Autor: dejo94 Tema: FK Crvena zvezda 2018/2019  (Pročitano 130574 puta)

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #750 poslato: Mart 29, 2019, 06:04 »
U sledećoj sedmici počinju radovi na zapadu. Ruše se promenoari, šankovi, butik i poslovni prostor, kao i toaleti zapad 1 i 2.
Donacija UEFE, grebatori od firmi optrčavaju oko stadiona da dobiju ovaj posao. Ovo je samo prvi korak u pravljenju skajboksa, za koji nema para, naravno.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #751 poslato: Mart 29, 2019, 09:06 »
Nema nama skajboksa do Lakijevog!
"This is exactly what football should be about."

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #752 poslato: Mart 30, 2019, 12:03 »
Ima jedan SkyBox -
najjači na Mari
Kažu da ga drže
matori grobari!?

 :shok:

Ma,
dal to neko samo
laže, provocira?
jer ako je to tačno,
eto meni - čira!

Ni manje ni više,
čira i još tona
boleština gadni'!
Pa,
zar da GROBAR drži
Box na Marakani ???

 :pusiga: :pusiga: :pusiga:

Nema se tu, braćo,
ništa više reći;
(Osim)
Došlo vreme zadnje -
Idem leći.




« Poslednja izmena: Mart 30, 2019, 12:04 nyc »

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #753 poslato: Mart 30, 2019, 03:35 »
A sad, dosta glupog zajebavanja.   :nono:

Lakiju možemo svi mi, cigojneri, da kažemo jedno VELIKO HVALA

+ da mu odamo još veći   :respect  .

Mislim da ne treba objašnjavati. Naš forumaš koga ja, najiskrenije i najsrdačnije, zovem Domaćin (veliko D - iz nekih drugih razloga ) ,  je za mene kao nekakav raritet ili relikt iz nekog drugog vremena.
Vremena kada su se "zvezdaši" i "partizanovci"  (nije još bilo "cigana" i "grobara", a kamoli "delija", "južnog fronta" ili "zabranjenih" ) i te kako družili i pre svega, poštovali . Kada nije bilo tuča, sačekuša, otimanja zastava, razbijenih glava i - ono najgore - ubistava.

Tzv. "navijačka scena" koju imamo danas nije nastala prekonoći. Kao kakav kancer, ona je rezultat jednog dužeg procesa raspadanja... i umiranja.

Taj proces truljenja je počeo tamo negde ranih 1980ih i u prvo vreme ničim nije najavljivao duhovni i moralni raspad koji će uslediti. Naprotiv. Rekao bih da je u početku taj "navijački pokret" čak posedovao i nekakav šarm. Navijačke grupe sa svojim šarolikim obeležjima: šalovi + transparenti + zastave i grbovi + pesme i pokliči - sve u svemu, neki novi navijački folklor. Jedna autentična potkultura koja će, medjutim, vremenom prerasti u nešto prilično monstruozno. Biće to pravi jedan "Frankenštajn" koji se, jednom kada je stao na noge, potpuno oteo svakoj racionalnoj kontroli, te svakom osećaju za moral i elementarnu ljudskost.

Dovoljno sam mator da pamtim neko drugo vreme - ono na koje me baš Laki podseća - kada su crveno i crno beli išli zajedno na utakmice sa kojih su se zajedno i vraćali. Nemojte da me pogrešno shvatite - ne izmišljam ja ovde nekakav idilični scenario u kojem se svi držimo za ruke i pevamo "Hej Sloveni".  Toga nikada nije bilo. ALI, da je postojao nekakav kodeks druženja i uzajamnog poštovanja koje je nadilazilo svaku navijačku obojenost i ostrašćenost, e to je postojalo, još kako je postojalo.

I zato, kad smo ovde spomenuli "Lakijev SKY Box" , meni je srce malo preskočilo koji otkucaj... Majkemi.  Baš me neka emocija drmnula. Emocija i sećanje na neki drugi film koji smo davno ostavili iza sebe, a da ništa bolje nismo stvorili! Naprotiv. Prepustili smo "najlepšu sporednu stvar na svetu" nekim mračnim i nemuštim silama. Dozvolili smo im da nam otmu "juego bonito"  - baš tako, da nam je otmu, a za to niko nikada neće odgovarati.

Za razliku od tih "otmičara", za razliku od tih "organizovanih" grupa, mi ostali smo postali "simpatizeri" - naziv koji mnogi zaludjeni klinci danas izgovaraju sa neskrivenim osećanjem gnušanja, skoro gadjenja! Simpatizeri su oni koji sede na zapadu, ili na istoku; to su oni koji ne umeju da se biju za "čast" svog kluba!! Oni bi samo da gledaju utakmicu!  Strašno, boktemazo!

