Autor: VolimPFC Tema: ABA liga 2018/2019  (Pročitano 32168 puta)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #195 poslato: April 23, 2019, 03:15 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava


Meni zaista nije jasno zasto je bilo potrebno ono sinoc. Zvezda je kvalitetniji sastav i osvojila bi 10/10 finalnih serija u ovakvom odnosu snaga.

pa upravo si sam pročitao... u načelu imamo političku korektnost i pravljenje finim, a sa druge strane pobeda nad Budućnošću na "drugom terenu" je jednako bitna i jednako se slavi kao i pobeda na košarkaškom terenu. Ako je polazna tačka u svemu "Čović nikad nije prvi počeo..." svaki zaključak vodi jednom.

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #196 poslato: April 23, 2019, 03:33 »
Jasko Fijasko podnio ostavku.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.624
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #197 poslato: April 23, 2019, 03:51 »
 Bicu obazriv da ne uvredim nekog od ucesnika foruma ali moram da primetim da su navijači komšijskog kluba bas pogodjeni činjenicom da je Zvezda osvojila ABA ligu. Onaj ko nije prosao pakao Pionira kad je domacin KKPartizan ne treba nikog da osudjuje. U ABA ligi postoje klubovi koji treba da podignu glas ali to nisu ni Partizan ni Buducnost ni Zvezda. Nije dobro sto se ovo desava ali desava se i nema nazad. Siguran sam da je Buducnost bila domacin u petoj da bi bila danas šampion isto i Partizan. Čelnici ABA da sednu i vide kako dalje da ne bude joa gore sledece sezone.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #198 poslato: April 23, 2019, 04:40 »
Nemate ovlašćenje da vidite linkove. Registracija ili Prijava
Dje si Ajkulo, pobjeguljo stara  :clap: Dobrodosao nazad, ako mislis ostati  :D

Koliko kapiram Blefera, Buducnost je pocela prosle godine, pa je ovo bio odgovor na proslu sezonu? Kako bi ono rekli bezbjednjaci, cini mi se da je doslo do nesrazmjerne upotrebe sile. Oni potegli noz, vi ih ubili pistoljem.

Meni zaista nije jasno zasto je bilo potrebno ono sinoc. Zvezda je kvalitetniji sastav i osvojila bi 10/10 finalnih serija u ovakvom odnosu snaga. Cak i bez dva igraca iz prve petorke ih je drala kao mlade majmune, razlika u kvalitetu kosarke koji igraju dva tima je bila DRASTICNA. Pretpostavljam, rekoh vec, da je Covic napravio ovo sranje iz predostroznosti, covjek jednostavno tako funkcionise, sta li.

Napravio je iz potrebe da im pokaze gdje im je mjesto u igri koju su zapoceli prosle godine u Moraci te da Zvezda nije Ibar iz Rozaja i da ne mozes da uleces u hotel, namjestas sudije, pljujes igrace , bijes navijace a da to tek tako prodje.

Zato je na ulecanje sinova ministara, clanova db-a odgovorio slanjem biznismena iz ultra kopa a to je jedno 8 liga iznad ovih sto su vijali Zvezdine igrace po Moraci.
Prekotrebna upotreba sile naravno. I meni licno veoma mucno.
I svima koji su juce bili oko mene.
Ja sam znao da se nesto sprema ali sam se nadao da nece ici toliko daleko. Moje nade su usahle kad sam na sat prije pocetka usao i vidio ko sjedi pored klupe gostiju i gdje su premjestili novinare.

Inace mimo tog pocetka rekao bih da je atmosfera na prve dvije utakmice u BG bila zesca nego na ovoj sinoc kada je bilo dosta praznih minuta.

Ovo treba da se zaustavi. Nazalost zbog hronicnog nedostatka objektivnosti i potrebe da se neopravdano ulaganje tudnjih para pravda nekim vansportskim stvarima to mi nismo u stanju da uradimo.
To moze da uradi samo euroliga koja bi trebala da zabrani ucesce u el klubovima na cijim utakmicama gostujuci igraci bivaju ugrozeni fizicki.

U Pdgorici u trecoj utakmici ta je linija predjena a u BG sinoc izbrisana.
To mora da stane prije nego neko pogine.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.624
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #199 poslato: April 23, 2019, 05:38 »
 Sve je bilo strogo pod kontrolom da se ne pretera ali kad videh da na sredini probijaju pripiti likovi iz Bjeljine pomisih bice svašta. Srecom kod nas se ipak postuje komanda pa se bŕzo povukose nazad. Ne moze dve sezone da se izivljavas nad Zvezdinim igracima a da ne dobijes odgovor.
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Zgembo Adislić

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Dec 2012
  • Lokacija: Vesteros
  • Poruke: 7.866
  • Ugled: +53/-19
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #200 poslato: April 23, 2019, 06:31 »
ponovo pucanj u prazno... Zvezdina titula je osvojena kao suza, na terenu, nikakvog uticaja ovo nije imalo. Mogu naći svoj post na ovoj temi od zimus nakon smene Džikića, kada sam jasno napisao šta je on, a šta je Repeša, koja je strukturalna razlika između njih dvojice, ko je trener taktičar koji menja postave i prilagođava se tokom sezone, pa i same utakmice, a ko je players friendly coach koji se postavlja u nove situacije da se pojedini igrači i pojedine agencije osećaju komotno.

