Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2018/2019  (Pročitano 90710 puta)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #300 poslato: Decembar 24, 2018, 02:29 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Nadam se da ovaj potencijalni dolazak Renfroa znači i pedalu Pejdžu. Unakazi nas dečko ova tri meseca... Neverovatno da ne pokazuje ni milimetar napretka.

Citat
a Partizan je imao Pejdža koji je odigrao jednu od najlošijih utakmica do sada. Promašio je sve bitne šuteve, uključujući i ona slobodna bacanja posle nesportske, pa kasnije i trojku i polaganje u prelomnim momentima. Pejdž jeste projekat crno-belih, ima potencijal, sa njim mora da se bude strpljiv, dobro je što ima petlju da preuzme odgovornost, ima tu materijala, ali mora da krene da pogađa češće. Ili bar da ne maši kada to ne sme da se dogodi, već da tada saigračima kreira dobru situaciju.

Znaci ostaje.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.941
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #301 poslato: Decembar 24, 2018, 02:46 »
Ne znam gde da nadjem inspiraciju da otpratim basket. Trener OK, tim OK, publika daje podršku, postoji neka hemija, neki fluid koji je godinama krasio tim... ali me razuveri sekta koja neda mira.

Jebote, sada će 2,5 godine kako nisam otišao ni na jednu košarkašku utakmicu

« Poslednja izmena: Decembar 24, 2018, 05:16 Laki »
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #302 poslato: Decembar 24, 2018, 02:56 »
Laki, bolje se odrekni tog principa...SNS je realnost svih ozbiljnijih klubova u Srbiji, sto se prije sa tim pomiris, lakse ce ti biti...
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.941
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #303 poslato: Decembar 24, 2018, 05:29 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Laki, bolje se odrekni tog principa...SNS je realnost svih ozbiljnijih klubova u Srbiji, sto se prije sa tim pomiris, lakse ce ti biti...

NIje princip SNS u pitanju, jer sa dva kluba sarađujem poslovno (jednom duh Vučića lebdi nad terenom, a drugom kumovsko-rodbinsko-poslovna veza vedri i oblači) pa se ne bunim... mnogo.

Moj princip je da takve ljigavce ne priznajem. Saradjujem sa gomilom jajara, uvlakača, nabeđenih idiota i prepotentnih debila u oba kluba. Primoran sam da saradjujem, ali ih nikada neću podržati.

U KK se desio progon neistomišljenika, finansijki brodolom i jajarenje.
Momenat kada su Duleta oterali je bio presudan momenat u ljigavštini sns sekte. Iako je svakom košarkaškom znalcu jasno da je Duletovo vreme prošlo, način na koji je oteran, prosipanje kante govana za njim i iznošenje u javnost laži, budalaština i nelogičnosti je bio poražavajući.
Svega ovog ne bi bilo da su se lapo rastali sa njim, nego uvlačeći se u Vučićevu bulju, jednog od njegovih najljućih kritičara oterati kao pseto je moralni sunovrat.
Da je bilo grobarskog jedinstva, kao što godinama unazad nije, pa da se skupi masa da im se najebe mile majke svima redom, druga priča bi se pričala. Ovako, ja sam sebe samoizolovao, prestao da pratim, čak i na TVu.
Teško je bilo u početku, mada se čovek na sve navikne.
Ne mislim da bih svojim ponovnim pojavljivanjem u hali abolirao sektaše, ali postoji taj mali momenat kada se setim koliko radosti i adrenalina je taj klub napravio, pa onda pomislim, a što bih još jedniom, ne može biti gore...

Nešto slično kao kada se baciš u dilemu da li da se u trenucima slabosti prepustiš u razmenu telesnih tvorevina sa bivšom ženom/devojkom, pa onda svako opet na svoju stranu, do sledeće prve prilike.
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #304 poslato: Decembar 25, 2018, 08:17 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ne bi Mega izdrzala ni sa njim.

nisam ja baš toliko siguran. Mučimo se u napadu iz utakmice u utakmicu, ako se sećaš i FMP-a, i tu smo dobili na galamu i viku. Nemamo primarnu kreaciju, kao što rekoh, pozicija pleja je veliki problem.

Recimo protiv Turk Telekoma smo imali sreće na otvaranju, Kembel je dva puta išao ispod bloka Nikoliću, i ovaj je pogodio dve trojke. To je veliki udarac, onaj trenutak kad ti se čitav skauting sruši u prvom minutu utakmice. Nikolić 3 trojke, i Gegić jednu  :eek:  To je izuzetak, anomalija koju nećemo imati do kraja sezone.

Plus, Turk Telekom ima individualni kvalitet, ali ne i trenera, onaj mali Turčin je totalni anonimus, veliko je čudo što su Turci takav tim sa velikim ambicijama dali domaćem liku.



U odbrani pod Trinkijerijem se vidi napredak, pogotovo kod Lendejla koji je sve sigurrniji, ali u napadu smo baš bezidejni, kao da u svaki posed ulazimo sa nekim hendikepom.

Ne pamtim kad smo neku utakmicu rutinski odradili, bez  strana u poslednjih 5 minuta, jednostavno nema sigurnosti.


U ovoj sezoni živimo i umiremo sa Pejdžom, kad ono pogodi dve trojke i dva ulaza sa oni svojim flouterima, tu je velika šansa da dobijemo, i to prilično jake ekipe. Problem je što nisam siguran da Pejdž može uhvatiti kontinuitet.