Kako god. Eto njima "šipka" i ratnički pokliči! Eto im bokseri, štangle, nožekanje i po koja utoka.
Nama "simpatizerima" ostaje nešto mnogo lepše.
A ako slučajno ne znate šta je to - svratite u Lakijev SKY Box. 

 :klanja:

 

« Poslednja izmena: Mart 30, 2019, 03:42 nyc »

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #754 poslato: April 01, 2019, 06:49 »
Hvala Profo, ali jbga, utakmica u subotu je bila poslednja koja se gledala iz tog SKY BoX-a. Koliko već za dva-tri dana sve to ide u prašinu i šut jer se pravi neki superkomforan, pazi sad, "open space" ( serem vam se u naziv, kada bogati srpski jezik nema adekvatnu reč za to) koju finansira UEFA mafija.

UEFA mafija je blagonaklona prema fkcz iz razloga što su primetili značajne pomake u infrastrukturi stadiona i voljni su koliko sutra (otišli u Lion Terza, Pantović I Marko finansijki dir) na potpisivanje donacije za stadion u iznosu od 1 mil evra. Mafiozi su primetili i konstatovali značajne pomake u ulaganju, misli se na : grejanje terena, trava na stadionu i pomoćnim terenima, tereni omladinske škole, toaleti, tv studio, champions club, kamere, kapije.... pun kurac stvari koji se rade na i oko stadiona. Vole da vide da se ulaže, za razliku od recimo Napolija gde je stadion u raspadu, i da će tu u budućnosti biti ispunjen standard koji UEFA mafiozi propisuju.

Uprava FKCZ je zgruvala cca 53 mil. evra (promet u 2018) u ko zna šta, jer u januaru 2019 već nisu imali dinara na računu. Meni (kao firmi) duguju za mene, izuzetno velike pare i to im se po drugi put dešava, samo što onda su imali rezultat nikakav, a ovaj ima itekako ozbiljan finansijki priliv.

Mi imamo strpljenja do kraja prvenstva, a onda, jebi ga, ni uefa monitoring neće moći da spreči neophodne poteze, nimalo prijatne.


E sad, jedna stvar od jutros. U životu ništa slično nisam čuo.

Jutros u 8:00 bezbednjak i policija su nas zvali da otvorimo neke kapije toaleta. MI smo im uredno javili da kapije nisu zatvorene.
Šta se desilo:
Policija je pronašla u kabini toaleta na severu sina (oko 30 godina, verovatno blago retardiranog) koji je tamo ostao od POLUVREMENA utakmice sa Mačvom.
Njegov otac koji je došao sa njim ga je "pustio" da ode do WC-a, na poluvremenu. Ovom se ko zna šta desilo, lik je ostao u kabini toaleta. Počelo je drugo poluvreme, lik je ostao unutra, utakmica se završila, lik je ostao unutra, otac mu je otišao kući misleći da je ovaj zapalio, posle sat i po od kraja utakmice, svetla se gase (pa i u toaletima) lik ostaje unutra. Kabine toaleta su takve da se nalaze duboko unutar površine. Mrkli mrak unutra. Juče ceo dan.. Otac zove policiju da mu je sin nestao. Policija pokreće potragu za njim. Sinoć celu noć lik unutra. Jutros došli do toaleta, elektičar upali svetla i imali su šta da vide. Lik nije znao da se vrata otvaraju na unutra, nego je gurao na napolje. Panduri mu daju vodu, pitaju ga kako je On odgovara" Jel i dalje 1:1" Jel si gladan " Pa jesam malo" Totalna konfuzija jutros. Ne znam da li da se smejem.


John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.715
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #755 poslato: April 01, 2019, 09:39 »
 sve,sve, ali da pita da li je jos 1:1  :respect
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #756 poslato: April 04, 2019, 10:14 »
Napokon ko čovek odgledah utakmicu. Miloje je opet krenuo sa jednim napadačem i sa timom koji mi se iskren da budem mnogo i ne sviđa. Previše je tu nabijeno u manevar, ipak Bačka nije Liverpul...na golu standardno Borjan. Posla nije imao, gol nije mogao da brani. Levo Rodić koji se izgleda baš nameračio da da gol, šutirao je i kad treba i kad ne treba, ali nije htela da uđe. Desno Žule. Jedna od boljih partija, čak je dva puta pogodio 16 m iz centaršuta. Dao je i gol kada je dobio sjajnu loptu od Marina. Ali on kada krene da dribla...tuga...dečko je inače neopevana seljačina. U užoj odbrani Babić i Savić. Bez mnogo posla. Savić je direktan krivac za gol Bačke. Valjda je predugo slavio svoj prvenac u klubu. Bio je posle kornera sam na petercu, lopta se nešto izodbijala i došla do njega. Imao je dovoljno vremena da je spusti na nogu i zakuca. Jovančić juče nije bio na nivou prethodnih partija, ali je zato Čaušić odigrao relativno smislenu utakmicu. Ben je bio standardan. Simić nije pokazao mnogo toga, ali ruku na srce tukli su ga kao vola u kupusu. Što se Ivanića tiče, vidi se da neki kvalitet tu postoji, ali sve je to još uvek mlako i nedorečeno. U špicu Pavkov. Nije mnogo pokazao. Dao je gol iz, po meni, prilično sumnjive situacije. Pred kraj ga je menjao Boćko. I on je dao gol ali je poništen zbog ofsajda. Zadnjih pola sata Simića je menjao Marin. To je odmah drugi nivo igre, neuporedivo smo bolji kada je on u timu. Imao je sjajnu asistenciju za Žuleta kada ga je izbacio desnim spoljnim u prazan prostor. Veoma lepo.

