje i kokeze
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #357 poslato: Jun 28, 2018, 02:37 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Sve osude za trenera, stručni štab i rukovodstvo FSS.
Igračima ništa ne zameram.


Potpis.
Nadovezao bi se na Zgembino poređenje sa Hrvatskom.Tu se vidi ogromna razlika u iskustvu(ne mislim na godine jer su tu negde) ali tačno neki dan kaže mi prijatelj ti vidiš tu sigurnost u igri Hrvatske i samopouzdanje da i kad im ne ide Bog zna kako da navedu utakmcu na svoju vodenicu pa protivnik napravi grešku i da sam sebi gol(Nigerija pa i Argentina).Tu se vidi da je ovo Modriću treće svetsko i da iza sebe ima i 3 Eura.Rakitić takođe,Perišić,Vida itd.Nema nervoze,panike itd.To se stiče samo konstantnim učešćem na velikim takmičenjima.To recimo ima i Švicarska što smo mi brzo zaboravili.Jedan Behrami igra svoje četvrto SP.
Da ne pričamo o broju odigranih teških utakmica na turnirima.Nama su tri igrača u prvih 11 imala manje od 10 nastupa za reprezentaciju.
Zato je izuzetno važno kvalifikovati se na sledeće EP biti prvu u svojoj grupi Lige nacija.Jer rezutltat se stvara samo kontinuitetom.


Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #358 poslato: Jun 28, 2018, 02:57 »
Ako se realno sagleda situacija, mi smo sasvim pristojno odigrali ovo SP. Nismo nadmasili svoje mogucnosti, ali nismo ni podbacili. U ovoj grupi, trece mesto je sasvim realan ishod. A bili smo blizu da izvucemo prolaz dalje.


Ono sto bode oci je nas "sistem" igre, koji se svodi iskljucivo na igru glavom, a to je posebno postalo izrazeno sada na SP. Pas igra je misaona imenica za nas, a bez toga tesko mozes da postizes dobre rezultate u kontinuitetu.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #359 poslato: Jun 28, 2018, 03:06 »
Što se tiče same igre ona je povratak na vreme pre Muslina,bezidejno i na silu.Kod Muslina je bilo klimavo pozadi sa tri stopera i dok se nisu na to igrači navikli primali smo tragično smešne golove,ali s druge strane Tadić je igrao na poziciji koja mu daleko više odgovara ne ko sad desno krilo gde ga je Krstajić turio,stvarali smo neuporedivo više šansi za gol,bilo je lepih akcija posebno u polukontri,u napadu je to delovalo neuporedivo opasnije za protivnike.
Nekako sam ubeđen da bi Muslin iskrompirao prolaz u ovoj grupi.