Autor: Shawn Spencer Tema: HNK Hajduk 2018/19  (Pročitano 11702 puta)

Van mreže Shawn Spencer

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Jul 2018
  • Lokacija: Psych Detective Agency
  • Poruke: 369
  • Ugled: +21/-2
    • Pogledaj profil
HNK Hajduk 2018/19
« poslato: Jul 20, 2018, 07:31 »


Vidin da Majstor s mora ima samo neku prastaru neaktivnu temu pa ajmo ispravit tu nepravdu.

Nakon završenih priprema bez poraza protiv respektabilnih protivnika, pomlađeni Hajduk pod palicom Željka Kopića želi isprat gorak okus u ustima koji su navijačima ostavili nakon prosipanja svega na kraju prošle sezone, nešto svojom krivnjom (prvenstvo), nešto zahvaljujući uvik prepoštenim sucima hrvatskih livada (kup).

Sezona starta drugim pretkolom EL u četvrtak u 20 h protiv bugarske Slavije na Poljudu.

Na pripremama se očitova zaokret u samoj igri i sad se teži mnogo bržem i agresivnijem nogometu kakav je i krasija mitske momčadi prošlosti, spori sidruni u napadu Futacs (na izlaznim vratima) i Hugo Almeida (otiša) su stvar prošlosti te su tu umisto njih makedonski internacionalac Ivanovski i brazilski brzanac Jairo. Na pripremama su zablistali i neki bili tići poput Šege, Palaverse, Nejašmića i Bradarića pa će zanimljivo bit koliko će ih Kopić za početak dozirat u nastupima jer po prikazanom već sad mogu igrat nogomet na razini koju Hajduk očekuje.

Prvo kolo HNL-a je u nedilju nakon Slavije na uvik nezgodnom gostovanju kod Osijeka. Drugo kolo se na Poljudu dočekuje malignu Lokomotivu, a treće se ide na Rujevicu odigrat jedini trenutno aktivni derbi hrvatskog nogometa. Nezgodan početak sezone za Bile dok nekadašnji rivali iz nekadašnjeg kluba Dinamo, sad poznatog kao GNK, prvih 8 kola 7 utakmica igra na Maksimiru, a gostuje jedino u Velikoj Gorici kod novog prvoligaša (nota bene, gostuju i kod Lokomotive... na Maksimiru).

HŽV!
Everyone stop what you're doing and pay attention only to me!

Na mreži djavaganosa

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: bilokacija
  • Poruke: 3.342
  • Ugled: +74/-1
  • ?
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2018, 05:35 »
Odlično!
Moje predviđanje: euforija.
Prvo ćemo razbucat (Bugaro)Slaviju sa hendikepom doma, a onda i u gostima. Čak će nas posrat i ždrijeb trećeg pretkola.
Protiv Osijeka nas mogu samo suci zajebat.
Lokosice otresamo s lakoćom.
Prvi pravi ispit snage je Rijeka.
HŽV!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

I know you think you understand what you thought I said but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2018, 06:18 »
u Europi prolazite Bugare, u Osijeku čupate neki X, incestuozne rutinski razvaljujete, a potom vas Rijeka rutinski razvaljuje...
neko moje predviđanje, možda sve pogodim, a možda ću i sve fulati... :kafa:
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Shawn Spencer

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Jul 2018
  • Lokacija: Psych Detective Agency
  • Poruke: 369
  • Ugled: +21/-2
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2018, 07:13 »
Osijek me jako razočara protiv Moldavaca, bit će nadan se iscrpljeniji oni nakon Rangersa nego mi nakon Slavije, plus Boban i Grezda su im van stroja, a na njima im počiva cili koncept. Mislin da je vrime skidanja paučine s rubrike pobjede na Gradskom Vrtu.
Everyone stop what you're doing and pay attention only to me!

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #4 poslato: Jul 21, 2018, 07:46 »
Samo da pozdravim Spencera i poželim sreću kako Ajduku tako i ovom podforumu.
Stvarno, bilo je već krajnje vrime.  :slavi:

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #5 poslato: Jul 21, 2018, 07:52 »
sriću oko čega?! Europe, HNL-a, prodaje japanki i piva?!  :D
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Van mreže Shawn Spencer

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Jul 2018
  • Lokacija: Psych Detective Agency
  • Poruke: 369
  • Ugled: +21/-2
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #6 poslato: Jul 21, 2018, 09:02 »
Fala profa, izać će to na dobro.
Everyone stop what you're doing and pay attention only to me!

Van mreže Shawn Spencer

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Jul 2018
  • Lokacija: Psych Detective Agency
  • Poruke: 369
  • Ugled: +21/-2
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #7 poslato: Jul 23, 2018, 02:29 »
Ako prođemo bugarsku Slaviju idemo na pobjednika para Rudar V - FCSB aka Steaua. Ili doček bivšeg trenera Pušnika, ali onda potencijalno teži playoff protivnik, ili makljaža sa Steauom, ali u slučaju prolaska i preuzimanje statusa nositelja i potencijalno nešto primjereniji protivnik u playoffu iako je i to dvojbeno jer među nenositeljima ima mina tipa RB Leipzig i sličnih.
Everyone stop what you're doing and pay attention only to me!