Inače smo stalno pokušavali da damo gol, i šutirali i kad treba i kad ne treba. Sa te strane sam prilično zadovoljan. Voljni momenat postoji, zalaganje je tu kao i trčanje. Naravno, nije ovo utakmica ni protivnik na osnovu kojih treba izvlačiti dalekosežne zaključke, ali generalno gledano slika je pozitivna.

Idemo dalje. Nedelja i Mačva kod nas.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #757 poslato: April 08, 2019, 09:33 »
Sinoć sam posle par kola bio na stadionu jer se utakmica napokon nije poklapala sa protestom (tu čast je prekjuče imala košarka). I hvala bogu da sam bio jer bih u suprotnom bio uskraćen prisustvovanja jednoj od najvećih majstorija koje pamtim. A dosta pamtim. Gol Marka Marina je fudbalsko savršenstvo, kvintesencija fudbalske lucidnosti. Serija driblinga i savršen lob iskosa. Fascinnantno.
Ali krenimo redom. U utakmicu smo ušli da je otaljamo. Gosti su postavili bunker i nisu imali ama baš nikakvu ambiciju prema gore. Ukoliko se ne varam jednom su šutnuli na naš gol za 90 minuta. U takvoj igri odbrana nije imala posla, Borjan neocenjen, kao i Milunović i Savić. Bekovi su išli napred, i Gajić (kasnije umesto njega Gobeljić) i sa druge strane Rodić. Gajić je naročito dobro centrirao, ukoliko sam dobro video on je pogodio Boaćija u trepavicu za prvi gol. U svakom slučaju mi je on bolje rešenje na desnom beku od Stojkovića. Joičić je odigrao solidno ono što uvek igra, nema tu iznenađenja. Ivanić je uspeo da postigne prvenac u prvenstvu, ali i dalje mi deluje nekako mlako, nedorečeno, podseća me po tome na onog Bugarina Georgijeva ili Vukana Savićevića. Pred kraj ga je menjao Milijaš i tako zabeležio 250ti nastup za klub. Svaka čast. Benu nije mnogo toga polazilo za rukom. A Marin? Ono se ne uči, sa tim se rađa. Majstor. Mada, moram priznati da me je prethodno dva puta baš iznervirao jer nije hteo da potrši za loptom koju je mogao i morao da stigne. Nadam se da je to samo prolazni napad kurcobolje. Napred su igrali Boaći i Joveljić. Boaći je stalno bio u šansi i promašio je boga oca ali je i dao dva komada, od kojih je onaj prvi bio baš golgeterski. Joveljić i, kasnije, Pavkov nisu se videli.

BNa stadionu nekih 7-8 hiljada ljudi, što je šteta. Ono se ne viđa svaki dan. Idemo dalje, subota i Radnički Niš.

"This is exactly what football should be about."

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #758 poslato: April 08, 2019, 12:50 »
NApisah već na nekom YT snimku (ne sećam se kojem). MM je nešto najbolje što nam se dogodilo još od one generacije Piksija, Deje i Robija.
Koji UBER-MEGA-majstor!

Kako li smo samo njega uboli, pojma nemam. A, neću ni da se pitam.


P.S. Ali, Dule, dje se seti Georgijeva !!?!?   :klanja:
« Poslednja izmena: April 08, 2019, 12:52 nyc »

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #759 poslato: April 08, 2019, 01:03 »
Pa I taj je sve kao nešto znao i sve kao nešto umeo i sve kao pleše sa loptom a nikad ništa konkretno. Balerina. Nikada nisam mogao da smislim taj tip igrača.
"This is exactly what football should be about."

