Autor: Фаул Tema: KK Partizan 2018/2019  (Pročitano 92347 puta)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.877
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #495 poslato: Mart 25, 2019, 11:18 »
dobrim delom sam to napisao zbog neograničenog kredita Pejdžu, ali i zbog situacije kod komšija.

Neću da pričam na njihovoj temi jer skaču kao opareni, jednom sam to već prošao sa Gudurićem, ali stvarno trebaš biti umetnik da držiš Davidovca zakovanog za klupu i da ga uvodiš samo ako krene po lošem, kao Oliver Birhof ili Ole Gunar Solsjker, džokeri koji upadaju ako si u frci.

Nije u pitanju samo čisto gledanje, moj kolega sa posla je navijač i slao mi je napredne statistike, Davidovac ima ubedljivo najbolji real plus minus u celom timu Zvezde, a po ukupnom ofanzivnom rejtingu je među 3 najbolja igrača u ligi. Dakle dokazano kad god je na terenu dešavaju se dobre stvari za njegovu ekipu, ali i dalje mu se daje lopta u ruke samo kada sve druge opcije propadnu.

Na sličan način je Trinkijeri u ovom derbiju zaboravio Zagorca, i dobio je loptu tek u poslednjem minutu kada je nesrećni Pejdž pokazao da je na nivou Bojana Kusmuka ili Đorđa Tresača. Ali Trinki donekle ima opravdanje jer je siroti Rade polomljen više od pola sezone.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #496 poslato: Mart 25, 2019, 12:21 »
Rade zaista ne moze da se zali da nije dobio sansu ove sezone. S obzirom na oscijalicje u igri (uglavnom povrede) i ovo sto je dobio je bilo previse. Prije svega mislim na ulogu koju je imao, ne na minutazu. Dakle, sto se njega tice, Trinkijeriju savjest moze biti potpuno mirna.

Subota...cekamo medicinski izvjestaj za Velickovica i Reglenda. To moze dosta uticati, ako jedan bude u ekipi a drugi ne. Pritisak je na nasima, ali opet, ako uspiju da to izdrze i zakazu majstoricu, ne bih bio u kozi Covicevih pulena. Sanse su 60-40 ili 65-35 za Zvezdu, ali vec tri meca igramo egal sa njima, ako sa glavama bude sve ok, nema razloga da se jos jednom ne pobijemo.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #497 poslato: Mart 25, 2019, 01:05 »
ajmo sad malo covicevski  :D



Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.521
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #498 poslato: Mart 25, 2019, 01:33 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava

Saopstenje  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.703
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #499 poslato: Mart 25, 2019, 02:13 »


Sad će gazda da sroči neko kontra saopštenje

Regland neće igrati u revanšu sigurno
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #500 poslato: Mart 26, 2019, 02:04 »
Glede utakmice, baš me neko pozitivno-nadahnuto-lepo osećanje preplavilo!

Ne zbog pobede, koliko zbog toga što se prvi put slažem sa mojim kolegama forumskim grobarima.
Potpisujem i Faulov i Zgembov i Lakijev komentar.
I kamo sreće da možemo uvek tako da gledamo, da navijamo za svoje, ali da se nakon svega drugarski popičkaramo pozdravimo  :D  .

Takodje, i ja mislim da je utakmica bila baš vrhunska - za bABA nivo, mislim. Baš su i jedni i drugi igrali do maksimuma što je stvarno za pohvalu.

E, sad... šta će biti dalje?
Ovo sranje sa Reglandom je mnogo ozbiljno. Pogotovu što je on (čini mi se) najbitniji igrač!  To mi tako deluje kada uzmem u obzir kompletan roster.  Realno, mi za njega nemamo dostojnu zamenu i to je sada veliki problem. Baš, baš, VELIKI.

Prosto mi je suludo kako je Čovke sklepao tim za ovu sezonu. Kao totalni amater! Pa ko su mu plejmejkeri - osim Reglanda? 

I za koji kua je dovodio KC Riversa  pored živih Stratosa, Davidovca, Fajea, Boriše, Dobrića, pa i Radanova i Nenadića ?? Pa i Keše Kešelja ?! ?! Samo zato što je KCR bio slobodan? Ne, ne kapiram.

Na poziciji br. jedan imamo samo Reglanda i FČ.
Na dvojci - samo Bili (Piton  :D ) i valjda,  kapiten Lazić.

 :wacko:

Boli glava tim. Ali, bukvalno.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2019, 02:04 nyc »

Van mreže djemba djemba

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: debela ladovina
  • Poruke: 2.352
  • Ugled: +27/-1
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #501 poslato: Mart 30, 2019, 09:11 »
Kad su ona dva tantuza izgubila loptu na centru, kad nisu nastradala sva čeljad po kući, krupni i sitni inventar, uključujući i TV, neće nikad.


I'm too old for this shit  :sweatdrop:
Oprem dobro

Van mreže deda

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Nisville,Republika Srbija
  • Poruke: 3.929
  • Ugled: +50/-4
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #502 poslato: Mart 30, 2019, 09:16 »
Tačno bih zajebo praćenje KKP da ih je Ficko dobio dva puta za redom..

Vanja izgleda rešio da odraste u ove dve utakmice...bravo ..