Van mreže Saga Norén

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: južno od sjevera, sjeverno od juga...
  • Poruke: 17.980
  • Ugled: +2305/-1146
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #8 poslato: Jul 23, 2018, 02:33 »
prvo Bugare riješite, a onda polako dalje...
Steaua nije neprelazna, al nije ni slaba...
"Rijeku se može dobiti samo kad je mamurna!" - Samir Toplak
"Saga, kucy i miha su vratili Adeze na vlast!" - by Bojci
"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč

Na mreži djavaganosa

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija: bilokacija
  • Poruke: 3.342
  • Ugled: +74/-1
  • ?
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2018, 11:09 »
muka ježeva.
sinoć, na oranici zvanoj post-Ultra Poljud, dominacija posjedom 71%-29%, dominacija u udarcima 14/10 - 3/2 i najvažnije prednost pred uzvrat 1:0.

međutoa, bilo je svega, u uvodu utakmice se doznalo da smo prodali Radoševića (prvi izbor za defanzivnog veznog) za €1m što je, meknimo reć, neugodno iznenađenje. Još nije potvrđen transfer, ali momak nije igrao. Na njegovom mjestu je nastupio 19-godišnji Palaversa. Talentiran momak, pokazao par bljeskova, ali je ipak bio vidljivo ukočen zbog (iznenadnog?) debija.
Igra je bila do zla boga spora, ali po oranju i ne možeš igrati brzo. Lopta ima neki svoj đir.
Uglavnom, u prvom dijelu su Bugari prodali dvije kontre koje je novi golman Posavec odlično obranio, s druge strane sve je bilo iz daljine, oko tvrdog bunkera 5-4-1. (posjed u prvom poluvremenu je bio 79%-21% tj. 35min kod Bilih, 10min kod Bugara, a i od tih 10 min je bilo barem 3-4 min krađa vremena, s kojom su počeli od prvog zvižduka).
S par pogođenih zamjena, bržim dodavanjima, u drugom dijelu je Hajduk počeo stvarati izgledne prilike, ali 42-god golman im je branio kao lud.
Na kraju je ipak osporavani Said zabio za 1:0.
Procjene o kvaliteti po ovakvom terenu i protiv ovakvih bunkeraša je teško davati. Pobjeda je najbitnija, a ako Bugari krenu otvorenije doma, mislim da ih se može dobro kazniti.

Idemo na Osijek!
I know you think you understand what you thought I said but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.

Van mreže Shawn Spencer

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Jul 2018
  • Lokacija: Psych Detective Agency
  • Poruke: 369
  • Ugled: +21/-2
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2018, 11:37 »
Kopić ne šmeka Radoševića jer je na Vi s balunom i želi gradit igru u sinoćnjem smjeru, potpune dominacije posjedom, a to ovaj ne može igrat. 350 000 € godišnje je ipak previše plaćat igrača s klupe kojeg trener ne želi koristit, milijun € i nije neka odšteta, ali imamo i 20% od idućeg transfera pa ako Zujo u Danskoj bude dobar, zaradit će se još nešto.

Ofenzivno je to sinoć izgledalo još i dobro s obzirom na teren di umisto jednim dodirom moraš igrat s tri, ali defenzivno su Borja i Juranović bili toliko loši da je kapetan Niža više mora pazit na njihove greške nego na svog igrača.

Šporkije momčadi od ovih Bugara se ne sićan na Poljudu. RNK Stanka Mršića na kvadrat. Sudačka nadoknada od 15 min bila bi premala.
Everyone stop what you're doing and pay attention only to me!

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2018, 12:25 »
Cek, Radosevic se prodaje zbog tog sta je postao rezerva :D  :smeh1:
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže Shawn Spencer

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Jul 2018
  • Lokacija: Psych Detective Agency
  • Poruke: 369
  • Ugled: +21/-2
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2018, 12:36 »
Šta ti nije jasno? Kopić ga ne želi ka šta ne želi ni Futacsa. Znan da ne insinuiraš da je zbog besparice jer ti ne bi nikad bia toliko maliciozan i neupućen.
Everyone stop what you're doing and pay attention only to me!

Van mreže Cvjecar Florijan

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2013
  • Lokacija: Vežica, Rijeka
  • Poruke: 8.402
  • Ugled: +168/-96
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2018, 01:48 »
Zapravo insinuiram da je zbog toga sto se prodaje, 'nako, jer se naviklo  :D
I to dobrog igraca, za samo meleon ?
Hajduk je najlikvidniji i financijski najstabilniji klub na Balkanu  :palac:
Utoliko je zal sto se ne odresi kesa za neko pojacanje :(
« Poslednja izmena: Jul 27, 2018, 01:49 Cvjecar Florijan »
Orao je došao i rekao mi "kučko"!
"Tiću orlu, znamo dobro kome si sve dućko!
Mimi Oro bolje pleše od tebe u ritmu!
Blajvao si ovoj ptici pozamašnu kitu!"

Van mreže Shawn Spencer

  • Član
  • ***
  • Pristupio: Jul 2018
  • Lokacija: Psych Detective Agency
  • Poruke: 369
  • Ugled: +21/-2
    • Pogledaj profil
Odg: HNK Hajduk 2018/19
« Odgovor #14 poslato: Jul 27, 2018, 02:05 »
Meni je Zujo drag igrač, ali momak ima tehniku vrste razgraničenja u Savudrijskoj vali - krajnje upitnu. Momčadi koje žele igrat proaktivan nogomet takve igrače jednostavno teško uklapaju, on je i kod Keka kad je bia na posudbi na kraju završija na stoperu jer u modernom veznom redu mu nije lako egzistirat ako mu se momčad većinom ne brani. Nije slučajno da je prošlo lito ovde doša besplatno niti da sad ide za samo toliko koliko ide.

Kad Jairu istekne suspenzija za Europu bit će to druga pisma, ovako desno biraš između bezglavog Tudora i ludoglavog Saida pa ti geometrija napada pati i sve pada na Đuru livo.
Everyone stop what you're doing and pay attention only to me!