Kao što sam prošle godine od prvog meča bio siguran u Vilijams Gosa, prosto sam znao da je za dve klase bolji igrač od ostatka rostera (pa i lige), tako sam sada skeptičan po pitanju malog.
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2018, 08:19 Zgembo Adislić »

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #305 poslato: Decembar 26, 2018, 12:52 »
U pravu si, Zgembo.

Nemate "PRIMARNU KREACIJU"   :smeh1:

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #306 poslato: Decembar 26, 2018, 12:35 »
 :zbunjen:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #307 poslato: Decembar 26, 2018, 12:37 »
Opet je nocas vilenio po forumu  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #308 poslato: Decembar 26, 2018, 04:14 »
a šta znam, ja ne mogu Profu kontati da piše pod opijatima ili troluje, znam čoeka i vazda kontam da je ozbiljan  :D 


Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #309 poslato: Decembar 27, 2018, 05:24 »
Ovo se u pravnoj praksi zove napad ad hominem.  :bam:

Nego, da se vratim na suštinu svega.  Zgembo, tebra, imatel vi SEKUNDARNU kreaciju? Da ne odlazim u tercijalnu?

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #310 poslato: Decembar 27, 2018, 11:02 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Ovo se u pravnoj praksi zove napad ad hominem.  :bam:

Nego, da se vratim na suštinu svega.  Zgembo, tebra, imatel vi SEKUNDARNU kreaciju? Da ne odlazim u tercijalnu?

imamo... kada ostane manje vremena za napad i kada propadne primarni napad (pik, fles, low post, dakle napad koji uključuje tri ili više igrača u kretnji...), onda se uglavnom rešava individualnom akcijom, i imamo fina ta krizna rešenja 1 na 1 ili centralni pik, posebno preko Zagorca.

Van mreže Laki

  • Globalni moderator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Beograd
  • Poruke: 7.941
  • Ugled: +54/-10
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #311 poslato: Januar 02, 2019, 07:58 »
Nikada od Vanje vrhunski igrac. Nikada!

Ove šabane smo imali na tacni, ali debili ne znaju da iskoriste priliku
« Poslednja izmena: Januar 02, 2019, 07:59 Laki, Razlog: Sta te boli q »
John Pilger je sedamdesetih pravio dokumentarac o disidentima u Čehoslovačkoj. Jedan od njih mu je tad rekao kako zapad ima mnoge prednosti u odnosu na istok, ali u jednoj stvari istok ima prednost. Pilger ga pita,a koja je to? Odgovor - Kad nas mediji lažu, mi znamo da nas lažu.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.478
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #312 poslato: Januar 02, 2019, 11:04 »
Ljudi, nas je Zagorac nocas ukopao. Ja sad citam naslov 'Zagorac najbolji' i pitam se je li novinar gledao utakmicu. Ocigledno nije vec dao naslov po statistici. Covjek je neopravdano imao i ogromnu minutazu, a ukanalio nas je gomilu napada.

Jebi ga, ekipa koja u odlucujicih 2 minuta pred kraj cetvrte ne odbrani NI JEDAN napada ne moze da se nada pobjedi. AJd, ovdje ga generalno nismo ni ocekivali, ali ispizdis kad budemo tu blizu pa sa izglupiramo.

Renfro mi se veoma svidja, po ovome za sad vidjenom. Cini mi se i da se Pejdz vise trudi od kad je dobio konkurenciju.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #313 poslato: Januar 03, 2019, 04:43 »
Pejdž je opet bio kriminalan... Neverovatno je, nekad smo ovakav kredit davali svojim mladim igračima, Bogdanoviću, Tepiću, Tripkoviću, Krstiću, Milutinovu, Kosti, Pekmenu, Vestermanu... Ako si tinejdžer logično je da se opraštaju greške, čeka se iskorak, menjaju se pozicije, pravi prostoru u timu itd.


Danas to radimo za Amerikanca koji ima 24 godine. A i dalje kad dođu porazi najviše kukamo na domaće igrače.

Gde su one godine kada je Amerikanac dolazio i donosio instant kvalitet. Fredi Haus dođe i ubaci 43 poena u finalu kupa, Vontigo Kamings dođe i odmah rešava utakmice, Lorens Roberts dođe i zagradi reket da Partizan ima najmanje dopuštenih ofanizivnih skokova u EL...

A sad dođe Pejdž i tetošimo ga i čekamo kao da je junior. Pa sve ovo bi mogao raditi i mali Trifa, i Pažin. Katastrofa, razočarenje godine.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #314 poslato: Januar 03, 2019, 10:41 »
Nekada smo bili ozbiljan EL klub, a sada smo prosek i u EK. S tim u vezi i kvalitet igraca i tolerancija prema njihovim greskama.


Sinocna utakmica je nase klasicno evropsko gostovanje. Igras OK, protivnik se sam nudi, a ipak redjas crne minute u najgore vreme.


@faul, nama je potreban igrac koji ce da izmisli poene. Zagorac je jedan od retkih koji su tako nesto u stanju. Trinkijeri se verovatno nada da ce mu ovaj vratiti kad bude najbitnije, za nekoliko meseci.
« Poslednja izmena: Januar 03, 2019, 10:43 Boki »
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!