Autor: dejo94 Tema: Srbija i Hrvatska na SP  (Pročitano 54627 puta)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #45 poslato: Jun 02, 2018, 01:23 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Otpadci ocekivani jedino mi je Gacinovic iznenadjenje ali kao sto je Laki rekao Radonjic je blago tako brzog i okomitog igraca dugo nismo imali i boli me kurac hoce li Terza i Kokeza uzeti koji euro...
Kopija Lazara Markovića, lošija.


I to ćemo da vidimo.


Pero?A ko je to izneo kvalifiacije pa nije pozvan?Fejsa i Gudelj?Jedino Gaćinović i tu smatram da je greška jebo ga Grujić...mada pored Kostića,Živkovića pa i Radonjića to je najmanje tanka pozicija.
Najtanje je u odbrani i tu je guravo vezni red je jak..Matić-SMS-Kostić-Tadić..pa Živković odlično.Napad dobar..ludi Mitar i Prijović pa i mali Jović dobri ali odbrana ... :whistling:

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #46 poslato: Jun 02, 2018, 07:52 »
 Saša Djordjevic na primer vodi na prvenstvo Raduljicu koji malo igra u Kini ili ima losu sezonu jer je deo ekipe a ovde od ekipe koja je izborila odlazak na SP otpadnu selektor i 5-6 igrača. Da barem umesto  njih ide pravi trener i bolji igrači pa da se veruje u tim. Nazalost šibicarski mentalitet je pobedio ponovo u srpskom fudbalu.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.889
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #47 poslato: Jun 02, 2018, 08:16 »
dobro ljudi, gde ste vi videli sav taj silni talenat kod Radonjića, da doslovno puštate piš u gaće na pomen njegovog imena?


Da se razumemo, njega ne doživljavam kao Rodića, ipak ima 22 godine i neki potencijal i neka zdrava priča postoji, ali vi o njemu pričate u najmanju ruku kao da je izdominirao ovu godinu. Ono, mislim, nismo imali takvog igrača toliko i toliko godina  :yawn: ?

Evo meni na pamet pada Živković koji je skoro 4 godine već na velikoj sceni. Ne mogu naći kriterijum po kome bih Radonjića stavio ispred njega.

Kažem, meni je drago da mlad igrač iz naše lige dobije prizanje i ode negde, ali oko Radonjića se diže stvarno ogromna buka.


Ja nisam kao Blefer da sve uzimam kao konspiraciju  :D, ali recimo pamtim da sam jesenas nakon kvalifikovanja za SP sedeo s nekim fudbalerčićima iz kraja i u pričama oni su rekli da je Nemanja Radonjić siguran na SP. On je u to vreme odigrao 3-4 utakmice za Zvezdu, pa je nešto povređen, pa nikako da povežem o čemu se radi, ali oni su bili u fazonu, "on je siguran u Rusiji".

Uz svo poštovanje prema njegovoj brzini, i talentu iskazanom u JSL, i vaših hvalospevima da je vanvremenski potencijal, bojim se da je kod njega bitnije ko mu je iza leđa
« Poslednja izmena: Jun 02, 2018, 08:17 Zgembo Adislić »

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #48 poslato: Jun 02, 2018, 05:45 »
 Teška banda nam je u svezu i reprezentaciji
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #49 poslato: Jun 02, 2018, 08:33 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Teška banda nam je u svezu i reprezentaciji

Starino, savez je samo ogledalo društva.
Jedino kada smo imali homogeni sastav, savez na nivou i odlične međuljudske odnose je za vreme Bate Bulatovića pogotovo '98 godine, a onda ga ubiše zlikovci
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #50 poslato: Jun 03, 2018, 12:09 »
 srecom da postoje odbojkaski, vaterpolo i kosarkaski savez
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #51 poslato: Jun 03, 2018, 03:41 »
Prva utakmica i jednima i drugima će biti odlučujuća,posebno Srbiji.Setimo se J.Afrike 2010. ali i nekih prijašnjih,ako otvorimo mrljavo i bojažljivo protiv Kostarike te popušimo to je kraj,jer tradicionalno slede svađe i raspad tako da utakmice protiv Švip(c)tarske i Brazila nemaju posle toga nikakav značaj osim prestiža i formalnosti to je obično tako kad je Srbija u pitanju.
S jedne strane dobra je stvar što ovaj put javnost nema baš neka očekivanja,nema euforije(kao 2010 kada je "cela nacija bila reprezentacija"... :stuart: ) čak šta više posle svega što se izdešavalo u zadnje vreme i prijašnjih godina malo ko veruje i u prolazak grupe a kamo li nešto više.