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #760 poslato: April 08, 2019, 02:01 »
Definicija "SVE NEŠTO"  :rock: :rock:

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #761 poslato: April 08, 2019, 02:18 »
Sve kao nešto
"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #762 poslato: April 17, 2019, 10:07 »
Rutinska pobeda protiv Mladosti u prvoj utakmici polufinala Kupa. Ne preterano jak tempo, ali nekoliko zanimljivih situacija pred oba gola. Borjan standardan, za gol nije kriv. Gobeljić, Milunović, Rodić i Babić su dozvolili protivniku - i to poprilično neambicioznom - gol i mrtvi zicer na 2-1. Pogotovo me razočarao Milunović, naročito je u paru sa Babićem bled. Dosta smo ga platili a ne pokazuje kvalitet ni izbliza na nivou Degeneka. Donekle je utisak popravio visokim skokom i golom posle sjajnog Marinovog prekida. U vezi Ben, Čaušić, Vulić i Marin. Očekivano, Ben i Marin za klasu bolji i agilniji od Čaušića i Vulića. Ben se rastrčao, imao je i jednu asistenciju za Pavkova. Marin nastavlja da deli lopte kao rukom. Pred kraj ga je menjao Simić. Čaušić je bio Čaušić, a Vulić ništa nije pokazao. Posle ga je menjao Ivanić koji se i upisao nakon jednog odbitka. U špicu Pavkov (dobro je igrao i dao gol) i Joveljić u prvom poluvremenu (dok je imao više snage) dominirao je. Stalno je ulazio u šanse i dao je lep gol (doduše uz obilatu pomoć njihove smešne odbrane).


Sve u svemu očekivana pobeda i osigurano polufinale. Idemo dalje, subota i Čukarički na Banovom brdu.

"This is exactly what football should be about."

Van mreže Dule Savic

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Poruke: 11.958
  • Ugled: +1196/-454
  • mitoman i povijesni revizionist
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #763 poslato: April 22, 2019, 09:42 »
Poraz na Banovom brdu, prvi u prvenstvu posle dugo vremena: 2-3. Poraz kao poraz, nema veze. Ono što, međutim, brine je golim okom vidljiva indolencija, kao neko zasićenje. Slažem se da je sezona preduga, sistem takmičenja idiotski, titula skoro pa obezbeđena, previše je utakmica, ali to zaista ne sme da bude izgovor za nedostatak motivacije. Ono što mnogo više brine je nedostatak igre i sistema, prazan hod, igra bez igre, ja tebi-ti meni. Borjan je možda nešto više mogao kod prvog gola, a inače je često ostavljan da vadi kestenje iz vatre, zaslugom štoperskog tandema. Savić je odigrao jako loše, kao i Milunović. Kako su samo pustili onog Stojanovića da se namešta i da je pukne u rašlje sa 20m bez da mu iko izađe...taj balvan Milunović ništa nije pokazao od kada je došao a skupo je plaćen. Po bokovima Gobeljić i Stojković, ništa spektakularno ali i bez većih grešaka pozadi. Na zadnjem veznom Čaušić i Jovančić. I dok Jovančić nije napravio skoro ništa, Čaušić je samo vraćao loptu ili odlagao na stranu. Kakvo fudbalsko umeće...bože me sačuvaj. Ivanić i dalje nit smrdi nit miriše. Ben relativno pristojno, plus je dao gol iz penala, posle ga je menjao onaj Simić. Marin je tu jedini autentični fudbalski majstor, dao je gol, imao par lopti i prekida...u špicu je prvi put igrao Vukanović koji je zimus došao iz Napretka. Na mene je ostavio sasvim solidan utisak. Baš je jurcao (jedan od retkih u timu) i trudio se, asistirao Marinu za vođstvo i iznudio penal za 2:0. Posle ga je menjao Jirka. Potpuno mi je neverovatno da na 2:2 vadiš jedinog napadača, a na klupi imaš Pavkova...svašta. Valjda ga je "čuvao" za četvrtak, bez veze...sa druge strane, ubio nas je Mudrinski, naš bivši igrač sa dva gola i konstantnim pritiskom na one spomenike u našoj odbrani...

Zaključak je da sa ovakvim timom i zalaganjem u Evropi nemamo čemu da se nadamo. Voljni momenat će se popraviti, u to sam siguran, a što se rostera tiče, mi bez bekova koji umeju da pogode 16m iz centaršuta, barem jednog krštenog štopera i centralnog veznog nemamo šta da tražimo...a i to samo pod uslovom da ne bude prodaje Marina, Bena, Boaćija, Pavkova...što, poznavajući metodologiju Terzić dr Zvezdana, veće su šanse da se Lučani plasiraju u Ligu šampiona nego da se to ne dogodi...

Idemo dalje, četvrtak i Partiyan kod nas.

"This is exactly what football should be about."

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.944
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: FK Crvena zvezda 2018/2019
« Odgovor #764 poslato: April 22, 2019, 03:15 »
Dao sam krv i dobio kartu za sever.

Derbi se dočekuje u nikada manjoj tenziji.
Karte su 500 din jug i sever
Istok 1000
Zapad 1200


John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.