Ponavljam, ovo je sve samo paradigma onog iznad košarke, običnog života, i meni kao običnom čoveku je mrsko kada vidim kakve stvari se mogu opravdati zarad višeg cilja. Instruirani policajci, zaštićene tabadžije, sistemski pritisak, jasno doziran dokle može, sve to se dešava na puno ozbilnijem stejdžu od košarkaške utakmice, i prolazi lagano, recimo posebno poslednjih mesec dana, gde neki ljudi masovno dobijaju pretnje, nekima se i potpuno legalno pali imovina.

Ali i dalje je bitno dokazati da je neko drugi počeo, i tako dati legitimitet.

A tek priča o Partizanu. Pa mene je i VPFC negde u ranim danima foruma jedared napušio  :D kada sam govorio protiv Vujoševića iz njegove kasne bolesne faze. Ali u principu nebitno, šta god se može podvesti pod kontekst Zvezda - Partizan, tako je najlakše.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.624
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #201 poslato: April 23, 2019, 07:04 »
 Kad sam jos bio mladjan momak i ja sam verovao da  sport na ovim prostorima moze biti sport u kome svi mogu imati šansu da postignu dobar rezultat. Nazalost odavno sam ukapirao da od toga nema nista vec da pobedjuju spretniji, namazaniji i prljaviji "igrači". Tako je i sad se posebno iščudjavati sto je i Zvezda upala u to kolo je ipak malo bljutavo nakon svega što smo gledali u zadnjih 20 godina
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #202 poslato: April 23, 2019, 10:14 »
Kako god, ja se nadam da ce se ovi celnici ABA lige dozvati pameti i odrezati zestoke kazne za ovo. U protivnom, iduce sezone nas ceka mozda jos vece sranje. U ovakvim okolnostima, parter mjesta nemaju smisla i trebalo bi ih ukinuti. Ko u prvim redovima postavlja pljuvace i batinase, ne zasluzuje da uopste koristi ta mjesta.

Jasko kao i sto se ocekivalo eskvirao svoju odgovornost za -100 i koristi situaciju da opere svoj nerad. Odavno vecu trenersku prevaru nisam vidjeo. U stvari sta odavno, od Mute Nikolica, znaci od prosle sezone  :D

Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #203 poslato: April 24, 2019, 12:35 »
po 50 tisuca i 6 bodova.
sve ostalo je sviranje kurcu.

Van mreže nyc

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Nov 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 15.203
  • Ugled: +217/-297
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #204 poslato: April 24, 2019, 03:55 »
Živ je Ajkula, umro nije !    :rock:

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #205 poslato: April 24, 2019, 10:34 »
Lijepo bi bilo, a i posteno, da Bokan izadje i saopsti imena, zanimanja ili funkcije koje obavljaju ova gospoda celavi koji su se setkali po parketu Pionira i imali suterski trening. Covic je to uradio za ove bilmeze iz Morace, nadam se da ce izaci imena i ovih iz Pionira.

Posto drzave nece teretiti ni jedni ni druge (zasto bi) bar da znamo ko nam gadi kosarku, od nasih narodnih para.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Van mreže Ajkula

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Avg 2015
  • Lokacija:
  • Poruke: 12.694
  • Ugled: +105/-396
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #206 poslato: April 24, 2019, 10:47 »
Realno Bokan tesko d ato zna.
Realno da Covic i to zna jer tu se ne dolazi tek tako.


Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #207 poslato: April 24, 2019, 10:49 »
Pa neka mu strukture ciji je istureni element doture spisak da procita na pres konferenciji. Nije ni Covic zaposlen u DB, nego mu je neko doturio imena.
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.

Na mreži Blefer

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Feb 2012
  • Lokacija:
  • Poruke: 17.624
  • Ugled: +101/-104
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #208 poslato: April 24, 2019, 12:14 »


 Neka pita starije Varvare sigurno znaju većinu "šetača" iz Pionira. Nema tu šta posebno da se krije kad su sami izašli javno i pozirali za medije.  Da samo još malo posajnim kakva je situacija u Srbiji.  Pred sam početak meča br. tri Zvezda - Partizan u prvom redu pored terena došlo je do tuče u kojoj je neki tip dobio solidne batine od "glumca" Milana Kalinića. Sve snimljeno i prikazivano po medijima ali odjednom taj Kalinić dobija medijski prostor na pinku, prvoj, hepiju gde sebe proglašava za žrtvu medija i naravno nikom ništa. Još na kraju taj pretučeni oprašta Kaliniću što ga je tukao :no:
"Наш човек не уме да се лако и правовремено заустави ни при успону ни при паду.“ (Иво Андрић)

Van mreže Фаул

  • Starosedelac
  • *****
  • Pristupio: Okt 2011
  • Lokacija: Подгорица
  • Poruke: 25.477
  • Ugled: +103/-135
    • Pogledaj profil
Odg: ABA liga 2018/2019
« Odgovor #209 poslato: April 24, 2019, 12:22 »
Interesantno da su Delije uplatile novcanu pomoc za Caku Ivanovica posle prebijanja i zatvaranja u Niksicu, a recimo Varvari nisu ucestvovali u saradi na terenu u trecem mecu u Moraci. Jesu digli transparent protiv Cokija, ali ona prljava desavanja na terenu je obavio podmladak DPS-a.

Reklo bi se da je saradnja i odnos dvije navijacke grupe korektan  :D
Zar nisu ljudi čudni? Nikad ne koriste slobode koje imaju ali zahtijevaju one koje nemaju. Ne koriste slobodu misli, traže slobodu govora.