Hrvatska s druge strane ima veće ambicije i samim tim i veća očekivanja javnosti ali neako imam osećaj da nema one euforije i ludila(još) kao prijašnjijh godina mada se sve može promeniti posle prve utakmice.Hrvatska ima kvalitetniju i iskusniju ekipu u kojo je većina glavnih igrača sada u zenitu karijere a onim najvećim zvezdama je ovo prvenstvo verovatno i poslednja šansa da urade nešto veliko.
Jedno je slično a to je prva utakmica.Hrvatska je za razliku od Srbije obično dobro otvarala grupnu fazu,setimo se pre dve godine EP.Onda sledi euforija.
Nigerija ako se shvati ozbiljno ne sme biti veliki problem ali su nezgdni ti afrikanci jer su nepredvidivi.
Island ne znam istorija je pokazala da ih se mora shvatiti ozbiljno ali ne verujem više da mogu iznenaditi više,misim da je faktor iznenađenja kod njih prošao i da su ih sad svi pročitali.Oni imaju uigranih 11 ali nemaju širinu(što je logično zemlja koja ima stanovnika kao Novi Sad sa okolicom) nema tu bazu.
Hrvatska ih zna igrali su do sada 4 puta s njima i ovaj put dajem prednost Hrvatskoj posebno jer na klupi nema Čačića koji čeka do 85 minute da nešto promeni ako ne ide.


Utakmica s Argentinom kao i utakmica Srbije s Brazilom je utakmica za uživanje i tu može biti svaša jer Argentici su raštimani ko ciganska tambura.


Prognoza-Srbija opet sve zavisi od prve utakmice možda prolazak grupe ako se sve posloži i uz dosta sreće..


Hrvatska bi s obzirom na kvalitet morala doći do 1/4 finala.




Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #52 poslato: Jun 03, 2018, 06:41 »
Hrvatska sasvim fino odigrala protiv Brazila, čak je i bila bolja u prvom poluvremenu. Nejmar se majstorski vratio.

Van mreže NenadBG

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 10.801
  • Ugled: +61/-256
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #53 poslato: Jun 03, 2018, 07:00 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
A ljubav ka tebi jos jaca je...

I svakim danom sve vise volim te...

Van mreže dejo94

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Višegrad
  • Poruke: 9.969
  • Ugled: +60/-35
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #54 poslato: Jun 03, 2018, 08:30 »
Gledam Kostariku protiv Sjeverne Irske i bukvalno sve idu preko krila i ubačaj. Tu ne bi trebali imati problema jer smo viši i naravno treba paziti na kontre.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #55 poslato: Jun 03, 2018, 10:18 »
Posebno smo dobri u igri rukom u svojih 16m.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #56 poslato: Jun 03, 2018, 11:45 »
Tradicionalno jaka strana...nego gde je izgubljeni as Milan Dudic koni je i pokrenuo trend?

Van mreže Hugo

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: СИДНЕЈ
  • Poruke: 7.037
  • Ugled: +122/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #57 poslato: Jun 04, 2018, 02:33 »
tanka klupa hrvatske. ako je ovo maksimum, onda ce i island biti prevelik zalogaj. :no:
It is usually futile to try to talk facts and analysis to people who are enjoying a sense of moral superiority in their ignorance.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.723
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #58 poslato: Jun 04, 2018, 08:13 »
 
 Hrvati će biti tvrd orah a da imaju boljeg izbornika mogli bi čak i do polufinala, sa ovim Zlajom koji je čini mi se "bata  Đora" trener dobro je ako prođu grupu. Srbija ako ne izgubi sve tri to će biti uspeh, klasična naprednjačka priča u zadnjih 5-6 godina. Nešto što je iole bilo uspešno rasturili su preko noći promenom selektora, kapitena, postavke na terenu i pozivanjem puno novih neproverenih igrača. No kad je mogao Vulin za ministra vojnog, Mali za finansije što ne može malo krastaja da se igra selektora :))
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže ladja

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 20.524
  • Ugled: +108/-96
    • Pogledaj profil
Odg: Srbija i Hrvatska na SP
« Odgovor #59 poslato: Jun 04, 2018, 01:50 »
Ne znam ko je izabrao Čile ali dok se s jedne strane čini logično da se uzme provera protiv neke od J.američkih ekipa zbog Kostarike s druge strane Čile je jedna od najprljavijih i najgrubljih reprezentacija,rizik od povreda je ogroman.