I prozivani Pejdž prelomio a Rade zajebo opet kontru 3 na 1.
Nikako da obojica pruže neki + na istoj utakmici...

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.877
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #503 poslato: Mart 30, 2019, 10:02 »
sve pratim, sve vidim, nema šta, posipanje pepelom za Pejdža  :D

ovo je baš bilo krljanje od utakmice, ali kada se podvuče crta, majstorica je najpravednija. Par crtica...

- mislim da je Renfro pogodio svoju kvotu trojki ove sezone, i stvarno bi trebao prestati šutirati više. On je do sada bio iznenađujuće dobar za nas sa perimetra, ali budimo realni, on je čitavu karijeru ispodprosečan šuter, i njegog forte je uvek bila odbrana i dobra PnR igra, sa završnicom iz prodora. Šut? Mrka kapa. Sada procenti dolaze na svoje, i sve više će mu na piku ići ispod bloka, i tu moramo uključiti trećeg igrača u PnR.

- pizdio sam večeras na Lendejla što je bio pasivan u šutu. Kada primi loptu na visokom postu uopšte ne gleda koš, već odmah pravi kretnju za uručenje beku. On je odličan šuter, derbi u kupu je sam dobio upravo svojim šutem spolja, a večeres je šutnuo samo jednom, i to isforsirano, bez potrebe. I njegovom i Novičinom šutu za tri poena verujem više nego Renfroovom, i kad god primi loptu visoko na centralnom koridoru, mora pogledati koš i ako ništa fintirati šut, jer verujem da ga se boje i Cirbes ili Odžo će sigurno izaći još jedan korak više gore, što ostavlja više prostora za sleš igru, Lendejla ili nekog trećeg na uručenju, svejedno.

- Bandža se ugasio večeras, ne pamtim da je imao ovoliko problema u skoku, ništa nije gradio (ok, na Zagorca i ne računam na tom polju)

- btw, uz već opisani fijasko na prevođenju lopte na +4 u poslednjem minutu, sramotan je bio i zadnji napad, tj. odbrana na Davidovcu. Dečko je imao čist, otvoren šut, tu nas je samo Bog pogledao

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #504 poslato: Mart 30, 2019, 11:35 »
Generalno loša naša utakmica, i zato je pobjeda još slađa.    Bukvalno je samo Vanja imao utakmicu na nivou.   Pejdž je opet bio loš ali se izvukao u stilu velikih clutchera.



U majstorici na sve ili ništa. POKIDAJTE!
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #505 poslato: Mart 31, 2019, 12:31 »
Od ovoga može da se rikne.

Ne znam kako je bilo kraj velikih ekrana, ali meni je u sali nekoliko puta srce preskočilo. Pogotovo ona situacija kad smo na +4 poklonili loptu u prevođenju. No preživesmo i ovaj triler.

Da smo kontrolisali skok u odbrani utakmicu bi rešili ranije, ali kad imaš flegmu Jankovića u petorci to malo teže ide. Čovek je u 2 min, čini mi se u 3. četvrtini, uspeo 2 puta da ne uhvati loptu na defanzivom skoku i da napravi faul nad Grkom za 3 poena. To je 7 njegovih poena. Klasičan "Štetočina mod" u koji zna da upadne bar jednom na svakoj utakmici. Trinkijeri je ludeo na klupi. Ima debele živce pa ga trpi i dalje.

Zvezda ima više rezerve od nas. Očekujem utakmicu sličnu prvoj, sa dosta poena. U takvoj postavci njihove šanse rastu.

Mada evo, poslednja 4 duela (od kako je Trinkijeri stigao) sva su na jednu-dve lopte. Ne sećam se kada je baš ovako izjednačeno bilo, iako je razlika u kvalitetu očigledna.
« Poslednja izmena: Mart 31, 2019, 12:33 Boki »
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže Boki

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Ispred šporeta
  • Poruke: 4.673
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #506 poslato: Mart 31, 2019, 12:51 »
Posebna poruka za ove bacače sa B i D ulaza. Danas su ubacili tonu smeća. Sa strane C i D ulaza praktično ništa nije uletelo na teren (ovaj put su sudije bile pošteđene).

Ne znam kako se do ovoga došlo. Ne sećam se baš tolikog divljaštva dok smo igrali EL pre XYZ godina.
Voleo sam, volim ga, voleću ga ja.
Jer će ime njegovo večito da sja!

Van mreže VolimPFC

  • Administrator
  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija:
  • Poruke: 18.359
  • Ugled: +53/-42
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #507 poslato: Mart 31, 2019, 01:55 »
Na startu II pale likovi baklje i strobove. Ja gledam i ne vjerujem.  :smeh3:
Моје јутро, мој дан, моје жеље, мој сан, мој живот, моја ствар, једно име Партизан...

Н.А.                                                            26.11.1918.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #508 poslato: April 01, 2019, 04:46 »
Koje navijanje! Koja ludačka energija!   :klanja: :klanja: :klanja:

Ako bismo sudili po navijačima i atmosferi, onda bi samo jedan tim u celoj bivšoj SFRJ zaslužio stalno mesto u Evroligi, ili gde već.

Zna se i koji.

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.877
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KK Partizan 2018/2019
« Odgovor #509 poslato: April 01, 2019, 08:54 »
Tegi piše da Ostoja preuzima i FK?